Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3
Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: Mexta (IP)
Datum: 2009-09-19, 00:04
Souhlasím se ŽoFiRo, kdyžtak se dá pasta také nahradit ne?ím jiným co fretky mají rádi a co neobsahuje s?l. T?eba n?jaké ovoce (hroznové víno, švestky, meloun)

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP)
Datum: 2009-09-19, 00:08
Nemyslel jsem ho dávat jako odm?nu po?ád jednou den? nebo obden kousek sta?í.

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-09-19, 00:12
ono i každý den/ob den je dost ?asto.. když se koukneš na složení sýr? a pom?r solí, p?íjde mi to hrozn? moc... nebo tedy u v?tšiny sýr? je ten pom?r solí dost veliký, ale jsou i sýry s nišším obsahem solí, tam bych se až tak nebála, ale klasickej plátká? a tavenák teda nee.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: Mexta (IP)
Datum: 2009-09-19, 00:13
Josef Sýr jsem nikdy nezkoušela... t?eba by to také šlo, nic mén? jsem zastánce toho omezovat fretce p?ísun soleného jídla.

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-09-19, 20:49
Syr bych opravdu tak casto nedavala, holky maji pravdu..

Avatar

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: Dr!v3R (IP)
Datum: 2009-09-20, 17:32
Kdyz nepomaha tahani za kozich za krkem, tak je moznost chytnout ji za vrchni patro a zhruba mezi cumakem a ocima,,,,,,,,,este je moznost tahat za ten kozich, a kdyz zíve, tak ji do huby strcit kus kovu, napr klí?, predpokladam ze jako vsechny selmy nesnasej pach kovu :-)

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-09-20, 18:52
:o) v tom p?ípad? nechápu, pro? mi koušou kovové m?íže u klecí :oD

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: Dr!v3R (IP)
Datum: 2009-09-20, 21:45
protoze sou rozbyty xD jen nevim zda fretky bo mrize =)))

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-13, 00:13
Zaslán uživatelem/kou: Coffinfeeder
Datum: 2009-11-12, 23:51

Po?ídil jsem si samce albína fretky. No a kouše, co kouše, trhá. Bez rukavic už na n?j nejde sáhnout a i p?es n? kouše do krve.
Zkoušel jsem r?zný rady: nechat ho až ho to p?estane bavit(nep?estane), kousnout ho za krkem, dát za trest do klece(to ho pak ani nemusím vyndavat, kouše po?ád),...

Není to moje první Fretka. První byla vpohod?, chodil jsem s ní venkui bez vodítka a b?hala za mnou .

Te? si ale už opravdu nevím rady.

Cht?l bych se zeptat jestli když ho budu brát v rukavicích tak to není špatn?(neucejtí m?j pach)?

Jestli s tím p?estane, jestli to má cenu ?ekat a nebo to vzdát a dát ho n?kumu jinému(zkušen?jšímu), dokud je ?as aby si zvyknulu novýho majitele.

Ale pry? ho dávat nechci :-(

Beru každou radu a zkusím snad upln? vše, doma se ho už za?ínaj všichni bát p?estávaj ho mít rádi


D?kuji za rady

pazoutm@centrum.cz

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-13, 00:22
nepíšeš, kolik mu je ani jak ho máš dlouho, dost podstatné informace.

jinak opravdu doporu?uju p?e?íst alespo? vlákno "první pomoc chovatel?m". to, žes chodil s p?edchozí BEZ VODÍTKA VENKU a neutekla, není proto, že bys ji m?l tak dob?e ocho?enou. je to jen díky náhod? a obrovskému št?stí (?ekla bych p?ímo klika z prdele, ale nejsem sprostá, i když mám velkou chu?). už to, prosím, opravdu s žádnou fretkou nezkoušej :o/

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: Milagros (IP)
Datum: 2009-11-13, 20:24
Tak p?edn?, bez vodítka ven ur?it? NE. K tomu kousání, m? se rukavice osv?d?ily, brala sem si tu naší kousavku na klín a mazlila jí v rukavicích a když vypadala klidn? jednu sem stáhla a zkusila to bez ní. Rukavicí sem jí jistila pod kr?kem, když to vydržela, dostala pastu z prstu.. Trvalo to dlouho, skoro 3 m?síce, ale povedlo se. A ešt? sem jí u toho povídala pohádku. Chce to trp?livost, taky záleží pro? kouše, možná má s lidma špatné zkušenosti, nebo na n? není zvyklej, nebo ho t?eba n?co bolí..

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-11-13, 21:32
Jak píše Milagros - já myslím, že je hodn? d?ležitý kontakt i hlas. Já jsem se takhle snažila socializovat svoji bojínku Dixie, jako miminko hodn? kousala. Píšu snažila, protože je jí 8 m?síc? a stále to ješt? není ono, ale jsme na dobré cest? :) Každopádn? ze za?átku jsem na ni hodn? mluvila, snažila se jí unavit hraním a pak uplácet a hladit, to jediné mi pomáhá. Nem?žu ji nijak trestat, hodn? se bojí a sta?í zvýšit hlas a p?l dne ji nevidím. Takže u nás funguje pouze metoda cukru - chválím a uplácím, ale netrestám poklesky, p?ehlížím je. Sta?í ji ignorovat a pochopí.
Avatar

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: oomph (IP)
Datum: 2009-11-14, 22:44
Dobrý ve?er,
pot?ebovala bych poradit.Mám doma 9m?sí?ního samce fretky jménem Kraken.
Je strašn? agresivní na lidi,kte?í si ho cht?jí pohladit- jakmile k n?mu natáhnou ruku,tak se hned ožene a snaží se kousnout a hlasit? sy?í.Nevím jak ho mám tenhle zlozvyk odnau?it.Nic na n?j nezabírá. Snažím se ho poušt?t ven co nejvíc a po?ád ho mazlim v ruce.
Kdybyste mi mohla prosím poradit, Moc d?kuji Zdena

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-11-14, 22:57
OOmph: nejd?ležit?jší je P?EŽÍT.:-) V devíti m?sících je fretka puber?ák a zkouší, co si m?že dovolit. Myslím, že není jiná rada než vámi zvolená kombinace mazlení, ?astého poušt?ní a notné dávky trp?livosti. On z toho vyroste, nebojte!
Tady je ješt? jedno vlákno o kousání, ale lepší radu tam, obávám se, nenajdete...[forum.fretka.cz]
Avatar

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-11-14, 23:00
9 m?síc?, ?ekla bych že je to puber?ák a zkouší, co si m?že dovolit. V tomhle období fretky nemají ?as na mazelní, jen na lumpárny :)
Já bych doporu?ila hlavn? hodn? pohybu, procházky, nebo vy?ádit doma a pak mazlit, až se po?ádn? utahá a nebude protestovat. U nás zabraly ty procházky. Kontakt je ur?it? d?ležitý, takže hodn? si hrát a sahat na kožíšek. S tím sy?ením - nebrala bych si to osobn?, moje hol?i?ka takhle bezd?vodn? sy?í od puberty a to už jí je rok a p?l, prost? jen má pot?ebu ventilovat své pocity, sy?í když se lekne, n?co se jí nelíbí, nebo prost? jen tak jde a sy?í :)
Avatar

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-15, 00:14
oomph,

a choval se takhle vždycky nebo až poslední dobou?
pokud vždycky, obávám se, že prost? máte doma asociála ;o) no a co, tak prost? místo hlídacího psa máte hlídací fretku.

pokud až poslední dobou, m?že to být puberta (viz výše), ?íje nebo taky n?jaká nemoc, resp. bolest (nejmén? pravd?podobné)

jasn?, že je lepší, když nekoušou - už kv?li p?ípadnýmu hlídání b?hem vaší dovolené nebo u veta. ale jestli nekuše vás doma a nenapadá n?koho sám od sebe, moc bych to ne?ešila - takových fretek, které se nenechají "bezstrestn?" pohladit od n?koho cizího, je víc.

ješt? up?esni, co to znamená "Snažím se ho poušt?t ven co nejvíc... "? kolik hodin denn? se mu v?nuješ ty nebo n?kdo jiný z rodiny?

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: Robiik (IP)
Datum: 2009-11-22, 23:23
Tak to jsme na tom uuuplne stejne :D a kdyz me zrovna nekouse tak se tahame o babypastu XDDD mam ji sice den ale doruky sem se ji jeste neodvazil dat :) alee kdyz ji davam ten pamlsek tak se hladit necha bez problemu ^^ (je ji tedka rok aaa je to strasny trestidlo)
Avatar

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: Robiik (IP)
Datum: 2009-11-22, 23:26
fotecka bude lepsi az vydrzi dyl nez vterinu na jednom miste :DDDDDDD zatim sem dal aspon takovou pofiderni :P
Avatar

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: Robiik (IP)
Datum: 2009-11-24, 17:15
stal se zazrak :o) ta moje vochechule prestala kousat !! :D a to behem 3 dni co ji mam :D..... mam vlastni navod jak na to =)
Avatar

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: nikuska (IP)
Datum: 2009-11-24, 21:15
ahoj všem...moje frete?ka je taky ze zverá?e,a první m?síc kousala ted už je to v pohod?.chce to jen trp?livost a kontakt ze zví?etem.ted sme spolu t?i m?síce a není den co by se sama nep?išla p?itulit:-))
CHT?LA jsem se zeptat myslíte že olizování je u fretek projev lásky nebo jen n?co cítí na ruce??poslední m?síc m? totiž po?ád olizuje:-)DÍKY ZA ODPOV?DI

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: Bootsi (IP)
Datum: 2010-06-20, 16:19
Ahojte. Mám dotázek. Mám dva fre?ouny, same?ka 2 roky a sam?ku rok. Oba žijou v byt? se psem a ko?kama, docel av pohod? se snášej. Akorád te? sami?ce za?lo hrabat a všechny kouše. Ko?ku, psa, lidi.....Na lidi byla vždycky nevyzpytatelná, ale nic hroznýho. Te? žere všechny. Co se mohlo stát? Má po první ?íji.

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-06-20, 16:24
co by, má falešku.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: Bootsi (IP)
Datum: 2010-06-20, 16:27
JO? a co se má d?lat? Jen to p?e?kat? Je teda fakt, že i dost ztloustla. Ale kluk je kastrovanej :-)

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-06-20, 16:30
je jedno, jestli je kluk kastrovanej, ale jestli má ona po ?íji, tak má falešku, s tím neud?láš nic, jen tak 6 týdn? ?ekat.. .

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: Bootsi (IP)
Datum: 2010-06-20, 16:33
ok ok, sjem rádam, že je to n?co normálního. Musim te? po?ád ?ešit do jakýho pokoje dát psi, ko?ky a fretky. Takže asi i trestání je blbost.Dík

Re: Pomoc plosím
Zaslán uživatelem/kou: Verunka21 (IP)
Datum: 2010-07-25, 12:34
Ahoj,ja mám fre?ulku doma ?tvrtý den a po?ád jí nem?žu vyndat z klece jinak než s rukavicí,kouše nás do krve...je mi docela nep?íjemné se nechat do krve kousat než to pochopí:( .... Ver?a a fre?ule Casie....

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: DzeiS (IP)
Datum: 2010-08-15, 22:34
Dobrý den, cht?l bych se zeptat, jestli n?kdo chápete, pro? m? moje 8 týdenní fretka kouše jen ráno když jí dávám jídlo a ve?er... P?es den je hodná-nikdy moc nekousne a jen se hraje. Ráno a ve?er sy?í a kouše do krve...Ráno a ve?er je v kleci, ale p?es den ji mám na rukách a b?há po zahrad? a to nekouše ani venku ani v kleci. Ve?er nebo ráno jí tam sotva str?ím ruku a kouše jak smysl? zbavená... Mám jí zhruba týden -z toho 5 dn? nekousala, ale poslední dva se d?je to co popisuju... Díky moc za radu...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: DzeiS dne 15.08. v 22:35.

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-08-15, 22:35
jak ?asto jí krmíš? pokud jen 2x denn? - ráno a ve?er, tak se nediv

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: DzeiS (IP)
Datum: 2010-08-15, 22:36
Krmení tam má v misce celý den... M?že si vzít kdykoliv ji napadne... Dávám jí do misky cca 22 gram? podle tabulky výrobce v pom?ru váha/krmení... je to špatn?? V?tšinou to sežere p?es den a ve?er jí ješt? n?co zbyde...p?ijde mi že není dobré aby jedla jednou tolik, než by m?la...



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: DzeiS dne 15.08. v 22:40.

Re: kouše
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-08-15, 22:41
M? napadá, zda se nebojí o to jídlo, co jí tam strkáš...mlá?ata jdou po jídle jak divá.... :)
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist