Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: Vypadání chlup? p?es noc
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-07-22, 13:46
No, tak jednoduchý to asi nebude...
Moji kluci jsou vesm?s bu? ve své volié?e (stojí v rohu jídelny orientované na sever a je vyrobená ze šatní sk?ín?, takže je temná až dost), nebo vyspávají ve své d?ev?né boud? s mali?kým vchodem, pop?. v hloubi n?které sk?ín? zamotaní do svetr?, rozhodn? bych ?ekla,že p?evážnou ?ást dne tráví v šeru.
Ven s nima chodím jenom a pouze ve?er - oni totiž p?es den radikáln? odmítají :-))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 22.07. v 13:48.
Avatar

Re: Vypadání chlup? p?es noc
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-07-22, 13:52
tak já m?la fretky celoro?n? venku a sami?ce oas nepelichal nikdy a samci jen jednou.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Vypadání chlup? p?es noc
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-07-22, 14:09
Moji m?li letos mí? sv?tla než loni, loni jim ocas nepelichal v?bec, letos oboum dvoum....
Avatar

Re: Vypadání chlup? p?es noc
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2008-07-22, 14:25
no, u nás kluci sice mají klec u balkonu, ale prakticky celý den jsou p?ikrytí a ve?er lítají p?i um?lém osv?tlení, navíc chrápou tak zababušení v hamakách a pelíšcích, že na n? sv?tlo nejde skoro žádné, tak s tím sv?tlem bych to nevid?la tak jednozna?n?.

A opelichal (zatím) jen Jolly, albínek
Avatar

Re: Vypadání chlup? p?es noc
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2008-07-28, 08:17
Tak naše Dáša má pro zm?nu holá záda.
Asi p?ed 15 dny p?i koupání se mi zdálo, že má na zádech r?žový flek (ona je bílá, takže po namo?ení se to zdálo r?žové) asi 1 cm. Te? už má holou skvrnu tak 5x5 cm, úpln? bez srsti (je to na zádech mezi lopatkami).

Je jí 6 let, p?ednedávnem nám um?ela Terezka, a je fakt, že Dášena od té doby strašn? chátrá. Docela zhubla, te? to pelichání.... I chování má jiné než na ja?e. Žere normáln?, baští i Calopetku.

Parazity jsem na ní žádné nenašla, ani se nezdá, že by ji to sv?dilo. Bydlí v místnosti, kde je te? kolem 16 stup??, je tam okno, ale to je na západ, takže sluní?ko jí tam taky nepraží.

Ocásek má sice trochu opelichaný, ale ne n?jak dramaticky. Vykastrovaná není.

K vetovi se chystáme ve ?tvrtek.

Setkal jste se s tím n?kdo?
Avatar

Re: Vypadání chlup? p?es noc
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-07-28, 11:39
JanaG, jestli není vykastrovaná, mohlo by jít t?eba i o nádor vaje?níku...moje sami?ka sice kastrovaná je, ale asi jí tam z?stalo kousek tkán? a na té se jí vytvo?il nádor, vypadávání srsti se ší?ilo od lopatek na celé t?lo, krom hlavy..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Vypadání chlup? p?es noc
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2008-07-28, 11:56
Žofiro - a lé?ba???

Nebo se jen ?eká na konec?

Skoro se p?ipravuji na to, že ji asi nechám uspat. Normální to vypadávání srsti ur?it? není, taky se bojím n?jakého nádoru. Celý život sice byla zdravá jako ?ípa, nem?la ani žádný problém s ?íjemi, vždy 2-3 týdny ?íje, pár týdn? mazlivé velké b?íško, pak n?kolik týdn? chování dravé piran?. Nikdy se jí nepoda?ilo zab?eznout, i když žila ve spole?né volié?e s plodným a snaživým Shrekem.

Je to sice naše bestie uhryzaná, ale nechci ji nechat trp?t. Kdybych v?d?la, že ji ?eká stejn? bolestný konec jako Terezku, tak ji nechám uspat hned.

Ach jo, jsou to ale starosti s tcho?íkama našima smradlavýma.... :-(
Avatar

Re: Vypadání chlup? p?es noc
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-07-28, 12:26
Jano, my s tím byli letos za?átkem b?ezna na operaci...m?li jsme totiž podez?ení, že je to línání od nadledvin (s t?ma má problémy taky) a tak jsem to až tak ne?ešila...ale pak n?jak koncem února jsem s ní byla na veterin? pá? za?ala mít hnisavej výtok z vulvy a zjistili jí nádor v oblasti ledviny, na sonu nebylo poznat z ?eho to vlastn? vychází a tak nám nabízeli operaci a nebo uspání, na dožití by to prý nevid?li, že by m?la už jen bolesti a tak...rozhodla jsem se teda pro operaci, byli jí necelý 4 roky, sice m?la problémy s probuzením z narkozy, ale ted už je v poho, bez problém? p?elínala, kožíšek má p?knej a i jinak nevypadá že by jí n?co trápilo...jinak jeanette byla kdysi na operaci se svojí 6ti letou sami?kou, kdy jí tuším kv?li nádoru vzali celou ledvinu a zvládla to taky v pohod?...
držíme palce...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 28.07. v 12:27.
Avatar

Re: Vypadání chlup? p?es noc
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2008-07-28, 12:29
Díky za odpov??, zvážím tedy ješt? možnost operace - pokud teda v?bec v Dášin? p?ípad? je.

Uvidím, co nám ?eknou na veterin?.... Pak dám v?d?t. Díky zatím.
Avatar

Re: Vypadání chlup? p?es noc
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2008-07-29, 07:16
Tak ji mám dneska v práci a odpoledne s ní jdu na veterinu. V?bec nevypadá dob?e....:-(((
Avatar

Re: Vypadání chlup? p?es noc
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2008-07-29, 08:01
JanaG - držím palce, a? vám to dob?e dopadne! A Žofi má pravdu, naše sami?ka byla na operaci, kdy jí vzali ledvinu v šesti letech a zhruba dva a p?l roku tu s námi ješt? byla. Neztrácet nad?ji.
Avatar

Re: Vypadání chlup? p?es noc
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2008-07-29, 13:35
Mn? už za?íná být z toho blížícího se odpoledne špatn?.... :-( Úpln? se mi t?epe žaludek. Jdeme kolem p?l 3., tak se musím do té doby uklidnit, a? to Dáša ze m? necítí, ale je to ?ím dál tím horší.... :-(
Avatar

Re: Vypadání chlup? p?es noc
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-07-29, 13:45
Jani, moc moc drzim palecky :(
Avatar

Re: Vypadání chlup? p?es noc
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-07-29, 13:48
Taky budem držet palce....neboj, zvládnete to. A freti?ka ur?ité ješt? lépe jako ty :-)))
Avatar

Re: Vypadání chlup? p?es noc
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2008-07-30, 07:05
Ahoj, tak hlásím, že jsem o 800,- leh?í a Dášu mám živou. Dostali jsme n?jaký drahý šampón proti plísním, máme to vyzkoušet, a kdyby se to do 14 dn? nezlepšilo, tak ji prý zkusí vykastrovat. Pravd?podobn? prý jde o hormonální záležitost.

No tak uvidíme :-).

Díky všem za podporu i držení tlapi?ek.
Avatar

Re: Vypadání chlup? p?es noc
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2008-11-05, 11:36
boži, my kluky máme v šeru a zm?nu jsme teda pozorovali.

A Jollí?ek za?al obr?stat až na p?elomu zá?í/?íjna a ani te? ješt? není úpln? "normální"...

Možná zafungovala nejen zima, ale i Beauty Kiss - hlídací Veronika nau?ila kluky na mlsky s biotinem, prý to pomáhá na srst a je fakt, že za?al obr?stat p?i jejím hlídání.
Avatar

Re: Vypadání chlup? p?es noc
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2008-11-11, 13:17
Ahoj, po delší dob? hlásím stav naší Dáši.

Takže - pravidelné koupání v drahém šampónu bylo celkem k ni?emu. Dáša postupn? vylínávala, až jí z?stala jen ?up?ina chlup? na hlav? a pár chlup? na nohách. Celé záda, b?icho, stehna, ocas, m?la úpln? holé. Jen r?žovou suchou k?ži. P?esto jsem ji pravideln? koupala a mazala suchou k?ži sádlem. ?asto se poškrábala a tekla jí krev. Vypadala hrozn?, zhubla. Kastraci jsme nakonec zavrhli (z d?vodu v?ku i jejího nedobrého stavu) a každý den oodalovali poslední návšt?vu veta.

Asi p?ed 4 týdny Dáša najednou zm?nila barvu - celá zežloutla. ?ekla jsem si, že už se asi blíží konec.... Dva dny nato zoranžov?la. To už jsem se bála na ni sáhnout (nejen proto, že strašn? kouše....). Za další dva dny se jí náhle objevila rezavá hustá krátká srst po celém t?le. Nevím pro? rezavá, když má být bílá, ale možná je to p?evitamínováním Calopetkou (nebo n?jakým barvivem v granulích...).

Te? momentáln? už je Dáša krásná jako za mlada, bílá s nažloutlým nádechem, má sice ješt? krátkou, ale hodn? hustou krásnou srst po celém t?le, jen na bocích je to mali?ko ?idší. Taky za?ala více jíst, trochu p?ibrala. ?ádí jako zamlada, dokonce za?ala znovu poskakovat, kvokat a blbnout s kocourem v igelitce.


Veteriná?ka ?íkala, že asi opravdu p?jde o problém s nadledvinkami, prý se to ob?as stává, že to p?es zimu ustoupí. Tak uvidím na ja?e....
V každém p?ípad? se te? momentáln? na uspání nechystáme :-).
Avatar

Re: Vypadání chlup? p?es noc
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-11, 13:34
JanaG, sem moc ráda, že se Dáše takhle polepšilo :-)
A ten žlutý/oranžový nádech....u bílých psú spúsobuje žloutnutí srsti obsah karotenu v granulích...
Avatar

Re: Vypadání chlup? p?es noc
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-11-11, 14:56
Pytrísek je te´d taky do žluta, ale má to každý rok....
Avatar

Re: Vypadání chlup? p?es noc
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-11-11, 20:05
JanaG. - a vyšet?ení nadledvinek jsi nechávala ud?lat? Já jsem ?etla až tento tv?j poslední p?ísp?vek :-) Tak nejsem zas až tak moc v obraze, každopádn? je fajn, že jí je lépe :-)

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist