Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:6 z 7
Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-09-02, 17:23
ŽoFi, no práv?, to bych jí radši dávala trochu tý pasty... tamto podle váhy jakž takž odhadneš...
A jinak, tak prost? bude t?eba mali?ká... Anebo to ješt? dožene :) ale hlavu bych si s tim n?jak nelámala... pokud je jinak všechno OK...
Avatar

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-09-02, 17:40
gimpetku doma nemám, ani kot?cí ani jinou - dávám jim místo toho mali?ko vitapet pasty a ebi-vet sirupu, teda Bigin? ten vitapet nedává..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: ?ara (IP)
Datum: 2009-06-01, 19:52
Ahojky mužu se zeptat kolik nejmín muže vážit zdravá a vejmi aktivní sami?ka
Avatar

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-01, 20:20
pro?ti si ješt? tohle vlákno [forum.fretka.cz]

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: werunci (IP)
Datum: 2009-06-02, 23:06
Ahojky, prosim Vás, máme skoro ro?ního fre?á?ka - Joeyho. Jeho ta?ka vážil kolem 3 kil, jeho maminka taky byla po?ádnej kus a ten náš pr?ola je strašn? vyhublej a vypadá jak podvyživenej. Dáváme mu ty nejlepší granule pro fretky a vitamíny, dostane vše co chce. M?žete mi prosím poradit n?jakej trik, aby p?ibral? Ale maso v žádný podob? nejí - ani konzervy, syrový, va?ený, prost? nic ). P?edem d?kuju

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-02, 23:10
werunci, pokud je samec v ?íji, tak žádnýho macka ne?ekej, to každej samec vypadá jak podviživenej.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: werunci (IP)
Datum: 2009-06-02, 23:21
Takže by mohl potom zase nabrat?? I když já u n?j žádný zm?ny nevidim - jako že by se cht?l pá?it.

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-02, 23:25
jak je starej? jinak je aktivní? je normální, že fretky na jaro pohubnou, u samc? v ?íji je ten rozdíl docela velkej, nberou to zase až na zimu a na jaro to op?t schodí. první zimu by m?l mít nejvíc za celej život, pak už v?tšinou nikdy tolik nenaberou.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: werunci (IP)
Datum: 2009-06-02, 23:42
v ?ervnu mu bude rok. Jinak je aktivní úpln? normáln? - je hodn? živej,hravej a žere úpln? normáln?... Veteriná? nám dal pro jistotu od?ervení - pá? se setkává i s jinejma zví?ata.. Ale d?lá mi to starost, i to, že nežere maso. A nevíš, zda mu smíme dávat ko?i?í mlíko?a sušený ovoce?

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-02, 23:58
Werunci je same?ek kastrovanej? Když ano tak kdy? Jakou váku mn?l same?ek cca v listopadu-prosinci roku 2008?
Avatar

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-03, 00:02
od?ervení bych preventivn? ned?lala, pro fretku je to akorát zbyte?ná zát?ž a dle n?kterých zdroj? dokonce ani fretka za?ervená být nem?že, takže když už, tak nejd?ív rozbor trusu a až podle toho zasáhnout, navíc je pot?eba nasadit lék kterej zabere na dané potvory, každý lék je na n?co jinýho, takže jí t?eba od?ervíte na n?co, co ani nemá a to co má tam bude dál... sušený ovoce bych moc nedávala, je tam hodn? cukru, kdyžtak jen kousí?ek a ne moc ?asto a mléko m?že, ale u dosp?lý fretky bych ho taky moc nedávala, i když je se sníženým obsahem laktozy...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: werunci (IP)
Datum: 2009-06-03, 00:13
Aha. Je to naše první fre?ule a i když máme doma n?kolik knížek o nich a máme je p?e?t?ný n?kolikrát, hodn? infa nevíme. A když ne mlíko, co jogurty? po pribiná?ku je hotovej. Nebo nem?žete mi poradit co by m?l být jeho jídelní?ek?krom? granulí teda.díky moc

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-03, 00:23
kvalitní granule jsou z v?tší ?ásti vyráb?né z "masa" a dodají fretce všechno, co pot?ebuje - tedy i vitamíny, minerály, vlákninu... b?žn? tedy není t?eba jí nic p?idávat, ale v?tšina z nás jim samoz?ejm? "p?ilepšuje" :o) (ovoce, zelenina, NESLADKÝ jogurt - lži?ku, ko?i?í pamlsky, ....)

hodn? fretek v?bec "nejí maso", konzervy...

rozhodn? se vyvarujte 99 % lidských potravin - zejména ko?en?ných, solených, sladkých (!!!)

pro?ti si vlákno Krmivo a stelivo, tam se toho o krmení dozvíš nejvíc :o)


Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-03, 00:26
werunci, na granule, jidelní?ek, koupání, klec....na to všechno na tomto foru použij tla?ítko "Vyhledávání" (jen zadej co chceš v?d?t, nap?. "Stelivo a papání" a vyjede ti hafo info o záchodcích a granulích, zadej "klec" vyjede ti všechno o klecích...)

No ale pls. odpov?z mi na co sem se ptala:
Je same?ek kastrovanej? Když ano tak kdy? Jakou váku mn?l same?ek cca v listopadu-prosinci roku 2008?
Jinak ti asi s tou vahou nepomúžeme.
Avatar

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: werunci (IP)
Datum: 2009-06-03, 00:35
Johana : kastrovanej je, bude to cca 2 m?síce . v listopadu m?l váhu dost dobrou, nevím p?esn? kolik.ale byl p?knej - te? má vid?t propadlý slabiny a i žebra mu m?žete spo?ítat.
To co mají žrát už mám docela i na?tený i na jinejch stránkách a v knížkách..jen m? zajímalo to p?ilepšení - za které d?kuji.

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-03, 00:48
Werunci, škoda že nevíš váhu p?ed kastrací a te? po ní...takhle je to t?žko.
Já dávala fre?áka kastrovat v listopadu 2008 (to mu bylo 4,5 roku) p?i kastraci mn?l váhu 1,8 kg. Dneska má 1,56 kg. Ale je to o cca 20 dkg víc, jak mn?l po jiné roky spátky v této ro?ní dob? jako nekastrovaný.
I tak mi p?ijde, že proti zimn? je hubenej :-)

Že i kastrovaní same?kové na léto "hubnou" je normální, záleží ale kolik hubnou.

Snad si p?ed kastrací freta vážil/a...nebo aspo? doufám že ho vážil vet co ho kastroval a n?jaké záznamy o tom máš. No a snad ho múžeš zvážit i te? po kastraci...Pak by se ta váha dala porovnat.
Avatar

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: werunci (IP)
Datum: 2009-06-03, 00:56
Tak te? se stydim. Joeyho zváženýho p?ed kastrací nemáme - v?bec nás to nenapadlo. A pochybuju, že vet ho zvážil. Je to vinikající léka?, vždycky nám poradil, p?ijel i domu ( po kastraci ) ale tohle asi neud?lal. A cca kolik by m?l vážit te? asi nevíš.vi?..jen tak n?jak informativn?.

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-06-03, 01:54
tak informativn? - zhruba mezi jedním až t?emi kily... pomohla ti tahle informace? dost pochybuju... :o/

když pot?ebuješ zjistit, jestli ten váš výrazn? zhubnul (nezdrav?, nenormáln?) musíš mít v první ?ad? s ?ím srovnávat. pokud neznáš jeho váhu v zim?, p?ed kastrací a sou?asnou - tak je ti údaj o váze ostatních samc? celkem k prdu...

pokud váš vet není ?ezník a nekuchal joeyho "naživo", tak ho p?ed kastrací ur?it? vážil - kv?li dávkování narkózy. zkus se ho zeptat, jestli tenhle údaj není n?kde v kart?.

jo, te? koukám, že n?co podobného píše i johanka (vážení u veta)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 03.06. v 02:29.

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2009-08-16, 00:54
Ahojky, mám otázku.. je možný aby se moje fret?í sle?na ?ekn?me "p?ejídala"? Když jsem si jí p?ivezla dom?, byla to takovej lehkej drobek a te? po tejdnu má kula?ou?ký b?íško. Když jí dám do klece tak jí co hrdlo rá?í t?eba p?l hodiny. Nevím jestli jí to jídlo vzít, nebo nechat, a po?kat až ona sama p?estane. Je jí sedm týdn? a bojim se, abych z ní pak nem?la tlustou kuli?ku :)

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-16, 01:01
fretky musí mít jídlo k dospozici nonstop, nep?ežírají se! zvlášt ve v?ku 7mi týdn? ješt? výrazn? a ryhle rostou, miminka kulatá "nacpaná" b?íška mívají.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2009-08-16, 01:04
Víš, ?ím byla malá krmená p?edtím? Co (a kolik) jí dáváš ty? Teoreticky je možné, že dostávala mén? kvalitní krmení a musela ho tedy sníst víc, aby se najedla, a te? jí stejné množství kvalitn?jšího a tudíž je to na ní vid?t. Nebo je to jen tím, že si užívá, že jí jídlo nekradou siln?jší sourozenci a tak se cpe :-).
Asi bych to zatím moc ne?ešila a nechala jí najíst jak chce, až pokud by to trvalo delší dobu (podle m? brzy p?ijde na to, že jí jídlo nikdo nesní), tak bych to teprv n?jak ?ešila.
Ale nejd?ív zkus odpov?d?t na ty dv? otázky a pak ti spíš n?kdo poradí.

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-16, 09:41
Princessna Lulu: já mám dojem, že tvá fretka jí úpln? normáln?, jako zdravá fretka jíst má.
Avatar

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2009-08-16, 09:46
Já mám taky letošní sami?ku. Byla v hrozných podmínkách, krmena hroznými granulemi. P?ivezla sem si jí jako hroznou nudli?ku - te? má b?íško hezky kula?ou?ké. A taky vydrží nad miskou dost dlouho - jenže já jí nemám samostatn?, takže nedokážu ?íct kolik toho sní. Pouze vidím, jak dlouho nad tím stojí. Oproti ro?ní sami?ce, která je delší a ten?í, malá je kula?ou?ká. Dost ?asto se tu zmi?ují, že nekvalitního krmení sní fretky víc, než kvalitního. Takže opravdu záleží ?ím krmíš.

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2009-08-27, 16:44
D?kuji za odpov?di, a omlouvám se za velmi opožd?nou odpov?? ode m?. Krmím jí tím samým jako chovatelka, granulkami Whiskas pro ko?ata. Už se vše urovnalo. Heidi hezky vyrostla a jí p?im??en?, už to do sebe tolik necpe. :) D?kuji za odpov?di.

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2009-08-27, 17:03
Whiskas neee! Jsou to pro fretky naprosto nevhodné granule, obsahují málo tém?? všeho, co fretka pot?ebuje. Te? to na ní nemusíš vid?t, ale za rok, dva (nebo t?eba pozd?ji) m?že mít opravdu velké problémy se srdcem, ledvinami... Krom toho m?že d?íve ?i pozd?ji ít problémy se zrakem (a m?že oslepnout úpln?).

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-08-27, 17:05
a taky jsou dosolovane a jsou v nich barviva...

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2009-08-27, 17:19
Aha, to jsem netušila.. ?etla jsem hodn? o krmení pro fretky, a paní chovatelka se mi zdála zkušená, celou dobu mi o nich vypráv?la, a vše souhlasilo s tím co jsem se kde do?etla. Ani m? nenapdalo, že jsou nevhodné. Jaký granule jsou pro ni tedy vhodný? Je jí te? 9 týdn?.

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2009-08-27, 17:43
P?e?ti si tohle: [www.pudicka.estranky.cz], pak se podívej na tuhle tabulku [www.pudicka.estranky.cz] a na tuhle [www.pudicka.estranky.cz]. Hodn? lidí krmí Acanou, já pro miminka mám kot?cí Pro Plan (ale ten sám o sob? má málo taurinu (a práv? jeho nedostatek zp?sobuje problémy se srdcem a o?ima), ten jde doplnit t?eba multivitamínovou pastou pro ko?ky.

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2009-08-27, 17:48
Dob?e. D?kuji moc, p?e?tu si to.

Re: Váha
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2009-08-27, 17:53
Mohla bych tedy zkusit ty ferret baby, a až bude starší p?ejít na jiné granule? Nebo tu acanu.

Jít na stránku:  Předchozí1234567Další
Aktuální stránka:6 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist