Jít na stránku:  Předchozí12345
Aktuální stránka:5 z 5
Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-08-02, 19:01
Holky,vím,že to myslíte dob?e,ale žádný dobrý chovatel nikdy nedoporu?í fretku ze zverimexu. v podstat? by m?lo být naším cílem prodej ve zverimexech vymýtit. sama mám takto koupenou fretku,ale každý den se bojím,kdy se projeví n?jaká genetická svi?árna. vy se nebojíte? když o svých fretkách nic nevíte...
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: monika brožová (IP)
Datum: 2010-08-02, 19:13
a kdyby n?kdo m?l pochybnosti o Ketynky zdraví,byli jsme na veterin? kde paní vet. Ketynku prohlédla,ud?lala rozbory trusu mo?i atd.

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-08-02, 19:24
monika brožová napsal/a:
-------------------------------------------------------
> a kdyby n?kdo m?l pochybnosti o Ketynky
> zdraví,byli jsme na veterin? kde paní vet. Ketynku
> prohlédla,ud?lala rozbory trusu mo?i atd.


to je sice fajn, ale genetickou vadu z prohlédnutí a mo?i opravdu nezjistíš :o) tyhle vady se ?asto projeví až v?kem, stejn? tak jako se ?asto v pozd?jším v?ku odráží na zdraví i podmínky, ve kterých fret? vyr?stalo, bylo odchováno a fretky ze zverimex? ?asto moc dobrý start do života nemají, v?tšina z nich pochází z farem a velkochov?.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 02.08. v 19:30.
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2010-08-02, 19:34
Petra, pozeráš aj slovenské inzeráty? Mne sa zdá, že je ešte plno mlá?atok vo?ných. Až mi je z toho zle, lebo všetkým sa ur?ite neujde dobrý páni?ek.
Diev?atá, ja by som si už fretku vo zverimexe nekupovala, ale momentálne sa bojím genetických porúch skôr od preš?achtených fretiek z chovate?ských staníc. Je to ako u psov. ?ím viac sa š?achtí, tým majú viac zdravotných problémov.
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: monika brožová (IP)
Datum: 2010-08-02, 19:41
Nevím jestli je velkofaremi,ale dostali jsme ji i z o?kovacím pr?kazem,což jsem ?etla že k mlá?at?m které pocházejí z velkofarem majitel pr?kazi nedává.

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-02, 19:53
a nejde jen o zdraví - genetickou vadu nebo vážnou nemoc m?že mít i fretka z tzv. domácího chovu. a že to tak je, má bohužel zkušenost hodn? z nás :o/

jde taky (a možná hlavn?) o to, aby fretky nebyly k prodeji ve zverimexech, kde pro n? nejsou práv? ideální podmínky k žití. sice je tam nikdo neumo?í zcela evidentn?, t?žko se nap?. stane, aby by je tam utýrali k smrti na prudkém slunci vedrem a žízní, nebo jim jinak "viditeln?" ubližovali, ale t?eba p?e?íjená fretka není úplná výjimka, svrab má každá druhá, mívají i jiné parazity... nedostatek místa i pohybu, nevhodné krmivo, nevhodná podestýlka, ?asto špína, nikdo se jim nev?nuje, nehraje si s nimi... to všechno je taky "týrání". a když koupíte jednu, na její místo nastoupí další a další.

p.s. p?esn? to, co píše jolana, m? taky napadlo.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 02.08. v 19:54.

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: monika brožová (IP)
Datum: 2010-08-02, 21:50
tenhle zverimex je ale velmi dobrý,má dokonce soukromého veteriná?e a moje Ketynka m?la velmi prostornou klec.a po Ketynce už prý žádná fretka na ?adu nep?ijde.majitel je také vedoucí útulku pro zví?ata.

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2010-08-02, 22:18
Monika, ja mám fretku zo zverimexu, ktorá má 7 rokov a nikdy nemala vážne zdravotné problémy. Teda až na ruju, ktorú sme museli ukon?ova? u veterinára. Ja by som si už fretku vo zverimexe nekupovala skôr preto, že si myslím, že by sa tam nemali predáva?. Ale rozhodne si nemyslím, že všetky zverimexi sú zlé. V jednom pracuje moja dcéra a v druhom za?.:D Naš?astie u nich sa to podarilo a fretky tam nepredávajú.
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-08-03, 18:21
Petra P.: Možná bych v?d?la o tcho?ovité sami?ce s tmavým nosem, ale p?edpokládám, že to má být výhradn? kluk. A taky ješt? není jisté, že bude hol?ina k mání, ale je to možné.

Jít na stránku:  Předchozí12345
Aktuální stránka:5 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist