Jít na stránku:  Předchozí1234
Aktuální stránka:4 z 4
Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-15, 21:42
Hanulko, já zvažovala tu látkovou jen jako teoretické porovnání a v hotelovém pokoji :-)....ne ve stanu :-) Tam bych volila jednozna?n? plastovou p?epravku, nebo p?epravní klec.
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Alenka (IP)
Datum: 2009-08-27, 14:54
ahojte mám problém nebo teda spíš bych cht?la poradit jak to ud?lat. Bydlím 3km od m?sta a když n?kam jdu tak beru moji Gigi sebou. No a jelikož jezdím do m?sta autobusem tak bych cht?la v?d?t jak ud?lat abych mohla jet i s Gigi aniž by musela být v p?enosce. Navíc se chystam na výlet je to od nás kousek tak 15km 2Omin cesty a pojedeme tam autobusem. Já se bojim že když si vezmu Gigi jen do tašky, že m? ?idi? vyhodí nebo, že mi ?ekne, že musí mít náhubek. M? to teda p?ijde docela nesmyslný p?ece to není pes a ješt? k tomu ji budu mit v te tašce a samoz?ejm? i v postoji. Nemáte s tím n?kdo zkušenost? ?ekl vám n?kdy ?idi? n?co?

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-27, 15:06
já s fretkama celkem b?žn? cestuju v p?epravní tašce na psy, taková ta p?es ranemo s tím, že když procházím okolo ?idi?e, tak fretku nacpu dovnit? a rukou zacpu otvor aby mi fretka nevylezla...
jinak p?i preprav? autobusem musí být pes na vodítku a s náhubkem, jiná zví?ata ve schránce s nepropustným dnem.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Alenka (IP)
Datum: 2009-08-27, 15:20
tu tašku mi práv? babi?ka šije i s karabinou na p?ipnutí aby mi náhodou necht?la vysko?it. Já to tak práv? taky ud?lala, že jsem ji schovala ale to bylo jen ty 3km a práv? nevím jak t?ch 15km. Kdyby náhodou si ji ale všiml tak jak to mám uhrát? Mám si pro jistotu po?ídit n?jaký náhubek pro malého pejska a jen na oko ji to n?jak nasadit p?ed ?idi?em?:D U nás tady jsou n?kte?í ?idi?i docela protivní...

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-27, 15:24
tam ani tak nejde o to, že by n?koho pokosala, ale o to, aby se tam nevy??rala - proto schránky s nepropustnym dnem. náhubek jí nebude a ani jí nevydrží. ale s cestováním nemívám problémy.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-27, 15:30
Alenko s náhubkem se vúbec netrap, to je nesmysl. Tady nékte?í fretka?i jezdí v MHD s fretkou v batúžku a pokud vim, nikdy nebyli problémy.
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-08-27, 15:34
Já jezdím podle toho, kam jedu a taky ?ím. V tramvaji taška, ale v linká?i - autobusu bych si to nedovolila, zvláš? když procházím kolem ?idi?e a je jasn? dáno, že zví?e musí být ve schrán? s nepropustným dnem.. Nevím, já v?tšinou už p?epravku beru, p?ece jen mám t?ch kožich? pon?kud více:D Ale s jednou fretkou se mi cestovalo dob?e, i dv? se daly v té tašce uhlídat.
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-08-27, 15:35
Já jezdím s ba??žkem a pohoda, ani revizor to nekomentoval...a ob?as jí mám jen tak v kabelce...
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-08-27, 15:39
Mas-li zkusenosti, ze jsou ridici protivni, doporucuji:

a) nastudovat zakon o silnicni a drazni doprave, tam jsou obecne veci upravene (nic nepotesi tak, jako kdyz muzes se znalosti veci utloukat ridice argumentama)

b) prepravni rad spolecnosti, ktera u Vas autobusovou dopravu provozuje (musi byt dostupny min. na centrale spolecnosti, muzou to mit na strankach, na vyzadani by mohli zaslat, mozna jeste pres nejaky zivnostensky urad, treba) - ve vyse zminenem zakone se pise zhruba to, jaka zvirata a jak lze prepravovat (v prostredcich dopravy, patricich statu - napr. CD). Pak se tam pise to, ze kdyz si SOUKROMY dopravce chce resit neco jinak nez STAT, musi to mit sepsane v tech prepravnich podminkach (napr. nechce vozit husy (byt ve schrane s nepropustnym dnem), ale kachny nevadi - sup a musi to byt nekde napsane). Takze bych se informovala na konkretni podminky.

c) jak to uhrajes je na Tobe, ale je treba pocitat s tim, ze pokud porusis podminky prepravy (vpodstate smlouva mezi Tebeou a prepravcem), muzes byt vyloucena z prepravy (=nejedes do mesta nebo na vylet).

d) kdyz potkas opravdu blbce, uhravat nema cenu, ale musis ho utlouct paragrafy, paklize je znas a paklize si jsi vedoma, ze na sve strane je neporusujes (coz skutecne nesplnuje fretka za bundou nebo tak - tam je pravo na strane ridice, jednoznacne).

e) Ano, ridic mi rekl, jednou to byla krizovka a malem jsem neodjela odnekud domu. Dalsi spoj - pristi den. A to jsem se drzela prepravnich pravidel. Takze bych je nedrazdila, zejmena, pokud je s nimi spatna domluva, a prenosku brala. Nehlede na to, ze oni maji take sve predpisy a jestli nechteji brat fretku "na volno", asi se boji nasledku, ktere by to pro ne melo ze strany zamestnavatele...
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-08-27, 15:42
no tak koupit takovou tu kabelkovou prepravku....
nepropustny dno to ma, zavrit se to da taky, hodi se to na rameno...
ja mam tu hnedou s modrou kytickou od majdy z obchudku a nemuzu si to vynachvalit....

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: F14 (IP)
Datum: 2009-09-14, 13:41
Ja bych to resil asi mensi prepravkou, protoze fretule tam ma pak zavesenou hamaku a dole zachod.. Chudak zvire, pokud by bylo v necem platenem bez upravy pro WC a defakto by muselo vykonat potrebu do sveho pelechu.
Nejde to vyresit tak ze bys potom tu prepravku dala do uschovy treba na nadrazi?

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-05, 12:06
Zateplení p?epravky na zimu
(Pro Hanulku a všechny co musí v zimn? p?evážet fretku a nemají auto)


1) P?ekrytí bo?ních otvorú p?epravky: z tašky Ikea nast?ižené 2 pásy (podle tvaru otvorú) a z obou stran provle?ené otvory, na koncích p?ilepené k p?epravce izolepou.




2) Návlek ušitý z fleecové deky: kolem vlezu do p?epravky je našitá guma aby návlek nesklouzával, zavírá se stahováním š?úrky.ces+p?e+





3) Kryt proti dešti: v dn? tašky Ikea prost?ižený otvor na madlo p?epravky, dlouhé uši tašky ust?ižené, krátké uši tašky se na spodku p?epravky sepnou suchym zipem, aby taška nesklouzávala. Na v?tší p?epravku se kryt ušije sešitím dvou tašek dle pot?eby.





Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 05.09. v 16:18.
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-09-05, 14:19
D?kuju Johanko!! Ten fleecový návlek je roztomilý :))
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-05, 16:08
jéééé, komu se to poda?ilo narvat do jednoho p?ísp?vku? Mn? to nešlo. Díky! :-)
...aha, už to vidím, Martino dík. :-)

Ješt? mn? napadlo, pro ty co neumí šít:
Fleecové návleky na jednotlivé typy a velikosti p?epravek se dají koupit na výstavách ko?ek.



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: Johana dne 05.09. v 21:15.
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: scarabeus (IP)
Datum: 2010-09-06, 13:14
Rád bych p?isp?l svou troškou do mlýna :). V?tšina dopravních podnik? má v p?epravním ?ádu, že pokud je zví?e má být p?epravováno ve schráni a že za v?tší zví?ata, která nelze ve srcháni p?epravovat je možné vyžadovat jízdné. Moje zkušnost s cestováním je taková, že jsem nikdy žádný v?tší podblém nem?l. Protože Irisku p?epravuji v klokance ( cesty max 2,5hod. ) byl jsem pouze jednou v autobuse upozorn?n aby nelezla z klokanky nebo? má být p?epravována ve schráni a jednou mi vynadal pr?vod?í ve vlaku, že prý se jí lidé bojí a m?l bych jí mít v kleci. Když jsem se pousmál nad tím, jak se jí m?že n?kdo bát když z klokanky nevystr?í nos a spí...tak se ozvalo jakési blo??até stvo?ení z uli?ky a panu pr?vod?ímu p?itakalo... :)

Co se tý?e cestování v zim?, v klokance, ?eším to dopln?ním deky nebo ru?ník? na chumstání a p?ípadn? malou PET s teplou ( nikoli horkou ) vodou nebo pomocí chemických oh?íva??. Ty vydrží sálat pom?rn? dlouho, nejsou horké a dají se výborn? uskladnit a aktivovat až v p?ípad? pot?eby.
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-06, 13:47
scarabeus: Nemáš bližší info o t?ch "chemických oh?íva?ích". Kde se to dá koupit?
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-09-06, 17:34
co znamená slovo "ve srcháni" ? Já teda cestuji s fretkami v p?epravce pro psy. Když jsem cestovala vlakem s minipejskem v bat?žku pro psy tak se to pr?vod?í nelíbilo a m?la rejpavé kecy. I když psík taky byl pouze v bat?žku a seda?ky se po celou dobu ani nedotkl.
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-09-06, 18:27
Co vím,tak v hromadné doprav? by zví?e m?lo být v n??em(schrán?) s pevným dnem. v mhd bat?žek není problém,ale ve vlaku ?i autobuse vás za to klidn? vyvedou! navíc zví?e nesmí omezovat ostatní cestující a p?iznejme si,že fretky mnoho lidí d?sí,tak pro? se nechat zbyte?n? vyhazovat z p?epravy.
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-09-06, 18:29
Jordi u nás píšou v p?epravních pravidlech n?co jako "zví?e musí být umíst?no ve schrán? s nepropustným dnem", takže p?epravka. A pak že bez schrány je možno p?epravovat pouze psa, ale pes musí mít náhubek a "krátkou š??ru".
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: WereNee (IP)
Datum: 2010-09-06, 21:14
Johana : Podle m? Scarabeus myslí oh?íva?e kapes,
malé balí?ky napln?né tekutinou a kovovou mincí,
která p?i ohnutí zaktivuje tekutinu a ta pak
h?eje. Stojí okolo 30,- - 100,- korun a po
vyva?ení ve vod? se dají op?tovn? použít.
Naposledy jsem si je kupovala v Nanu Nana za 30
nebo 40 korun.

K diskusi - s mýma dv?ma freticema cestuji hodn?
?asto jak ve?ejnou dopravou, tak i dálkov? vlakem.
Po m?st? je zpravidla vozím v klokance a ob?as i v
dost nacpaných tramvajích. Nikdy se mi nestalo, že
by po m? ?idi? nebo revizor cht?l jízdné i za
zví?ata nebo si st?žoval na jejich p?epravování.
Lidi se ob?as sice tvá?í, ale to bez ohledu na to,
v ?em fretky mám, zda v klokance nebo p?epravce.
Ve vlaku je mám p?evážn? v p?epravce, ale tu
stavím na stolek nebo vedle sebe na sousední
sedadlo. Jezdím s nimi 3 roky 1x m?sí?n? EC a
pr?vod?í po m? nikdy necht?li jízdné i za n?, by?
zabírají sedadlo. B?hem cesty je beru i do
klokanky na klín, protože jsou tak klidn?jší. A
opravdu s tím nebyl nikdy problém. Jen pokud
vidím, že ostatní cestující nejsou p?íliš fretkám
naklon?ni, snažím se je co nejmén? provokovat.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-06, 21:33
WereNee, dík já už si ty chemické oh?íva?e našla na netu....je to zajímavé.

S fretkou krom p?ítelova auta jezdím jen taxi...ale myslím že ta plastová p?epravka je lepší na více hodinovou cestu jako ba?úžek, nevim kam bych dávala fretku z ba?úžku na záchod, v p?epravce ho mít múže. Krom toho p?epravka s pevnym dnem spl?uje normy EU pro p?epravu zví?ete vlakem nebo busem, ?iže p?epravce nemúže moc namítat.
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: scarabeus (IP)
Datum: 2010-09-07, 00:38
johana:

[www.e-army.cz]

samoz?ejm? je najdeš na více eshopech. Jinak aktivuje se to ohnutím plíšku s opa?nými ionty než jsou v roztoku. Je to gel který p?i sálání tepla krystalizuje. Zp?t do tekutého stavu se pak dá p?evést varem. Použít lze n?kolikrát záleží na tom, za jak dlouho dojde ke stálému propojení iont? v gelu a plíšku. Já je dostal kdysi na jednéí reklamní akci a sloužily asi jednu zimu (každý jeden). Ale co se tý?e frete?ky tak tam jsem je aplikoval jen v nejtužších zimách a plýskanicích :)
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234
Aktuální stránka:4 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist