Jít na stránku:  123456Další
Aktuální stránka:1 z 6
potrava
Zaslán uživatelem/kou: lenny (IP)
Datum: 2008-08-24, 20:05
mám takový problém se svými fretkami... minulý týden jsem je dostala od jednoho pána s tím, že na n? kv?li práci nemá ?as, jenže on je krmil jen granulemi a já bych cht?la p?ejít i na jiné potraviny. ale fretky je odmítají (fretky jsou 2 a 3 roky staré).
má s tímhle n?kdo n?jaké zkušenosti a poradil by mi, jak je nau?it jíst i n?co jiného?



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 19:49.

Re: potrava odmítání
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-08-24, 20:06
lenny, fretky si na jiné krmení zvykají t?žko, zvlášt kdž honedostávali odmali?ka...ale pokud jedí kvalitní granule a ne n?jakej whiskas, friskies a pod, tak je to dobrý...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 17:46.
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: lenny (IP)
Datum: 2008-08-24, 20:08
ony ale práv? jedí jen whiskas:-(

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-08-24, 20:20
lenny, skus koupit kvalitní fret?í granule, nebo Acanu pro ko?ata....ale to odvykání od Whiskase bude zdlouhavé, je to dochucovaný humus. Taky kup fretkám pastu Calopet, a? maj aspo? ?áký zdroj vitamínú a minerálú, než si od toho Whiskase odvyknou. P?ípadné jim ty fret?í granule tou pastou trochu opatlej, ta pasta by jim chutnat mnéla.
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: lenny (IP)
Datum: 2008-08-24, 20:33
d?kuju moc za radu, já už jsem z toho práv? úpln? neš?astná...fretky jsou malé a docela hubene,ale vše krom? whiskasu odmítají..

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: lenny (IP)
Datum: 2008-08-24, 20:36
jinak jsem dnes objednala multi-vitamín pastu, tak snad aspon neco udelam pro jejich zdraví

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-08-24, 20:37
lenny, zkus jim ty granule ze z?átku míchat s tím whiskas, nebo je nech vyhladov?t, ony ur?it? povolí...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: lenny (IP)
Datum: 2008-08-24, 20:38
tak ja to zkusím.a jaké jsou podle vás kvalitní fret?í granule?

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-08-24, 20:40
já bych skusila jak jim chutná ta multivitaminová pasta....a jestli jo, tak bych Whiskas zrušila a tou pastou opatlala ty fret?í granule. Taky múžeš skusit lososový olej, ten fretkám chutná....taky dobrý na opatlání nových granulí
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-08-24, 20:45
Lenny, kvalitní fret?í granule nap?íklad ANF, Vitakraft, Bosch ale taky múžeš skusit Acanu pro ko?ata.
Na téhle stránce (vlevo) najdeš tabulku kvalitních fret?ích granulí a taky tabulky kotécích co jsou vhodné pro fretky: [www.pudicka.estranky.cz]
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-08-25, 08:17
Lenny, já dávám fretkám Ferret Complete a p?edtím m?ly Acanu, ale Ferret Complete jim fakt chutná, tak zkus t?eba ty.. Jsou kvalitní a ?ekla bych že cena není nijak vysoká.
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Janda (IP)
Datum: 2008-09-06, 23:28
Mam 3.mesicni fretecku a nechce vetsinou nic jineho zrat nez granulky.Davam ji TOTALLY FERRET BABY,ale nevim jestli je to dostatecna strava.Nekdy treba 1tydne si laskave vezme kousek masicka nebo trosicku konzervy,ale jen minimalne.Ovoce a zeleninu nechce vubec jen melouna bastila.Ptala jsem se po celem meste na nejake vitaminy,ale jedine co mi nabidli byli vitaminy pro hlodavce.Vim ze ty ne tak jsem je informovala,ze fretka neni hlodavec.Muzete mi poradit kde nejake vitaminy sehnat a jestli fretulce neuskodi ,kdyz basti jen granule?Dekuji :roll:

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-09-06, 23:57
zkus multivitaminovou pastu pro kosky od gimbornu fretky ji maji rady
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-07, 09:22
Janda, pokud sou granule pro fretku kvalitní a to TF jsou, tak vúbec nevadí, že nežere nic jiného. Mají vše co fretka pot?ebuje. Skus za odmn?nu kousí?ek papriky, nebo okurky. Pasty jsou dobré vitamínové pro ko?ky (Calopet, Multivitamin) ale ke kvalitnímu krmivu jen ob?as, aby se "nep?evitaminovala) Jako pamlsek je taky dobrý Malt nebo Yogurt Crossys, to chutná i mému fre?ákovi, který taky krom granulí a papriky nic jiného nechce.
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-09-08, 09:14
Janda:
já jsem zastáncem Totally Ferret, sama jimi krmím a nic jiného bych jim už asi nedala,... ale....! TF BABY nejsou vhodné na dlouhodobé krmení :-( bohužel :-( Mají bílkovin už moc a potom hrozí problémy s ledvinami. :-(

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-09-08, 09:30
Janda: náš Barnie je p?kn? vybíravý, nežere skoro nic (i když ovoce a zelenina celkem jo). Co máme vyzkoušené, že se po tom m?že utlouct je kapsi?ka pro ko?ata. Zna?ka Felix, junior, ku?ecí, treska nebo losos. Kupuju jí v Pet centru za 29K? a dávám mu jí tak na t?ikrát a naprosto ji zbož?uje. A te? jsme mu kone?n? vnutili i konzervu pro fretky grand. Ale felix je top:-)
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-09-08, 13:03
Ja krmim granulemi od Puriny– Cat chow a fretkam
chutnaji, plus jednou nebo dvakrat tydne varene
kureci nebo varene file....
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-09-23, 12:16
ahoj, práv? jsem objevila pro mne nové krmivo pro fretky. jmenuje se to Dr. John Merlin, nemáte s tím n?kdo zkušenosti? odkaz [www.pro-fretky.cz] P?ijde mi, že to má dobré složení a cena není špatná, když si vezmu, že te? kupuju p?edraženej sluis:-( Díky za jakýkoli informace:-)
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-23, 12:22
Merlin je k dostání už dávno, podle složení je dobrý akorát nevim, jestli pro dosp?lou nebo starší fretku tam neni moc bílkovin...ale nejsem odborník.
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-09-23, 12:25
Jenom vím, že dost holek si st?žovalo že po Merlinovi mají fretky pr?jem a smrdí...
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-09-23, 12:34
aha, tak d?kuju. dáda mne nao?kovala na acanu, tak ji možná p?eci jen zkusíme. ale máme ješt? celej sluis, tak chci po?kat, než ho barnie trochu víc zbaští.
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2008-09-23, 12:35
nebezpe?í malinovky po bruslení, co želví:-D bo ve m? ta acana taky hlodá:-D
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-09-23, 12:38
práv?:-(
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-09-23, 12:42
Ana není špatná.....a m?žeš jí zkusit na za?átek jenom kilo..jestli ti to bude žrát :-)
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-09-23, 12:47
jo a zjistila jsem, že barniemu je jedno kterou kapsi?ku papá, hlavn? že je to v želé:-) takže te? máme od puriny perle gourmet, interspar 17k? a m?že se utlouct.
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-09-23, 12:48
já vím že je to blbej dotaz, ale který ty granule jsou co do složení fakt nej a top?
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2008-09-23, 12:50
to já zase zjistila, že mi Žofka baští cokoliv z ruky, když to není zelenina nebo maso:-D a pak už to baští jakkoliv...tak jsem jí nau?ila na všechny m?amky...jen to maso mi jíst nechce a ani papriku, okurku atd...ty jedin? kradené:-D

Jinak já myslím, že letos stejn? zm?nu krmení ?ešit nebudu...granulí mám dost a Žofka žere celkem mali?ko...po?kám, až bude v?tší...
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-09-23, 12:55
no já jsem slyšela, že když se krmí syrovým masem, tak víc koušou a smrdí. teda alespo? se to ?íkalo u ps? (a fakt víc smrd?j). vyve?te mne z omylu a dop?ejte barniemu po?ádnou flákotu;-)
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: izabel (IP)
Datum: 2008-10-30, 20:58
Ahoj,cht?la bych se zeptat do kolika m?síc? se musí fretkám má?et granule a kolik by m?l vážit same?ek v 6 m?sících?D?kuji.
Avatar

Re: potrava
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-10-30, 21:00
Alfík má asi 6 m?síc? a dv? kila. Granule namá?et když jsou miminka já bych ?ekla asi tak do 6-týdn?? Kdo mn?l mimi a? mn? klidn? opraví!

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Jít na stránku:  123456Další
Aktuální stránka:1 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist