Jít na stránku:  1234567Další
Aktuální stránka:1 z 7
problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Sorka (IP)
Datum: 2008-07-21, 10:11
Tak jsem narazila na problem. Vubec jsem to necekala teda, ale kupodivu rodice s freteckou souhlasili, kdezto pratele a zejmene i pritel ne. Cekala sem opak, tedy ze me pritel i pratele podrzi, no ve skutecnosti je to uplne naopak. Striktne to odmitaji. Pritel mi to s usmevem zakazal. No od kamose, se kt se bavil vim, ze jemu rikal ze cokoliv, jen ne fretku. Tomu kamosovi smrdi i sebemensi naznak pachu fretky hodne moc. Jemu to nehorazne smrdelo, ja necitila skoro nic, resp nic co by koupel nevyresila. Pry by se se mnou prestal tak casto vidat. Pritel zase by se ke me nechtel minimalne nastehovat az budu bydlet sama.

Zkusenosti ma ten kamos asi takovy, jak jsme se presvedcila, ze znal par lidi, vc sestrenky, kteri fretku meli a pachli, i cisty obleceni smrdelo. Jednou to pry jeho zaludek nevydrzel. Ptala jsem se v jakych podminkach byli, rekl mi, ze zachod horko tezko vymenovali 2x denne a klec myli nebo prali veci v ni. Kdyz jsem mu rekla, co jsem se tu docetla, tak sice pak souhlasil ze ty priklady nic moc, ale i tak rika NE.

Uz nevim jak jinak bych je mela presvedcit, nebo jim vysvetlit informace o fretce. Prijde mi, ze kdyz jim to rikam, leze jim to z druhyho ucha ven. Pritel teda o fretce uz nechce ani slyset, natoz videt fotky.

Ackoliv, bych si ji moc prala, tak nechci prijit o pritele, ktereho mam rada. Vypada to, ze mam smulu. Nicmene me to dost vzalo takova reakce :(

Mam z toho blbou naladu uz naky ten den. Nevim, co bych si o tom mela myslet. Prijde mi divny nekoho zavrhnout kvuli fretce nebo nekomu zakazovat to, co si chce poridit. Se mi tou reakci docela zhusili oba dva, nicmene jim asi nemam co vycitat, ono to je asi u vetsine lidi normalni. Problem je ted spis, zda poridit/neporidit, riskovat/neriskovat. :/



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Sorka dne 21.07. v 10:20.

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-07-21, 10:44
Holka, s tím nic neud?láš....každému páchne n?co jiného..obávám se, že máš volbu bu? p?ítel nebo fretka...
A problém je ten, že fretky "nesmrdí" stejn?. Vidím u našich kluk?, Pytruch mi voní po medu, Kryštof má ten ostrý šelmi?kovitý pach. A tohle u mlád?te asi t?žko odhadneš, jak bude za p?l roku "smrd?t".
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: MachiSSS (IP)
Datum: 2008-07-21, 11:25
Nic není tak hrozný. Jestli máš možnost postavit mu voliérku venku, tak to p?ítelovi vadit nem?že. A co se hader tý?e, m?žeš si p?ece rozt?ídit n?jaké starší hadry, do kterých se m?žeš p?evlíct a nikdo nic ani nepozná. Navíc...fretky zas tak nesmrdí a hlavn? samice jsou o dost mí? cítit... P?ítel a? si nevymýšlí. Jestli T? on má opravdu rád, tak ti tu radost p?eci ud?lá ;-)

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Sorka (IP)
Datum: 2008-07-21, 11:58
kamos ma vsugerovany, ze pachnou vsechny stejne - sladka vune, nebo jak to oznacoval. Ze pachne kazda jinak nebral v potaz, dokonce ani to, ze citit byt nemusi vice mene vubec. Rekl mi, ze to pachne jak mocuvka nekde v podchodu.

Co se tyce te vune, tak bych mohla adoptovat fretuli, ze? jen nvm, jak moc by byla na co zvyknuta.

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Sorka (IP)
Datum: 2008-07-21, 11:58
kamos ma vsugerovany, ze pachnou vsechny stejne - sladka vune, nebo jak to oznacoval. Ze pachne kazda jinak nebral v potaz, dokonce ani to, ze citit byt nemusi vice mene vubec. Rekl mi, ze to pachne jak mocuvka nekde v podchodu.

Co se tyce te vune, tak bych mohla adoptovat fretuli, ze? jen nvm, jak moc by byla na co zvyknuta.

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-07-21, 12:01
Jejda, to že fretka není v?bec cítit...tak to t? vyvedu z omylu..každé zví?e je cítit, ko?ka, pes...a fretka je navrch šelma...:-)
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Sorka (IP)
Datum: 2008-07-21, 12:02
nene, ja chci mit fretuli doma u sebe, bydlime v panelaku :)
chci to proto, protoze jsem s ni neustale v kontaktu, videla bych na ni a tak.

jinak nechci nic nez samicku :)

co se tyce hadru, ma za to, ze to bude citit i prez skrin, takze mi to nacichne i kdyz sem to nemela vubec na sobe. taky jsem arguemntovala, ze nebudu mit na sobe preci veci, co nosim do prace

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-21, 12:16
Já nechápu lidi, co cht?j jenom sami?ky, já jsem t?eba zatížená na kluky a víceménn? sami?ky nemusim, krom tý naší :) i když i to je mrcha :)
Jinak, fretka je fakt cejtit, ale... mn? von?j, cizím smrd?j... je to hlavn? nezvyklý. Bejt tebou tak obejdu i s p?ítelem n?kolik fretka??, o?uchejte si oba dva n?kolik fretek i byt?, kde fretky žijou, a? víte oba dva, do ?eho p?ípadn? p?jdete. Ale n?jakejch udržovanejch fretek, ne n?jaký velkochovy, samoz?ejm? :) to je pak opravdu smrádek.
A jinak, já se s fretkama klidn? mazlim i v oble?ení do práce a nikdo mi nenadává, ani si ode m? neodsedává v MHD nebo jinde :)
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-07-21, 12:19
Tohle m?žu jen potvrdit...my máme ty naše chlupá?e taky doma v mém mikropokojíku a nem?žu ?íct že by smrd?li. Vybírat WC, m?nit pelechy tak 1x týdn? a je to. "Nejhorší" na smrádek jsou nekastrovaní jedinci...u sami?ky ješt? p?l bídy, ?íjí za rok tak 2x (optimáln?) ale ?íjnej samec to je šleha do nosu... Naše holky po kastraci krásn? voní, kluci taky. A nikdo nic nepozná.. ani v práci...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-07-21, 12:25
já te? byla u kamarádky, co má psa a cítila jsem, že v tom byt? pes je. Má dv? malé d?ti, takže ?isto všude má, ale prost? je tam zví?e, tak to jde poznat.

Ale d?lat takovou v?du? To mi spíš fakt p?ijde, že ten ?lov?k má prost? jen vsugerované: fretka = smrad :(

A to je špatn?.. :( si myslím.. .

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-21, 12:32
bohužel má hrozn? moc nefreteka?? vsugerování, že fretka smrdí. Slyšim to snad pokaždý když ?eknu, že mám doma fretku.
A jinak, holka v ?íji snad smrdí víc než kluk v ?íji, aspo? u nás to tak bylo....
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2008-07-21, 12:35
no m?j p?ítel teda vždycky pozná, že jsem byla u fretek :) ale mu to našt?stí nevadí, že voním jako fretka :) on je má rád a to už p?ežil od nich kousanc?, dokonce od Stefinky jak byla ve falešce tak mu prokousla jazyk a to nemohl pomalu ani mluvit a jíst :) S tím tvým p?ítelem to máš t?žký no, ale já být tebou tak si fretku koupím a na p?ítele bych já teda kašlala, p?ece pokud t? má opravdu rád, tak t? bude mít rád i s tou fretkou a bude mu jedno ne jak voníš? :)

[www.oriens.estranky.cz]

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-07-21, 12:39
já teda jsem nepoznala, že by holky byly n?jaké smradlavé, když m?ly ?íji.. jen jinak von?ly.. to je fakt.. ale ne zase n?jak hodn?.. aby to byl opravdu smrad... to spíš záchodek smrdí, pokava? se nevybere :-/ ale ne fretky..

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-07-21, 12:42
m? teda holky smrd?ly p?kn?... jak tím sekretem z pipky, tak když se o sebe otíraly nebo tak..tfujky... ale te? už jsou to žabky moje vo?avý :)

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-07-21, 12:58
N?které sami?ky v ?íji se smrádkem opravdu tém?? vyrovnají ?íjným samc?m - je to "kus od kusu", n?která je cítit málo a n?která smrdí jak peklo... ;o) Ale ?íje je do?asná záležitost, takže po zbytek roku není d?vod mít doma p?i správné pé?i smar?ocha ?i smra?ošku.

Fretky samoz?ejm? trochu cítit jsou, p?ece jen, nejsou to plyšáci ale šelmi?ky, které se živí masem a navíc mají pachové žlázky (n?které je používají víc, n?které skoro v?bec). Fretka zkrátka trochu cítit je - nám fretka??m je ta v?n? p?íjemná, jiným lidem naopak fretka smrdí i z fotky... Já bych nap?íklad fretku doma u rodi?? mít nemohla, protože jim (nebo spíš ta?kovi) smrdí. Po?kala jsem si tedy s po?ízením fretky n?kolik let, do vlastního bytu.

V oble?ení, které nosím ven a do práce fretky pokud možno nechovám a nejsem tudíž fretkami cítit. Doma nosím "fret?í" oble?ení, které pouze ?ast?ji peru - to když už si p?estávám být jistá, zda to co si oblíkám, je domácí oble?ek nebo tcho?ecí pelech... ;o)
A do sk?ín? fretky, pokud tam nelezou, opravdu nedosmrdí...

z+smrdí+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 13:09.
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-21, 13:33
Meggie fakt v ?íji smrd?la jak... já nevim, jak po??raná babka :)) fakt dost... a jak se furt mazlila a p?itom m? zna?kovala, smrd?la jsem tak i já... za to kluci mi p?ijde že jsou sice v ?íji cejtit, ale že by vyložen? smrd?li, to se mi nezdá. U Rockyho si to už nepamatuju, ale Romeo ani Tobiáš nesmrd?li n?jak výrazn?... mn? to lehce i von?lo :)))
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Sorka (IP)
Datum: 2008-07-21, 13:42
ja vim ze nejaky ten pach maji, ale to ostatne ma i clovek, kor kdyz se poti, to je hroznej smrad nekdy :))

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-07-21, 13:43
Jo to máš pravdu, kolikrát víc voní fretka než n?jaká nebo n?jaký co se neumejou jak je rok dlouhej a slovo doeodrant ?i antiperspirant hledají na wikipedii

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-07-21, 13:50
to je r?zné - ?lov?k, který zví?ata jako jsou fretky nemusí bude tvrdit, že šílen? smrdí, a?koliv já nic necítím ( p?ítelák je cítí už na ulici p?ed domem) a já je hájím tím, aby si ?ichl k našemu psu, ten smrdí víc :-))

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-07-21, 14:24
Moje matka : fretky smrdí, koušou, všude kad?j ( podotýkám, že moje jsou opravdu na 99 procent ?istotné ) stojí spoustu pen?z, p?enášejí cizopasníky a taky parazity. A jsou plné alergen?. Jak moje dít? zakašle už má alergii na fretku, psa, leguána. Kdybych mn?la rybi?ky tak snad i na n?. Lidem to prost? nevymluvíte. Jo a zmínila jsem se že : stojí spoustu pen?z stojí spoustu pen?z stojí spoustu pen?z....... Za to by mohla být dovolená, nový nábytek a toho oble?ení!!!!
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-07-21, 14:26
jj, moje skorotchýn? mi v?era ?ekla, že to, že mám p?i domácnosti a d?tech a své práci tolik zví?at je prý už nemoc :-(. Já jsem nemocná ráda :-))

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-07-21, 14:34
Adelaida: jo p?esn? moje matka.. Když šla jednou se mnou pro granule a konzervy a nechala jsem tam ubohou tisícovku tak málem bre?ela, že za to by se koupilo v?cí.. nechápe že m? d?lá v?tší radost když vidím spokojené plné b?íška fretek než nová sukn?. Sorka: M?j p?ítel nem?l na výb?r, fretku jsem si prost? po?ídila, když jsem byla ješt? u rodi??, te? když bydlíme spolu, jsem si po?ídila druhou. O fretky se nestará, nep?ekážejí mu, takže nemá nárok protestovat. Co se tý?e smradu, ano, cítit jdou a ?ist? vyprané oble?ení jde cítit a to z toho d?vodu, že mi fretky lezou do sk?ín?. Možná si n?kdo ?ekne, že jsem prase, ale je to mnohem menší zlo, než když spí špinavý pes v posteli. Že jdu cítit fretkama je mi fuk, a? si trhne ten, komu to vadí. V práci jsou zvyklí, že voním jinak, ale je jim to fuk, rozhodn? lepší než ?lov?k, který ?pí potem.
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-07-21, 14:37
Jj moje skorotchyn? je to samé, akorát že m?j Roman je astmatik a alergik taky na všechno možné..a jak dostane záchvat dušnosti tak jsou to hned a okamžit? ty naše pitomé fretky...já jsem taky astmalr a nic...tak potom nevim...Roman jde koncem m?síce znovu na kompletní vyšet?ení na alergolku tak jsem zv?davá ?eho to má. Ješt? m? napadá stelivo, ale spíš bych ?ekla že to má z prudkých zm?n po?así...no uvidíme...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Sorka (IP)
Datum: 2008-07-21, 16:12
no jo ale na tema fretka se se mnou pritelak bavit uz nechce. me osobne nic nerikal, kamosovi se rozepsal. Ostatne pritelak nechce zadny zvire, tak jsem to brala proste ze to je dalsi co nechce, jenze kamos psal jak moc protestoval... Me na to nerekne nic. Asi vi, ze bych se nastvala, coz se uz stalo tim, jaky meli pindy o tom, ze je ztratim, protoze oni nevydrzi pach fretky...

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-07-21, 16:14
Sorka: pokud to není tajné jak dlouho jsi s p?ítelem?? A kamarádovi ?ekne vše a tob? skoro nic? No jo, kompromisy... :-(

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-07-21, 16:14
Sorka, já bych p?ítele, který nemá rád zví?ata vym?nila, je to hnusný, ale pro m? jsou zví?ata fakt d?ležité. N?komu to p?ipadá p?ehnané, ale p?ítel mi do toho nemá co kecat. Kamcul te? n?kde psala, pokud nechceš, trhni si a b?ž. P?ítel fretky toleruje, protože musí. Sám by si je nepo?ídil, ale má je už i rád, n?kdy si je i vytáhne a mazlí, a?koliv sem tam ?ekne, že jsou smra?oši nevychovaný;)
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2008-07-21, 16:19
Jak psala Majda, každé zví?e smrdí, v podstat? smrdí i rybi?ky, když jim ?lov?k nem?ní vodu:-)

Já bych se na tvém míst? zamyslela, protože to, že tv?j p?ítel není ochoten s tebou diskutovat o tom, co chceš a dozvídáš se to do "kamaráda", o n??em sv?d?í. Opravdu chceš za partnera ?lov?ka, který není ochoten se o v?cech bavit, kor o t?ch, o kterých nic neví. Pokud jsem ?etla dob?e, tak žádnou fretku vlastn? nikdy po?ádn? nepoznal...

Navíc, jak víš, že to co ti ?íká kamarád, je pravda, p?ece jen, je to info z druhé ruky.

Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-07-21, 16:20
Nessie, tak n?jak jsem to cht?la napsat:) Ale vypadlo ze m? n?co, co zní až moc jednozna?n?.
Avatar

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-07-21, 16:30
Holky, napsaly jste to skv?le, já mám takové št?stí na p?ítele... te? kolem fretek lítá, uklízí, hraje si s n?ma...jsou jako naše d?cka... ale jak napsala hanulka, nelíbí se ti? Trhni si a b?ž...A dozvídat se n?co od kamaráda a není schopen ti n?co ?íct sám...trošku dít? ne???

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: problemy s lidmi, kteri nechapou fretky
Zaslán uživatelem/kou: Sorka (IP)
Datum: 2008-07-21, 16:43
S pritelem budem rok. On ma doma chovatelskou stanici psu boxeru, resp bydli s rodice a oni ji maji. Sice rika, ze nic nechce, ale to protoze se o to nechce starat. Kamos nvm jak me mluvi pravdu.

Jít na stránku:  1234567Další
Aktuální stránka:1 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist