Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-10-17, 11:59
Bonnie: Laparen jsem chtela zkusit, ale znama rikala, ze nijake extremni ucinky nepocitila. Tak nevim. Je pak jeste nekolik pripravku, ktere se vtiraji freteckam do srsti(zviratum), ale taky si myslim, ze se to da zvladnout i bez toho :)
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-10-17, 12:52
no asi tak.. já si myslím, že lepší je všechno zvládat bez n?jakých chemikálií, které nakonec mohou zp?sobit horší reakci než samotné zví?átko, viz r?zné pohlcova?e pach? a osv?žova?e, po kterých jsem se mohla ukýchat..
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Bonnie (IP)
Datum: 2008-10-17, 16:11
Dekuju vsem za odpoved, asi si nekam pujdu ocuchat freticky:o) jsem silne alergicka na kocky a sice jsem tady cetla,ze kocky a fretky maji jinej alergen,ale nechtela bych pak davat fretunku pryc, kdyby se vyskytl problem. A taky dekuji Petre za nabidku, ale bohuzel jsem ze svitavska (Pardubicky kraj) a Plzen mam trochu z ruky, ale presto diky:o)))) takze kdyby tady chtel nekdo pohlidat fretuli z okoli Svitav, at se mi ozve

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-10-17, 16:13
Bonnie - muj "kamarád" má taky silnou alergii na ko?ky, ten by se udusil, kdyby kolem n?j ko?ka jen prošla a moje tcho?íky si ?uch?á bez obav, olyzuje se s nimi...
Za nabídku nemáš za?, já jen kdyby náhodou ;-)
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-17, 16:19
Bonnie: já sem jen p?idám, pokud budeš o fre?uli správn? pe?ovat, smrd?t nebude - to znamená pravid?lné ?išt?ní záchodk?, jednou za m?síc vykoupat, pravideln? m?nit a prát pelíšky. Po?ádn? cítit za?ínají být až v dob? ?íje, ale pokud po první ?íji necháš fre?ulku u dobrého veteriná?e vykastrovat, tak pak bude von?t už na po?ád. Každopádn? každý zví?e je n?jak cítit a dost fretka??, co mají ko?i?ky ?íkají, že takové ko?ka, je cítit v byt? víc, než fretka.A já jen ze své zkušenosti dodám, že jsou cítit mí? ješt? než taková mor?átka, k?ecci a jiní hlodavci...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Lenka Prausová (IP)
Datum: 2008-10-17, 16:29
Bonnie: Mojí mamce se asi po dvou m?sících co m?la doma fretku taky z ni?eho nic ob?vila alergie (p?itom zví?at m?li a mají doma spoustu a nikdy p?ed tím nic) vždy se opupínkovala jen po mazlení?ku s Ferdou, no necht?la se ho vzdát a tak jsme hledali cestu-našli jsme super homeopatika-a po t?ech m?sících byla v pohod?-dnes spí v posteli se dv?ma fretkama...=o)

Lenka + zbytek sme?ky =o)

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Bonnie (IP)
Datum: 2008-10-18, 18:11
Lenko, prosim te, nevzpomnela by sis jak se ta homeopatika jmenovala? taky se totiz o homeopatii zajimam, tak me to zaujalo...

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Bonnie (IP)
Datum: 2008-10-18, 18:14
Petule: urcite s radnou peci pocitam, jen se tak dopredu informuju, fretinku bych si moc prala a pak bych ji proste nemohla dat pryc:-( bojim se totiz ze i po vsem cos ve sve zprave popsala, bude mit fretka nejake alergeny po me zkusenosti s kockama...

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-10-18, 19:00
Bonnie: z ?íje snad alergie není :D Moýná tak na ten pušák, ale to je tak na 2 m?šíce a pak je klid ;-) Každopádn? co vím, alergie na ko?ky je zp?sobená slinami - jak si olizují kožich. Dost lidí, kte?í mají alergii na ko?ku, mají doma fretku a nemají žádné potíže.Fretka má jednak jinou srst a jiné sliny...Takže bych si zašla k n?jakému fretka?ovi dom? a vyzkoušela to FACE to FACE :D Jinak alergii nezjistíš...Každopádn? už n?kde sem tu kdysi psala...Moje kamarádka má doma dv? d?ti - t?žké alergiky a doma kupu mor?at...Ze za?átku d?ti m?ly potíže, ale te?, zapla?pánb?h v pohod?...Takže jde taky o to, jestli ti lidé, co alergií trpí, cht?jí tyhle v?ci n?jak úsp?šn? ?ešit a to je sice trnitá cesta a zdlouhavá, ale jde to, když se chce...Jinak m?j p?ítel má alergii a údajn? astma a fretky máme doma 3 a nic mu není :D :D Ale ko?ky mu vad?j, to joooo :-)

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-10-19, 00:01
Také jsem silný ko?i?í alergik a fretky mi problémy ned?lají.
A co se tý?e zvýšené citlivosti na fret?í ?íji - m?že se stát. Vojta normáln? na fretky alergicky nereaguje ale pokud p?ijde do styku s ?íjnou fretkou, tak se trochu osype a drbe se, takže o alergické reakci by se mluvit dalo.
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: atalanta (IP)
Datum: 2008-10-20, 01:13
M?j p?ítel je taky alergický na ko?ky, ale fretky jsou v poho. M?že se s nima mazlit i pusinkovat, ?íjný fre?ák mu taky nevadil. Jediný problém nastává, když fre?ule za?nou více línat, to je pak musím proškubat, aby mohli lítat a p?ítel se mi neudusil :-/ Ale je to jen dvakrát ro?n?, takže je to zvladatelné :-)
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2008-10-20, 09:37
p?íjemné pond?lní ráno;)

taky p?idám jednu zkušenost, coby alergik;)

Nikdy v život? jsem (narozdíl od celé mé rodiny) alergií netrp?la - krom alergie na rodi?e a lidskou blbost. Až 18 letech jsem byla "obohacena" náhle získanou alergií na Penicilin. Od mala jsme doma "p?stovali" r?znou zví?enu - od myší, p?es k?e?ky, mor?e, kocoura (toho jsme m?li 18 let), psa...po opušt?ní rodného hnízda jsem m?la tu ?est ješt? s agamou...a NIKDY jsem ani nekýchla. Dnes je mi 26 let, fre?uldy máme 2,5 roku a zhruba p?ed p?l rokem jsem po mazlení (?i jen pohybu fre?ulí po byt?) za?ala slzet, kýchat, smrkat a v?bec jsem vypadala jako angorák. ?íkala jsem si, že je to prachem, kterým ?ást, ve které bydlím hojn? oplývá, ale mýlila jsem se. Kdykoliv jsem od té doby se na fre?uldy jen podívala nebo nedejbože se jich dotkla, okamžit? se to za?alo opakovat. Tak tradá k doktorce...ta mi ?ekla, že testy na alergie se d?lají na podzim, do té doby prý musím vydržet - dostala jsem Zodac (pozd?ji Xyzal - Zodac p?estal zabírat) a mašírovala dom?;) Dodnes užívám Xyzal a je to v pohod?, jednou jsem ze sebe ud?lala pokusného králíka a prášky brát p?estala na doporu?ení doktorky, pá? na testy musím jít s ?istou krví - vydržela jsem to jeden den. Druhý jsem navštívila lékarnu a poprosila o jakékoliv kapky do nosu, které by mi byly schopny pomoci a zabrat. Ochudila jsem svou pen?ženku o 198,- K? a šmárovala vyzkoušet, kterak a zdali v?bec kortikoidy zaberou;) Zabraly - na pár hodin:( A jelikož je množství užívání t?chto látek omezené, moc se to nevyplatí - já bych si musela st?íkat co 3 hodiny, tzn. 8x každá nosní dírka - maximum denní spot?eby je 4x každá nosní dírka. Navíc, kapky zabíraly pouze na nos, pokud se mi dostalo pocty poškrábání nejmladšího ?lena nebo našeho kot?te, ruka mi okamžit? otekla a ?ertovsky za?ala sv?dit a pálit. Takže návrat ke starému dobrému Xyzalu a po výplat? p?íští m?síc p?emýšlím o homeopatce - kamarádku z celoživotní alergie vytáhla do 14 dn? a dnes je v naprosté pohod?.
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: vob?as pokousanej vod fre?áka (IP)
Datum: 2010-10-24, 09:17
Ahoj,

máme doma 3 fretky (nekastrovaného fre?áka s
megaesofagusem, n?kte?í si jist? vzpomenou a dv?
sami?ky). Starší 6 let.
A dneska jedu do porodnice pro manželku s prckem
(narozen 20.10).
A p?eci jen mi vrtá jak hlavou, jak se lidský mimík
bude tvá?it na fret?í "odér" v byt?.
Máte n?kdo zkušenosti s tím jak lidský novorozenec
reaguje na fretky? Fretky máme moc rádi, ale miminko
je miminko.....
P?edem dík za odpov??.

Vob?as pokousanej vod fre?áka.

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-10-24, 09:57
Pokousanej, gratuluju k potomkovi! :-)

Vlastní skušenosti nemám, ale 2 kamoškám když se narodilo dít? mn?li doma víc fretek a bylo to úpln? OK. Co vim, d?ti nikdy negativn? na p?ítomnost fretek v byt? nijak nereagovali.
Dcerka chovatelky Vl?áka jako batole lozila (samoz?ejmn? pod dozorem) mezi pušt?nýma fretkama a žádný problém :-). Ale samoz?ejmn? každý organismus je jiný...
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2010-10-24, 10:03
Taky moc gratuluji.
My žijeme odjakživa obklopeni zví?aty a d?ti jsou v pohod?. Nemáme jediného alergika. Fakt je, že jsem dost pedant na ?istotu a po?ádek a nap?íklad do ložnice zví?ata nesmí. Vyjíme?n? a tajn? tam pouštím jen na chvilku Bruta skákat po postelích - aby m?l radost :o) A taky ješt? nikdo neocho?el :o)
Jenže i když uklízím a uklízím, domácí mazlí?ci jsou domácí mazlí?ci...
A myslím si, že práv? proto se u nás alergie nevyskytuje.
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-10-24, 13:40
Moje zkušenost z vlastní rodiny i z okolí - ?ím steriln?jší prost?edí, tím víc alergií všeho druhu.Kojené dít? chrání imunita od maminky. Má-li možnost vytvá?et si svoji vlastní, tedy má-li dost podn?t? v dob?, kdy je chrán?no, imunita mu z?stává v?tšinou až do doby, kdy je organizmus zna?n? zesláblý a alergen mimo?ádn? silný. Pak je to "kdo z koho". Takže co t? nezabije, to t? posílí.
At´ti miminko roste
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-24, 13:47
patty, tak te? jsi m? skute?n? pobavila... protože u nás to probíhá podobn? - do ložnice ty smrdutý mrchy V ŽÁDNÉM P?ÍPAD? NESMÍ !!! samoz?ejm?, že ne, jak by mohly... a když, tak jen malinko, poskákat po postelích... když jsu z toho tak u vytržení... :o))

alergie a ekzémy - p?ed pár lety pro m? neznámý pojem, nikdo v rodin? nic takovýho nem?l a i moje d?ti z?staly ušet?eny. bohužel nikoli nav?ky.
nem?žu ?íct, kdy p?esn? se problémy moje (údajn? atopický ekzém) nebo d?tí (jeden alergie, nikoli na chlupy, druhý taky jakýsi ekzém, na který nic nezabírá) objevily, ale p?ibližn? rok, dva poté, kdy jsem za?ala chovat fretky. klukovi se ekzém objevil vlastn? ješt? pozd?ji, toho to trápí až n?jaký t?i-?ty?i poslední roky.
jestli to souvisí s fretkama nebo ne fakt netuším, p?ed fretkama jsme m?li celý leta psa a nikdy nic. navíc kluci už te? doma skoro nejsou, starší prakticky v?bec a problémy se mu zhoršily - a mn? teda v poslední dob? taky.

alergie je svinstvo a kdyby n?kdo jen tušil, jak zabránit jejímu vzniku, po?ítám, že by to bylo na nobelovku. a tak jednoduchý ?ešení, jako implantovat z domácnosti zv??, to ur?it? nemá. ani nevím, jestli bohužel nebo bohudík.

hodn? radosti s prckem a držím palce, a? pat?í k té (menšin???) ?ásti lidstva, které žádná alergie netrápí.

není mi to FUK

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-10-25, 13:33
Malym detom je fretaci smrad totalne volny, to len moja mama je hakliva a od nej sa neskor naucila na vselico hovorit fuuuuj to smrdi, aj ked dovtedy jej to nevadilo. Takze prcek a tchoraci smrad, uuuplne v pohode.
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Tera (IP)
Datum: 2010-10-31, 19:39
Ahojky fre?áky mám už 2,5 roku, nem?la jsem s nim žádné problémy. Od Vánoc jsem za?ala cítí alergii, jsem alergická na ko?ky, dost siln? a na psy taky, ale to mí?, protože psa máme doma, tak se alergie moc neprojevuje, jen kdyz jsem delsi dobu pryc, takze si proste zvyknu. Co se tyce kluku-fre?ák? tak to je horší, na ty si prost? zvyknout nem?žu. Už když p?ijdu do pokoje, tak to za?íná, sv?dí m? nos, za?nou sv?d?t i o?i, potom se spustí rýma, d?s. Prášky nic moc nezabírají, ale tak kapky a kapesníky pomáhají, zatím bojuji. Dlaší v?c je p?i koupání. Kluky koupu cca 3x do roka, ale te? se to snažím omezit, protože když je koupu, tak asi potom víc pouští sv?j puch, protože já dostávám astmatický záchvaty, takže se za?ínám dusit. Te? jsem p?išla na to, že je musím vykoupat, rychle usušit a necat být. To se dá docela zvládnout, ale když je nechám b?hat po pokoji, tak to prost? nezvládám s tím dýcháním.
Te? k mojí rad?, nevíte o n??em co zabírá? Protože tohle už pro m? neni sranda, ješt? ze za?átku jsem s tim bojovala, ale te? už za?ínám p?emýšlet o adopci, protože to neni nic p?íjemnýho. Tak kdyby m?l n?kdo n?jakej tip, jak se toho zbavit, sem s nim. D?kuji T.

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2010-11-01, 11:03
ja taky astmatik.Ale problem s holkami mam až linaji.Mam 2 ingalatory.Ecobec beru rano a ve?er a Ventolin jen pri potižich.Když nevezmu ve?er Ecobec tak probudim up?ost?ed noci.Jestli maš kluky nekastrovani tak je vykastruj.A jinak mazej za doktorem.Rymu a o?i -za alergologem.A astma ve tvem p?ipade by už rešila na plicnim.Sranda to neni.Snad to dostaneš pod kontrolu brzo a nebudeš muset kluky davat pry?.Každopadne za doktorem-sama to nezvladneš.
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Tera (IP)
Datum: 2010-11-01, 11:14
oki, diky moc, popravde se nechci moc precpavat praskama, tak doufam, ze se to nejak zvladne. Kluky mam kastrovany, jinak by spolu nevydrzeli. Fakt dekuji T.

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2010-11-01, 11:39
Bohužel...Ale neboj.Možna až dostaneš pod kontrolu rymu tak to s dychanim bude lepši.Ale ne volne prodejnymi lekami ale od doktora na recept.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist