Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:2 z 4
Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-07-14, 22:31
zkoušela jsem podobnou...je velká opravdu jak p?llitrová petka, pro víc fretek m?že být fajn, pro jednu zbyte?nost. p?ijde mi to lepší pro psy ?i tak...
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-07-14, 22:35
A byla to ta nejmenší 250ml? Jestli je to tak, tak to je opravdu blbej nápad, po?izovat si ji.Tak jste mi ušet?ily aspo? 150 CZK :-))))
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-07-14, 22:36
m? osobn? p?ijde snazší mít oby? petku a nalévat žofce do ví?ka ?i do dlan?...než koupit takovouhle a nevyužít ji...
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-07-14, 22:49
No, máš pravdu.:-)
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-07-14, 23:37
Damián umí pít p?ímo z lahve:D A p?i mém po?tu fretek se mi vyplatí vzít normální petku a misti?ku, než brát napáje?ku nebo n?co podobného.
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-07-15, 11:00
no my tuhletu napajecku mame a za nic bych ji nevymenila! a velka teda neni, navic ma zavesnou jakoby karabinu, takze to mam pripnuty k prepravce, nebo k opasku, ze se s tim netaham, nevyleje se to,...

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Rubi4 (IP)
Datum: 2009-07-15, 13:56
Ahoj
Taky máme tuhle napáje?ku a je dlouhá cca 19cm i s tou miskou máme tu 250ml a stála 76K? taky bych ?ekla že je dobrá byla u ní i š??ra na zav?šení + ta karabina.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2009-07-15, 22:45
Tu taky máme... 250ml. Není nijak velká a je úpln? super. Nikde nic nebryndá, nekape...
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-19, 19:05
Já se te? vrátila s fre?ákem z dovolené. Napáje?ka v aut? neni problém, nemám ji v cestovní kleci stále, dávám fre?ákovi pít, když se mi zdá že má žíze?. Mám napáje?ky Biba, ten kovový sosák jde uzav?ít "ví?kem" z fixky tak na fest, že se napáje?ka nevyleje, ani když se v aut? p?evrhne. A uzáv?ry z napáje?ky Biba jdou našroubovat na jakoukoli pet-lahev :-)
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-22, 18:07
V sprnu jedeme na dov?u a vzhledem k tomu, že mi fretky nemá doma kdo hlídat - všichni se jich bojí, tak si je plánuju vzít sebou. Jedeme do n?jaké chaty, kde budeme každý den chodit na výlety. Kdo máte zkušenosti s takovými dov?ami s fretkami, prosím, písn?te mi své zkušenosti a hlavn? rady, co a jak. Co vzít sebou, co je zbyte?né, jak to budou ve 3 fretkách zvládat, taky jestli je to v?bec se t?emi fretkami zvládnutelné pro m? :-D P?edem díky moc za rady...

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-22, 18:24
zuzi,
byla jsem takhle na dovolené se dv?ma, na chat? u známé. jediný problém byl, že místnost nebyla "fretkuvzdorná", resp. bylo tam p?íliš neznámých, abych je mohla bez obav poušt?t, musela jsem po?ád hlídat, aby se jim (a chat?) nic nestalo.
no a pak ješt? - všude koberec, takže jsem hlídala i to, aby z?stal nekontaminován :o)

jinak je to stejný jako doma - když jsme byli pry?, byli kluci zav?ení, poušt?li jsme je, když jsme byli "doma".
je to trochu náro?n?jší než doma, protože doma to má ?lov?k "vychytaný", ale dá se to. a pokud tam bude omyvatelná podlaha, ubyde i jedna starost :o)

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-22, 18:30
No práv?, že tam vždycky na pokoji m?li koberec. Takže m? moc nepochálí, až budu odjížd?t :-( a myslim, že to bude pokoj, kde budou jen postele, sk?ín? a n?jaký stole?ek ?i k?eslo. Nic víc, takže nepo?ítám, že bych z toho nevytvo?ila vcukuletu fretkuvdorný pokoj. Taky jsem doufala, že je ob?as vemu sebou na výlet. Sice ráno budu mít možnost je nechat prob?hnout po pokoji, stejn? tak ve?er, ale aby se mi tam celý den nenudili a navzájem nemlátili v malé kleci, tak bych je cht?la brát sebou. A nejsem si jistá, jak by to zvládali...jestli to spíš prospí v bat?žku nebo prolítaj.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-22, 18:53
jestli jsou i doma zvyklí chodit na výlety, tak je ber, jestli ne, nechávala bych je klidn? doma. nepomlátí se, budou chrn?t :o)
a prob?hnout jim sta?í až se vrátíte. i kdyby m?li mí? pohybu jak doma, tak to tu chvíli (týden? 14 dní?) vydrží, s tím si nelam hlavu.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-22, 19:25
zuzi, já byla te? (jako každý rok) na dov?i s fre?ákem. V pokoji taky koberec, ale v pohod?, pá? tam byla velká kachlíková koupelna. Takže když fre?ák za?al "podez?ele" béhat, ?apla sem ho a dala do koupelny, kde mn?l záchod (jeden v kleci, jeden mimo klece). A jinak když se venku prošel ráno a i ve?er, tak nijak moc už po pokoji ani béhat nechtél...najedl se a šel spát do klece :-)
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-07-22, 19:39
já si výletování se t?ema fretkama nedokážu dost dob?e p?edstavit, tedy pokud to má být výlet a ne p?etahování kdo kam p?jde ;o) já dneska byla na o?kování se Žofkou a Filipem a p?i tý p?íležitosti jsme se s kámoškou stavili v ústecký zoo a musím ?íct, že jeden celodenní výlet se dv?ma fretkama mi bohat? sta?il a to mi Žofka chrupala v batohu na b?iše, takže jsem m?la o fretku mín, ale i tak m? dokázal odrovnat Filip, kterýmu bylo horko a nev?d?l co by, takže chvilku b?hal, chvilku se plet pod nohy, cht?l na ruku a ohýbat se p?es batoh tak, abych nevyklopila Žofku byl taky problém, takže jeden výlet mi zas na dlouho sta?il :o) t?rovat takhle s nima na dov?e každej den, tak bych si pak musela dát ješt? cestou domu zastávku v Bohnicích :oD

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: tapilka (IP)
Datum: 2009-07-22, 21:51
Ahojda, tak taky p?idám naše zkušenosti. Na výlety jezdíme celkem ?asto už od po?átku, co jsme m?li jen Lojzíka. Dlouhou dobu jsme jezdili se 4 tcho?íkama a bez problém?. Musím ?íct, že jsme tak n?jak všechno sladili- Bor?vka a Brusinka jsou spíše "nosící" a Gany s Lojzíkem "chodící". Zaám nejdelší trasu, co s námi fre?ulky šli bylo asi 15 km. ?apali na st?ída?ku po dvojicích, zbytek se vždycky nesl v klokance :-) Vždycky s sebou bereme vlh?ené ubrousky, pití a napáje?ku plus pár granulek.

No a když nejdeme na výlet, jezdíme na letní bydlení do Krkonoš. Taky bez jakýchkoli problém?. Jinak za?átkem srpna se chystáme do maringotky na Orlík a to už pojedeme v plném složení 7 kousk? :-) Jinak kožíšky jsem u?ila cestovat už od malinka a je pravda, že Lojzík cestování opravdu miluje, protože takových nových v?cí, co tam má možnost prozkoumat- mám pocit, že to má spolu spojené :-)))

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-22, 22:01
Kámoška co jezdí s náma na dov?i už víc let má 3 fretky, z toho dv? se absolutn? nesnáší, by se zabili. A pokaždé je to v pod?, jen si musí zad?lit ven?ení a vozí 2 klece. Ale nikdy si nest?žovala. Dycky bydlí na úpln? stejném pokoji jako my s jednim fre?ákem a dycky je spokojená :-)
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-22, 22:44
No jedna je taková spící panenka, když jsem s ní byla v lese, necht?la chodit, vždy se jen za?ala vrt?t, tak jsem jí dala na trávu, kde vykonala pot?ebu a cht?la zpátky do kapsy. Takže tu bude mít p?ítel a já si vemu dva kusy, který už se mi poda?ilo sladit, aby chodili stejným sm?rem a jsou docela chodící. Ovšem nevím, jak to bude probíhat v lese, zatím jsem s nima lítala jen po zahrad? (i když je to tedy velká plocha a takový malý lesík). Do lesa s nimi p?jdu o víkendu, tak uvidím :-)
ŽoFiRo...nevylu?uji, že pak navštívim Bohnice :-D ale tak prý je tam hezky, tak si s tím nelámu moc hlavu :-D ovšem otázkou z?stavá, zda tam d?ív neskon?í p?ítel :-D
Martí, on je problém s tím, že same?ek po?ád holky prudí, když jsou spolu v kleci, takže se obávám, jestli se mi to opravdu nepomlátí, když je nechám samotné na pokoji :-( snažím se je dávat dohromady i do klece, ale prost? on jak se nudí a nechce se mu ješt? spát, tak prudí.
Navíc jsou to takové malé ?u?átka, co sice ví, že mají chodit na záchod a kde p?esn? ho mají, ale protože pani?ka se tak krásn? roz?iluje, tak pro? to nehodit vedle že...takže koberec to asi nep?ežije. Holt si vemu víc záchod? a obložim všechny rohy.
Tapilko, pokud p?ežiješ 7 tcho??, tak to už to musím zládnout i já "jenom" se 3 :-D klobouk dol?!!
Tohle bude asi dobrej zážitek :-D

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: ?ara (IP)
Datum: 2009-07-23, 00:15
Ahojky ja sem v loni sice m?la ješt? jen dv? frete?ky,ale byly sem snimy na Slovensku p?esn??e?eno ve Slovenským ráji a braly sme je všude sebou.A to ke všemu ja a p?ítel nemame auto tak sme to všechno absolvovaly vštšinou autobusem a vlakem.Sebou sme mely jen prepravku a tu sme mely danou v koupen?.V penzinu co sme byly sice m?ly jen kusové koberce a ty sme daly do sk?ín?.Fret??ky sme na pokoji nechaly jen jednou a to když sme se jeli podivat do ledové jeskym?. A bylo to všechno v pohod?.Hol?i?ky kdyš to šlo tak šlapaly a když to terén nedovolil tak sme jenesly v tašce a to si odpo?inuly a byly pohob?. A dokonce nás Bublinka chodila ráno budit n?jakým zázrakem si otev?ela dve?e od koupeny a cupitala si to k naší postely:-))a to je ta leniv?jší.

A jinak letos se snima chystáme dokonce pod stan sice sebou malou ješt? neberem, protože si stou jednou starší fretulí ješt? nepadly moc do oka.Ale už se na dov?u moc t?ším:-))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ?ara dne 23.07. v 00:19.
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-23, 02:33
?aro a kde ste ve Slovenském raji bydleli? Dej pls link na to ubytování :-)
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: ?ara (IP)
Datum: 2009-07-23, 09:14
Bydleli sme v penzionu Spissky dvor.Sou to velice mily a p?íjemní lide.Tady jejejich vebová adresa:

WWW.SPISSKYDVOR.SK

Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-07-23, 11:52
Já v cestování s fre?ulema nevidím problém. U nás to sice letos bylo komplikovan?jší o to, že si kluci na za?átku nepadli do oka a museli mít každý svojí klec a chalupa byla nefretkuvzdorná, ale oni stejn? skoro celý den chrup?ili..a ve?er jsme je brali bu? na zahradu u chalupy nebo šlapali po zámeckým parku....a bylo to naprosto v pohod?....
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-23, 12:06
Tak máme za sebou zkušební noc...a myslim, že p?ítel je zralý na ty Bohnice :-D Fre?ák mi v noci drtí jednu z holek, která když spí, je tak strašn? líná se mu bránit a jenom k?ourá, nic víc. Takže tu v noci párkrát k?ourali a celkov? jsou v tý kleci hrozn? hlu?ní, takže celá chata bude v?d?t, kdy p?esn? moje fre?ule jí, pijou ?i jdou na záchod. Nemá nikdo typ, jak ztišit takovou tu klec s plastovým dnem a m?ížemi na tom? Nic jinýho se mi do auta nevejde :-(
Navíc se dost bojim, že m? na tu chatu s fretkama v?bec nepustí, až je ucítí :-(

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: ?ara (IP)
Datum: 2009-07-23, 12:35
Zuzi.88:Já než sem jela na dov?u taksem senejdívemaile ptala jestly tammužu s fretulambejt tak jim tam zkus zavolat.Myslím že to bude i lepší.
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-23, 12:52
Neboj, to mám dnes v plánu. Jet tam jen tak a doufat, by byl dost velký risk, je to hodn? daleko.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-23, 13:09
zuzi, mezi plastové dno a m?íže dej n?jaký hadr, tím se výrazn? omezí hlu?nost.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-07-23, 14:15
Já jsem tam jednou m?la nalepenou takovou izolaci a moc to nepomohlo...prost? tyhle klece nesnášim. I králík už má jenom to dno, ho?ejšek let?l z domu :-D Zkusím to ješt? n?jak líp omotat a olepit a zabalit...a já nevim co ješt? :-D

Tak v penzionu m?žu mít fretku...šetrn? jsem sd?lila, že jsou teda celkem t?i, ale pán s tím nem?l v?bec žádný problém. J?ch?...i když teda chudáci asi budou koukat, až zjistí, jak krásn? to voní :-D



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Zuzi.88 dne 23.07. v 14:21.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-08-13, 14:21
Hola hola!! Hlásím, že dovolenou s t?emi fretkami jsem ve zdraví svém i jejich p?ežila!! Do Bohnic jsem se nedostala - i když p?ítel ur?o uvažoval jestli tam pošle m? nebo sám sebe :-D Také bych necht?la být v k?ži t?ch, co byli ubytováni vedle nás a t?ch, co budou ubytováni v pokoji po nás :-D Takle ve 3 ráno, když se mi fretkouni za?ali prát v kleci - kravál jako prase a každou chvíli tam n?kdo hlasit? chroupal granule a okusoval napaje?ku - no musela to poslouchat celá chata celou noc :-D

Taky ur?o pár lidí uvažovalo, že na m? podá žalobu za týrání zví?at - fre?ákovi na výletech tak 15 minut tvralo než se rozchodil - takže jsem ho táhla za sebou na vodítku a musel to být hrozný pohled! Ovšem pak kmital state?n? noži?kama bez problém?. Celé dopoledne byl vzh?ru a pak zbytek dne spokojen? chrupkal v tašce. Holky jsem nechávala na pokoji, protože nem?ly problém celý den prospat.
Každý si m? s fre?ákem prohlížel jak n?jakého blázna - takže jsem se dozv?d?la, že nemám fretku, ale - prasátko, ?i?i, pejska, rysa a nejlepší byl tu?nák :-D

Ale zklamali mne moje milované fretky - state?n? jsem každému hlásila "Pozor! Hrozn? koušou!!" a každý na n? koukal z odstupem a bál se jich. Ovšem než p?išla jedna malá a d?sn? otravná hol?i?ka, která si mého fre?áka pohladila a zjistila, že vlastn? nekouše. B?hem chvíle se to rozk?iklo po celé chat? a m? pak p?i ven?ení pronásledovaly davy d?tí a otravovali moje frete?ky hlazením a dloubáním a já nevím ?ím vším - a ty moje mrchy ani nekously!!! Musím se dát do p?evýchovy - ud?lat z nich zpátky svoje trha?e.

Taky jsem potkala cestou na Prav?ickou bránu dva fretka?e s dv?ma fretkama v batohu - takže pokud tu n?kdo takový je - tak AHOJ!

Bylo to náro?né, ale bez fretek bych nejela a rozhodn? bych se tam bez nich hrozn? nudila. Takle to byl aspo? po?ádný zážitek :-D (p?ítel tedy m?j názor nesdílí, ale co nad?lá, že :-D )


Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-13, 14:31
Zuzi my jezdíme s fre?ákem všude, na poslední dov?i byl fre?ák i v baru st?edem obdivného zájmu...a z barmanky se tím stala velice nad?jná fretka?ka :-)))
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-08-13, 15:01
No abych ?ekla pravdu, tak práv? spousta t?ch d?tí, které mi za fretkami po?ád lezly, si pak cht?li fretku taky po?ídit. Takže p?ítel aktivn? každému vysv?tloval, jak to smrdí a kouše a jak je to drahé...protože ani jemu se nelíbila p?edstava, že takové zví?átko si po?ídí dít? a pak zví?átko vyhodí na ulici.

Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:2 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist