Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Bootsi (IP)
Datum: 2008-08-24, 10:06
Dobrý den. Nadchli m? fretky a zvažuji jejich po?ízení. Chci se zeptat jestli fretkám vadí cestování, nap?. na chaupu kam bych nemohla vzít celou její klec, ale byla by v n??em provizorním. Pop?. by m?la z p?enosné v?ci pelíšek a jinak b?hala venku. Vadilo by jí ?ast?jší bydlení mimo její klec? ?asto jsem u p?ítele, tam by taky byla ob?as v n?cem provizorním. Nevím jak moc jsou fixované na své obydlí. D?kuji za rady

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-08-24, 10:12
Bootsi, za prvé prosím nezakládej nová vlákna, kapacita fóra je omezená, nejlepší je najít odpovídající vlákno a dotaz tam vložit, staré vlákno se aktualizuje a bude na první stránce i s tvým dotazem.
Mým fretkám je jedno kde jsou, pokud tam mají plnou misku granulek a sv?j pelíšek:) Cestování snášejí dob?e, jsou to dobrodruzi, takže se mnou jezdí všude, te? už moc ne, ale ješt? vloni jsem lezla s fretkou po horách:) Na cestování a pobyt t?eba na chat? (pokud budeš fretku na dostate?n? dlouhou dobu poušt?t nebo brát na procházky) doporu?uji dob?e zabezpe?enou p?epravku, kam se ti vejde pelíšek a záchodek, misti?ka s granulemi a napáje?ka. Výborné p?epravky jsou nap?íklad tyto:
[www.pro-fretky.cz]
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Bootsi (IP)
Datum: 2008-08-24, 10:48
Juj, to se omlouvám, jsem na t?chto stránkách krátce. Cht?la bych práv? fre?uli tahat všude možn?, ale bála jsem se aby jí to n?jak nestresovalo ?i tak. Když si s ní chodila po horách tak si jí m?la v té p?epravce? Nebo v ba??žku? Dá se nosit na rameni jako potkan? Dík

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-08-24, 13:57
Fretky to v?tšinou nestresuje, mají rády zpest?ení:) Nosím fretky v tašce která je podobná jako bat?žek ale hlubší.. jinak na rameni nevím jak bych nosila svého 2kilového same?ka, by mi ta ruka asi upadla:D On chodí v?tšinou sám, vedle m? na vodítku, jako pes.
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: klariska (IP)
Datum: 2008-08-24, 14:04
Bootsi, myslím, že na rameni to jde, pokud nemáš, jak píše hanulka, 2kg same?ka:-) Moje sami?ka je na rameni moc ráda. Ale nep?ivykla jsem jí na to já, ale její p?vodní majitelka...

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-08-24, 14:22
Jojo sami?ka se mi na rameni nosí, ale ten same?ek, to si nedokážu p?edstavit.. ono nejde jen o tu váhu, ale je velkej a vejde se mi tak do náru?e, na rameno nee:))
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Bootsi (IP)
Datum: 2008-08-24, 20:40
Jak ?asto chodí fretka na záchod?

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-08-24, 20:48
Bootsi, ?asto :-)) Mne fre?ák jde za noc 3-4 krát a za den asi taky tak neli víc
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-08-25, 08:20
Bootsi já tím, že s fretkami cestuju celkem ?asto autobusem, tak mám odkoukané, že starší chodí co 2 hodiny a mladší pokud nespinká taky. Starší chodí opravdu s železnou pravidelností a umí dát najevo že se mu chce. Fretky se vyprazd?ují hodn? ?asto a taky musí mít po celý den k dispozici granule. Abys nemusela s fretkou každou chvíli vystupovat z auta nebo autobusu, je dobré mít v p?epravce záchodek a fretka si dojde když pot?ebuje:)
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Bootsi (IP)
Datum: 2008-08-25, 10:23
M? napadlo práv?, kdybych šla n?kam péšo (turistika) a nesla si jí v bat?žku, že bych jí vždycky když by cht?la pustila na zem a jestli by byla tak chytrá a vy??rala se tam a ne do batohu? Na cestování busem, autem bych po?ídila p?epravku, ale pešky by se mi s ní necht?lo tahat.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-08-25, 10:26
Fretka se zaru?en? do batúžku nevy?úrá. Když bude muset, za?ne se z batúžku hrabat ven.
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-08-25, 10:36
P?esn? tak, ona ti pak sama "ukáže" že chce ??rat, to, co fretka bere jako pelíšek, tam se ur?it? nevy??rá.
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Bootsi (IP)
Datum: 2008-08-25, 13:53
Tak to je super. Dík. To bude veselé cestování :)

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Bootsi (IP)
Datum: 2008-08-26, 23:23
Hanulko, jak si mi doporu?ovala tu p?enosku, tak tu nejv?tší? Na jednu fretku? Jaký to má tak rozm?ry?

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-08-26, 23:34
Bootsi: A? si vybereš p?epravku jakoukoliv, doporu?uji takovou, aby do ni vlezl záchod, který bude fretce vyhovovat. Já bych dnes brala p?epravku co nejv?tší, podle možnosti Atlas 30 (od Ferplast) bo je hranatá a záchod do ni vejde v pohod? i pro same?ka, ?iže v?t?í a fretka tam má prostor.
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: klariska (IP)
Datum: 2008-08-26, 23:45
Když už se tu bavíte o p?epravkách. Je nezbytn? nutné, aby p?epravka pro fretku m?la bezpe?nostní zavírání? Dokáže se z p?epravky bez bezpe?nostního zavírání v?bec dostat?

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-08-27, 00:21
Klarisko, já mám p?epravku s plastovými m?ížemi, žádné bezpe?nostní zavírání a myslim že fre?ák nemá šanci se z ní dostat. Ty bazpe?nostní zámky jsou spíš požadavek certifikace na p?epravu do letadel. Na b?žnou pot?ebu nevidim dúvod. Pokud ovšem nenechám p?epravku bez dozoru, aby mohl fretku jiný ?lov?k vypustit. Ale to by ti otev?el (t?eba ze zlomyslnosti) i p?epravku certifikovanou do letadel. ?iže podle mne, bezpe?nostní zavírání p?epravky pro b?žnou pot?ebu nemá smysl, i tak si p?epravku s fretkou musíš hlídat.
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2008-08-27, 08:27
Ja teda, jestli se do toho muzu vlozit, tak podle me zkusenosti, misto na zachod v prepravce byt nemusi, pokud se cestuje casto, a kupr. vlakem nebo autobusem. Uz jsem to tu kdysi i psala. Ja mam fretky dve, a cestuju s nima pres skolni rok skoro stale. nejprve jsem mela pujceny atlas 20 a teda, cestovani bylo katastrofa. Ono v tom vlaku je tak malo mista, ze proste ta prepravka na zemi (o kline nemluvim, to se neda vubec) vadi a clovek na ni musi mit polozene nohy...A vedle sebe ji mit nemuzu, kdyz je hodne lidi, to me pak pruvodci serve. Vyresila jsem to prepravkou mensi. V ni maji zavesenou hamaku a na celem dnu pak stelivo, na dvirkach napajecku a misku s granulema. jelikoz jsou zvykli cestovat od malicka, tak celou cestu (7-8hodin) prospi nahore v hamace...
Samozrejme je to vec nazoru. Ale pro me je to rozhodne praktictejsi a mym fretkam to nevadi.
Kazdopadne prepravka, kde se vleze i zachod by mi osobne vadila, nejen kvuli mista, ale tez kvuli manipulace s ni (uz jen kvuli memu mensimu vzrustu:-).
Tim vsak nerikam, ze na cestování autem není vetsi prepravka rozhodne lepsi,a pro fretky jiste pohodlnejsi.


Pro p?edstavu zasílám ilustra?ní foto:-) [widlo.rajce.idnes.cz].JPG



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: hermina dne 27.08. v 08:30.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Sorka (IP)
Datum: 2008-08-27, 09:06
ja jsem mela moznost prenaset mlade a reknu vam, ze v ty prepravce neposedelo, chtelo neustale ven a bylo spokojene teprve tehdy, kdyz se mohlo koukat na svet, takze nevim... mozna by stacila i ta kapsa, ale o tom co je pro koho daleko a blizko je individualni. Pro me je treba blizko Praha - Usti

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-08-27, 11:01
já mám p?epravky ?ešený stejn? jako hermina a nem?nila bych.p?íjde mi zbyte?ný po?izovat na cestování n?jakou velikou p?epravku. nedokážu si p?edstavit, jak se s n?jakou velkou tahám vlakem nebo busem, kde jsou ob?as problémy i s tou malou a na nošení to asi taky není nic moc...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: klariska (IP)
Datum: 2008-08-27, 13:19
A máte n?kdo zkušenosti s touto p?epravkou? [www.happyanimals.cz] ? Myslím, že ve velikosti 2 by byla dobrá pod stan i na to cestování..

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2008-08-27, 13:33
Zkušenost s ní teda nemám, ale má p?ibližn? stejné rozm?ry, jako ta naše (D:46cm,Š:26, V:28). takže pro mn? osobn? k cestování vyhovující:-) Ale pod stan s fretkama nejezdím, a asi bych si ani netroufla... M? sta?í tu p?epravku tahat z nádraží a na nádraží, a z vlaku do vlaku....

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: klariska (IP)
Datum: 2008-08-27, 13:37
No to ona by v ní Stew jen spala, kdybychom byli v kempu. Jinak bych jí všude tahala v batohu...
Cht?la bych ale spíš velikost dv?- to bude asi 54x36x34 nebo n?jak tak..

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2008-08-27, 13:40
Jiná?, když jsem m?la jen jednu fretku, která váží kolem kila, skv?lá p?epravka byla tato:

[www.happyanimals.cz]


Akorát, že do ní se nedá dát hamaka, a na stelivo se musí dát n?jaký pelíšek z had?ík?. Fretka se vytentuje mimo n?, pelíšek si nepod?lá:-) A taky se tam nedá upevnit napáje?ka, ale nebyl pro m? problém ji dávat pít pr?b?žn? (pokaždé, když se vzbudila). Každopádn? je vhodn? mali?ká, takže na cestování pro jednu fretku asi nejlepší.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2008-08-27, 13:48
Na ?undr ta dvojka bude dobrá, pokud p?es den bude v bat?žku a pop?itom blbnout, bude unavená a noc stejn? jen prospí. Každopádn?, jak ?íkám, je to odvaha mít ?undrfretku.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: klariska (IP)
Datum: 2008-08-27, 13:50
No uvidíme, jestli v?bec p?íští prázdniny s ní n?kam vydáme:-D
Ale ta p?epravka se mi zdá docela OK a za dost dobrou cenu.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2008-08-27, 13:53
Cena je dobrá, ale já být Tebou, obešla bych i kamenné obchody. Já tu naši koupila za necelé 400 stovky, a hlavn?: vidíš ji na vlastní o?i, m?žeš si ji vzít do ruky, jak je t?žká, apod.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Bootsi (IP)
Datum: 2008-08-28, 10:04
Já bych cht?la mít taky ?undrftretku :) Uvidím jak se mi jí poda?í vychovat a všechno, ale cht?la bych ji tahat všude možn?. Hrabu se v p?enoskách a vymýšlim jak to ud?lat.
Dají se u fretky odhadnout n?jaké charakteristické znaky v chování už když je malá?

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-07-14, 22:13
Nemáte n?kdo zkušenosti s touhle cestovní napáje?kou? N?jak si nedokážu v reálu p?edstavit, jak to m?že být velký. [placek.cz]
Poslední dobou mi n?kolikrát vytekla b?žná napáje?ka do tašky (fígl s p?ekrytím hrdla fólií je prima, pokud to ?lov?k neutáhne tak moc, že p?itom folii p?etrhne.), tak hledám n?jaký ?ešení.
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-07-14, 22:16
n?jakou takovou napáje?ku jsem už vid?la a byla veliká p?ibližn? jako klasická petlahev 0,5l.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist