Aktuální stránka:22 z 30
Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-26, 15:20
jojo, jasn? že se poradim a budu ho samoz?ejmn? hlídat, ale nevydržim být vzhúru celou noc...
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-26, 18:44
Tak v 19,00 jdu pro Vl?áka.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-05-26, 20:18
Johanko, moc držím palce, Vl?ák je bojovník, neboj...
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2010-05-26, 21:27
Johanko, to je super - on bude doma ur?it? š?astn?jší a ty klidn?jší. Bude to dobré, neboj se.

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-26, 22:34
Tak sme doma. Vl?ák je ak?ní víc jak sme všichni ?ekali. Jak mn? zmer?il u veta zašal lomcoval m?íží na p?epravce. Doma sem ho pustila, byl by b?hal, ale moc mu to nejde, pá? má v noze kanylu a má ji zafa?ovanou. Z b?icha má stále vývod. Tak sem ho zav?ela do p?epravní klece kde ud?lal neskute?nej bordel.
Dostal 10 ml ?ídké kaše z granulí.
Veti tvrdili že jim tu granulovou kaši moc necht?l, tak mu dávali kaši z A/D Hills, to prý jedl ze st?íka?ky ochotn?ji. Tak skusim ješt? i to.
Jak sem rozebrala p?epravku co v ní byl u veta, mn?l v ní dost nakakané, takže jim musel jíst celkem slušn?. Stolice byla z ?ásti hn?dá, z ?ásti do zelena.

Budu ho krmit tak po 5-6 hodinách...jinak se to ?asov? zvládnout nedá...snad to bude sta?it.

Pokud bude jíst a pít, máme p?ijít v pátek odpoledne na kontrolu, pokud by nejedl vúbec (co si nemyslim) tak zítra na infuzku.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Henzlová (IP)
Datum: 2010-05-26, 22:43
Tak to je obrovský Vl?á?k?v úsp?ch. Johanko, p?eji hodn? sil p?i ošt?ování.

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-05-27, 00:22
Johanko - po?ád na vás myslím a je fajn, že už mohl tcho?out dom?.
Nevím, jestli to není u Vl?áka n?co proti n??emu, ale Vendelín m?l b?hem své dlouhé nemoci doporu?ený i Glukopur do pití...
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-27, 01:30
jsem ráda, že je vl?ákovi líp :o)

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-27, 09:27
Markéto glukopur se Vl?ákovi nedává, asi proto, že hodnoty glukozy má úpln? v normn?.
D?kuju všem za držení palcú!

Vl?ák v noci i ráno jedl kaši z granulí. V noci a ráno kakal a ?úral normáln?, takže trávení i peristaltika funguje. V noci d?lal v kleci cirkus, rval se z klece ven...ven?d?la sem pro?, až sem zjistila že tam má nakakáno, jak sem mu vymn?nila podložku spokojen? usnul.

Te? mi volal vet, že z v?erejšího odb?ru krve se ukázali zhoršené ledvinové hodnoty, tak máme odpoledne p?ijít na infuzku.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-05-27, 10:41
A jeje...drzime palce vlnackovi...
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Ráchel (IP)
Datum: 2010-05-27, 10:45
Taky strašn? moc držím palce. Vím, co je to za nervy! Zvládn?te to.

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2010-05-27, 12:50
Jonanko, kolik ma kreatitn a kolik ureu?
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-27, 16:18
Pavlo: urea 29,51 mmol/L, crej 171.6 umol/L, ALTL 22,23 ukat/L, glu 11,48 mmol/L
Ostatní hodnoty biochemka v normálu
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-27, 22:40
ŽoFiRo napsal/a:
-------------------------------------------------------
> wow a to p?es to všechno m?l jaterní testy v
> po?ádku?
> držíme palce, je to bojovník.

Navazuji na tento p?ísp?vek ŽoFiRo.

Vet (MVDr. Nemec /Klinika Bennett, BA, SR/, který se stará o Vl?áka 6 let a te? ho i operoval) mi to vysv?tlil takto: I když sou játra postižená, pro organismus sta?í, když je funk?ní aspo? jejich 1/5. Ta pak "zamaká" a pracuje i za tu ?ást nefunk?ní. Proto výsledky biochémie v normn?. ?iže biochemie sama osobn? na zjišt?ní jestli je na játrech nádor/cysty nesta?í, musí být sono.
Krom toho my bylo vysv?tlebo, že u fretky múže zmn?na nastat rychle (Vl?ák mn?l d?lané sono b?icha p?ed 7 m?síci a nic anomálního se neprokázalo), takže sledovat cca co púl roku.

?iže u preventivek krom biochenie a hematologie d?lat i sono b?icha.

Martino jestli tuto info chceš dát na foru n?kam jinam, aby byla lépe dostupná do budoucna, je to na tob?....
Snad toto pár chovatelúm pomúže.




Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2010-05-27, 23:57
No, to by jsem se dostali k tématu "prevence" a to bych na tomto fóru nerada...

JOhanko nejlepší prevencí,která se mi vyplatila, je fretku sledovat všímat si jí denn? a pokud se mi n?co "nezdá" hned jet za odborníkem.

Neuznávám komer?ní prevenci,to každý ví.

Nicmén? moje strategie se vyplatila.

?endovi je cca 9let,Kubovi 8let... atd, takže tak.

Nicmén? chápu, že jsou nemoci, kterým žádná prevence nezabrání. Nelze "podchytit" vše a to je fakt s kterým se musíme smí?it.


Drž se a až bude histola, m?žeme ?íct co dál...
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-28, 00:13
johano,

obávám se, že tohle info moc nikomu nepom?že. dobrý vet ví, na co se má p?i preventivce zam??it, resp. co má smysl zjiš?ovat a co už je jen cucání pen?z, a chovateli tohle taky moc nepom?že. protože d?lat co p?l roku sono b?icha... nejsem si jistá, jestli to je p?íliš smysluplné... nádor se m?že "vylíhnout" i kdekoli jinde, nebo i cokoli jiného, co sonem neodchytíš...

v tomhle jsem zajedno s pavlou.

stejn? jako máma pozná, že s dít?tem není n?co v po?ádku, i když ješt? nemá ani teplotu, tak dobrý chovatel to pozná na fretce, nahmatá bulku apod., a p?jde na veterinu. prevence odchytí jen n?co, n?co je už je v jiných rukách... :o/

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-28, 10:17
...no asi máte pravdu...já jen stále hledám spúsob, jak p?edejít n??emu takovému, co se stalo Vl?ákovi - krvácení dovnit? z prasklého nádoru. Pá? sem ho fakt sledovala a let?la pokaždé hned když se mi jen trochu n?co nezdálo k vetovi....ale bylo mi to k prdu.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 28.05. v 10:20.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-28, 10:42
johano,

kdyby takový zp?sob existoval, nejen zví?ata, ale hlavn? lidi by umírali naprosto zdraví na absolutní sešlost stá?ím.

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-28, 11:30
Vl?ák žere sám z misky suchý granule :-) V poledne jdem zas na infuzku.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-28, 20:45
Pot?ebovala bych poradit: Fret má stále z b?icha drén a vyteklá tekutina mu lepí chlupy, to ho pak tahá a je nervní.

?ím bych mu to b?icho (po operaci citlivé) mohla co nejlépe omývat, aby ty slepeniny pustili rychle.
(Hygienické kapesní?ky na batolata, ani vodou namo?ený plát?ný kapesník mi to nerozlepují...musela bych to b?íško moc t?ít a to nechci)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-05-28, 21:28
Já bych vzala malý št?te?ek nebo molitanové nanášedlo o?ních stín? ?i alespo? uchoš?oury a zkusila odvar ?epí?ku...
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: bijoux (IP)
Datum: 2010-05-28, 21:28
koloidnim st?íbrem
[www.prozdravi.cz]

?irá tekutina, nepálí na citlivou ránu, m?že to fret
i olízat, mám s tím letitý a ty nejlepší zkušenosti,
pusobí antibakterialn? atd.

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-28, 21:34
Díky moc!
Vyskouším oboje....co bude rychleji ty slepeniny rozpoušt?t, bo on moc, když mu to b?icho chci otírat, nedrží...

Pá? momentáln? nemám doma ani ?aj ani st?íbro, te? sem skusila vy?esat a vykartá?ovat (on je zvyklý na každodenní ?esání a kartá?ování) aspo? h?bet...a div se sv?te, nechal si (velice jemn?) ?esat i b?icho :-) Takže strs sice nemá omytou, ale už neni slepená a netahá ho :-) Zítra skusim sehnat ?aj a to st?íbro....







Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 28.05. v 22:36.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-05-28, 23:29
Zkusila bych otírat gázou namo?enou ve vlažném odvaru z ?epíku. Uklid?uje a hojí rány, vlažné je p?íjemné
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-30, 09:31
Vl?ák sám jí suché granule a pije. Denn? chodíme na infuze. Dnes je ale o hodn? mí? aktivní jako p?edešlé dny :-(
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-05-30, 11:57
Johanko - on se pr?b?h t?žké nemoci pohybuje v sinusoidách dle mnoha faktor?.
Takže fyzi?ka i psyché u Vl?áka budou ješt? chvíli rozhozené. Nevíš p?esn?, co ho trápí, ani co se mu d?je v chlupaté hlavi?ce.
Bude líp, uvidíš - zatím zkus aromaterapii, t?eba me?u?ku nebo levanduli, jen tak lehounce do aromalampy....
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2010-05-30, 13:38
Myslíš, že fretkám nevadí v?n? ze sví?ek, aromalamp, atd? Já koupila tenkrát osv?žova?, ale jen ten tuhý co voní a ?íkala jsem si, aby mu to nevadilo :)

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-05-30, 13:52
no, my jsme jednou kou?ili vodnici v pokoji, neotev?eli jsme okno....Bonnie se z toho ud?lalo šoufl a pozvracela se :o(

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-30, 17:28
Dneska sme ud?lali biochemku, jaterní i ledvinové hodnoty se za 3 dny infuzí výrazn? zlepšili: ALTL 1,82 ukat/L, crej 77,6 umol/L, urea 15,95 mmol/L glu 6,5 mmol/L. Vet byl nadšený. Infuzky už brát nebude, zítra jdem na inj.ATB, možná by se zítra vyndal drén.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Johana dne 30.05. v 18:46.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2010-05-30, 20:22
Johanko, to je nádhera! Jen tak dál a za chvíli je zase Vl?ák v pohod?.

Aktuální stránka:22 z 30


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist