Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:4 z 6
Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-11-01, 15:27
Protože mají krátký trávicí trakt a nedokáží z míchaných granulí využít všechno pot?ebné, stejn? jako p?i zm?n? na jiné granule trvá než si zvyknou a budou schopné z nich zase využít maximum.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Tera (IP)
Datum: 2008-11-01, 15:43
aha takže mám asi z?stat u acany. Tak d?kuji moc za radu

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Rozzlobený Klaun (IP)
Datum: 2008-11-01, 16:25
No tak Ferdinand s p?eu?ováním granulí nem?l nikdy problém. Ze za?átku jsem krmil Totally Ferret baby a když už sem to po pár týdnech nebyl schopný utáhnout finan?n?, p?ešel sem na ANF, které mu snad chutnají ze všeho nejvíc. Problém je akorát, že se mi nikdy nepoda?ilo mu vnutit nic jiného....žádnou z doporu?ovaných past, maso va?ené ani syrové, ani jiné dobrátky...jediné co si ob?as vezme je lži?ka bílého jogurtu a pak jeho oblíbené ko?i?í polštá?ky Fi-filles s dr?bežím a sýrem. Rovnou se tedy zeptám, když se to nep?ehání, nemohou mu tyto polštá?ky n?jak ublížit?

Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-01, 16:51
Klaune, skus jako pamlsek n?které Crossys od Vitakraft. To žere dokonce i múj rozmazlený zmetek. Majda je má v obchúdku. Nebo kousek papriky. To taky dlabe vétšina fretek.
Múj fre?ák se taky xichtí na maso jako na otravu :-)
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2008-11-01, 18:50
Klaune, pokud jsou ko?i?í a dáváš je v rozumném množství, tak mu nem?žou ublížit. Já dávám fre?ulím taky ko?i?í dobroty, ale tak 1-2 kousky vždycky.

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-11-01, 20:03
Naši kluci by maso do kušny nevzali, ani kdyby m?li um?ít hlady...:-) Teda..to možná p?eháním, v p?ípad? že by šlo o život (jejich) tak by se možná p?emohli, ale zatím na to vrhaj takový ksichty, že jsem jim to p?eložila dvakrát a už to nezkouším...za to meloun, jablko nebo nashi...to jsou dobr?tky :-)
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-11-01, 22:37
Já s masí?kem kon?ím taky. Dneska jsem holkám vyva?ovala jak maniak (aniž by si to ty potvory zasloužily) a nakonec jsem to rad?ji vyhodila, aby jim z toho nic nebylo ... :-/

ne, p?íšt? na n? pe?u :-) Budou o granulích :-))))

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-01, 22:46
Já už to s masem ani neskouším, ani se syrovim, ani s va?enym. Ale jak sem donesla domu ?erstv? za?ezavý kachny, tak kolem ty taška ten zmetek tancoval málem ?ardáš :-))) dostal prdku, kachny let?li do mrazáku.
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-11-01, 22:47
m? by jen zajímalo, jak to vypadá, když fretka tan?í ?ardáš :D :D johanko, nemáš video? :-)))))



Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-01, 22:58
amonn, bohužel nemám, ale takhle se ?epej?it kolen igelitky sem toho zmetka za 4,5 roku vid?la poprve :-)))
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-11-01, 23:03
jsi me rozesmala :))) koukam, ze zmetci jsou vsude .... :D :D :D


vcera na me ta moje potvora sycela ze spani.... a to jsem ji pouze skubala prebytecne chlupy :D

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: amonnia dne 01.11. v 23:06.
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-11-03, 23:36
Ono hlavne pokud nekdo prechazi na jine krmivo v tehle dobe (kdy fretky meni srst a pribiraji na zimu, klidne behem tydne) tak doporucuji, moc nedat na to, ze je to tim, ze maji nove krmivo, ale proste obdobim.. Vim, ze mnoho lidi si chvali ted urcite zmeny krmiva, ale ted se krasne spravuji fretky i lidem, kteri krmivo nezmenili.. :o)

Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-11-06, 10:28
ahoj holky, v?era u mne byla mizzi s p?ítelem, vyp?j?it si do?asn? p?epravku na fre?á?ka piškota, pro kterého si dneska jedou. trochu jsem se vyptávala a zjistila, že fre?áka si berou od chovatelky, která je krmí friskies!! tak jsem jim to rozmluvila a a? mu od za?átku co si p?inesou dávaj n?jaké kvalitní granule - bu? totaly feret baby nebo acanu kitten. Je to takhle správn?? Nem?že 6až7 týdennímu mim?u ublížit taková skoková zm?na jídla? (i když k lepšímu) Díky, kdyžtak bych jim písla sms a? to ud?lají jinak.
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-06, 10:41
zelvi, podle mne mu ublížit nemúže, akorát se múže stát, že ty kvalitní granule fre?ák nebude chtít. Tak pak bych to možná skusila postupn? p?imíchávat do toho sajrajtu, aby nebyl hladovej.
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-11-06, 10:42
Urcite je to spravne, jen asi bude trochu problem u fretindy, ze ji asi nebudou nove granulky chutnat, no snad to zvladnou.
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: MaPaCZ (IP)
Datum: 2008-11-06, 13:33
Agáta taky dostávala "b?h ví co to bylo", a dostali jsme toho k ní s sebou pytlík. B?hem týdne sama p?ešla na sm?s Bosch a Acana a to p?vodní dokonale v misce ignnorovala. No a asi ješt? jeden týden k tomu m?la trochu ?idší bobíky. To? vše.
Za?al bych s tím tak 1/1 a sledoval, co z misky mizí víc.

[www.google.com]
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: han?a22 (IP)
Datum: 2008-12-20, 21:09
Ahoj,
M?la bych takový dotaz. O spravnem chovu fretek toho moc nevim tak by m? zajimalo jestli je pro fretku dosta?ujici krmeni psima granulema? Frete?ka je celý život na whiskasu, ale za?ala jsem ji davat granule od pesana. Ted zrovna ma brit care. Dik za odpov?di

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-20, 21:18
han?a22: granule psí, i ty nejkvalitn?jší nejsou pro fretku vhodné. Fretce je možko podávat granule pro fretky (ale ne komer?ní) vhodné jsou nap?. ANF, Vitakraft, Sluis, Bosch. Pak taky granule pro ko?ítka, nap?. Acana. JKe nutno sledovat ve složení podávaných granulí aspo? obsah tukú a bílkovin. Zde hodnoty krmiv:
[www.pudicka.estranky.cz]
[www.pudicka.estranky.cz]
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: han?a22 (IP)
Datum: 2008-12-20, 21:23
D?kuju za odpov?d. Z jakeho duvodu vhodne nejsou? P?eci jenom kvalitni psi granule maji take celkem vysoký obsah bílkovin.. Ale pravda necham si ur?it? poradit o fretkach toho moc nevim jsem spiš p?es psy než fretky

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-20, 21:41
han?a22: Granule pro psi nemají vhodné složení pro fretky, nemají nedostate?ný obsah tukú....viz linky na složení granulí co jsem ti poslala.
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: han?a22 (IP)
Datum: 2008-12-20, 21:45
na ty linky už jsem koukala a jstli jsem dob?e vypozorovala tak se idealn? obsah tuku pohybuje kolem 18-22% což psi granule maji ( pravda ne všechny, mam na mysli ty kvalitní) ..

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-20, 22:01
han?a22: Ano, t?eba nékteré psí granule RoyalCanin, parametry na tuky a bilkoviny spl?ují....i tak bych s nimi radši nekrmila fretku, neni to odskoušené.
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: han?a22 (IP)
Datum: 2008-12-20, 22:11
Tak zrovna RC s konzervantem BHA a samým obilím bych mezi kvalitu nepo?itala. M?la jsem na mysli nap?. Orijen, Timberwolf, ArdenGranden, Artemis a td.. Hlavn? si ?ikam, že když tak dlouho p?živala na whiskasu tak ji tohle jen prosp?je. Pen?z je malo tak se aspon ušet?i, když fretka dostane od psa..

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-12-20, 22:11
fret?í zažívání je jiné než ko?i?í a od toho psího je ješt? dál. taky její aktivita a výdej energie je zcela odlišný. proto taky pot?ebuje jiné složení stravy. samoz?ejm?, p?ežije a možná bude i zdravá, když bude dostávat ko?i?í nebo dokonce psí granule. ale možné taky je, že jí tím zkrátíš život i o n?kolik let nebo p?ivodíš zdravotní problémy a lé?ba není nejlevn?jší.
tak pro? to zkoušet, když dneska už není problém koupit granule vyvinuté a složením odpovídající práv? p?ímo fretkám? :o)

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: han?a22 (IP)
Datum: 2008-12-20, 22:18
ale co jsem to tady tak b?žn? prolitla tak v?tšina krmi ko?i?íma. A ty fret?i jsou šilen? drahý :(( .. Pravda stravovaní psa a ko?ek mam naštudovaný, ale fretek nic no

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-12-20, 22:25
v?tšina odsud z fóra nekrmí, myslím si, ko?i?íma. pokud ne p?ímo fret?íma, tak alespo? kot?címa - a to je zase rozdíl.
podívej se do tabulky tady: [forum.fretka.cz]
mám dojem, že m?sí?ní finan?ní výdaje za granule pro fretku nejsou zas tak závratné. mnohem horší je to s veterinou a zrovna fretky mívají nejr?zn?jší zdravotní problémy, mám dojem, že jsou mnohem nemocn?jší než psi nebo ko?ky. nebo mám jen sm?lu :o)

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: han?a22 (IP)
Datum: 2008-12-20, 22:31
Dik za infa. Ona ta fretule neni p?imo moje, ale spolubydlici. Ona je celý dny v praci a uvažovala, že ji da pry?, protože na ni nema ?as. Ale ja jsem takový zvi?atkomil mam pesana a 4 potkani sle?ny tak jsem ji p?ijala mezi svou sme?ku a staram se o ni. Prav?, že ji krmila whiskasem což mi p?ijde šilený. Tak jsem ji za?ala krmit granulema meho psem a masem. ?ikaš teda, že granule pro kotata by byla dobra altrnativa? Ted jedu na svatky k rodi?um tak ji p?ivezu pytel granulek pro kotatka co jsem dostala. A? jsem teda fretky moc nemusela tak jsem si na tuhle hubenou smradošku docela zvykla i ten puch jsem už p?kousla :)

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-20, 22:44
han?a22: Záleží taky na tom, jaký granule pro ko?ata....Acanakitten ano, jiné neznám složením. Podívej se podlé t?ch tabulek co sem ti poslala výše ba složení granulí pro ko?ata rúzných zna?ek. A dík žes tak hodná, že se o frete?ku postaráš.
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: han?a22 (IP)
Datum: 2008-12-20, 22:52
Tyhle zrovna co mam doma jsou Profilum ( složeni tem?? totožne s proplanem) . Tu acanakitten bych ji pak koupila.Acanu jako zna?ku mam rada ( dobra kombinace kvalita s cenou) kort ted nove vylepšene složeni.

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-20, 23:06
Prolan je složením nižšího standartu, žel už nemám ?as hladat konkrétní krmiva. Doporu?uji frete?ce koupit AcanaKitten, ale pozor, výrobce mn?ní složení. Pak doporu?uju ANF, Vitakraft, Bosch vysloven? pro fretky.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:4 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist