Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: xMacek (IP)
Datum: 2008-03-09, 23:29
ahojky, po?ídili jsme si fre?áka z útulku, který není kastrovaný a n?jak se nesnese s naším Oldou myslíte že pom?že kastrace? Náš Olda kastrovaný už je. Ten by si s ním hrál, ale nový fre?ák ?enda by ho nejradši sežral :o).Vím že se mají fretky nejd?ív seznámit aby se zjistilo jestli se snesou nebo ne, ale když si ?lov?k bere fre?uli z útulku tak to moc nejde a navíc jsem nem?la srdce ho tam nechat když jsem ho vid?la.

vícero+kluci+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 14:42.

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-03-09, 23:35
xMacek: Sama sis odpoévedela:o) Urcite bych zvazila kastraci, pokud je fretacek ve vhodnem veku...kluci se ted berou jako konkurence a svadi boj:)
Jinak ja si taky ke dvoum privedla dve a proste se snest museli i kdyby nechteli...po cca mesici krusnych souboju a revu to vyslo:)Ted bez sebe nevydrzi ani par minut:)



Celkem upraveno 6×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 14:42.
Avatar

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-03-10, 09:23
Macek, já myslím, že jestli je ten adoptovaný dosp?lý, tak by kastrace to spolužití dost usnadnila.
Avatar

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-10, 10:12
souhlasím s holkama.
o množení ti stejn? asi nejde, když neznáš p?vod nalezence, tak je to pro všechny strany nejjednodušší ?ešení - i jemu uleh?íš život, p?estanou ho "pronásledovat splašený hormony" ... ;o)

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-03-10, 10:13
tak tak, tak jak tady bylo psáno, já cht?la p?ipoušt?t jenny, ale nevím její p?vod, tak jsem se do toho radši nepoušt?la. náš Viky je kastrát a myslím, že se má líp, i když v ?íji jsem ho nevid?la, je to nalezenec.

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: xMacek (IP)
Datum: 2008-03-10, 10:32
Trochu se bojím, že když je nechám aby se poprali, tak že to skon?í špatn?. Náš Olda je takovej dobrák, moc se nebrání spíš toho druhého líže a ?istí a to i když ten druhej je zakousnutej do n?j. Jinak už jsme objednaní na tu kastraci, tak doufám že se to tím vážn? aspo? trošku zlepší. Vím že to chce asi hodn? trp?livosti, a že by si to m?li vy?ešit mezi sebou, ale nejsem si jistá jestli ten ?ev vydržím :o) jsem v tomhle trochu slabší povahy. Každopádn? vám všem d?kuju za rady a ur?it? napíšu jak to probíhá.

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-10, 10:39
já bych je zatím moc k sob? nepoušt?la, resp. bych dohlížela, aby se nervali, protože oldík je v jasný nevýhod?. po?kej tak 14 dní po kastraci, to už bude hladina hormon? nižší. pak by olda mohl mít v?tší šance, resp. "vet?elec" už by nem?l být takový dravec.

když je budeš k sob? poušt?t te? a olda dostane po?ádn? do kožichu, mohl by se už po?ád toho nového bát, i když už nebude d?vod (si myslím).

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-10, 10:43
zatím bych jim m?nila pelíšky a nechávala o?ichávat z "bezpe?ný vzdálenosti" (t?eba p?es klec), aby si vzájemn? na sv?j pach zvykli.
ono jiné by to taky bylo v zim?, resp. v dob?, kdy ne?íjí, ale jestli je ?enda v ?íji, vidí v každém samci vet?elce a v ?EMKOLI objekt zájmu... :o)

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-03-10, 11:43
Jéééé, tak tohle vlákno budu sledovat, protože nad mýma klukama už taky stojím bezradn? :( Dala jsem je k sob? na podzim, kdy jsem p?ijela, ale to byl Pí?a ješt? v ?íji a tak jsem to nijak nehrotila, ale te? už jsou kluci oba kastrovaní a stejn? se jim do toho nechce. M?níme pelíšky, m?níme dokonce i Babul (p?es den spí u Oghího, p?es noc u Pí?ana), pouštím je spolu, ale stejn? se rvou jako kon?. Sice už jsme dosáhli úsp?chu, kdy Pí?an neletí za Ogou jako st?ela a hned ho chce sežrat, te? ho tak 10 minut respektuje, ale zna?n? naštvanej a pak se do n?j stejn? pustí. Už jsem si kolikrát ?íkala, že je nechám, aby se porvali, ale když oni se rvou do krve a na to asi nemam žaludek :(
Avatar

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-10, 12:04
fakt do krve? nebo to jen d?sn? vypadá, ale pokontrole zjistíš, že vlastn? nic nebo nic moc?

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-03-10, 12:09
No jo, Martina má v živý pam?ti jak jsem jí vracela Batíska porafanýho za krkem, co? :-)))))
Avatar

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-03-10, 12:10
Posledne m?l Pí?a pokousanej ret a z ucha mu taky tekla krev a Oghí m?l na krku jeden kousanej vedle kousance. Takže jsem je rovnou str?ila pod vodovod a zasypala...
Avatar

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-10, 12:15
ty víš, že už si to ani nepamatuju? ŽES MI HO NECHALA MÁLEM ZABÍT?!!!!
no ešt? žes mi to p?ipomn?la!!
;o)))

petro, koukala jsem vedle, že bys cht?la tu "mojí" klec. výhodou je, že jí m?žeš klidn? mít už te? a ob? patra odd?lit.
nebo to ud?lat jako já - kluci se mi v kleci NEPEROU, jen mimo ni. možná... ??
hned zkraje jsem je OPATRN? zkoušela dát na noc k sob? (asi po 14 dnech) a p?estože venku to vypadalo, že se zakousou (jáca ba?u s renem), v kleci byl tém?? klid.

ješt? si pamatuju, když jsem jim klec zpr?chodnila i na dobu, kdy jsem v práci, s jakým strachem jsem místo ob?da jela dom?... ?ekala jsem krev a odd?lené údy... doma bylo mrazivé ticho...
no bode?, když všichni chrn?li! ;o)))

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-10, 12:19
jo, na krk jsem musela renovi dávat "kryt" vyrobený z kšírk?... ten m?l taky dorvanej (na h?bet?), chudák, ješt? od bati. ale co p?išel jáca, p?estali se tihle dva prát spolu a semkli se proti "vet?elci"... :o)

m?la jsem asi fakt kliku, protože ani v jednom p?ípad? nebyly rva?ky mezi nimi opravdu krvavé (ten krk nepo?ítám).

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-03-10, 12:21
marti - no to je práv? ono. Pí?an Oghího respektuje dotý doby, než za?ne být Oga moc dot?rnej nebo mu nezaleze do n?jaký skrýše. Tuhle se mi za?ali rvát v k?esle a p?iznam se, že jsem se bála tam str?it ruku.
S tou klecí jsem na to taky myslela, psalas mi to, že se dá rozd?lit, ale oni maj te? dv? velký klece a kdybych tu "tvou" rozd?lila, tak z toho budou mít dv? menší klece než mají te? a to je pak zbyte?ný jí kupovat :( Nebo aspo? m? to tak p?ijde :(
Avatar

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-03-10, 12:26
Jo, tak to já jsem taky p?emýšlela, nad nákubkem pro Pí?u, protože Oghí ho nerve, dokud neza?ne Pí?a, jenže seže? na fretku náhubek... Tak potom Oghí dostal dv? ponožky na krk a Pí?an ho kousal do h?betu a hlavn? do uší a do tlamy. No za?ínam být bezradná...
Avatar

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-03-10, 12:31
Petro, jeden náhubek pro fretku mám....:-) Ale jenom jeden co mi p?ivezla známá z Holandska
Avatar

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-03-10, 12:35
To by byla Pí?ovo diskrimacéééé :-D
Avatar

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2008-03-10, 13:53
Co blbnete s náhubkama - za dávných ?as? se p?ecetcho??m navlékaly na hubu prstýnky! Ale bude to chtít d?evo nebo n?jaký ryzí kov, aby z toho nem?li kop?ivku :o)))
Avatar

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-03-10, 14:00
No prosím..Pe?o....sekyrku, dlátko a votesej n?jakej pa?ízek......
Avatar

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-03-10, 14:06
Tak díky holky, to je rada za všechny peníze :-D
Avatar

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2008-03-10, 23:38
...si d?láte srandu, ale myslím, že jsem to ?etla v knize matky fretky :o))))
Avatar

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: xMacek (IP)
Datum: 2008-03-20, 20:44
Tak ?enda už je týden vykastrovaný. Dnes se náhodou dostali k sob? a když jsme vid?li, že to není tak brutální, tak jsme je nechali a te? už tady spolu b?hají a myslím že je to v pohod?. Zatím b?hají pod naším dozorem, ale domnívám se, že brzo náš dozor už nebude pot?eba. Jsem ráda že vše dob?e dopadlo a že jsme jednomu ztracenýmu chlapíkovi poskytli náhradní domov. D?kuji všem za rady a p?ísp?vky.
S pozdravem
Pavel, Martinka, Olda a ?enda

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-03-20, 20:49
No tak to je super zprávi?ka! Gratulujeme a a? si kluci spolu dob?e hrají! Já tohle vaše vlákno sledovala, protože jsem m?la stejný problém, ale kluci už jsou taky "relativn?" v pohod? :)
Avatar

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-03-20, 21:00
xMacek, jen dotaz, není to ten ponožkatej same?ek co byl v útulku v M?cholupech? já jen, že tady v adopci se zajímali o to, kam se dostal :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: Bruster (IP)
Datum: 2008-03-21, 13:41
Zdravim,
je to ten ponozkatej z Mecholup :-) Dostal se k nam a ted uz i do sparu naseho Oldy, ktery i presto ze je o dost mensi ho pekne prohani. Ale Cenda to potrebuje jako sul :-D
Avatar

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-09-26, 23:19
Tak jsme dneska zjistili, že je nám doma bez ?uldy a jen s jednou fretkou po?ád moc smutno. Nažhavili jsme tedy telefonní dráty, dohodli se s Marcelou a zajeli si do Klubka pro p?tiletého albínka Samíka.
Sam doma po vypušt?ní z p?epravky nejd?ív naprosto metodicky prošel po obvodu celý byt a všechno si o?uchal. (Princip ko?i?ích dví?ek na lodžii jsme mu dvakrát ukázali, pot?etí už je suverénn? použil sám.) Pak jsme vypustili Freda - kluci se nejd?ív o?uchávali, pak se mírn? poprali, ale Fred sobecky nehodlá pustit Sama do klece ani do svého dome?ku, tak na vzájemných vztazích budeme muset ješt? pracovat. Sam to pojal stejn? jako když puber?ák kouká na horor - evidentn? se Freda bojí, ale co chvíli zkoušel nakouknout do dome?ku, kde Fred usnul- schváln? - co bude :-)) ?inil to rafinovan? z obou stran, takže Fre?ákovi to dávalo trochu zabrat - uhlídat, aby jeho osobní domek nebyl znesv?cen :-)

Sam si nás všechny okamžit? získal - je šílen? komunikativní, to jsem vážn? ješt? nevid?la. A po pár minutách tu vypadal naprosto ve svém živlu. Vyházel z botníku všechny boty, prošel se po vnit?ním okenním parapetu, pocuchal žaluzie, p?erovnal kbelík a hadr v koupeln?, p?ebral koš s hra?kama...
Tak nám držte palce, a? to brzy klapne s Fredem!

p.S. Marcelo, neboj, ten mí?ek, co jsme u tebe zapomn?li, mu zítra zkusím n?kde koupit. Ale zatím si vybral náhradní :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 26.09. v 23:19.
Avatar

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-09-27, 00:29
p.p.s. marcelo, neboj, sam bude mít brzy naprosto všechno, po ?em by mohlo fret?í srdce toužit a navrch i všechno to, co by žádnou fretku nikdy ani nenapadlo chtít. takže mí?ek z?stane pokojn? zapomenut...

jo a silvo, držím palce, a? to vyjde. už jsem na sama zv?davá. to nadšení je nakažlivý :o)

není mi to FUK

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2010-09-27, 00:45
Jé Silvi, tak to blahop?ejeme k p?ír?stku :). Bacily už jsme skoro vyhnali, tak se p?ijedem snad brzo podívat :)
Avatar

Re: nový ?len rodiny
Zaslán uživatelem/kou: marnelbar (IP)
Datum: 2010-09-27, 00:45
Silvo ,
držímme tlapky a v??ím , že vše se rychle obrátí!! SAM je chytrý a mazaný ur?it? n?co vymyslí a Freda si získá a pokud né ....beru ho zp?t :-),ten mí?ek m? fakt mrzí !!brzo se uvidíme, tak ti ho pro n?j dám...p?eju Samíkovi hodn? št?stí a opravdu nikoho lepšího jsme si pro n?j nemohli p?át :)

D?kujem!!
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist