Aktuální stránka:21 z 30
Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-05-25, 12:24
Johanko taky držíme palce. Je to t?žké, ale držte se.

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2010-05-25, 12:25
Johanko, to vypadá na primární lymfom sleziny s meta do jater. Ale to je jen odhad, chytrejsi budeme po histologii...
V Brne delaji chemoterapii,jsou na to asi dva protokoly a lymfomy u starsich fretek maji lepsi prognozu nez u mladych.
Pokud to je primar sleziny, tak jsi na to nemohla prijit jinak, nez ze by jsi nechala Vlnaka á co tri mesice otvirat, aby mu koukali primo do brisni dutiny a videli to. Coz je totalni nesmysl.
Priznaky lymfomu sleziny jasne nejsou,krome hubnuti, ale to je priznak mnoho nemoci, takze na to neukazuje nic signifikatniho dokud se neobjevi komlikace... nekdy je nalez v krevnim obraze, ale nemusi byt... takze tohle se podchytit fakt neda...

Drzim palce. Myslim na Vas,kdykoli se ozvi.
P
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-25, 12:49
Pavlo dík za vysv?tlení. A musim se p?iznat, že jak sem byla v?era i dneska dost mimo když sem mluvila s vetama...ani sem se neoptala, jestli to dali na histologii (a to sem na tom mn?la hned trvat, nejen se ptát)...zas moje chyba dopr?ic!

Vl?ák nijak nehubl...váhu má stejnou jako vloni v této ro?ní dob?...
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2010-05-25, 13:07
Johanko, všichni mají pravdu - kdyby takovou pé?i m?la každí fretka...
To je práv? ta záludnost t?hle nemocí - Niki také d?lali 20. listopadu sono a krev a všechno bylo OK - dokonce m?la snížený Prednison. A za?átkem ledna už bylo pozd?.
A netrap se - kdyby to bylo opravdu to nejhorší, je tu chemoterapie a Vl?ák je rvá? - bude v po?ádku.

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2010-05-25, 13:23
Teda :-O chudák Vl?ák, moc na n?j myslíme, aby se z toho všeho brzo dostal!!! A Johanko Tob? držíme palce, a? už se nic víc nepo.ere

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: scarabeus (IP)
Datum: 2010-05-25, 18:05
Držíme Vl?ákovi tlapky! Je to bojovník!
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2010-05-25, 18:24
Johanko, myslíme na vás.Moc, moc držíme pale?ky a v??, že bych cht?la být Tvou fretkou...Hodn? sil. Vl?á?ek je obrovský bojovník.

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-25, 19:53
D?kuju všem! Moc mi pomáháte!

P?ed chvílí sem p?išla z veteriny. Vl?ák spal, ale jak mn? zacítil, tak mn?l zájem. Sám vylezl z p?epravky, hrabal se po Calopetu, tak sem mu ho dala, pak koukal co to ješt? na stole je...Hrabal se po plerasanu, ten vypil jako jindy. Sám se napil hojn? vody z misky. Suché granule necht?l, tak sem je namo?ila, vet z nich ud?lá kaši a skusí mu to dát st?ika?kou. Nejsou tam dnes "mí" veti, ale slouží MVDr. ?egi?, který v?era asistoval u Vl?ákovo operace....je velmi šikovný, koukal jak Vl?ák pije ze st?íka?ky /byl asi p?ekvapený, že múže být fretka na toto tak nau?ená, že jak vidí st?íka?ku, vypije/sežere z ní cokoliv :-)/, tak v??im, že si s krmenim poradí. Kdyby ne - sjedu tam ve?er a nakrmim Vl?áka já.
Zítra MVDr. Nemec rozhodne jestli mi ho dá už zítra ve?er domu, nebo jestli tam ješt? zústane. To se uvidí, jak se bude Vl?ák do zítra ve?era mít.
Zatim je stále napojený na infuzku, krom jiného mu te?e hlavn? "n?co" na podporu funkce jater. Názvy lékú co mu podávají mi dnes ?íkali, ale já muchlala Vl?áka a nemn?la jak si to psát. Dají mi to ve správ?.
Histologie z nálezu se d?let bude, ale asi to chvíli potrvá než budou výsledky.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2010-05-25, 20:41
Moc a moc a moc držíme palce a pale?ky.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2010-05-25, 21:41
Bude to dobré, je to bojovník. Držíme tlapky.

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2010-05-25, 22:00
Držíme palce a všetky tlapky. Vlno to zvládne :-)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-25, 22:21
Moc d?kujeme všem!

Pro ty co sou tu nov?jší: uživatel s nickem "Lenka" je chovatelka Vl?áka a majitelka jeho obou rodi?ú. Oba sou zdrávi a je jim p?ez 7 let (oba sou de facto nalezenci)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2010-05-25, 22:42
Jééé, Johana v?aka :-) Jo, presne, Vl?ovi rodi?ia sú obaja už v krásnom veku a Vl?o ich bude ur?ite nasledova? :-) Má tuhý kore? :-)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-05-25, 23:21
Johan, sorry, nebola som na telefone a hovor som si nasla az teraz. Drzime palce Vlnovi, uprimne sa priznam, ze som forum otvarala so strachom. Vlno, drz sa!!!!!
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-25, 23:25
Maji, to je v pohode, to nerieš, ja viem že si mi na dosah. :-)

Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-25, 23:36
Te? sem volala vetúm: Vl?áka na 2x nakrmili st?íka?kou kaší z granulí TF-S ( 10-15 ml =?), všechno sn?dl, nic nevyzvracel.
MVDr. ?egi? se se mnou bavil púl hodiny po telefonu (obdivuju jeho trp?livost s magorem jako sem já)
Ráno jim budu volat znova.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 26.05. v 09:00.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-26, 09:15
Te? sem znova volala vetúm (já je fakt obdivuju, že to se mnou vydrží): v noci bylo všechno OK, dostal st?íka?kou z?ed?nou konzervu A/D Hills.
Odpoledne slouží MVDr. Nemec a ten rozhodne, jestli pújde Vl?ák už dneska domu.

Brali ste si n?kdo po operaci domu fretku s drenem (u Vl?áka hadi?ka asi 5 cm dlouhá která tr?í v rány v b?iše)?
Jak bych mn?la vy?ešit záchod v kleci aby si ten dren t?eba nevytáhl????
Zatím je to ud?lané tak, že záchod (obdélníkový) je jako "zapušt?ný" a ostatní dno klece je na úrovni horní hrany záchoda...?iže žádné ostré hrany. Do záchoda by jako slezl asi 4-5 cm dolu a spátky zas vylezl. V záchod? je savá podložka.

Mohlo by to takto být?
Nebo mám záchod zlikvidovat úpln? a dát mu na celé dno klece savou podložku a deky, a? si ?úrá a kaká kam chce...?
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2010-05-26, 09:34
Mám z Vl?á?ka velikou radost, je to silák! Brzy bude zase zlobit a vychovávat pani?ku doma :))

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-26, 09:39
nevím, jak moc vl?ák "šourá" b?íško po okraji wc, když vylézá, ani jak je dren upevn?ný nebo jak moc "plandá", ale asi bych ho pro jistotu zrušila.
ale možná bych m?la v?tší obavy z pelíšk? (nem?že se mu to n?kde zachytit??)

hr?za, to jsou starosti... :o/
teda vl?áku, ty nám dáváš!

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-26, 09:50
Martino já sem mu do té klece žádné pelechy do kterých by mohl zalézt dovnit? (jako do spacáku)dávat necht?la, jen deky (v byt? je teplo)...co myslíš?

Te? má v p?epravce taky deky.

Ty dreny nebývaj upevn?né nijak...je to jen "vložené" do t?la a tr?í to mezi stehama ven. Mn? když ty dreny vyndavali, tak je prost? chytli a vytáhli (nic sem necítila).

Za?ínám uvažovat že ten záchod zrušim...hmmm...

Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2010-05-26, 09:59
Je fakt, že dr?n je voln?, takže se zachytí, Asi bych zách?dek zrušila - ale já jsem zažila dren jen u ko?ky. Musela jsem ji hlídat vlastn? ve dne v noci, aby si to nevytáhla, ale to fretka snad neud?lá.

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-26, 10:06
Takže pokud bych ho brala dom a mn?l ješt? ten dren - záchod zrušim!

...problém je, že já ho nebudu mít jak nep?etržit? hlídat, pá? musim chodit do práce (te? si dov?u nijak vzít nemúžu). Do práce ho taky brát nemúžu, budu ho muset nosit k matce (ta je už dost stará a nemocná)...?iže nic-moc :-(
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-05-26, 10:06
M?li jsme dren u sami?ky po kastraci, byl dlouhý asi 2 cm a chodila na záchodek normáln?, vytáhl jí ho vet a nejspíš si toho vytahování ani nevšimla.
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-26, 10:09
Vl?ákovi ta hadi?ka tr?í ven cca 5 cm...
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-26, 10:11
no tak to si nejsem v?bec tak jistá, že to, co dokáže ko?ka (vyndat si dren) by nedokázala fretka levou zadní... :o/

ale nechci t?, johano, strašit. ?ekla bych, že tohodle rizika jsou si v?domi i vetové (žádnému zví?eti "nevysv?tlíš" ani nezabráníš, aby si sundavalo obvazy a vyndavalo dreny), takže kdyby to p?ímo ohrožovalo vl?áka na život?, nedávali by ti ho sebou dom?. byla by to nep?íjemnost, ale ne smrtelná komplikace.

pelíškama jsem myslela i r?zné hadry, do kterých se zachumlá - a n?co mu nechat musíš, nem?že ležet navolno. tak bych se snažila vybrat n?jaké "hladší". tedy spíš než larisu nebo svetr rad?ji triko apod.

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2010-05-26, 12:42
S tím, že by veterimá? nedal dom? zví?e dom?, kdyby mu n?co hrozilo, je ur?it? pravda. Ko?ka pak dostala takový límec, takže si prost? na b?icho nedosáhla ( a byla p?kn? naštvaná). U fretky si límec p?edstavit nedovedu, asi by to nesnesla. Prost? se, Johano, veteriná?e na všechno vyptej, jak tak píšeš, je na tvé otázky zvyklý a a ur?it? ti poradí nejlíp.

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-26, 13:01
Límec pro fretku vyrobila myslím kdysi Jolana: kelímku od jogurtu ust?ihla dno a p?išila to na ten "kr?ní" ?emínek postrojku a postrojek nasadila fretce :-)
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2010-05-26, 13:32
No tak vidíš, p?inejhorším bys ho vyrobila taky - ale snad to nebude t?eba,

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-26, 13:41
Já doufám že si nebude všímat hlavn? stehú...aby si nerozpáral b?icho :-(
Avatar

Re: Vl?ák (aktuáln?): nádor na játrech
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2010-05-26, 14:56
Pora? se - NIki se toho po kastraci nevšímala, ko?ka si b?icho, než dostala ten límec, doslova vylízala, stehy vytahala, no ale zahojilo se jí to stejn?, jen se vetka smála, že ko?ka má jiný názor na ošet?ení poopera?ní jizvy. Asi je to individuální. O tom límci se snad pora? - abys Vl?áka hned nenaštvala.

Aktuální stránka:21 z 30


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist