Jít na stránku:  Předchozí12345
Aktuální stránka:5 z 5
Re: Pro? jste si po?ídili fretku???
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-01-11, 16:29
ok, takze uz jsme

KLOKY
ANIII
MIKEJLA

kdo se prida?

20 h Andel - Hlubina.... snad muze bejt :-D



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: klokan_cestovatel dne 11.01. v 16:34.

Re: Pro? jste si po?ídili fretku???
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-01-11, 16:36
Jo já se klidn? p?idám, ale ve všední den...se dneska nebudu v tom mrazu prdlat vlakem do Prahy .....
Avatar

Re: Pro? jste si po?ídili fretku???
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-01-11, 16:40
ok, takze uz jsme

KLOKY
ANIII
MIKEJLA
DADA

kdo se prida?

20 h Andel - Hlubina.... snad muze bejt :-D

Re: Pro? jste si po?ídili fretku???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-11, 18:56
...koukám že já zas akorát ut?u hubu....búúúúúú :-(
Avatar

Re: Pro? jste si po?ídili fretku???
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2009-01-11, 19:21
Tak Johanko, musíš n?kdy p?ijet. N?co naplánujeme d?ív :-))
Co t?eba na výstavu a pak m?žeme jít taky pa?it :-D


Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: Pro? jste si po?ídili fretku???
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-11, 19:23
Já už snad te? kone?n? p?ítula na tu Prahu n?kdy ukecám :-)) Na výstavu ale ne, tam se nechystáme:-))
Avatar

Re: Pro? jste si po?ídili fretku???
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-01-11, 19:24
absolutn? souhlasím s dádou, johanko, plánuj výlet do prahy :D
Avatar

Re: Pro? jste si po?ídili fretku???
Zaslán uživatelem/kou: coyot (IP)
Datum: 2009-01-11, 22:49
Takže thread založen, dále prosím do Coyotova blázince anebo se držte p?vodního tématu, prosím ;-)
Avatar

Re: Pro? jste si po?ídili fretku???
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2009-01-12, 09:00
Pro? jsem si po?ídila fretku?
Protože jsem svému p?íteli závid?la rybi?ky. :o)))
Avatar

Re: Pro? jste si po?ídili fretku???
Zaslán uživatelem/kou: Synus (IP)
Datum: 2009-03-20, 11:17
M?j první kontakt s fretkou byl asi ve 2. t?íd?.Soused našel albínku s ?ervenýma o?ima n?kde ve k?oví a že prý jestli ji nechcem.Mamka to zatrhla práv? s tím,že fretky smrdí,že jsme na to malí,se starat a nakonec by to bylo na ní.Tenkrát jsme m?li jen psa a o toho sme se teda n?jak staraly,ale je fakt,že nakonec jsem ráda,že jsem se s fretkou potkala znova až v 16ti.Tenkrát jsem nem?la ani tucha jak se o fretku starat,jen jsem ji cht?la,protože zví?ata miluju odjakživa a to všechny.Informace o chovu žádný,nikdo v okolí fretku nem?l,internet pro nás nebyl dostupnej,pot?eby pro n? taky nijaký a navíc fakt nevím jestli bych se dokázala zodpov?dn? starat.

Mno a v 16ti jsem objevila dv? fre?ule v jednom zveráku,byl už trošku odroslejší a paní z obchodu je m?la ?asto venku,hladila je a tak.Chodila jsem je tam okukovat dokud je tam m?li a postupn? se pro n? upln? nadchla.Ukecat mamku už problém nebyl,protože od té 2. t?ídy jsme už m?li doma snad všechno v?etn? ku?ete(a to v byt?) a já m?la doma uznání odpov?dného chovatele.Mam?inu teorii o smrádku jsem jí rozumnými argumenty vyvrátila a upln? jsem ji uzemnila fotkami fretích miminek:-).

Po?ídila jsem knížku,nastudovala pot?ebné info i z netu a obvolala zverimexy.Když jsem si pro fré?u došla do zveráku a vybrala si ze t?í kluk? jedno spící klubí?ko co mi bylo nejsympati?t?jší,dost m? zarazilo,že si na n? sle?na bere kožené rukavice se slovy,že p?íšern? koušou.To jsem si i chvíli ?íkala,jestli koupit ?i ne,ale když jsem na to smrád? koukala,tak se mi až tak krvela?ný nezdálo a následn? jsem i zjistila že moje intuice byla správná.Do roka z n?j byl úžasnej mazlí?ek,ani pubertu nem?l moc bou?livou.Mamka i psi si ho zamilovali,byl to takovej hod?ou?kej medvídek.Bohužel jeho spole?nosti jsme si moc dlouho neužily,po kastraci nám za?al stonat,p?išlo se na nádor nadledvinek,byl to vcelku rychlý,ale o to smutn?jší konec :-(.

Hned to léto jsme už m?li novou hol?i?ku,tentokrát od chovatelky,na zahnání žalu a hlavn? proto,že jsem ve fretce našla úžasného spole?níka pro volné chvíle.Te? ji budou t?i,prožili jsme už taky n?jaké zdravotní komplikace,ale musím to zaklepat te? je vše dobré.Oproti našemu bývalému svatouškovi,je tohle hrozná rebelka,neposedná,vychytralá zlobivka,ale i p?es to jsme si zvykli a je to pro nás zlatí?ko,které bych za nic nedala.

Te? už bez fretky nechci být a všem kdo mají svatou trp?livost,odpov?dnost a místy trošku zvrácený smysl pro humor fretky v?ele doporu?uji:-).
Avatar

Re: Pro? jste si po?ídili fretku???
Zaslán uživatelem/kou: aduše (IP)
Datum: 2010-02-04, 15:36
já osobn? jsem si fretku po?ídila proto že s ní je legrace a kdyš nemam co d?lat tak si jí pustim z klece a hrajem si spolu tak protojsemsi jí koupila

Aduš =) =-)

Re: Pro? jste si po?ídili fretku???
Zaslán uživatelem/kou: Morgan24 (IP)
Datum: 2010-02-04, 17:24
NO u nás to bylo tak... Mezi váno?ními svátky jsme m?li jet s manželem na návšt?vu k mým rodi??m. Manželovi se tam jak jinak necht?lo (jsou to p?ece tchán a tchýn?, averzi na n? mají všichni chlapy v genech), tak dostal na vybranou: Bu? si po?ídíme fretku, nebo pojedeme k mamince :-D Dopadlo to tak, že zatím máme fret?í sami?ku Valkýru a za chvilku by nám k ní m?la p?ibýt sami?ka jménem Mija, kterou si vezmeme z P?di?ky (útulek pro fretky).
Je to opravdu nejúžasn?jší zví?e s jakým jsem se kdy setkala. Vždycky když pustm Valkýru z klece a hrajeme si spolu, tak m? pak bolí celý den b?icho od smíchu :-) Vyhovuje roš?ácká povaha naší fre?ulky, je taková roztomile podlá a záke?ná :-) (tuhle d?lala asi deset minut naprosté šílenosti, až jsem bre?ela smíchy. Pak když jsem si utírala o?i od slz, tak se ke mn? p?iplížila a kousla m? do palce na noze :-D Bylo to naposled co jsem jí pustila a byla na boso :-D) Fretka je prost? senzace, nechápu jak jsem mohla být tak dlouho bez ní :-)

Re: Pro? jste si po?ídili fretku???
Zaslán uživatelem/kou: makina (IP)
Datum: 2010-02-04, 21:54
Hezké téma - tak se také p?idám. Za po?ízení naší první fretky mohl vlastn? náš syn. Jeho p?áním bylo mít n?jaké zví?átko jen pro sebe. /v té dob? jsme m?li psa a ten prý byl nás všech/. P?i jedné z mnoha návšt?v Zverimexu jsme tam s manželem objevili fret?í mimina /do té doby jsem vždy vid?la fretky jen zna?n? odrostlé/ a po zasv?cených informacích od prodava?ky, která fretky sama též chovala, jsme si vezli dom? naši první tcho?ici. Dlouho jsme na ni museli sahat jen v rukavicích,jak kousala.Byla to divoška .Bohužel, ale nep?ežila svou první ?íji.A manžel mi jako lék na žal do týdne p?inesl druhý chlupatý uzlík.Musím ?íci, že to zabralo.Dnes už máme v po?adí t?etí holku a nedovedu si p?edstavit,že by mi nikdo neokusoval nohy,nekadil ob?as do jiného rohu než je záchod,neustále mi nevyndaval a neschovával vložky z bot, kradl brambory a nosil si je do pelechu ...a spoutu dalších vylomenin, ale hlavn? je to tvore?ek, který vám vždycky pozvedne náladu.

Re: Pro? jste si po?ídili fretku???
Zaslán uživatelem/kou: Mexta (IP)
Datum: 2010-02-08, 16:29
Ahoj,
u nás to bylo s po?ízením naší fre?ule trochu jinak. D?íve by m? fretku ani nenapadlo koupit, ale asi tak p?ed dv?ma lety si m?j p?ítel umanul, že si po?ídí fretku a poprosil m? a? okouknu net. Tak jsem za?ala hledat chovatele, literaturu a ?lánky od chovatel? fretek. A za pár m?síc? jsme si jeli vyzvednou fre?uli Jersey b?ibližn? 10 m?síc? starou. S p?ítelem jsme byli p?vodn? dohodnutý, že bude u n?j a ke m? bude jezdit jenom na návšt?vy. Ale jak už to bývá, p?ítel na ni nem?l moc ?asu a jeho rodi??m vadil zápach, a tak se Jerseynka postupn? p?esunula ke m? do domu a já zažila fret?í roš?árny :-). Takže Jerseynka u m? doma bydlí už rok a všichni ji máme rádi. Máma si jí oblíbila a otec do druhého patro moc nechodí (jerseynka b?há na volno ve druhém pat?e domu).

PS: Musím podotknout, že d?íve jsem zastávala klasickej názor, že fretka páchne a kouše. Te? vidím, že jsem se mílila. Nep?íjde mi že páchne a myslím si, že když svého milá?ku rozmazlujete a dob?e vychováte, že si kousne jen tak ob?as v zápalu hry, jako každé živ?jší zví?átko. Našeho medvídka bych nevym?nila za nic na sv?t?!!

Re: Pro? jste si po?ídili fretku???
Zaslán uživatelem/kou: honza_door (IP)
Datum: 2010-02-10, 09:47
Velmi zajímavé téma. Já jsem poprvé cht?l fretku asi
v deseti letech, kdy jsem naštívil zverimex a paní
prodava?ka lamentovala nad tím, že fretka utekla ze
své klece a vyvraždila všechny k?e?ky, mor?ata i
králíky. Najednou jsem m?l nad tím zví?etem hrozný
obdiv, bylo to rebelantské zví?e. Bohužel už tehdy
jsem cítil ten pach, který z toho zví?ete jde.
Fretku jsem si koupil až po více než dalších deseti
letech, protože už jsem všechna b?žná zví?ata m?l a
cht?l jsem n?jaký nový stimul, n?co neokoukaného,
nep?edvídatelného a zárove? více mazlitelného než je
t?eba ?in?ila, která mi p?edtím um?ela. Fretka byla
podle m? celkem dobrou volbou i když, co si budeme
vykládat, i když každé zví?e má sv?j pach, tak
fretka ho má trochu horší. Spíše je to o zvyku :D

Re: Pro? jste si po?ídili fretku???
Zaslán uživatelem/kou: Luboš X (IP)
Datum: 2010-02-10, 11:48
Já jsem si jednoho krásnýho dne ?ek: mám doma po?ád smrd?t sám? tak si po?ídím tcho?e! :)

Re: Pro? jste si po?ídili fretku???
Zaslán uživatelem/kou: Esterka (IP)
Datum: 2010-09-18, 14:08
Já jsem první fretku dostala, když mi bylo 14. Tedy dostala, bydleli jsme na samot? a náš d?m sloužil jako odkladišt? všech zví?at, které nikdo necht?l. Jeli jsme tenkrát pro dalšího pejska, kterého našli v Tábo?e, no a otc?v kamarád se mne rovnou zeptal, jestli nechcem fretku. Žila s námi 4 roky.
Po 18-tých narozeninách jsem odešla do Prahy na vysokou, sehnala jsem superprivát, tak jsem si po?ídila ko?ku a psa. Jednoho dne jsme šli do zverá?e, já uvid?la granule pro fretky a p?edvedla jsem hysterák, že chci fretku. Tak máme doma dv? :)

Re: Pro? jste si po?ídili fretku???
Zaslán uživatelem/kou: skipka (IP)
Datum: 2010-09-29, 14:22
Ahoj,
taky bych se ráda pochlubila jak jsme p?išli k našemu Bartíkovi. Nejd?ív to za?lo tak, že mi tehdy ješt? p?ítel (nyní manžel) koupil plyšovou fretku na spaní...No ?eknu vám, že se s ní spinkalo moc hezky,ale nebylo to ono. O n?jaký ten ?as pozd?ji asi týden p?ed svatbou p?ijela sestra s jejím p?ítelem k nám na návšt?vu, že by nám prý cht?li p?edat svatební dar. M?li jsme se schovat,abychom nic nevid?li. Najednou se p?ed námi objevila obrovská klec i s vybavením,ale byla prázdná...Už jsem si myslela,že tu fretku,která do toho o?ividn? pat?í si máme obstarat sami....Ale mýlila jsem se, sestra otev?ela sv?j ba?oh a z n?ho vysko?ilo malé stvo?ení?ko. Bylo tak roztomilé, neohrabané a naprosto kouzelné. Manžel byl naprosto v šoku :)) Te? ho máme sice jenom necelé 4 m?síce,ale už si bez n?j nedokážeme p?edstavit život, dokonce p?emýšlíme i o druhé frete?ce,ale po?ád nevíme jestli druhého kluka nebo hol?i?ku.....


Jít na stránku:  Předchozí12345
Aktuální stránka:5 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist