Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:5 z 6
Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-12-24, 11:44
han?a22, kot?cí profilum má strašn? moc bílkovin, což není dobré na fretí ledviny.

koukám na složení brit care je v nich málo tuk? i bílkovin (13% a 25%). navíc myslím, že psí granule obsahují víc obilí a rostliných složek než granule kot?cí bo fret?í, fretka ty rostliný sožky nevyužije, nestráví je... fretka pot?ebuje pom?rn? vysoký % kvalitních bílkovin a tuk? živo?išného p?vodu. brit má i granule kot?cí, tím tu n?kte?í krmí taky.
my krmíme TF activ na st?ída?ku s RC babycat.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 24.12. v 12:29.
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2008-12-24, 14:33
Malicko si dovolim nesouhlasit s Johanou (2008-12-20, 23:06) co se tyce ProPlanu. ProPlan je superpremiovka od Puriny, ktera rozhodne neni "nizsi standard" (Purina vyrabi nekolik rad, od Economy - ruzne hypermarketove znacky, pres Friskies, Cat/Dog Chow, Excelent a nejvyssi radu ProPlan). Z tech krmiv (nesrovnavam kocici a fretci dohromady), co jsou na trhu je jedna z tech nejkvalitnejsich.

Osobne s ni krmim s prestavkami nekolik let a vicemene spokojenost stale. U me hraje jeste roli financni dostupnost, ale v tomhle jsem trosku mimo vetsinu (predpokladam, ze pri normalnim nakupu ze zverimexu nebo pres eshop nijak zavratne levna nebude).
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2008-12-24, 18:01
Lee myslim, že Johanka myslela složením pro fretky a to ,podle m?, ProPlan není ideální. Jasn?, že pro ta zví?ata, kterým je ur?en (psy a ko?ky) je vhodný a daleko lepší než friskies, Whiskas, atd... my pesana taky krmíme ProPlanem, nic jiného nám ani nebaští.

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-24, 18:09
Našla sem složení ProPlan Kitten: [cms.proplan.cz]
Obsah tukú by pro fretky mohl vyhovovat (20%), ale obsah bílkovim mi p?ijde pro fretku prochu moc vysoký (40%).
Lee, co myslíš?
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2008-12-24, 19:13
Co se me tyce - ProPlanem krmim (ty fretice, psa a kocku nemaje), spokojenost nejvetsi. Co mi mirne vadi je zmena receptury, driv byvaly tucnejsi (co pise vyrobce na pytli je jedna vec, druha vec je porovnani dvou sarzi).

Co se tyce bilkovin, nikdy jsem s nimi nemela problem (ovsem ja to nezeru, ze jo:-), fretice taky ne, dokonce ani tehdy, kdy by narok na problem mit mohla (ledviny, jatra) - ze zdravotnich duvodu.

Krome dalsiho mi bylo na jakesi vyzivarske prednasce osvetleno, ze zakladni udaj, ktery o krmivu cosi muze vypovidat, je jeho energeticka hodnota. Takze tim se snazim ridit s ohledem na to, co krmim a proc to krmim.

Dalsim duvodem je obsah vlakniny, ktery pro stravitelnost krmiva je dalsi ze zakladnich ukazatelu. I presto, ze nepredpokladam, ze by vsichni vyrobci merili stejne a jejich vysledky byly rovnocenne, mam ozkousena ruzna krmiva s ruznym obsahem vlakniny a na ProPlance ocenuju, ze te vlakniny ma malo (nemam ted zvire v situaci, abych do nej vlakninu - notabene tu z krmiva, kterou az tak nepotrebuju) cpala.

Takze IMHO (jsem nejaka rozkecana) dle toho, co jsem kde zjistila, vyslechla, precetla a nasledne odprezentovala (muhehe!), cisla na pytli jsou jedna vec, ktera vubec nemusi souhlasit s tim, co je na pytli napsano (nekolik let zpet jsem si jen tak z hecu delala opakovane analyzy nekterych slozek a nestacili jsme se divit, vsichni:-) a ve vysledku ocekavany ucinek na zvire se nemusi vubec dostavit. Takze idealne se ridit tim, jak to zvire (potazmo jeho streva) snasi, jak to snasi majitelova penezenka a jak zvire s danym zradlem vypada. Osobne k tomu pridavam preferenci slusnejsich znacek (viz ta ProPlanka, krmila jsem Eukanubou, nez zmenili vyrobnu, Iamsem, Hillsem) pred temi ze stredni tridy (aneb trosku jine suroviny, trosku jiny zpusob vyroby, na pytli se to neobjevi, na rozdil od toho, ze maji novou recpturu a ze tam jsou dokonce i bylinky, oh my se mame:-)
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-24, 19:26
Lee, jenže spot?ebytel se, bohužel, p?i po?átku používání krmiva múže ?ídit jen údaji na tom pytli. Myslíš že 40% bílkovin (na pytli) neni pro fretku moc?
(Je mi jasný, že neni bílkovina jako bílkovina...)
Energetické hodnoty granulí se držíme spíš u velkochovu psú (chovni?ka psú ozbrojených složek...), u drobnochovu (psy, fretky) sem se dycky dívala na složení na pytli, jiné vodítko sem nikdy nemn?la....tak na co mám vlastn? koukat?
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: lenny (IP)
Datum: 2009-02-03, 21:12
:-)

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2009-02-03, 21:14
fretkam moc chutna mlicko:)

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-02-03, 21:58
fretkám MOŽNÁ mlí?ko moc chutná (nevím, nezkoušela jsem), ale každopádn? pozor, za?ínající chovatelé - v žádném p?ípad? se jim nedává!! m?že jim zp?sobit vážné st?evní problémy.

potr+ne+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 15.06. v 23:44.

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-02-03, 22:06
Tak to já h?eším, když jsou hodní milá?kové, tak ob?as dostanou líznout.
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2009-02-03, 22:18
Tomas to spatne napsal, on myslel "kocici" mliko, dostal ho ode me. Kupuju to od Gimpetu.
Ale priznam se taky...obcas dostali liznout smetany a Tomik "ujizdel" na kefiru :)
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-02-03, 22:26
líznout - to jo :o)
ko?i?í - to taky jo :o)

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: tomas (IP)
Datum: 2009-02-04, 21:41
ja ho od tebe nedosdtal kopil jsem ho v albertu wiskas mleko pro kocky.. jen mi to ?ekla že to muzou...

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: sousedka (IP)
Datum: 2009-12-09, 15:14
Ahojky tak snazim se byt dobrou chovatelkou ale asi jsem
proste tatar nebo neumim cist ale nemuzu najit v odkazech
nebo knihach a priruckach jake vsechno maso fretky muzou
nemuzou a proc a jak upravovane (varene, nevarene) byla by
jste nektera tak hodna a napsat mi to nebo me nekam
odkazat?
Davam jim sirova kureci srdicka a tak bych chtela i jine
moznosti .....dekuji pa

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-09, 15:23
nem?li by dostávat syrové vep?ové, tepeln? upravené by vadit nem?lo. stejn? tak by nem?lo dostávat kaprovité ryby, mo?ské m?žou, ale zas by se nem?li dávat ?asto - zp?sobují nedostatek vitamínu B1
jinak m?žou dr?beží, hov?zí, králi?í, zv??inu.. + vnit?nosti - srdce, ledviny, játra, žaludky... nem?la by se zkrmovat d?loha, vemena, penis, plíce a podobn?.
já ted dávám i celá jednodení ku?ata, p?ípadn? dr?beží krky, k?ídla a stehna, v?etn? kostí...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: sousedka (IP)
Datum: 2009-12-09, 15:55
Dekuji moc....vcetne kosti.....to oni muzou? Ja myslela ze ne
aby se jim to nezapichlo do krku?!ale predpokladam ze jen
varene ?

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-09, 15:59
kosti syrový, ne tepeln? upravený. jinak dávám p?ednost masu syrovému p?emraženému p?ed masem va?eným, va?ením ztrácí na hodnot?, stejn? tak oh?evem a rozmrazováním v mikrovlnce.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 09.12. v 16:07.
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: sousedka (IP)
Datum: 2009-12-09, 16:46
Tak to jo tak dekuji....a jak casto sejim muze sirove maso
davat?treba ja davam celodene suche a vecer jeden den
konzervu fretci a jeden den nakrajeny srdicka a takhle to
stridam....vadi?

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-12-09, 16:52
Nieco o takomto krmeni fretiek zde [forum.fretka.sk]
staci citat tak od strany 10.
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-09, 16:57
já dávám maso 2x denn? - jednu dávku tvo?í r?zné druhy masa a vnit?ností pokrájené na kousky a smíchané dohromady, druhou dávku pak maso s kostí - bud k?ídlo, stehno a nebo krky. granule mají k dispozici v misce celý den.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 09.12. v 16:58.
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: sousedka (IP)
Datum: 2009-12-09, 17:45
A co pamlsky mas nejake na doporuceni...krom pasty
vitaminove a tech malejch krabicek pro fretky stema
kapsickama...?ja jsem tu cetla to jak holky davaj liznout treba
mleko nebo kefir a tak chtela jsem to skusit ale mela jsem
vitr....treba fox mi nedavno vyzahnul ovocnej caj protoze
jsem ho zapomela na stole taky jsem nevedela zda to vadi
kdyz tam byl cukr....

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-09, 18:02
pamlsky jim nedávám, nežerou to. maximáln? tak vaje?ný žloutek, kousek ovoce/zeleniny, bílý jogurt nebo tvaroh, vitamínovou pastu a vitamíny + biotinový tablety co míchám k masu.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-09, 18:11
sousedka: jestli jen pro si jednou dal ?aj s cukrem tak to nevadí :-)
Já dávám jako pamlsky (ale jen z?ídka, t?eba za odmn?nu když se urá?í jít sám na záchod v kuchyni) MaltCrossys od Vitakraft. A te? mu jdu na tento ú?el koupit TotallyFerretBits.
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: sousedka (IP)
Datum: 2009-12-09, 18:13
Muzes mi prosim napsat jake vitaminy jedu zachvilku do
zverimexu tak bych se po nich koukla....treba na co jake jsou
dobre?a co jsou biotinove tablety

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-12-09, 18:21
sousedka,

to musíš vyzkoušet sama, co ti budou jíst, ony potvory mlsný ?asto necht?j to, co ty druhý... ;o)

nau? je na bílej jogurt s živou kulturou (zkraje možná trochu pod nátlakem, ale pak to maj v?tšinou rádi), to je pro n? navíc i zdravý. lži?ku-dv? denn?.

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: sousedka (IP)
Datum: 2009-12-09, 18:31
Ty jo dekuji ja mela za to ze nesmej mlecne vyrobky....trebas
ted nedavno jsem skusila mleko pro kotata a kdyz jsem ho
chtela koupit znovu prodavacka ve zverimexu rikala ze to
nesmej fretky .....no dekuji za radu fakt jsem o neco
moudrejsi

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-09, 18:35
mlé?ný výrobky smí, ale v malém množství a ne klasické kravské mléko, po kterém se v?tšinou akorát zeserou :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-12-09, 18:44
...jinak já si myslím, že t?eba dosp?lé fretce je zbyte?né dávat to mléko pro ko?ata, snad jen jako pamlsek, aby si párkrát lízla.

Já používám (vysloven? sporadicky, t?eba p?i st?íhání drápú nebo vážení) pastu Calopet, pastu Bezopet (když intenzivn? líná) a sirup Ebivet
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: sousedka (IP)
Datum: 2009-12-09, 18:52
Mno ja jim davam ferret pro a fretci konzervy a pastu ale ted
nevim jak se jmenuje ale je pro kocky.... znam pani ktera mu
dava piskoty coz jsem nekde cetla ze nesmeji a pisu si z pani
co krmi jen masem a to se prej taky nema...tak se rada
znovu o vsem informuji

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-12-09, 18:54
krmit masem se m?že, spousta lidí ted p?echází na krmení BARF - p?írodní stravou, ccož obsahuje p?evážn? maso, ale musí se dodávat vitamíny a minerály. o krmení BARF u fretek jsem v poslední dob? ?etla celkem dost na zahrani?ních webech a forech, zkušenosti chovatel? jsou vesm?s takové, že fretky se dožili ve zdraví vyššího v?ku, netrp?li inzulinomy a podobn?, jako fretky které chovali na granulích. naopak n?kte?í m?li ale problémy s namícháním správného pom?ru vitamín? a minerál?, což pak naopak vedlo ke zdravotním problém?m, jeden chovatel tam popisuje i úmrtí n?kolika fretek v krátkém ?ase na selhání ledvin, p?í?inou pravd?podobn? bylo zvýšení dávky vitamínu C v tabletách.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 09.12. v 19:03.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:5 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist