Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-25, 21:51
to uvidiš....když tak dát kastrovat staršího prvního (dá se po?ítat, že by mohl p?ijít do ?ije d?ív) a mladšího pozd?ji....
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2008-10-26, 15:27
Mám otce a syna, oba zatim nekastrovaní a nedaj bez sebe ani ránu. Záleží na tom jestli si padnou do oka. My nemáme problém našt?stí =o)

Kviky, ŠelMyšel a Ešlym
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Olalua (IP)
Datum: 2008-10-29, 16:29
ahoj všichni.mohl by mi n?kdo z vás,prosím, poradit?mam rok a pul stareho fretaka,vykastrovaneho,takoveho trochu lenocha.pred 2 dny jsme mu poridili nekolikamesicni samicku,jeste docela mimco.furt se spolu perou.tedy kdyz jsou spolu.Alex (fretak) ma prevahu a dava ji to dost najevo.kouse ji za krk a leha na ni.vypada to,ze si hraji,ale Julinko u toho knoura.ale kdyz ji dam do jineho pokoje,bez Alexe,tak vylozene breci a jeci a hleda ho.jakmile ji dam zas k nemu,tak ani necekne..ale zas se "perou".co to znamena?boj nebo hra?zpravi se to?dekuji za odpoved

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-10-29, 17:36
je julinka dorvaná do krve? ne... takže hra :o)

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Olalua (IP)
Datum: 2008-10-29, 17:43
opravdu?hra?to bych byla moc rada.nema ani znamku po nejakem vetsim kousnuti,nebo tak.dik moc za odpoved

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Kviky (IP)
Datum: 2008-10-29, 20:48
Olalua: to je opravdu ta fret?í nejoblíben?jší hra =o) kdybych moje kluky neznala, tak bych se bála že se cht?j roztrhat, ale znám je a vidim, jak tohle hraní praní milují... procházky a tak to je jen spest?ení, ale vypušt?ní v pokoji je naprosto nejúžasn?jší a když kluci do sebe m?žou být p?es hodinu zakouslý za krky a p?evalovat se jak plyšová fretka p?es mí?ek na baterky, tak pro n? neexistuje konkurence =o) Šelmy mi dokonce p?i procházkách usíná. Na chodníku se prost? zap?e, rozplácne, když k n?mu p?ijdu, tak mi vyleze do náru?e a v tu chvíli spí. Takže se jdu projít s Myšelem a s Šelmym v náru?i a jakmile se vrátíme k baráku a já šáhnu na kliku od baráku, tak v tu ránu je Šelmy na nohách, drápe se mi pry? z rukou a je pak schopnej v pokoji hodinu kravit jak prdlej... našt?stí má Myšel v krvy te? pubertu, takže v?tší výdrž a aktivitu a vydrží se s tím otcem ješt? hodinu prát... =o) Takže rva?ka je prost? nejúžasn?jší zábava =o)

Kviky, ŠelMyšel a Ešlym
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Olalua (IP)
Datum: 2008-11-03, 08:56
ahoj.tak jsem tu znovu.tak nas fretak a mala se uz maji moc radi,spi spolu,ji spolu,hrajou si spolu..uz je vse super,jen jedna vec me zarazi-tak jednou denne se ji fretak zahryzne za krk,asi tak,jak to delaji pri pareni (je to ale kastrat) a treba ctvrthodky ji drzi a nechce ji pustit a malou to ocividne boli nebo je ji to aspon neprijemne.taky si ji tak poponasi.ma tak silny stisk,ze mu nedokazu otevrit tlamku,abych malou vysvobodila.mala ale nema nasledky po prokousnuti nebo tak,predpokladam,ze ji tim nijak neublizuje.jen nechapu,proc to vlastne dela.mate s tim nekdo zkusenosti?muzete mi,prosim,poradit?

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-11-03, 10:48
Olalua, my máme 2 kastráty a oba sem tam ?apnou sami?ky (taky kastrované) za krk a trochu je potahají. Nikdy jim p?i tom neublíží.
Já bych to ne?ešila, Alex a Julinka si to vy?eší mezi sebou. :o)))
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Olalua (IP)
Datum: 2008-11-03, 10:58
Mirim,dik moc za odpoved

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: ITcat (IP)
Datum: 2008-11-03, 13:45
My meli rocniho fretaka (kastrovaneho) a poridili jsme mu druheho (2 mesice stareho) kamarada. Prvnich 5 minut ho starsi chtel tahat za krk a odnest do pelisku, pak to vzdal a jsou naprosto v pohode. Ted uz jsou spolu 2 mesice a naprosto v poradku. Skadlit se skadli, ale nikdy to nejde do krve - jelikoz malej uz starsiho prerostl (stary ma 1 kg a maly ma 1,7 kd) tak se role obratila, ale je to u toho, ze mu oslintava hlavu a porad po nem leze :-D

Takze to urcite zalezi na charakteru. Ja jsem rada, ze je mame.

[saproks.pilsfree.cz]
Plze?
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Olalua (IP)
Datum: 2008-11-03, 15:15
tak ted jsem zkoumala delku toho,jak dlouho ji drzi.cca 15 min.ale zjistila jsem u toho neco dost husteho-vypadal,jak kdyby ji chtel osoulozit a kdyz jsem mu tam dala ruku tak on ji fakt asi to!!!pritom je kastrovany!!!je to mozne??a male je okolo 3 mesicu,nemuzu ji ublizit,pokud ji fakt TO..?

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-11-03, 15:41
No, jelikož sami?ka není ani zdaleka v ?íji, asi se jí to moc nelíbí. N?kdy se ti kastráti snaží, ale doopravdy se jim to nepovede. T?žko ?íc, jak je to u vás. Je dost pravd?podobné, že se jí spíš trefuje do zade?ku nebo se v?bec netrefí.
A co malá? Je?í u toho, nebo sy?í?
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Olalua (IP)
Datum: 2008-11-03, 16:01
mala jeci.ne furt,ale chvilema.a Alex syci.teda nez si ji chytne.ale kdyz to s ni skonci,tak si Alex nekam zaleze a mala za nim hned chodi,jak kdyby nic.jen se o ni proste bojim,nechci aby ji treba "natrhl"

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: ?u?as (IP)
Datum: 2008-11-04, 13:54
Ahojky všichni, prosím o radu, mám 6 m?sí?ního par?áka ?u?áska a cht?la bych mu po?ídit ješt? sle?nu, jestli je to dobrý nápad? ?etla jsem tady taky kousek tohoto vlákna a celkem nechápu pro? všichni kastrujete same?ky, vždy? jsem se zatím všude dozv?d?la, že je to hloupost,když lidí kastrují proto, aby mén? fretky "smrd?li" nebo je to z jiného d?vodu?

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2008-11-04, 13:57
No pokud k n?mu po?ídíš sami?ku, tak t?eba proto,aby ji v??n? netahal...

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-11-04, 14:01
?u?as: samce tu rozhodn? všichni nekastrují, to se ti zdá, jak máš zatím na?tených jenom málo vláken.
Nicmén? d?vod? pro kastraci pár je: n?kte?í samci opravdu smrdí a zna?kují tak výrazn?, že se to stává problémem. N?kdy jsou ti kluci taky nervózní a neš?astní a místo hry jenom bloudí bytem a hledají sami?ku. No, a v neposlední ?ad?, pokud máš fretek doma víc, tak se nesnesou s ostatními samci a sami?ky zase po?ád znásil?ují...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 04.11. v 14:02.
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-04, 14:08
?u?as, já taky neplánovala svého samce kastrovat, ale na ja?e mu byli zjišt?ny cysty na p?irození, ty mu museli být chirurgicky odstran?ny. A protože nikdo neví (a nedalo se zjistit) z ?eho vznuikli, akorát ze skušeností vetú jen tolik, že tento problém byl zaznamenám u nekastrovaných samcú.....doporu?ili mi veti kastraci (aby se cysty neobnovili)
Takže: i u samce je n?kdy nutné kastrovat ze zdravotních dúvodú.
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: ?u?as (IP)
Datum: 2008-11-04, 14:19
Jejdanánky, tak to jsem si p?edstavovala asi moc jednoduše :( Ješt? jsem toho tady moc ne?etla, nemám moc ?asu,ale zkusím to dohnat.... Mám ?u?ase už od 5 týdnu, protože bobínk?m um?ela mam?a,tak jsem je pomáhala sousedce vypiplávat - celkem úsp?šn?, krom jedné sami?ky,která byla bohužel moc malinká... Sousedka si nechala bráchu a koupila si ješt? jednoho albínka,ale má je venku a odd?len?. Když je pustí,tak jsou ale velcí kamarádi a celkem to dávají i s ?u?asem (teda hlavn? brácha :) ) Takže myslíte,že mu nemám po?izovat kamaráda? A ješt? jeden dotaz, nem?žu ?u?ase n?jak p?ežrat? Má totiž už 1,9 kg a vypadá "trošku" v?tší oproti bratrovi :)

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-11-04, 14:30
Fretky se nep?ežírají...jedí jenom tolik, kolik pot?ebují. je normální že nabírají na zimu, vykastrovaný Pytrísek má te? taky kilo osmdesát...takže jídlo mu neber...
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-11-04, 14:34
?u?as, ?ím krmíte?

Pokud dáváš kvalitní granule a pak jen dobr?tky, které jsou pro fretky vhodné, pak krmíš správn?. Jak píše majda, fretky se nep?ežírají, sn?dí jen tolik, kolik pot?ebují. A navíc - nekastrované fretky vypadají v zim? vždycky trochu tu?n?. Ale neboj, na ja?e špeky zase shodí. :o)))
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-04, 14:37
?u?as, jak píše Majda, fretka se nep?ežere a musí mít jídlo (granule) k dispozici celý den. 1,9 kg je celkem normální váha na same?ka v tomto ro?ním období.
Kamaráda/kamarádku mu po?ídit múžeš. Ale k nekastrovanému same?kovi asi nejspíš kastrovanou sami?ku (to bych vidéla nejspíš na adopci) nebo nechat ?u?ase kastrovat....dva nekastrovaní samci se vétšinou nesnesou (i když sou i výjimky)
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: ?u?as (IP)
Datum: 2008-11-11, 21:53
Ahojky, už jsem tady zase s prosbou o radu :) Kecala jsem se sousedkou a zjistila,že nesta?í na svého milého (brácha od mého ?u?ase), je venku v klícce, na dvacet minut denn? vypušt?n, chu?ou?ký ... tak jsem si ?íkala,že bych adoptovala ho, ?u?as s ním byl n?kolikrát a nechovali se k sob? škared? (jen nevím,jestli to nebylo kv?li zkoumání terénu :) ) Jen nevím a celkem se obávám, kastrovat te? nem?žu ani jednoho (narodili se 1. 6. 2008) a nerada bych aby si n?co ud?lali a hlavn? nevím kam na tu kastraci. Jsem z Hranic na Morav?, poradí mi n?kdo? :)

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist