Aktuální stránka:2 z 30
Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2009-01-16, 10:24
no holky takhle už sem se dlouho nezasmála:-))))
prej omotat izola?kou...ale aby mu ostatní fretky do toho nekousali:-))))))))))))))

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-16, 10:32
...penebože :-) už se vidím, jak v drogérii, potažmo u veta, scháním "ochranu" pro fre?áka :-))))
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-16, 10:33
Jo a k té misce: skusím takovouhle [www.tery.sk] ta by snad šla dob?e chytit gumou o klecovinu, aby nelítala.
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-01-16, 10:37
Já se schváln? kouknu doma na kluky jak pijou a jaký maj zubby, ale my máme písovou Sippy a ?ekla bych, že na tohle je dobrá, z ní se pije trochu jinak a má jiný tvar.
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-16, 10:41
Silvo, múj blbe?ek se z pístové Slyppy (bo jak se to jmenuje) nikdy pít nenau?il. A Žofiro psala, že Filip ji kousal taky, ten kovový konec....
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-01-16, 10:48
jo, sippy funguje jinak, tam nemaj fretky tendenci ten píst brát do huby a kousat

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-01-16, 11:01
jen ješt? dodatek k nápadu, aby se napaje?ky vyráb?li s plastovou koncovkou místo kovový.Ty napaje?ky p?ese nekupujou jen fretka?i, ale t?eba aj pro hlodavce a v takovym p?ípad? by t?žko šlo, aby byla plastová...to by muselo být tak p?l na p?l, plastový i kovový a to je zbyte?ná námaha pro výrobce :o))

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-01-16, 11:02
No jo, miska je asi nejjist?jší. Kluci ji mají stejn? nejradši, ale dop?ávám jim ji jenom mimo klec. Kone?n? se mi poda?ilo objevit tvar, co nejde tak snadno vylejt, ale do klece jim ji dávat nechci - ješt? mám v živé pam?ti, jak se Fred bavil výrobou maltové sm?si z vody a ambipetu.
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-01-16, 11:07
Johanko já mám kovovou misku kterou p?išroubuju k m?ížím a tak s ní nehnou.. Damián napáje?ku okusoval a shazoval ji, asi protože to pomalu te?e, on je zvyklý na misku a mimo klec mají fontánu i misku a není problém. V lét? si v té misce co mají v kleci i chladí packy a hlavi?ky:D Akorát teda co mi vadí, že se do té vody práší a padají tam chlupy, takže m?ním 3x - 5x denn?.
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-16, 11:14
Hanulko, nenáš n?kde fotku té kovové misky?

Bo já tohle vid?la...byl jako kovový kruh se silného "drátu", ten se p?išrouboval ke klecovin? a do kruhu se vložila antikorová miska. Akorát že jak se do misky jen trochu šprtlo ze spoda, tak z toho kruhu vylítla....
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-01-16, 11:20
Johanko, bestie ze zásady tu misku vyhazuje z toho kruhu ven, za A) aby upoutala pozornost, za B) aby m? v noci naštvala a za C) ji to evidentn? nehorázn? baví...proto ji používám jen vyjíme?n?, na granule a tak :D teoreticky, kdyby se dala ale až úpln? na zem, tak by to mohlo jít aniž by to vyhazovali...
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2009-01-16, 11:44
Johanko a co zkusit tohle, jestli máš klec, což myslím mám, tak by tam m?la jít. Já jí mám pro Tadeáše na granule
[www.obchudekumajdy.cz]á-do-p?epravky

protože ty kovový mi taky vyhazoval z té obru?e, když bys to nem?la plné vody, mohlo by to být OK.
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-16, 11:49
Nessie, tuhle misku mám. Akorát jak sem to v?era v kleci skoušela, sedí dob?e, ale: jak ji chci vyndat, jde to blb?, tak když v ní bude voda, kterou budu chtít mn?nit, tak to rozliju já :-)))
Granule mám te? v kameninové misce chycené o klecovinu gumou. Tak to když tak skusim vymnénit: do kameninové vodu a do té plastové granule.
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-01-16, 12:09
Johanko, já používám na vodu takovou hodn? t?žkou a docela teda velkou kameninovou misku, tu maximáln? posunou, ale ješt? se jim nepoda?ilo to rozlejt. A pro dva tcho?e tam dávám vodu tak do 1 t?etiny a bohat? jim to sta?í, ani to nevypijou... a fakt to nevylejou... a jsou levný tyhle misky, já je mám radši než kov nebo um?lou hmotu... Pak mám tyhle misky malý, ale z toho to klidn? vylejou, ta je moc lehká, no :)
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-16, 12:41
Budu skoušet rúzné variace, misek mám doma dost na víc zpúsobú....jednou z toho ?ešení vyleze :-)))
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-01-16, 12:59
U nás je jedno, jak je miska t?žká, protože ta moje tcho?enka tu vodu prost? vyhrabe ven.Takže máme dv? napaje?ky (v každém pat?e jednu) a ješt? misti?ku, ve které je vody jen tak na dn? a když mám št?stí, nikdo ji nevyhrabe :o))Ale to se tém?? nestává

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-01-16, 13:35
já m?la tuhle misku [www.tery.sk] (teda jestli je to ta s tím "kruhem") a fretmeni jí z toho vyhazovali a do toho kruhu se cpali (Žofka tím prolejzala) tak mi to p?íjde celkem nebezpe?ný :o/ ted mají misky kleasický plastový pro malý psy a v poho...

jinak pístová napáje?ka se u nás kousala taky, ?ekla bych že dokonce i víc než kuli?ková...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 16.01. v 13:39.
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2009-01-16, 15:37
jééé tak do kdybych dala tý mí veverce napáje?ku s plastovym žužlátkem, tak by asi vytopila barák...když vidim jak vypadaj plastový sch?dky do patra, do kterejch se pouští, když je steklá...normáln? si sedne na prdku, chytne žeb?ík do pacek a hlodá a hlodá. Jako malá si vybíjela stek na m?ížích, pak si n?kde p?e?etla, že železo není dobré na sklovinu, tak hlodá um?lou hmotu...a pak že není fretka hlodavec:-)) teda aspon ?áste?nej...

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-16, 20:34
petronelko, já to chci vyskoušet tak, že na tu kovovou trubi?ku navle?u úpln? na fest plastovou hadi?ku....múj fre?ák plasty nežere. Ale to jen na cestovní napáje?ky, doma od zítra najedem na misku. Už se téšim na potopu :-)
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-01-16, 23:05
Johano, tak jsem se podívala na zoubek našemu Teidemu- no vlastn? nepodívala, on nemá ANI JEDINÝ ?EZÁK, má jen takovou ?ádku nehmatného ?ehosi a poslední 4 roky pije z misky (Sixtus bydlí s ním a pije z napaje?ky. Zoubky má za stejnou dobu docela p?kné.) Asi bych u freta ?ezáky ne?ešila.Nevím,kterými zuby koušou granule, ale nejsou hubení a hovínka d?lají veliká,takže nevidím problém.
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-01-17, 06:09
Johanko, je to taková podpobná jak posílala v odkazu žofiro, ale m? z toho kruhu vytáhnout nejde, je tam na pevno a fretky s ní nehnou a? se snaží jak cht?jí, drží. ´Kupovala jsem jí ve zverá?i, cht?la jsem si ji osahat, abych v?d?la, že bude k n??emu.. Mám ji už druhým rokem a absolutní spokojenost, Damián z napáje?ky nepije a kameninovou misku mi vylejval, i když ta miska byla tak 5x t?žší než on:/
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-17, 09:58
Erin, Taide je u tebe od mali?ka? Sorry, nepamatuju si všechny fretky. Jestli si t?eba nemohl obrousit o napája?ku ty pidizuby p?edtím jak k tobé p?išel.... Pá? jestli ne, tak to dost vyvrací naše teorie s napáje?kou.
Ty zuby asi fakt k ni?emu moc fretce nejsou, pokud sleduju, granule kouše na zadních.
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2009-01-17, 10:26
jj Johanko, Kimiša taky stá?í hlavu na bok, tudíš granulky hryže zadníma:-)) Jinak mi to v?era nedalo a snažila jsem se jí otev?ít deršku..a v tom mžiku se mi taky zdálo, že p?ední v?bec ani nemá.

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2009-01-17, 12:24
Dneska jsem kontrolovala zoubky Felixovi, který nám jediný kouše napáje?ku a má je v naprostém po?ádku, rovné, všechny stejn? dlouhé a bez jakéhokoliv obrusu.
Tak vám teda nevím.
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-17, 13:31
hmmm...takže teorie s napáje?kou se za?íná rozpadat....sem z toho fakt magor.
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-01-17, 16:16
Johanko, Damián má zuby jak by mu bylo minimáln? 7 a ne rok a p?l.. a p?itom napáje?ku taky nemá a m?íže nerve.. jen když byl malý, ale tak hnusné zuby jak má te? nem?l.. nemluv? o zubním kameni, fuuuj:/
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-01-17, 16:58
Teide se ke mn? dostal podle shodného odhadu Petry a veteriná?e asi t?íletý, žije u mne pátý rok.
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-17, 17:20
Erin dík.
Tak te? už fakt nevim, podle toho co píše Hanulka a Jeannette, jestli za ty obroušené pidizuby múže napíje?ka.
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2009-01-17, 18:04
Brutík má napáje?ku a kouše do ní a hryže m?íže klece a zubiska má veliké, bílé a silné.

Asi je to jak u lidí. N?kdo m?že hryzet kosti a n?kdo, aby si spo?ítal zuby po sn?zení rohlíku.




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Patty dne 17.01. v 18:05.
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-17, 18:21
Patty, ano, tohle je logický. Akorát pak by ta napája?ka byla asi potenciáln? blbá pro všechny fretky, bo nikdo dop?edu nemúže védét, které fretce se tim kovem budou ty zuby obrušovat.
Avatar

Aktuální stránka:2 z 30


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist