Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Aeternitas (IP)
Datum: 2008-09-28, 17:37
ahoj,
pot?ebovala bych poradit. Mám cca 7 m?sí?ního fre?áka a cht?la bych si k n?mu po?ídit kluka. Je to možné? Vím, že t?eba dva psi když ten jeden je ješt? od št??átka se snesou, ale u fretek vážn? nevím. P?edem moc díky za odpov??

vícero+kluci+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 14:41.

Re: dva fre?áci - dv? fretky
Zaslán uživatelem/kou: Rozzlobený Klaun (IP)
Datum: 2008-09-28, 17:41
Obecn? se ?íká, že dva fret?í kluci se nesnesou a to ani v p?ípad?, že jsou brat?i a výr?stají spolu. Jejich dominantnost se v ur?itém v?ku projeví natolik, že spolu neustále bojují a mohou si i vážn? ublížit. I pokud je vykastruješ, nebude zde jistota, že se n?kdy snesou...proto pokud chceš nutn? svému fre?ákovi po?ídit kamaráda na hraní, vykastruj ho a po?i? mu sami?ku. Kastrovat je myslím vhodné až po první ?íji, ale to ti zde jist? up?esní n?kdo zkušen?jší.





Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 17:40.

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Aeternitas (IP)
Datum: 2008-09-28, 17:43
Mno já hodlám kastrovat když už n?co fretku. Takže by to nevyšlo, kdybych nechala vykastrovat oba?

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Rozzlobený Klaun (IP)
Datum: 2008-09-28, 18:51
To ti nikdo ne?ekne jist?, velkou pravd?podobnost bych zde ale nevid?l.

Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-09-28, 19:13
Ahojky, jak píše klaun, u samc? je snášenlivost horší i v p?ípad? vykastrování, to ti p?edem nikdo ne?ekne. Každopádn? by to cht?lo vyzkoušet už te? jestli v?bec n?jakou fretku snese, jelikož jsou i p?ípady, kdy fre?ák nesnese ani samici - jen p?i pá?ení...Tudíž to vyzkoušej a pokud chceš vyložen? kluka, tak ?ím d?ív ho k n?mu po?ídíš, tím líp. Bu? mladšího a nebo stejn? starého.Ale nejd?ív to vyzkoušet, protože se ti nakrásn? m?že stát, že ho nesnese - i když budou vykastrováni.

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-09-28, 21:56
K vykastrovanému nalezenci mám samce z vlastního chovu, šli tedy k sob? když byl ten mladší malý. Dosp?lého o hodn? p?erostl, te? už je taky kastrovaný a jsou sta?e?ek a pán st?edních let A ANI JEDNOU SE NA SEBE ŠKARED? NEPODÍVALI, TÍM MÉN? ŽE BY SE PORVALI. Myslím, že snášenlivost je hlavn? osobnostní rys jedince a když se sejdou p?átelské povahy, není problém. On fre?ák pokud je dominantní víc než p?átelský umí trápit i sami?ku, ne jen kluka.
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-09-28, 22:14
Moji dva kluci se poprvé vid?li, když byli jeden ro?ní nekastrovaný a druhý dvouletý kastrát a m?li se rádi od první chvíle. Dneska jsou kastrovaní oba a tvo?í nerozlu?nou dvojku. Na návšt?vy k nám chodí nejmí? p?t dalších kluk? -kastrát? a snesou se všichni. Ono je to hodn? individuální,dokonce u návšt?v se mi ob?as stane, že n?který den se s Fredem nesnášejí a jindy v pohod?. Ale najdeš tady i spoustu historek o dlouhodob? se nesnášejících konstelacích...
?ekla bych, že u fretek se ty vztahy nedají moc p?edvídat, ale n?kolik kastrovaných kluk? najednou chová docela dost lidí.
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-09-29, 09:20
jsem jednou ze silviiných návšt?v, já sama mám t?i kluky, postupn? kastrované tak, jak k nám p?išli. nejsou to p?íbuzní nebo o tom aspo? nevím, dostali se k nám v r?zném v?ku, tomu t?etímu byly dva roky a prvním dv?ma rok, když p?išel. snáší se v pohod?, resp. ten t?etí je po?ád trochu "vet?elec", první dva ho lehce p?ehlíží, hrajou si (perou se) s ním jen n?kdy, ale nejsou to bitky na krev, normální fret?í šarvátky.
na návšt?vu k silv? jezdíme moc rádi, moji kluci se tam úžasn? vyblbnou a vyperou s t?mi jejími. a když je to znaví, tak se narvou všichni pokud možno do jednoho pelechu a chrní... :o)

fakt záleží od kusu :o)

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-29, 09:35
Já mám kamaráda, který si koupil dva fre?á?ky-brášky. Byli spolu od narození, všechno bylo OK, dokud nep?išli oba do ?ije. Museli na kastraci , protože by se asi byli pozabíjeli. Takže ono fakt asi záleží na konkrétních jedincích.
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2008-09-29, 10:08
Jednozna?n? souhlasím - jak kdo, jak s kým, jak kdy.
Máme 3kluky - 2kastráty (A,B) a jeden mladík (C).
A a B se nesnesou (A vraždí B), B a C jak kdy (B vraždí C, pak se unaví a klidn? s ním usne), C a A jsou jedna ruka. Sami?ka jen chodí kolem a berou ji tak n?jak všichni.
Takže bu? to klapne a budeš mít nerozlu?nou dvojku, nebo nevyjde a ?ekají t? 2teritoria.
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-09-29, 10:37
Tak moje zkušenost je taková - mám doma od miminka 2,5 ro?ního same?ka Pí?u. Když mu bylo rok a p?l, nebyl kastrovaný, adoptovali jsme k n?mu jeho brášku Oghího, ovšem již od p?edchozího majitele kastrovaného. Pí?a byl vzteky bez sebe a rval ho do krve, jakmile se na n?j dostal. Po ?ty?ech m?sících šel Pí?a na kastraci a trvalo další 3 m?síce, než se za?ali jakžtakž snášet. Bylo to jako blesk z ?istého nebe, kdy m? na procházce usnuli oba dva na sob? v náru?í, koukala jsem fakt divn?... Od té doby jsou to jen šarvátky a i když to n?kdy vypadá drsn?, krev od té doby netekla a tak už mezi n? nevstupuju.

Další p?ípad je kamarádky fre?á?ek - Pí?ovo syn - Badži. Dokud byl Pí?an v ?íji, snášeli se oba úžasn?. Po kastraci Pídi ho za?al Badži rvát. Kastrován byl Badži n?kdy v ?ervnu a až te? se srovnává a Pídi si p?estává všímat, zato Oghí ho d?sn? imponuje a rve ho Badžík po?ád. To mi p?ijde jako p?íklad simpatií a antipatií. Další takový p?íklad - ve st?edu jsme m?li návšt?vu - fret?í dva kluky, jednoho kastrovaného a jednoho nekastrovaného. Všichni spolu b?hali v pohod?, až Oghí napadl toho kastrovaného. Nikdo jsme nechápal. Zvláš? Oghí je snášenlivý a ješt? se mi nestalo, aby n?koho napadl.

To samé je ale i u holek. Mám dv? holky, které se mi snášejí v pohod?. Babu (ta první) je dvouletá a nesnese se s jakýmakoliv jinýma sami?kama. M?la jsem jí o prázdninách na hlídání u kamarádky, která m?la doma dv? miminka, osmitýdenní sle?ny. Jednu napadala d?sn? moc a s druhou si to jen "vy?íkala" a dál byly v pohod?.
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-09-29, 11:49
Je to nevyzpytatelné.
Já mám ?ty?i kluky po?ízené postupn? a ty se snesou.
pak byl pátý, ten se nesnes až najednoho s nikým.Ale toho jednoho jsem nemohla odtrhnout od sme?ky, tak ten pátý byl furt sám.
Te? mám šestého a ten se nesnese ani s t?mi ?ty?mi ani s tím jedním samotným, takže bojujeme...
Je to fakt nevyzpytatelné jak se snesou... :-(

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2008-09-29, 13:00
Tak já taky p?isp?ju svým p?íb?hem ohledn? seznamování... K mé hol?i?ce, kterou mám od jejích 9 týdn?, jsme si v jejích 3 a p?l letech po?ídili dva osmim?sí?ní kluky. Kluci byli ve zveráku p?vodn? v jedné kleci, když jsme tam p?išli o m?síc pozd?j, tak už byli ve dvou klecích - p?išla na n? ?íje, tak se za?ali rvát, tak je rozd?lili... Kluky jsme doma vypustili do víru bytu a rubali se hodn?, teda spíš Basten rubal Sama, ptže byl v?tší... Do toho našli Rody a to byl konec, jak byli v ?íji, tak jí rvali upln? hroznym zp?sobem... Jelikož trvalo ale ješt? dva m?síce, než jsme je dali vykastrovat, byli kluci spolu - p?es den se rvali (Sam m?l na zádech až strupy) a v noci spolu chrn?li a Rody byla jinde, mimo jejich dosah... Po kastraci se kluci už jenom škádlej (Samovi strupy okamžit? zmizely a už nikdy žádný nem?l), jakmile odezn?ly hormony, tak za?ali brát i Rody v poho... Takže nerozlu?ná trojka... V únoru, m?síc po kastraci kluk?, jsme si ješt? po?ídili již vykastrovanou Kik?u, heeere?ku... Takže když jenom vid?la kluky, tak je?ela jak blázen... Když po pár dnech zjistila, že jí necht?j ublížit a že si s Rodynkou tak krásn? spinkaj v pelíšku, za?alo jí to bejt z?ejm? líto a p?estala "hrát" a dala se s nima taky do kupy... Rody (kastrovaná) jí ze za?átku odmítala - ne napadala (ne vážn?), pouze odmítala... Te? jsou super ?ty?ka, co spolu chrní v jedný hamace... Hol?i?ky si hrajou více spolu, kluci taky spíš spolu... Ob?as Kluci proženou holky a naopak :-) takže moji muckové se snesou takhle v pohod?, ovšem jakmile p?ijede Bobešek (kastrát), nebo my p?ijedeme za Bobeškem, nastává peklo... Všichni t?i kluci jsou v pohod?, ale jakmile se Bobo p?iblíží k hol?i?kám, je zle... Vid?li se již milionkrát, ale Bobo s hol?i?kama, to prost? nejde dohromady... U Kik?i je to spíš to její heeereství :-) (už jsme jí p?estaly "zachra?ovat", Bobo jí nikdy necht?l ublížit, a za?ala za Bobíškem spíš dolejzat, ale stále u toho je?í, jak kdyby jí n?kdo vraždil...)... Rody zas až tak neje?í, ale o to víc puší :-) jelikož je to taky strašný tintítko, tak k ní Bobeška rad?ji moc nepouštíme, i když Bobo by jí ur?it? neublížil... Bobo versus hol?i?ky jsou prost? spíš antipatie a tím pádem je držíme od sebe dál... To? má zkušenost se seznamováním...

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Tera (IP)
Datum: 2008-10-25, 14:39
Ahojky ja jsem si letos take poridila 2 fretaky. Jsou to letosni mladata. Jeden je o 2 mesice starsi nez druhy. Oba se snaseji docela v pohode, hrajou si skadli se, jedi s zedne misky a spi spolecne. Ale nekdy se perou az moc, nesyci, ale prijde mi ze jsou hrozne surovy. Ten mensi ma dokonce za krkem strupy. Nikdy jsem si nevsimla, ze by se rvali do krve, jen ty strupy. Chtela bych se zeptat jestli to tak bude i nadale, nebo si zvyknou a prestanou se tak surove rvat. Rikam, je to jen obcas, ale neni nic prijemnyho se na to koukat. :-(

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-25, 15:46
Tera, když sou oba fre?áci letošní, p?edpokládám, že sou nekastrovaní. Takže až p?ijdou do ?ije, múžou se za?ít rvát víc....to už pak nemusí být jen hry. Málo nekastrovaných samcú se v ?iji snese.
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Tera (IP)
Datum: 2008-10-25, 17:02
Chci je nechat kastrovat, to jo. Ja verim, ze pak to bude lepsi, ale uvidime. Oni si spolu hraji a dovadi, kdyz jsme venku tak jsou uzasni, ale obcas se proste rvou. Tak jestli to bude jeste horsi, tak snad to po kastraci prejde

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-25, 17:23
Po kastraci by se mn?li sklidnit.
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Tera (IP)
Datum: 2008-10-25, 17:54
Tak dekuji za odpoved. Ty mas taky fretaky? Nevadi ze ti tykam?

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-25, 18:49
Tera: Jasné že nevadí :-))) Já mám frte?áka jen jednoho (tedy celkov? mám jen jednu fretku). Zatím kastrovaný neni, je mu 4,5 let. P?i setkání s jinym nekastrovanym fre?ákem je ten múj ochotný toho druhého p?ímo snad zabít....
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Tera (IP)
Datum: 2008-10-25, 19:29
Aha tak to ano. Tak to s tema myma teda ne. Jsou super a s ostatnimi vychazime v pohode, je teda pravda, za moc fretek jsme zatim nepotkali, ale s temi co jsme potkali a potkavame vychazeji v pohode. Ja jsem je taky puvodne nechtela nechat kastrovat. Budu se to snazit vydrzet do te doby dokud to pujde. Pokud budou hodni, nebo alespon jako do ted, tak je asi kastrovat nebudu.

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-25, 19:37
Tera: já púvodn? taky kastraci neplánovala. Ale na ja?e mu zjistili cysty na p?irození. Ty se museli vyoperovat, zhoubné to nebylo, ale žel nebylo možné ani rozborama zjistit z ?eho se to udélalo. Podle skušeností vetú tímto trpí hlavn? nekastrovaní same?kové....takže veti mi doporu?ili kastrovat.
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Tera (IP)
Datum: 2008-10-25, 20:07
Takze taky pujdes na kastraci? Odkud jsi?

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-25, 20:08
Sme už objednaní na kastraci...na 12.11. My sme z Bratislavy.
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Tera (IP)
Datum: 2008-10-25, 20:26
Ty jo to je ale dalka, to mluvis cesky? Ne slovensky? No a mas nejaky zkusenosti ohledne 2 fretcich kluku? Treba oz dnamych nebo prece jen mas fretku dyl nez ja

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-25, 20:31
Já mluvim ?esky i slovensky, mám ?eskou národnost :-) jen s ?eskou gramatikou mám problém :-)
Všeobecn? se nekastrovaní same?ci v ?iji nesnášejí. A je hodné takových co se nesnášejí i když v ?iji nejsou. Situace kdy sou dva nekastrovaní samci v pohodé je spíš rarita.
Kamarád si koupil dva same?ky-brášky. Byli spolu od narození, vycházeli výborn?....ale jen do momentu, kdy p?išli do první ?ije. Museli oba na kastraci, protože by se byli snad pozabíjeli.
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Tera (IP)
Datum: 2008-10-25, 20:41
No me jeste napadlo, ze ten strasi jde do pubety, proto zacina kousat vic. Narodil se 26.4. takze mu bude 6 mesicu. Tak jestli to muze byt i tim.

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-25, 21:07
Múže, ale pokud neni v ?iji, sou to snad jen hry. S tou kastrací ale spíš po?ítej. ?ijnej fre?ák dokáže škaredé konkurenta porvat, nebo ho ?apne a mlátí s ním o podlahu...co v p?ípad? tvrdé dlažby je celkem nebezpe?né...
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Tera (IP)
Datum: 2008-10-25, 21:39
no a kdy je tedy muzu nechat kastrovat? Veterinar mi rekl ze v sesti mesicich, ale ja bych radsi pockala az do roka. Ale pokud to n´bude tak jak rikas, tak asi pujdou hned jak se to projevi

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-25, 21:44
V 6-ti m?sících je moc brzo, nejsou pohlavn? dosp?lí a mohli by pak kvúli tomu mít zdravotní problémy (s nadledvinkama). Je bohužel t?eba po?kat až p?ijdou do ?ije a nechat je kastrovat až pak. Do ?ije by mohli p?ijít cca v 8-mém m?síci v?ku. Pokud by se snesli a nervali se, tak po?kat do toho roka.
Avatar

Re: dva fre?áci
Zaslán uživatelem/kou: Tera (IP)
Datum: 2008-10-25, 21:46
chtela jsem je dat kastrovat oba najednou pokud by na to prislo. Tak doufam, ze zadny rvani nebude.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist