Jít na stránku:  1234567Další
Aktuální stránka:1 z 7
Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2003-10-07, 15:57
Nevím na koho se obrátit, a proto Vás prosím o radu.
Známy má d?m a vedle n?ho stodolu. V dom? se mu usadila kuna a on by ji rád p?emístil alespo? do té stodoly. Nechce jí ublížit ale nechce jí mit v dom?.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 23:57.

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2003-10-07, 16:24
Náš soused m?l kunu na p?d? na chalup? a prý ji vyhnal tím, že po p?d? poházel lidské vlasy v chomá?ích. Prý se toho pachu bojí. Dostatek vlas? získal v nejbližším kade?nictví.

kuna+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 22:07.

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2003-10-07, 22:22
Kuna v chalup? je náhodou docela dobrá - narozdíl od ko?ky si troufne i na potkana. Myslím, že je lepší mít doma kunu, než myši. Ale pokud to opravdu nem?že p?enést p?es srdce, tak ty vla¨sy se používají spíš nap?chované do pytlík? na ucpíní d?r, kudy kuna chodí. Vlastn? si tím ozna?kujete teritorium :o).

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-10-08, 00:56
Já zase slyšela, že pom?že nechat jí tak týden pušt?né rádio a to druhé je naposto odpudivé a znám to také jen z doslechu - místo vlas? lidské hovínko :-))) Ale prý to v kombinaci s rádiem zabírá :-)
Jinak - já bych si kunu taky nechala, dokonce byla na chalup? naší i mých rodi??, ale ( to je další recept) s rozmnožením naší domácí fauny - tj. se záchranou a zdomácn?ním spousty zatoulaných neš?astník? v podob? hl.ko?ek, se kuny dost naštvan? odst?hovaly - p?opadalo jim to t?sné.

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2003-10-08, 08:51
No jo, problém je v tom, že on tu kunu nemá na chalup? ale v obytným dom? a taky to, že chová ko?ku a bojí se, aby si navzájem n?co neud?lali. Další problém je v tom, že zacpat díry nem?že protože neví, kudy se tam ta kuna dostává. asi se s ní bude muset zžít.

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2003-10-08, 09:21
Soused m?l kunu moc rád, byla nádherná a taky m?la kouzelná mlá?ata, ale n?kdy nedojídaly a taky nechodily ven na píse?ek. Když mu prosakovalo a páchlo do kuchyn?, sousedka to neunesla a odmítla na chalupu jezdit dokud to tam bude. Takže musel vyst?hovat zdroj. Ucpání vstupních otvor? je tém?? nemožné, ta mrška má vchody, které našinec nevidí. My jsme m?li kunu na dislokovaném pracovišti - objekt starého pivovaru v polích na samot?.Kudy tam chodila b?h sám ví, vstup jsme nenašli. Zlatá byla. Vychytala myši, holub?m vybírala hnizda, hovínka ukládala jen na n?která místa a díky tomu, že podlaha je betonová, nebyl problém s úklidem. To ale byla hovínka odkládaná "na lovu". Kde m?la d?ti?ky, to nevím. Odst?hovala se, když v dom? za?ali pracovat ?emeslníci, kte?í poušt?li hlasit? rádio, pohazovali kolem sebe kdeco a hlomozili.

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Saku (IP)
Datum: 2003-10-08, 10:46
Taky jsme m?li na chalup? kunu, ale museli jsme ji vyprovodit za asistence místního myslivce, protože soused?m šla po slepicích, co s ní ud?lali a jak ji v?bec chytili nevím, ale je docela zábavná p?edstava, že chodím na p?du nosit vlasy, na záchod a poušt?t rádio. Kdyby tam p?išel n?kdo cizí, asi by se dost divil :)))))))

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Vlasta (IP)
Datum: 2003-10-08, 10:51
Ja slyšela o metod? "Mikrovlnka". Do místnosti, kam kuny chodi se umístí mikrovlná trouba a ob?as se zapne (samoz?ejme se do ní musí dát nádoba s vodou). Kuna se prý vyst?huje.

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-10-08, 12:56
O kun? se ?íká, že nikdy neloví nejmén? pár stovek metr? ve svém okolí,) (asi myslivecká pov?ra, podobn? jako že tcho? a kuna nem?žou dostat vzteklinu), ale mohlo by na tom n?co být. Takže ta kuna, co ji vyprovodili s myslivcem asi nebyla ta, která chodila k soused?m:-)))

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Jana (IP)
Datum: 2003-10-09, 07:43
M?j p?ítel "chová" kuny na zahrad? v zahradním domku už 2 roky. Za tu dobu mu vyvedli už 2x mladé a staly se z nich tém?? právoplatná domácí zví?ata. Zvykly si, že chodí ve?er kou?it, tak už ho o?ekávají a dožadují se n?jaké dobroty. P?ijdou k n?mu do blízkosti 0,5 m, nejsou agresivní, ale když jim n?jakou dobu nic nedá, tak se pomstí ve form? vyhrabaných brambor, obraného rybízu apod. Celá ulice si st?žuje na ztrácení slepic (jejichž zbytky pak m?j p?ítel nachází na zahrad?), ale "vlastních" slepic si v?bec nevšímají. Kdysi se jich cht?l taky zbavit, ale už si zvykl.

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-10-09, 12:39
Hm, tak takhle já p?išla k ježk?m. Prost? m? s drzou, nesmlouvavou a arogantní tvá?í adoptovali, lezli až do p?edsín? (nemáme díky p?estavování v chalup? jedny vchodové dve?e, takže k nám m?žou ze stodoly, kam vlezou zvenku), žrali nap?ed jídlo ko?kám, pak s naprostou samoz?ejmostí p?ijali vlastní misky a jídlo a za odm?nu všude nas... Nelze tvrdit, že je ježek ?istotné domácí zví?e - zlatý kuny ! :-)
Já bych je v baráku klidn? m?la.
Našim bydlely kuny mezi sádrokartonem a st?echou a rodi?e byli nuceni si zvyknout i na to, že maj sv?j "pelech" p?ímo p?es ze? kuního pelechu. Když se vám za hlavou celou noc perou, hrajou si a kdovícoješt? kuny - musí to být sakra láska ke zv??i... :-)

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Saku (IP)
Datum: 2003-10-09, 15:11
Jo, ta kuna, co ji lovil myslivec bydlela u nás na k?ln? a chodila na slepice k sousedovi. prý prokazateln?.:)

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-10-09, 16:12
Kuna není idiot - nebude si škodit ve vlastním byt?. Musí být nenápadná - stejn? si ty slepice zakous soused sám! Kuna je p?ce býložravec...:-)))

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-11-17, 19:08
Možná n?co najdeš tady, i když s kunama je potíž.
Nezabíjej je ale!
Lepší je n?jak vyštvat - t?eba do k?lny, stodoly - prost? n?kam, kde nebudou moci škodit.

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: dan (IP)
Datum: 2004-05-05, 01:18
nepomohly ani chlupy, ani vlasy, ani naftalin, vše rozházenépo p?d?. Všude hromady, nikoliv hromádky na všem, p?inesla i nohu srnky. a myši tu mají stále rej. 2x za noc je nutné pustit rádio naplno. A všude puch, puch.....

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-05-05, 12:45
Tak to nevím, tohle neznám. U nás i u našich na p?d? se kuny chovaly slušn? a nad?láno bylo minimáln?. A to tu bydlíme nastálo n?kolik let.
Je ješt? jedna možnost - bydlí tam v?bec? Nechodí tam jen lovit a ....... To by vysv?tlovalo i ty myši a srn?í nohu. Myš se odst?huje z místa, kde kuna bydlí (tedy alespo? v našich barácích to tak bylo), ale je pitomá na to, aby se st?hovala, když ji tam chodí kuna jen lovit.
Jo a s ko?kou se kuna st?etn? v boji, jen pokud není vyhnutí. Jinak si jdou vzájemn? z cesty, protože v?dí, že jsou síly vyrovnané a neriskují zran?ní. Instinkt jim nedovolí po?ítat s veteriná?em :o)

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: sára (IP)
Datum: 2004-05-05, 21:29
teda,vy jste ale n?kte?í krutí v?d?i t?m chudák?m potkan?m:-).zrovna mi pravda jeden po??ral krk,ale stejn? jsou to moji milá?ci.... :-).popravd?(asi je to tak lepší:-) )chovám jen laboratorní,a jejich plemena:dumbo,sfynx.manx a rex...ješt?jsem zapom?la na minhipotkana.Mám chovnou staniciPOD KAMENEM.momentáln? mám k odb?ru asi 25 malých sla?oušk?.....kdybyste n?kdo cht?li:-).3pageta se s nima snáší celkem dob?e,až na její oblkíbenou kratochvíli:vyleze po chovném regálu až na horu,kde jsou klece s maminama a jejíma ratolestmama,a pak je vydrží klidn? celé hodiny provokovat:-)a jejím po?ínáním vystresované mamulky se okamžit? vrhají,své ratolesti bránit a s výrazem psa-tvz.grifonka(plemeno psa,s xichtíkem p?ipomínajícím Gluma:-) )podnikají výpady na m?íže klece,za kterými se skrývá ten vet?elec,který nyní,za bujarého pokvokávání a i p?es snahu rozzu?ených potkanic uskakuje všem kousanc?m,škrábanc?m,a jiným zastrašujícím prost?edk?m.celý st?et v?tšinou vyvrcholí tím,že Špageta-malé, smradla vou?ké stvo?ení,které svou vytrvalostí( samoz?ejm? jen v oblasti shazování kv?tiná?? z parapet?,budování skrýší v monitoru a po?úrávání klávesnice(to jsou její speciality:-)),a zakusováný kotník? naší mámi-práv? z tohoto d?vodu odp?rkyni fretek:-) )p?ed?í i .......no,n?jak jsem se šprajcla,n?jak neodhadne vzdálenost ke krtaji poli?kya spadne do kapsá?e,který visí na kraji raegálu, a sežere v n?m vše,cose tam sežrat dá a posléze,zjiš?ujíc,že se z oné kapsy n?jak nem?že dostat usne.za dvb? hodiny p?ijde pani?ka a po chvíli zoufalého nap?tí nenachází-li seŠpageta mimo d?m ji z kapsá?ového sev?ení vysvobodí....

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: sára (IP)
Datum: 2004-05-05, 21:31
pánejo, já jsem to napsala tak dlouhý...jestli si to n?kdo p?e?te,tak je to machr.....-já bych to adi ne?etla:-) tak good mooning(doufám že se to tak píše..... :-) )

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-05-06, 17:55
Good morning:-) (používáme od doby, kdy má Její Výsost anglická královna dopoledne až do jejího ct?ného ob?da, potom používáme Goog afternoon, ale v 20:31 to je už Good evening nebo Good night, pokud se chystáš jít spát:-)))

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Manta (IP)
Datum: 2004-06-02, 20:31
Co teda zabírá?????????

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Vašek (IP)
Datum: 2004-06-16, 12:24
Já jsem vyst?hoval kuny z p?dy rádiem. Na p?du už nechodí, ale ?ádí kolem domu a m?j renault laguna používají jako perfektní skluzavku. Samoz?ejm? po jejich drápcích z?stávají stopy na laku :((. Dokud jsem m?l psa, m?ly utrum. Nového si zatím po?ídit nemohu, protože v sou?asné dob? bych se mu nemohl dostate?n? v?novat. Takže zbývá asi zbrojní pas a sed?t na ?ekané.Lenka Napsal(a):

>

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-06-16, 13:14
A co takhle sed?t na ?ekané s fotoaparátem? To by bylo lepší a pou?n?jší pro ostatní, aby v?d?li, jak taková kuna vypadá na živo a jak si umí hrát.

A? zmizí na v?ky v?koucí pistole z povrchu zemského!!!!

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-06-16, 21:55
To rádio jsem slyšela taky - že prý zabírá.
A co se zbraní tý?e - to se opravdu ned?lá!

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Vašek (IP)
Datum: 2004-06-18, 07:17
OK souhlasím a až ty pistole budou mizet z povrchu zemského, a? s sebou laskav? vezmou i všechny kuny.

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: PEPA (IP)
Datum: 2004-06-23, 13:34
Nast?hovali se mi do novostavby mezi krovy do ORSILU a je to teda síla. ORSIL na vyhození, hydroizola?ní folie i pojistná folie na kusy roztrhaný. Suma sumárum škoda za 15000 K? za 6 m?síc?. Z rádia i specialní ultrazvukové plaši?ky mám hlavu jak jarmaru a oni si tam v klidu bydlej dál a chystají se vyvést rodinu (p?vodn? jsem barák stav?l pro svoji rodinu). Jdu do železá?ství pro železa. Po dobrým jsem to s nima zkoušel už dost dlouho.

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2004-06-23, 13:45
Železa bych nezkoušela, spíš možná p?j?it od myslivc? takovou tu lapací bednu a prost? ji odchytit, mladé najít a všechny dohromady odvézt n?kam daleko....

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-06-23, 15:10
Železa ne, to bys ješt? k tomu všemu platil pokutu. (Stejn? je v železá?ství nedostaneš) Opravdu je lepší ten sklopec - možná by ho myslivci v okolí m?li, ale opravdu je pochytej všechny, aby tam n?jaká mali?ká neum?ela. Ony jsou kuny výborné proti myším, máme je v našem skladu knih a nemá to chybu, hovínka jsou jen na n?kolika místech, tam jsem dala podložky a správce ty v?ci z nich vyhodí a nemusíme se starat ani o hnízdící holuby, všechno zlikvidují. Kde máš ty kuny? My máme sklopec a p?ípadn? i zájem, objekt je velký, možná by se jich tam vešlo víc.

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: PEPA (IP)
Datum: 2004-06-24, 08:36

Kuny žijí v rodinách v teritoriích. Nast?hovat další rodinu do cizího teritoria by bylo špatný. Proto je prý dobrý si jednu malou kunu ocho?it a ostatní kuny už ji do teritoria nejdou. Možná ten sklopec ješt? zkusím. Jeden mám, ale zatím jsem vždycky chytil sousedovu ko?ku. Ko?ka je celkem v klidu, ale sousedka by mi mohla vyškrábat o?i.

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: PEPA (IP)
Datum: 2004-06-24, 08:38
Ješt? jsem zapom?l pod?kovat Erin za nabídku. Dík.

Re: Vyst?hování kuny z domu
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-06-24, 10:14
Pepo, ono to teritorium je velice veliké, objekt sám je bývalý pivovar zcela na samot? v polích a u n?j je ješt? veliká sušárna chmele a n?kolik budov užívaných kdysi jako sklady, nyní prázdných a s p?dami, tam by se vešlo a uživilo t?ch rodin víc. Jinak naše kuny mladé mají, ale chodí jen po hlavní budov? a jejím bezprost?edním okolí, dál nemusí, mají tam jídla dost. Mladé mají 4 a jsou tak oprsklé, že na n? koukám do hnízda a ony nic - ani je nenapadne, že se mají bát. (Možná taky proto, že jim správce p?ilepšuje tvarohem, mlékem, pribinákem a podobnými lidskými výmysly, tak jsou na lidské tvá?e a pachy zvyklé. Ony jsou vlastn? spíš polodivoké než úpln? divoké)

Jít na stránku:  1234567Další
Aktuální stránka:1 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist