Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
alergie
Zaslán uživatelem/kou: sonina (IP)
Datum: 2008-08-05, 18:07
Ahoj, cht?la jsem se zeptat zda není na fre?átka alergie?

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Sorka (IP)
Datum: 2008-08-05, 18:57
je, stejne jako na jina zvirata nebo potraviny

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-08-05, 19:08
Pokud sem zaregistrovala, fretka neni ani zdaleka tak silný alergén, jako t?eba ko?ka....ale alergii vyvolat asi taky múže...
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: ko?kodan a Fífa (IP)
Datum: 2008-08-05, 19:11
Sta?í si p?e?íst inzeráty, kolik lidí je na fretku alergických...

Fífa a Šelmy a Donald
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-08-05, 19:15
ko?kodane, nejsem si jistá, jestli v t?ch inzerátech je skute?n? vždy pravý dúvod dát fretku pry? práv? alergie :-)
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: ko?kodan a Fífa (IP)
Datum: 2008-08-05, 19:21
Já to taky netvrdím;)

Fífa a Šelmy a Donald
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2008-08-05, 20:45
Mám zkušenost, že pokud ?lov?k na n?co alergii už má, m?že se u n?j za ?as na zví?e (jakékoliv) alergie objevit, i když jí p?vodn? nem?l.
Je ale fakt, že spousta lidí si jako d?vod k tomu, aby dal zví?e pry? vybere práv? alergii, aniž by jí m?l - je to spolehlivá výmluva a hlavn? mezi lidmi jaksi ospravedlnitelná, aniž by vlastník vypadal jako mizera.

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-08-05, 22:26
Moje dcera na fretky alergii nejspíš má. Usuzuju tak z toho, že od té doby, co tcho?i nesmí do jejího pokoje, ona se snaží umýt ruce, když si s nimi víc hraje, a vesm?s nespí doma, zmizela spousta jejích zdravotních obtíží (vyrážka, pálení o?í).
Ale ona je celkov? alergik, tak se to dalo ?ekat. Psa ani ko?ku jsme nikdy doma nem?li, tak nem?žu posoudit, jestli reakce na n? by byla lepší nebo horší. Každopádn? tenhle soubor opat?ení zatím pomáhá držet situaci pod kontrolou.
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-08-05, 22:34
chudák dcera.... bezdomovcem kv?li silviin? závislosti! tomu ?íkám MACEŠSTVÍ...

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-08-06, 00:04
Uz jsem to tu myslim nekde psala...nikdy jsem nemela zadne problemy s kuzi...ani akne, zadny ekzem v detstvi(jak je vcelku caste).
Cca pul roku po prichodu me prvni fretecky k nam domu...nejprve mi praskl koutek u rtu, pak se objevil flek...atd...fleky od rtu klesaly niz a niz. Dnes "mivam" fleky na obliceji, krku, dekoltu, pazich, stehnech....atd. Boli to, svedi to..atd. Kdyz mam chlupace dele nevykoupane, citim, ze po ponuhnani mi kuze reaguje-cervena, svedi...
Jenze ja vidim "problem" v tom, ze "na fretky" u nas neexistuji testy...nikdo vam alergii na fretku nenatestuje....a to pro me znamena, ze ja zadnou alergii na fretky nemam:o) Mam ji na neco jineho :o))) I moje kozarka mi rekla, ze na fretky to nemam.
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-08-06, 09:25
alergen ve fretce asi je. F14 p?i testu na ko?ku a psa m?l pupence jako kolá?e. Zví?ata má rád, ale po každém styku se musí umýt.
Dokonce i s holkama si pohraje, ale jak cítí sv?d?ní, hned odkládá holky a jde se umýt....

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2008-08-06, 10:08
Já jsem silná alergi?ka, v?etn? zví?et...p?iblížím se ke králíkovi a už natýkám a slzím a kýchám...ale s fre?ulí jsem zatím nem?la sebemenší problém...beru denn? prášky, ale nijak jsem nepocítila žádnou zm?nu narozdíl od kvetoucí lípy a nebo králíka...
Ale myslím, že to je ?lov?k od ?lov?ka, fretka od fretky...psychika je silná v?c a když si n?kdo vsugeruje, že je alergickej na fretku, tak zaru?en? se to n?jak projeví. A pak se m?že projevit moje alergie na blbce:-D
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-08-06, 10:14
Jojo:) No a taky se obcas rika, ze se ma na alergii prdet, ze si s tim telo samo pak poradi...ze se nema hned plasit..no, takze asi proto uz nemam jen jednu fretu, ale 4 :) Abych to pekne urychlila a lecila se sokem:o))
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Sorka (IP)
Datum: 2008-08-06, 11:03
ja mam alergii na podzimni pyl a prah :) ale projevuje se to jako obycejna ryma. jenom se mi upce nos a ja nemuzu dychat, zadna jina reakce :D

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: šaryk (IP)
Datum: 2008-08-06, 11:27
Já mam alergii na jabka a líská?e, k tomu ješt? zjara na n?jaký pyl, ale fre?ák mi nijak výrazn? nevadí. Když m? z n?j za?ne sv?d?t k?že prost? se opláchnu vodou a je to :) Ale pokud se na chov fretky z d?vodu alergie n?kdo na 100% necítí, doporu?uju fretku NEPO?IZOVAT! Další možností, jak se ubezpe?it že ?lov?ku fretka nevadí je, dohodnout se s n?jakým chovatelem v okolí a zasko?it k n?mu na kaf?o - když se vrátí opuchlej, n?co je špatn?...

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-08-06, 14:54
Šaryku, nech si ud?lat test na pyl b?ízy, ta je ?asto kombinovaná s jablkem.
Nevíte, jak lé?it alergii na spratky ahulváty?
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-08-06, 15:06
erin - jestli na to n?kdy p?íjdete, nebo n?kdo jiný, ur?it? musíte napsat :-)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-08-06, 15:09
Erin, (teoreticky) vím - eliminovat z prost?edí spratky a hulváty ;op
...ale obávám se, že je to prakticky nemožný :-/ Ono to skoro vypadá, že mají n?jaký zvláštní gen pro to tyto své vlastnosti pilovat k ješt? v?tší dokonalosti a následn? tento "vybroušený diamant" p?edávat geometrickou ?adou dál...
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2008-08-06, 15:56
Erin: Oslepnout a ohluchnout!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Gazza dne 06.08. v 15:57.

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-08-06, 18:02
...eliminovat nelze...zast?elit :-) spratky, ne sebe :-)
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Myška (IP)
Datum: 2008-08-06, 23:24
No vid?la jsem Lucifinky alergii už n?kolikrát, když jsem byla u ní. Má jí opravdu dost ošklivou - tím myslím né vzhledov? ale spíš že chud?ra musí trp?t!! =/ ?asto si to škrábe, má velké ?ervené fleky jak píše ale i tak láska k prck?m je v?tší než bolest =). Fakt jí v tomhle obdivuji, plno lidí by už dávalo fre?ulky pry?. Já jsem podobnej ?loví?ek jako Lucifinka, kdybych m?la alergii na mé prcíky, tak bych ud?lala také cokoliv =) Jinak já mám alergii od 18 let a to extrémní na paralen. Nikdy mi nevadil, n?kdy mi ho doktor p?edepisoval na teploty. A jednou to také ud?lal a pak jsem jela hezky na pohotovost skoro se zástavou srdce. Byla jsem opuchlá, všude po mém t?le byly ?ervené fleky, na nohy jsem nemohla ani stoupnout jak byly napuchlé a bolelo to. Pak jsem i p?estávala dob?e dýchat, ucpávaly se mi cesty dýchycí. No a od té doby jsem extrém? alergická na jakéholiv prášky obsahující podobné složky jako paralen. Takže, te? chodím kolem prášk? obloukem hooodn? dlouho si rozmýšlím jestli si od n?koho n?jaký vemu i když tam ten pralen není obsažený.

++++++ MILUJ FRETKY A ONY BUDOU MILOVAT TEBE =) ++++++

[forum.fretka.cz] - Lailuška- ?am, ?am miluji vitamínovou pasti?ku =)
[forum.fretka.cz] - Lailuška - to jsem já se sest?i?kou to jsme ale ko?ky coo =)
[forum.fretka.cz] - Lailinka a Luckýnek - to jsou naše první minutky p?i seznámení =)
[forum.fretka.cz] - Lailuška - no nejsem krásná?? =)
[forum.fretka.cz] - Luckýnek - jéé to voní, že bych si vzal..
[forum.fretka.cz] - Luckýnek - no oni mi to ale nedaj, prej to není pro m? dobré..
[forum.fretka.cz] - Lailuška - to umím ale pózovat co =) - líp než Naomi Campbell =)
[forum.fretka.cz] - Luckýnek - smutn? koukám, tak už m? vem k sob? =)
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2008-08-07, 09:03
Myška...alergie na prášky jsou nejhorší...já mám alergii na acylpyryn (nebo jak se to píše, ty I/Y nikdy nevím)...jelikož ?edí krev a já mám špatnou srážlivost...jsem si ho tak jednou dala a tekla mi krev z nosu neskute?né 3.5hodiny...ale je fakt, že v pubert? jsem ?asto zvažovala dát si kousek, abych se mohla fláknout ze školy:-D
Nedovedu si ale p?edstavit, že by po prášku mohla p?ijít až zástava, to bych s pak snad vrhla na byliká?ství...
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-08-07, 09:08
Jojo Aniii, prášky jsou svin?.. Já t?eba nesmím nic, co obsahuje Ibuprofenum, protože mi to drážní žaludek a pokud n?co takového poz?u tak zvracím a trpím k?e?ma. Jinak alergik jako takový na pyly (b?íza, topol, kaštan..) jsem taky, ale projevuje se to jen v ur?itou dobu, kdy "moje" alergeny kvetou. Fretky mi potíže ned?lají, ale u mamky mám ?in?ilu, jejíž srst mi zp?sobuje ?ervené fleky velké jak kolá?e a sv?dí to:( A to se ?íká, že ?in?ila je zví?e bez alergen?, jelikož její srst není mastná a neudržuje parazity. M? ale takhle vadí všichni hlodavci.
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-08-07, 10:16
Anii: Jee, tak to mame stejny, s tim acylpirinem...taky nevim,jak se to pise. Nez jsme na to prisli..ani nespocitam, kolik CELYCH noci jsem probdela a krev tekla proudem. Fuj.
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Bonnie (IP)
Datum: 2008-10-16, 22:07
Ahoj, chtela bych se zeptat, jestli tady nema nekdo zkusenost s pripravkem Laparen (jestli opravdu pohlcuje alergeny). Moc bych totiz chtela fretinku poridit, ale brani mi v tom alergie:o(

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-10-16, 22:17
Bonnie - s p?ípravkem zkušenosti nemám, ani mi to nic ne?íká, ale spousta z nás tady na fóru je alergi?ek, nebo maj d?ti alegiky. I já jsem t?žkej alergik a ekzematik. Pokud si chceš po?ídit fre?uli, navštiv n?koho, kdo fretky má.. Já to p?ed po?ízením ud?lala taky tak - šla jsem na návšt?vu ke t?em fre?ulím v jedné domácnosti a ?ekala jsem, jestli se osypu... Neosypala, i když ob?as se mi n?kde n?jakej flí?ek vyrazí... Pokud jsi z Plze?ska, mohu nabídnout návšt?vu ;-)
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-10-16, 22:17
Bonnie: pokud máš jiné alergie, neznamená to, že budeš mít i alergii na fretky. Na ty bývá alergie velmi z?ídka. Doporu?uji sejít se s fretka?i (navštívit n?jakou procházku - viz vlákno procházky, nebo akci po?ádanou Klubem - nejbližší bude ale až v únoru) a na vlastní k?ži vyzkoušet, zda Ti fretka vadí ?i ne. Doporu?uji "o?ichat si" i fretky ?íjné a ne?íjné.
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-10-16, 22:27
Bonnie: tak te? to máš potvrzený hned dvakrát v jedný minut?....asi Ti nezbyde nic jinýho než nám v??it.... ;o) :o)))
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-10-16, 22:56
Petrfektní souhra :o))
Avatar

Re: alergie
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-10-17, 10:23
Bonie, odkud jsi?
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist