Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
zhubnutí - jarní shazování, po kastraci
Zaslán uživatelem/kou: fredyfredy (IP)
Datum: 2008-04-22, 23:23
Prosím o radu - mám 2 ro?ního same?ka a zhruba p?ed 2 m?síci byl na kastraci. P?ed kastrací vážil 1400g a te? 2 m?síce po kastraci dost zhubnul - má sotva 1100g.

Sice papá normáln? jako p?edtím, je ?ilý, hravý, na záchodek chodí taky normáln? bez problému - žádný pr?jem nic, jen je strašn? chudý!!!
Jaké máte zkušenosti s váhou po kastraci same?k?? Je to normální? Prosím pora?te

kast+on+z+váha+ob+



Celkem upraveno 9×. Poslední úprava: martina dne 24.06. v 22:37.

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-22, 23:26
po kastraci kluci zhubnou, po zim? taky... ?ili se?ti si dv? a dv? a nutn? ti musí vyjít nejmí? p?t! ;o)
jasn?, že je to normální, neboj. nebyl to žádnej obr ani v zim? a p?ed kastrací, tak jen hlídej, aby dál nehubnul, to už by normální nebylo.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 17:18.

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-04-22, 23:35
P?esn? jak píše martina. Náš Kulíšek vážil p?ed kastrací 1 800 g a te?, 4 m?síce po kastraci a po zimním shazováním špí?k? váží sotva 1 300 g. Takže p?l kila dole... :-/ Ale je hravý a baští, takže to také ne?ešíme a p?ikládáme to výše uvedeným skute?nostem.
Avatar

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-04-22, 23:48
M?j klu?ík p?es zimu m?l dv? kila a p?i posledním vážení (cca dva m?síce po kastraci) m?l 1700, te? bude mít ur?it? ješt? mí?, protože mu propadají slabiny do b?íška, to d?íve nem?l.. Ale také nestrádá, papá, kadí a všechno je normální..
Avatar

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: fredyfredy (IP)
Datum: 2008-04-23, 10:35
Tak jste m? trochu uklidnily, já sice v?d?la o tom, že po kastraci a po zim? zhodí, ale tohle mi p?išlo až moc! Je sice pravda, že ani p?edtím nebyl n?jaký extra obr, ale te? má - jak píše Petra taky úpln? slabiny propadlé do b?íška. Vypadá to hrozn?. A jinak se chci zeptat ?ím krmíte??? Že máte takové cvalíky skoro okolo 2kg? Ja krmím Sluisem + ku?ecí maso + samoz?ejm? sem tam n?jaký ten mls.

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-04-23, 10:44
fredyfredy- Sluis je málo tu?nej... já krmila Totally ferret baby a Romeo m?l v 7 m?sících, m?síc p?edtim, než um?el, 2,3 kila... byl to velkej cvalík... TF baby má asi 24% tuku, Sluis jenom kolem 18%....
Avatar

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-23, 10:58
fredyfredy,

krmíš dob?e (granule, maso, sem tam mls), ned?lej si starosti! sluis je kvalitní krmivo, i když mén? tu?né. pro dvouletého chlapa se ale totally ferret BABY nehodí, má tuku MOC!! mohla bys mu tím zad?lat na zbyte?né zdravotní problémy - jako u lidí...
pokud chceš zkusit jiné krmivo - což by po dvou letech nebylo od v?ci, m?žeš si vybrat mezi t?mi kvalitn?jšími, jako je nap?. totally ferret ACTIVE, anf, ferret complete, merlin, vitakraft...

ješt? k té váze - m?j fre?ák m?l v loni v zim?, nekastrovaný, 1,7 kg. dneska ani už nechápu, kde to na n?m bylo, protože je to takovej drobek. v sou?asné dob? (kastrát a po zim?, dle vyjád?ení veta zdráv) jsem ráda, když se váha drží aspo? kolem kila... :o) druzí dva (kastráti) mají 1,4 kg. krmíme TF active.

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-04-23, 11:05
M? Pitrucha taky te? d?sn? zhubnul, je z n?j skoro stejná žížalka jako je Kryštof...a to byl v zim? p?kn? vypasenej..skoro dv? kila m?l...te? bude mít ur?it? pod kilo a p?l....
Avatar

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-04-23, 11:40
marti, já nedoporu?ovala TE? TF baby, jenom jsem vysv?tlovala, pro? jsou t?eba fre?áci tlustší... když pominu vrozený dispozice...
Jinak já uznávám, že Sluisem bych nekrmila, neni mi sympatickej, asi kv?li tomu, že tam každou chvilku n?kdo m?l to zrní...
Avatar

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-23, 11:50
no jo, to t?eba víš ty, já to tušila, ale z p?ísp?vku to tak nevyzn?lo! tak jsem to rad?j uvedla na pravou míru... ;o)

zrní... každou chvíli ne, ale zmínka tady o tom byla. každopádn? se nic nestane, když fredyfredy zkusí jiné granule.

FF, ale po?ítej s tím, že bude možná problém s p?echodem! zejména, když jsi krmila po?ád stejn?, fretky nerady m?ní zvyklosti... budeš možná muset nechat den-dva vyhladov?t. fretku, ne sebe... ;o)

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: fredyfredy (IP)
Datum: 2008-04-23, 11:56
Moc d?kuju za rady, fakt m? to uklidnilo, protože bych Fredymu snesla modré z nebe, takže m? celkem p?ekvapilo, že tak zhubnul. Jinak teda asi zkusím zm?nit ty granule. Jak ?íkáte - dívala jsem se a Sluis nejsou opravdu moc tu?né. Možná by vážn? mírné zvýšení tuku v obsahu granulí, mohlo Fredyho váhu trochu zvýšit. Jen se chci ješt? zeptat - jak je to s m?n?ním granulí??? Protože t?eba u ps? se ?astá zm?na granulí nedoporu?uje, jelikož si potom psí organismus nedokáže z t?ch granulí vytáhnout pot?ebné živiny. Myslíte, že by to nem?lo takový efekt, kdybych t?eba Fredyho krmila Sluisem + nap?. Vitakraftem? Nebo je opravdu lepší krmit je jednou zna?kou a t?eba po dvou letech ud?lat zm?nu? Jinak m? celkem zasko?ilo, co napsala Rynn, protože já taky našla v balení Sluis zrní. Ikdyž dnes se není ?emu divit, ja bych necht?la vid?t, co n?kdy jíme my v salámech a podobných v?cech.

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-04-23, 12:01
u fretek se ?asté st?ídání taky nedoporu?uje a už v?bec ne míchat granule! je dob?e, že se na to ptáš... :o)

zrní se do sluisu ob?as dostane, protože výrobce d?lá i krmivo pro hlodavce... ale stát by se to nem?lo, to je pravda.

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-04-23, 12:15
Martino, Bosh taky d?lá granule pro psy a nikdy jsem je v pytli nenašla :)
fredyfredy- Rocky p?ed kastrací vážil 1,8 kg, krmenej byl celou dobu Vitakraftem. Po kastraci b?hem pár tejdn? zhubnul na 1,2 kg a to si drží dote? (rok a n?co po kastraci). Mali?ko p?ibral s totally ferret activ, ale na víc než 1350g se stejn? nedostane... takže v tomhle bu? v klidu. Zmínka o zrní ve Sluis tu byla už n?kolikrát, proto bych se toho bála, že tam najdu n?co jinýho, než mám...
Fretkám chutná a je docela tu?ná Acana kitten, Totally ferret celkov?...
A jinak, já jsem zkoušela asi 3 druhy granulí b?hem roku, než jsem našla to, co mi p?ijde ideální... takže zm?nit to m?žeš, jenom ne ?asto. Ale t?eba tu Acanu nebo TF by ti mohl žrát v pohod?...
Avatar

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-04-23, 13:49
Kulíšek to p?l kilo zhubl i když baští TF Active...
Avatar

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: Janule (IP)
Datum: 2008-04-23, 17:18
Nám Mufánek taky zhubnul z 1500g p?ed kastrací a jarem na dnešních sotva 1000g. Už jsme taky kv?li propadlým slabinám plašili u Chylíkové, ale nic se nenašlo. Prost? shoda n?kolika okolností - kastrace, drobná viróza, jaro, pokus p?ejít na jiné granule (asi by radši zem?el hlady, než by dlabal Bosche). Dle vyjád?ení Chylíkové by dokonce p?ed pár lety byl velikostn? zhruba pr?m?r.
Avatar

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-04-23, 17:30
Tak to ja musim rict, ze mame stesti asi..Tomicek mel 1,5kg a po kastraci jsem taky bulela, ze je kosticka hubena...ale dneska uz je temer zpatky na puvodni vaze a konecne ma zpatky svoje faldiky na krcku- dve bradicky :o)))
Avatar

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: Pí?alka (IP)
Datum: 2008-10-01, 18:08
ahojky. všichni tu mluvíte o chlapech,ale o holkách nic.tak se chci zeptat,jestli je normální náš p?ípad. naše zuzanka je drobek.p?ed první ?íjí vážila 75deka.p?i ?íji spadla na 50deka.potom trochu p?ibrala a te? nám zase hubne.je možné, že by jí t?eba vadil kamarád(fret?í)? máme ho doma už t?i m?síce.tak nevím...
Avatar

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-10-01, 19:01
Pidalka: i to muze byt mozne - nektere fretky (vetsinou ty starsi) reaguji na ty nove i timto zpusobem.. Nektere dokonce i zvraci a nechteji "kamarada" prijmout..
Kazdopadne pokud uz ma po riji, tak tak by mela zacit pribirat, kort na zimu.. takze aby primo hubla moc normalni ted neni. Takze pokud se ti na ni neco nebude zdat, zkus to konzultovat s veterinarem.

Avatar

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: Pí?alka (IP)
Datum: 2008-10-03, 17:44
a je n?jaké vhodné krmivo-t?eba víc energetické po kterém by nám p?ibrala? krmíme vitakraft premium-menu,nebo beaphar extra vital.
Avatar

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-10-03, 17:53
Tak Xtra Vital je hn?j..vitakraft je v pohod?, ale dob?e p?ibírají po TF Bosch....
Avatar

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-10-03, 18:06
Myslím že na zvýšení hmotnosti se p?idávali jako doplnek granulovaného krmiva i vlo?ky BabyFlocken [www.obchudekumajdy.cz]

Majdo, jestli se pletu, mn? pls oprav, já je nikdy nepoužila.
Avatar

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2008-10-03, 18:32
A taky by dala bobek na rozbor.vnit?ni parazite taky zpusobuji hubnuti.
Avatar

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-10-03, 18:46
Ano, to máš Johanko pravdu, po vlo?kách taky dob?e p?ibírají.....
Avatar

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: Pí?alka (IP)
Datum: 2008-10-03, 19:08
d?kuju za rady.zkusíme po?ídit jinou baštu,a t?eba za?ne p?ibírat a dáme bobek na rozbor...
Avatar

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2009-05-13, 11:58
Náš Arnošt byl nedávno nemocný. M?l kousek hra?ky v žaludku, n?kolik dní nežral, jen to, co jsme do n?ho dostali násilím.
Nakonec se poda?ilo to "cizí t?leso" dostat ven p ?irozenou cestou, jenomže Arnošt zhubnul a z?stala z n?j jen kost potažená k?ží. Nem?že nabrat ani gram. P?itom žere normáln?, jen je tak n?jak více unavený = že blbne a je vzh?ru na etapy (chvíli si pohraje, pak jde spát a t?eba za deset minut je zase vzh?ru).
Od toho incidentu to budou 2 m?síce. Loni byl na kastraci a taky dost zhubnul, ale te? je to více - jde mu cítit každé žebro, a když s na n?j podívám zezadu tak má boky úpln? vpadlé dovnit? a p?íšern? dlouhé zadní nohy.
Dnes se chystám jít koupit kot?cí vlo?ky, ale nevím jestli je budou mít, a taky Calopet.
Jinak, prohmatali jsme mu b?íško a na dotek ho nemá nikde citlivé, tak nevím... Nemáte n?kdo podobnou zkušenost?

ch+nebez+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 23.06. v 00:12.

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-05-13, 12:11
Byla si s ním u veta?
Avatar

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2009-05-13, 12:17
Ne, jeste ne, ale chystame se. On si normáln? hraje, akorát jak píšu, tak na etapy, žere taky normáln?,ale je jak chrtik. A ješt? jsem si vzpomn?la, ob?as líže františce "panimámu", a to je taky vykastrovaná (od jeho kastrace to ned?lal). A taky se ješt? více sápe po zelenin? a ovoci.

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-05-13, 12:22
Šla bych s ním k vetovi, jinak vím, že fretky dob?e nabírají po Totallkách od Bosche...A napadlo m? dát mu Rekonvalescent pastu nebo Plerasan...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: majda dne 13.05. v 12:22.
Avatar

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2009-05-13, 12:24
O.K., d?kuju za radu, vezmeme ho, jak p?jdeme pro Calopet, pak dám v?d?t.

Re: zhubnutí
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-13, 12:58
hermino,

náš reno je taky takový chrastítko s kožešinou, váží te? po zim? 950 g. kdysi (p?ede dv?ma roky v zim?, ješt? nekastrovaný) m?l 1700 g, dneska pomalu nechápu, kde to na n?m bylo. takhle zhubnul postupn?, resp. skokov? nejd?ív po kastraci a pak po nemocech - a už nikdy nep?ibral. jeden ?as mi to taky d?lalo t?žkou hlavu, byla jsem s ním i za chylíkovou, ale nic "závadnýho" jsme nenašli. ale jinak se projevuje normáln?, nepozoruju na n?m žádný zm?ny. takže jsem to nakonec p?estala ?ešit - prost? minifretka.
krmili jsme boschem, te? mají už rok FC

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist