Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 30
Vl?ák (aktuáln?): jak se držíme
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-12, 21:54
Jak už sem tu psala d?íve, mému tenkrát nekastrovanému 4 letému samci sa na p?irození (zevnit? na p?edkožce) na ja?e 2008 objevili malé bulky na pohled jako naplnéné né?im modrym(cca menší jak sklenéná špendlíková hlavi?ka) Na doporu?ení vetky, která s tímto má zkušenosti, mu byli tyto cysty vyoperovány. Operace i hojení bylo OK. Histologie mohla prokázat jen to, že nejde o maligní záležitost, púvod prokázat nemohla.
Asi za m?síc po operaci sme zjistili, že fre?ák má zevnit? p?irození 2 mali?ké útvary, vypadali jako tukové akné na tvá?i ?lov?ka. Vet zhodnotil, že net?eba ?ešit. Na za?átku listopadu (ve véku 4,5 let) byl fre?ák kastrovaný (kastrace i hojení bez problémú) v té dob? byli útvary na p?irození stále nemzmn?né. Tak tomu bylo až do dneška. Kontroluji fre?ákovi p?irození n?kolikrát týdn?. Poslední týden sem zaznamenala, že se fre?ák (i když je kastrovaný) víc obtírá b?íškem o p?edmnéty (ale mo?í nezna?kuje) a dnes sem objevila, že t?ch "tukových bílých" kuli?ek má víc, podle pohmatu mi p?ijde že i uvnit? p?irození....a že má velmi šervenou sliznici zevnit? p?irození. S mo?enim problémy nemá, p?irození si nadmn?rn? neolizuje. Je aktivní, hraje si, žere normáln? a stolice je OK.
U veta sme se už objednali.

Setkali ste se nékdo s n??im takovym?????
Budu vd??ná za jakýkoli poznatek a zkušenost. Dík!



Celkem upraveno 29×. Poslední úprava: Johana dne 24.11. v 09:24.
Avatar

Re: Samec - cysty na p?irození
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-15, 13:30
Tak sme byli dneska u veta. Vetka (Zuzana-Sana) skonstatovala, že pokud se ty bulky nebudou zv?tšovat, tak ne?ešit. Ob?as rudá sliznice je prý dúsledek toho, že se za?al b?ichem otírat o p?edmn?ty.
Krom toho sme seškrábli trochu zubního kamene, nemn?l ho moc. Zato se mi potvrdilo, co sem si myslela, i když ani s brýlemi na ty pidip?ední zuby moc nevidim: horní jedni?ky má po?ádn? obroušené (nebo ulámané?) a spodní taky, ty skoro až k dásni. Nikdo z nás netuší, ?ím to múže být, bo on žádnou klecovinu ani jiný pvrdý p?edmn?t pravidelné nehryže....akorát ob?as v aut? šprušle p?epravní klece, ale v té kleci se vozí asi tak 4x ro?n?.
Avatar

Re: Samec - cysty na p?irození
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-01-15, 13:35
Johanko, Diego má ulomenej špi?ák, má ho asi p?lku, Kikina to samý a p?itom m?íže netrhaj... a t?eba Tobiáš má zoubek navíc :)) zuby jsou divný :-/
Avatar

Re: Samec - cysty na p?irození
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-01-15, 13:39
Johan, Maco dole zuby skoro ani nema a to ma dva roky (necele). Sme cumeli na to s Nemcom ako dvaja blazni...pokial zerie, neriesim. Akurat vyzera dost smiesne, lebo mi pripada, ze ma stale otvorenu papulu, ako mu tam tie zuby chybaju...heh...
Avatar

Re: Samec - cysty na p?irození
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-15, 13:39
Rynn, špi?áky by sme celkem (vetka i já) pochopili, ale ty pidizuby-jedni?ky? T?ma se snad ani moc kousat nedá. Vykoumali sme akorát, jestli n?kde nenarazil hubou a neulomil si je....ale to nám p?ijde málo pravdépodpbné, ad.1 vypadaj jako obroušené, ad.2 bych si toho musela všimnout, fre?ák nikdy neni pušt?ný bez dotoru...
Avatar

Re: Samec - cysty na p?irození
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-15, 13:48
MajaZ: Já to taky nijak ne?ešim, stejn? asi ani neni jak. Akorát že sme na to koukali se Sanou....asi jako ty s Nemcem :-)))) Taky že se mu to muselo takhle "opilovat" nedávno, bo já mu ty zuby denn? mažu Orozymgelem a všimla sem si toho asi p?ed pár týdny....
Avatar

Re: Samec - cysty na p?irození
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-01-15, 14:22
Filip má obroušený všechny spodní zuby mezi špi?áky, má to jen malinko od dásn? a ?ekla bych, že to je od napáje?ky, kterou p?i pití kousal.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Samec - cysty na p?irození
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-15, 14:37
Žofiro, BINGO! Napáje?ka! To bude snad ono....ty obroušené p?ední zuby. Musím odsledovat, jak tcho?oun vlastn? pije. Nikdy mne nanapadlo koukat, jestli tu trubku jen olizuje, nebo bere do zubú....
Avatar

Re: Samec - cysty na p?irození
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-01-15, 14:42
Filip do toho p?i pití kouše, asi mu vadí jak to pomalu te?e, takže jsem p?ešla zase na misky. ted jsem mu na zuby koukala a on ty uprost?ed má obroušený úpln? k dásni, zuby co pak jdou ke špi?ák?m jsou obroušený kousek nad dásen a zuby t?sn? u špi?ák? jsou zas obroušený o trochu mín...horní zuby bych ?ekla že má OK.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Vl?ák (samec - cysty na p?irození)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-15, 14:47
Jenže jak to po?ešim já, to nevim :-( Z pístové napáje?ky pít fre?ák neumí, jen z kuli?kové a z misky taky moc ne....od mali?ka má napáje?ku. Co kdyby se na tu kovovou trubku navlíkla ?áká plastová hadi?ka????
Avatar

Re: Vl?ák (samec - cysty na p?irození)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-01-15, 14:53
u nás se kouše i pístová. s p?echodem na misku jsme problémy nem?li, pije se jim z toho daleko líp než z napáje?ky. myslím, že když mu sebereš napáje?ku a necháš jen tu misku, tak ur?it? brzo zjistí, že je to pohodln?jší než napáje?ka...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Vl?ák (samec - cysty na p?irození)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-15, 14:56
...hmmmm, skusim po?ešit, mám jednu plastovou misku se svislými st?nami, ta by se dala o klecovinu p?ichytit gumou.
Avatar

Re: Vl?ák (samec - cysty na p?irození)
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2009-01-15, 18:29
Z té napje?ky by to asi být mohlo. U nás ale fretky p?ešly z misky na napaje?ky samy od sebe.
Avatar

Re: Vl?ák (samec - cysty na p?irození)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-15, 19:17
Jordi, možná ne každá fretka bere tu kovovou trubku napáje?ky do huby tak blb? jako Vl?ák, nebo Žofiro Filip....já sem spíš zv?davá, jestli Vl?ák bude umn?t pít z misky, když z ní nikdy nepil.
Avatar

Re: Vl?ák (samec - cysty na p?irození)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-01-15, 19:49
nic jinýho než ta napáje?ka m? nenapadá, tam by mi to i celkem sed?lo, ta hubice mezi špi?ákama... myslím, že od lomcování klecí a podobn? by m?li spíš ulámaný špi?áky...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Vl?ák (samec - cysty na p?irození)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-15, 19:52
Žofiro, já dneska sledovala, jak bere Vl?ák do huby tu trubici napáje?ky a fak mi p?ijde, že mu to naráží na ty zuby.
Avatar

Re: Vl?ák (samec - cysty na p?irození)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-01-15, 20:12
holky, ale že by z napáje?ky m?li tak obroušený zuby?? to je teda p?kn? naprd, sakra... :o(
budemem muset tla?it na výrobce, aby hubice nebyly kovový, ale t?eba plastový. moji kluci p?i pití tu hubici n?kdy p?ímo okusujou

Re: Vl?ák (samec - cysty na p?irození)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-15, 20:19
Martino, nic jinýho mn? fakt nenapadá, jen ta napáje?ka, jak na to p?išla Žofiro, tak si skoukni klukúm ty pidizuby, pro jistotu...a dej v?dét jaký je maj, když ten kov taky hryžou.

Než dotla?íš výrobce k ?emukoli, to bude moc let....já skusim navléct na tu kovovou rourku plastovou hadi?ku....jestli vhodnou dokážu koupit....a dám v?d?t jestli je to cesta ?ešení.
Avatar

Re: Vl?ák (samec - cysty na p?irození)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-01-15, 20:20
Filip jí práv? okusuje skoro pokaždý...Žofka jí jen lízala a ve svých skoro 5ti letech má zuby naprosto OK, ani špi?áky nemá obroušený bo zlámaný (tedy ted nemyslím že by si lámala a brousila o napáje?ku špi?áky). ted jsme p?ešli na misky a napáje?ky už jen na cesty...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 15.01. v 20:22.
Avatar

Re: Vl?ák (samec - cysty na p?irození)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-15, 20:25
Žofiro, budu se snažit to ?ešit stejn?. Jen mn? štve, že sem na ten problém s napáje?kou nep?išla d?ív :-( Furt sem koukala co s t?ma zubama má a že si je nemá kde ni?it....no a napáje?ka mne nenapadla :-(
Avatar

Re: Vl?ák (samec - cysty na p?irození)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-01-15, 20:35
já taky koumala z ?eho by mohl mít takhle zni?ený zuby, zvlášt když jsou to ty p?ední se kterýma by asi t?žko n?co kousal nebo rval, no a asi po p?l roce jsem vykoumala, že by to tak sed?lo na tu hubici i tím, že ty prost?ední má zni?ený úpln? na dásen a ty t?sn? p?i špi?áku má zni?ený nejmín, takže to má vlast? vyd?ený jakoby "do oblouku"

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Vl?ák (samec - cysty na p?irození)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-01-15, 21:00
to je dobrej nápad, s tou hadi?kou... taky se po n??em kouknu. a kluk?m na zoubek... :o)

Re: Vl?ák (samec - cysty na p?irození)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-01-15, 21:14
nebo to omotat izola?kou, takový ty slabý barevný jsou dost pevný, ale zas aby to fretky nenutilo kousat do toho, moji jsou na gumu, pokumovaný v?ci a podobn? ujetý...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Vl?ák (samec - cysty na p?irození)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-01-15, 21:14
nebo to omotat izola?kou, takový ty slabý barevný jsou dost pevný, ale zas aby to fretky nenutilo kousat do toho, moji jsou na gumu, pokumovaný v?ci a podobn? ujetý...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Vl?ák (samec - cysty na p?irození)
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2009-01-15, 23:00
Quinzi má tie zúbky tiež dos? zbrúsene tieto spodné malé zúbky....neviem pre?o, napája?ku nemá,a ked má, tak piestovú. Sice ked má malé, má stále k dispozícii aj normálnu guli?kovú napaja?ku, ale neviem ?i je to od toho.... nezdalo sa mi, že by ju nejak nervozne okusovala, to nie.

Zatial jej to však nevadí, a ani na výstavách za to strhnuté body nemáva. skoda, že zúbky nedorastaju.... :)

Avatar

Re: Vl?ák (samec - cysty na p?irození)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-01-15, 23:04
johano,
nechci ti do toho teda n?jak kecat, ale když si otev?u vlákno s cystama na p?irození, tak m? trochu zaráží, že se tam probíraj obroušený zuby!
:o))))))))))

Re: Vl?ák (samec - cysty na p?irození)
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-01-15, 23:14
...a dovedeš si p?edstavit jak vyd?šen? tady ?umím, když kliknu na vlákno a ono mi to otev?e tento p?ísp?vek v zorném poli :

Re: Vl?ák (samec - cysty na p?irození)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-01-15, 21:14
nebo to omotat izola?kou, takový ty slabý barevný jsou dost pevný, ale zas aby to fretky nenutilo kousat do toho, moji jsou na gumu, pokumovaný v?ci a podobn? ujetý...

:))))))))))))))))))

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Vl?ák (samec - cysty na p?irození)
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-01-16, 01:19
božo, te? jsem se fakt pobavila :o)))))))))))))

Johanko
co se tý?e t?ch cist - s n??ím takovým jsem se nikdy nesetkala, ale co jsem vypozorovala, tak pí?an má už od malinkata na tý dírce takovou modrou kuli?ku. nezv?tšuje se a ani nezmenšuje, ??rá p?es to normáln? a potomky taky splodil. viditeln? mu to tam nevadí, neví o tom... ale nikdy jsem to u žádnýho kluka nevid?la, tak to ur?it? normální není.

a co se týká zub? - oghí (te? mu budou t?i roky za dva m?síce) taky nemá zuby mezi špi?ákama. chybí mu tam dva ty malinký a druhý dva má fakt mali?ký, ani nejsou vid?t. jde to poznat jen pokud mu jemn? p?ejedu po dásni nehtem..
Avatar

Re: Vl?ák (samec - cysty na p?irození)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-16, 09:13
Martina, Boža...tak te? sem si zas poprskala monitor :-)))
Já ten název vlákna mn?nila a zjevn? blb? :-))) Napravím to!
Avatar

Re: Vl?ák
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-16, 09:17
Petra p: skus pro zajímavost kouknout u Pí?ana, jastli ty namodralé cysty nemá taky zevnit? na sliznici p?edkožky. Vl?ákovi taky byle p?i béžném pohledu vid?t jen jedna, ale zevnit? mn?l talší 2.
Avatar

Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 30


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist