Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:2 z 7
Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-07-21, 16:52
jo, ale když k nim p?ijdete tak je taky musíš tolerovat a respektovat, že?? Rok není tak dloouhá doba... bych si fretku po?ídila a bu? to bude MINIMALN? tolerovat nebo a? prost? jde.... život je moc krásný a krátký na to, aby se ?lov?k musel po?ád n?komu pod?izovat... a manželé ješt? nejste, aby ti mohl mávat papírem p?ed pusou... :-( tohle jeho chování se mi nelíbí, promi?, ale je to tak...op?t bych použila mou v?tu:"Nelíbí se ti? Tak táhni! "

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2008-07-21, 16:53
a chceš mít n?kdy d?ti? O ty by se staral? A nesmrd?ly by mu plínky?

Tím ho nechci odsuzovat, já bych taky doma necht?la t?eba pavouky nebo hady, ale spíš m? zaráží ta neochota se na n? aspo? jít podívat, zjistit nutnou pé?i apod. A na kámoše kašli, jestli je kamarád, bude s tebou kámošit i p?es fretky, však s nimi se vid?t nemusí... a s p?ítelem si promluv p?ímo sama, ne p?es prost?edníka.
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-07-21, 16:55
Irena: jo s tím dit?tem je to trefné....asi nedejbože bys po n?m n?kdy cht?la aby se s fretkou mazlil... no nevim no takovej chlap by u m? nepochodil...kdo má rád zví?ata má rád lidi..a je jedno zda pavouka nebo hada ... kdybys mu ?ekla že chceš jedovatého škorpiona, tak ti zase rad?j povolí fretku mno... to máš t?žko..je to chlap...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-07-21, 17:58
Kam?ul...dovolím si ti z pozice svého v?ku kapánek oponovat. Ono je hrozn? jednoduché ?íct tomu druhému Nelíbí se ti to? Tak táhni...(i když já bych to nikdy ne?ekla). Nebo ne?ekla..?ekla bych to v jedné jediné situaci, ale to tom se rozepisovat nebudu....vztah je o komunikaci, d?v??e a vzájemné toleranci. P?ítel by m?l ud?lat ten ústupek, že by se m?l jít podívat n?kam kde se fretky chovají v byt?. A pokud mu i potom budou smrd?t..pak jsou ty dv? varianty- bu? fretka nebo p?ítel. A je hrozn? t?žké se takhe rozhodovat, pokud n?koho opravdu miluješ...spousta nás tady má tu obrovskou výhodu, že máme partnery, kte?í fretky milují, mají je rádi nebo jsou alespo? schopni je doma tolerovat. Ale pokaždé to tak být nemusí...a pak je to hrozn? t?žké rozhodování....
?ekni mi jenom jedno..on má takový odmítavý vztah ke všem zví?at?m?
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Sorka (IP)
Datum: 2008-07-21, 18:12
Pritel rika dycky ne, ale nerekla bych ze by mi to primo zakazoval. Ostatne ja mu to rekla na rovinu - ja miluju zvirata, rada je chovam a nepocitej s tim, ze si zadny nikdy porizovat nebudu. Jenze u fretky nvm proc je to jinak s nim. Jedu za nim v patek, tak uvidim, co se dozvim.

Jinak me se tohle chovani taky nelibi, ja taky nikomu nerikam, co si ma domu porizovat, ostantne kdyby mel taramtule, tak me to nevadi, ani hadi me nevadi, jen nemusim videt jak zere maly nebohy mysky nebo holatka. Ja sem takovy vubec divny stvoreny, tehdy se me holky smaly ze jsem chytala ryby rukama v potoce pod kameny...?

Nemyslim si, ze ma pritel odpor vylozene, jen u nej prevlada nazor fretka = nedychatelny a nesnesitelny smrad. Kamos podle me neni vhodny na posudky, myslim si, ze vnima pach citliveji nez jini. Rikal mi ze mu nevadi pachnouci mysi, kralici (ma je doma) ale specificky ach fretek ano.

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2008-07-21, 18:17
Tak ja mam doma i kraliky...a nekdy mi ten kralik smrdi mnohem vice nez fretka...kor ted...kdyz jsou vedra...
...s pritelem bych si asi promluvila...jak uz tu bylo psano...zajdi se podivat k nekomu kdo fretku doma ma...
...myslim ze jedna fretka opravdu nijak extremne nesmrdi...pokavad se o ni clovek stara...tak jak ma...
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-07-21, 18:19
No tak p?ítele ukecej, a? se s tebou zajde n?kam podívat..:-)
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2008-07-21, 18:28
Mám fretky a m?la jsem dv? malé d?ti a chlapa. Nejvíc smrd?l chlap, zvláš? po ránu ... a taky fusekle ... d?tské plínky ... na to fretka nemá. Našinec je m?l rád, tak to zvládal. Když jsme dostali fretku, manžel o?uchal SVÉ prádlo ponechané v igelitce a o pachu fretky u nás nepadlo ani sl?vko.
Trochu bych si rozmyslela partnera, který ?ekne "fretka nebo já". Je si tak jistý, že neriskuje? Aby n?kdo nelitoval ... A p?íšt? by to mohlo být N?CO nebo já ...
Základem soužití je kompromis a KOMPROMIS P?EDPOKLÁDÁ DOHODU !!
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Fre?ánci z Tcho?í nory (IP)
Datum: 2008-07-21, 19:11
Já jsem možná divná, ale nechápu jednu v?c - jak si dva dosp?lí lidé, kte?í spolu cht?jí (podle všeho) žít, m?žou "zakazovat" to co je t?ší?
Baví m? vždycky v?ta typu: manžel/p?ítel mi zakázal fretku/psa, ko?ku/n?co.
Zdá se vám to normální? Mn? ne.....být na tvém míst? (myšleno k zakladatelce tohoto vlákna), vyberu si z t?ch dvou možností fretku.
Nic ve zlém ;o)))



Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-07-21, 19:13
Holky tak te? se n?co povedlo:))) M?j obecn? schváln? chodí kolem fretek a ?íká jim "vy smrdíte", ale co ?ekl te?.. vytahovala jsem z koše jeho špinavé prádlo a strkala to do pra?ky, když se zastavil a ?ekl "co to tady tak d?sn? smrdí???" tak to mluví opravdu za vše:))))
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-07-21, 19:25
hanulko, doufám, že si mu oz?ejmila "co to smrd?lo"
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-07-21, 19:38
Samoz?ejm?.. Ona sice je blízko klec s fretkama, ale ta byla ?erstv? p?evle?ená.. Takže jsem mu str?ila nos do košíku a odpov?dí mi bylo "ježiš to je hrozný, jak by tam byly mrtvoly":D:D
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-07-21, 19:43
hanulko, bingo! Utírám poprskanej monitor! Doufám že koruna tvorstva p?estane hanit fretky :-)))))
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-07-21, 19:49
Doufám, že to bylo dostate?ný p?íklad toho, že fretky voní, oproti n?kterým v?cem:))
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-21, 19:55
Tady souhlasim s Majdou. Up?ímn?, necht?la bych chlapa, kterej nemá rád zví?ata. N?co jinýho je se zbavovat zví?ete kv?li novýmu partnerovi, to je o n??em jinym.
Bohužel jsem v situaci, kdy ?ešim, co s fretkama. Rozhodn? ne kv?li p?íteli, ale kv?li Rockymu, kterej po?ád trucuje. A když se to do zá?í nezlepší? Budu je muset dát k rodi??m stylem, p?l tejdne já, p?l tejdne Rocky na Strossu, kde to má rád a kde to d?v?rn? zná a aspo? se tam prob?hne. A pro?? Uznávám, že se nevzdám p?ítele a fre?ák holt bude mít dva domovy... ale je fakt, že kdyby p?ítel ?ek, vyho? fretky, smrd?j, tak se radši vyhodim i s fretkama sama... ale to jsou r?zný situace, r?zný ?ešení. Dokud bydlíš sama nebo s rodi?ema, který s tim souhlasej, m?žeš si dovolit do toho jít. kdybys bydlela s p?ítelem, p?itáhla mu domu fretku, kterou by prost? nesnes, bylo by to, podle mýho, podlý.
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-07-21, 20:10
Ano, poslední dv? v?ty m?žu podepsat...prost? jiný to je pokud jsi u rodi?? nebo ve svým a jiná situace je, pokud byste bydleli spolu a tys dom? p?itáhla fretku p?es jeho odmítavý postoj.
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Sorka (IP)
Datum: 2008-07-22, 08:58
on do toho muze mluvit, protoze planujem spolecnou domacnost (:

az se uvidime, zkusim to probrat, a koupi necham kdyztak na prez rok.

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-07-22, 09:01
Sorka: a myslíš že za rok ti ji jako dovolí? Hmmm...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-22, 09:10
No, když nedovolí, tak t?eba jindy. Krom toho, dovolí nedovolí... spíš jde o to, že pokud se mu to opravdu líbit nebude, neni fér si zví?e po?izovat jen tak. Nevim, jsou i d?ležit?jší v?ci. Dokud tu fretku ješt? nemá, je to OK, holt s tim nebude souhlasit, to že spolu vydržej navždy taky neni jistý a pak t?eba si jí po?ídí. Ale p?ece po?ízení fretky i p?es nesouhlas p?ítele by nem?la bejt priorita.
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-07-22, 09:12
Jééžiš tak jsem to zase nemyslela, vím jak by to dopadlo, donesla by ji dom?, p?ítel by freti?ku vyhodil nebo dal ultimatum azase by se hledal další freti?ce nový domov (v tom lepším p?ípad?). Ne?íkám že za každou cenu...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Fre?ánci z Tcho?í nory (IP)
Datum: 2008-07-22, 12:53
Dovolí? Dovolovat se? Šmankote, já žasnu....

Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-22, 12:56
Já nevim, já nejsem typ, kterej by do toho nešel. Ale pro? bych m?la za p?ítelovejma zádama p?inýst domu fretku i když bych v?d?la, že jí nechce? Nevim, spole?ný soužití je o vzájemný toleranci, taky bych nesnesla, kdyby domu p?es moje protesty p?ines t?eba chlupatýho pavouka. Tak pr?o bych m?la d?lat n?co takovýho jemu? M?j názor.
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-07-22, 12:58
Rynn:
Jo, ale kdyby si on donesl toho pavouka, tak co? Tak bys musela držet hubu a krok? V p?ípad? sle?ny tady, bych ?ekla že asi ano... ON m?že...ona se dovídá v?ci p?es kamaráda a ona nesmí... hm...špatná to komunikace...
P?ijde mi to spíš jako dcerunka s otcem, ona chce zví?átko, on jí to zakázal, než jako dva dosp?lí lidé...taky m?j názor...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-07-22, 12:59
Já bych na to šla diplomaticky. Co má p?ítel rád? Mobily? Hudbu? Pokud by cht?l novou hra?ku on ?ekla bych mu, že chci novou hra?ku i já - obrazn?. Na Alfréda mi nap?íklad sta?ily slune?ní brýle. Na chameleony padl no?as. Na hroznýše to byl mobil. A na Elu to byla oslava u kamarádky.
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-22, 13:03
Kamcu, kdyby dones pavouka, tak se st?huju pry?, protože to bych asi nep?ežila. A kdyby dones n?co, co já výslovn? n?cht?la, asi by musel v n??em zase ud?lat ústupek on. Ale já bych tohle neud?lala, prost? mi to p?ijde nefér, jen tak p?itáhnout domu zví?e, který on vyložen? nechce. I tohle m?že skon?it rozchodem. A kam pak i se zví?etem? Zví?e neni v?c, která se dá odložit, prodat, dát pry?. Neni to pak fér v??i tomu zví?eti. prost? já bych se s nim pokusila promluvit, ale nenutila bych ho.
A další v?c, n?komu m?že vztah, kde se jeden chová jako rodi? druhýho vyhovovat. A pokud nevyhovuje, neni to d?vod vztah udržovat.
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-07-22, 13:08
adel: jo ale zase jsou lidé, když to vezmeš takhle, tak on nic nepot?ebuje...

Rynn: jo, ústupek, tady je vid?t ta rozdílnost partner?...ne?eším te? sebe, my to mme fajn a domluva padla hned, pá? jsme cht?li oba kontaktní zví?e, ale nealergikozní...vyhrála fretka :-) ale prost? to máš t?žko chlapy nep?es?d?íš kolikrát ni?ím... ale to je jedno nebudem to už ?ešit, zase bych zabruslila do jiného tématu a zase jiného... je to diskutabilita na mnoho dní... a když s nimi nežijeme t?žko n?koho soudit...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Fre?ánci z Tcho?í nory (IP)
Datum: 2008-07-22, 13:11
Hele ale to je celý o tom, že práv? ta tolerance ve vztahu tady jaksi nikde není.....dokonce ji asi ani správn? nechápou ti co sem p?ispívají :D
Ta tolerance p?ece spo?ívá v tom, že jednou n?koho miluju tak moc, že s ním chci založit spole?nou domácnost a tudíž ho musím (a? se mi to líbí, nebo nelíbí) logicky milovat se vším všudy, co k n?mu pat?í (blbá povaha, divné koní?ky, nebo t?eba divní kamarádi).
K n?komu pat?í auta, k n?komu známky.....n?koho lze možná milovat i když miluje PC hry a sedí u nich x hodin. A tak,pokud se zamiluju do n?koho, o kom vím, že miluje zví?ata a chce je chovat, pak musím po?ítat s tím, že u nás ta zví?ata budou - a neznamená to, že je musím milovat taky, ale že je budu tolerovat, protože jsou so?ástí milovaného ?lov?ka.

Pokud n?kdo není schopný akceptovat "lásky" svého partnera, tak by toho partnera mít asi nem?l.
A jelikož to doty?ný tady o sle?n? v?d?l od za?átku, tak mi p?ijde vážn? sm?šné se ho te? takhle dovolovat.

P?esn? to vystihuje názor Kamculenky - je to jako že se dítko rozhodlo poprosit své rodi?e, zda-li si smí po?ídit vysn?né zví?átko a ti ?ekli ne.
Prob?h, tohle se d?je lidem, když je jim 12.


Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-22, 13:13
Jo, jasn?, ale znám chlapy, jako je t?eba m?j bratr, který by doma zví?e nesnesli...´táta taky fretky p?vodn? necht?l, ale povedlo se nám ho p?emluvit. A myslíš, že bysme si troufly jinak s mámou fretku p?itáhnout? Ani náhodou, všechny fretky byli konzultovaný a nakonec odsouhlasený, i když to trvalo t?eba p?l roku nenápadnýho nátlaku. A práv? proto bych tohle neud?lala ani p?íteli. Ano, já mám taky výhodu, mám povolený další dv? fretky, který ani ale momentáln? nechci, bude mi sta?it jeden navíc a už toho budu mít akorát. A taky tim d?lá ústupek. Ale nenutila bych ho do toho.
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2008-07-22, 13:22
P?ítel taky fretku necht?l. Ale protože vid?l moje nadšení, pro fretku se mnou zajel, koupil mi klec i ostatní p?íslušenství :-) poctiv? ji o?uchal. Konstatoval, že nesmrdí a za rok jsme jeli pro další fretku, kterou už ale v?bec necht?l :-D a která ho záke?n? už 3 roky kouše... Ale i tak se s ob?ma pomazlí, i když je zrovna nemusí a svým zp?sobem vím, že je má rád. :-D Zách?dek jim sice neuklidí, ale když pot?ebuji, bez remcání odjede i z práce a zaveze m? s chlupá?ema na veterinu. Prost? tolerantní chlap. Kéž by takoví byli všichni.
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-22, 13:24
Fre?ánci, tohle neni jenom o toleranci, ale taky o kompromisech. Kdyby tv?j p?ítel po pár letech soužití za?al fetovat s tim, že je to jeho novej koní?ek, nebo by za?al d?vka?it, tak mu to budeš tolerovat, protože ho p?ece miluješ? Asi t?žko. Jsou v?ci, který bych mu netolerovala, ani kdybych ho milovala až za hrob. Každej má jiný priority, uctívá jiný hodnoty. Nebudu si vynucovat n?co p?es hrubý protesty a nechu? p?ece, tak vlastn? toleruju a respektuju to, že on zví?ata nesnáší. A on taky bude muset tolerovat a respektovat, že já nap?íklad nechci mít byt zastavenej po?íta?ema, ne?
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:2 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist