Jít na stránku:  12345Další
Aktuální stránka:1 z 5
Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: MuMy (IP)
Datum: 2008-01-29, 22:24
Prosím vás mohl by mi n?kdo poradit ohledn? po?ízení fretky? Jde mi o n?jaký kontakt na chovatele, nebo podobn? (Moravskoslezký kraj, nejlépe Opavsko). Aby se mi do rukou dostalo mlád? mezi 6-8 týdny a mohli si na sebe zvykat už od mali?ka, aby nebyly pozd?ji problémy z ocho?ením. Neda?í se mi nikoho najít. Mohli by jste mi prosím poradit, pop?ípad? pomoct kam se obrátit? P?edem moc d?kuju

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-01-30, 01:38
podivejte se na www.fretka.kom.cz do registru fretek, jsou rozdeleny podle kraju, jinak doporucuji sledovat inzerci tady a na fretka.kom.cz...myslim, ze se i par chovatelu ozve na tomto vlakne. ja sama vim, ze v ostrave budou asi nakryvat nasi vnucku, pak samecek Sid Ursus od Vladimira by mel mit fretata s nejakou samickou...ono se par lidi urcite najde.
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2008-01-30, 12:23
I náš Bení?ek (syn Sida Ursuse) se bude nakrývat s tcho?ovitou sami?kou Madlenkou. Sami?ka je z Ostravy.

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: MuMy (IP)
Datum: 2008-01-30, 14:39
Moc d?kuju za dosavadní rady. Mohli by jste prosím pop?ípad? napsat i kdy by byla možnost odb?ru mlád?te? Samoz?ejm? vím že to nebude hned. Kdyby byl n?kdo ochotný se domluvit, napište mi do pošty. Budu jedin? rád, nem?žu se mlád?te do?kat. D?kuju

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Marketacekkk (IP)
Datum: 2008-01-30, 15:14
Sehnala jsem si sami?ku barvy champagne,ud?lala jsem dob?e????

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-30, 15:23
Marketacek, tak to my nevíme, jestli si udélala dob?e :-))) to nám za pár týdnú povíš sama :-)))
Každopádn? gratuluju, každá fretka je fantastická a jedine?ná, je jedno jestli je champagne, tcho?ík, nebo albínek :-)))
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-30, 15:30
:))) rozdíl v povaze mezi tcho?íkama a barvi?kama trošku podle m? je, ale p?ece- na barv? nezáleží... každá fretka je jiná a svá, každá je skv?lá. Pokud je z farmy nebo ze zverimexu, bude to t?žší, než kdyby byla od dobrýho chovatele, ale barva tohle neovlivní ;)
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: MuMy (IP)
Datum: 2008-01-30, 15:41
Já ti tak závidím, ale zárove? ti to p?eju:-). Snad budu mít taky št?stí a n?kdo se najde

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Marketacekkk (IP)
Datum: 2008-01-30, 15:44
Frete?ku mám od chovatele,v pátek pro ni jedu. jsem za?áte?ník,tak se kapku bojim ale už se na ni moc t?šim

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-30, 15:47
Marketacku, neboj se :) každej za?átek je t?žkej (p?iznávám, že když jsem si domu p?inesla Rockyho, tak jsem si asi tejden ?ikala, že jsem z?ejm? ud?lala blbost- te? už bez fretek ani ránu :)), když si nebudeš v?d?t s n??im rady, m?žeš se tu zeptat na foru, tak bu? v klidu :) je dob?e, že bude od chovatele, protože bude asi vymazlená, nau?ená na záchodek a tak (ale taky záleží, od jakýho chovatele, to je jasný...). Tak se t?š a bu? v klidu :)
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-30, 15:52
Marketacek, p?e?ti si na foru co nejvíc o krmení, mazlení, kousání, o?kování, hraní a jak píše Rynn, pak se ptej co nevíš. Já 30 let chovala psi a když sem si vezla domu 8 týdeního fre?áka, tak sem se ho skoro bála vzít do ruky, že ho snad polámu :-))) tak byl proti psúm na jaký sem byla zvaklá malinkej:-))) ale bylo to v pohod?.
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-30, 15:54
Já byla zvyklá p?edtim na psy a ko?ky, fretku jsem poprvý vid?la naživo u chovatele (a teda ješt? jednou p?edtim, ale to jsem byla malá :)) a m?la jsem hr?zu z toho, že to nezvládnu. Ale tohle je "láska na celej život" :D
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-30, 15:55
Jee, Rynn, to si rekla moc hezky..a je to pravda..je to laska na cely zivot..kdo nezkusi, nepochopi:o)
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: MuMy (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:05
Marketacekkk: M?žu se zeptat jak jsi p?išla na toho chovatele? Taky se snažím n?koho najít a být tak š?astným majitelem fre?átka, ale zatím beznad?jn? :-(

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:08
MuMy- neboj, za chvíli mlá?at bude dost a aspo? máš ?as se na to po?ádn? p?ipravit a t?šit :)
Lucifi: Vi?? :) já už si to bez fretek nedokážu p?edstavit... jasn?, že to jde, ale ne tak vesele :) Ale p?iznávám, že fakt ten první tejden jsem po?ízení fretky skoro litovala... ale rychle m? to p?ešlo :)
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:11
Rynn: Jojo, zcela jsi to vystihla...ja teda myslim, ze to nejde..co mi "odesla" Majuska, byla jsem vyrizena..prijit domu a necekat na me nikdo..nikdo chlupatej teda..nikdo fretka teda:o)))
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:16
:)) p?esn?... chápu to... já ani nevim, jak jsem mohla žít skoro 20 let spokojen? bez fretek???? Až se tomu divim... je to stranš? optimistický zví?e, ?lov?ku zvedne náladu vždycky... I když to jsou mrchy nevd??ný, kousavý, prasata, ni?itelé atd :)
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:20
Presne tak..a ja jim vdecim i za to, ze prave svyma i ne moc koser vlastnostma, ze me udelali lepsiho cloveka( i kdyz si mozna nekdo mysli, ze uz horsi sem byt nemohla:o))), proste to jsou moje smudlinky, kterym odpustim vse...
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: MuMy (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:27
A m?žu se zeptat jestli máte frete?ku od chovatele, nebo z n?kama jinama? Cht?l bych fretku od chovatele, ?etl jsem že je pak v lepší kondici a zdravotn? na tom lépe než t?eba ze zverimexu a tak, je na tom n?co?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: MuMy dne 30.01. v 16:28.

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:30
MuMy: Celkove ze zverimexu se fretecky kupovat nedoporucuje...neni jisty puvod a nechceme to tak nejak podporovat..Nejlepe od chovatele..
A nebo ja mam treba 1 od chovatele, 1 nalezenecka a 2 odlozence :)
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:31
Je fakt, že jsem taky díky nim trp?liv?jší (nic jinýho mi nezbejvá :)) a... prost? m? vždycky pot?šej a zvednou náladu :D i když jsou n?kdy na uškrcení :)
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:32
Já to mám taky tak nap?l- Rocky je od chovatele, Meggie už prost? sle?na necht?la, Romeo byl byl od chovatelky a Tobiáš je nalezenec... Takže tak :) ale ze zverimexu bych si já osobn? fretku nevzala... i když je fakt, že jsem tam nikdy fretky nevid?la- nechodim tam v "sezon?"- jinak nevim, možná bych se složila a fretku domu pak p?inesla, no :(
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:33
Rynn: Jojo, ja vzdycky jecim a vyhrozuju jim, kdyz prijdu domu a mam na zemi hnuj...za minutu na me udelaj kukuc, ja hnuj odklidim a uz je pusinkuju a mazlim..a zlaticka moje milovany..:o)))

Rynn: O zverimexech mi ani nemluv...u nas v KV se to rozjelo dost..tech bylo:( Ja brecela..mama me tahla nasilim ven a dalsi navstevy mi zakazovala...a ja sobe pak taky:(



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Lucifina dne 30.01. v 16:34.
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: MuMy (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:33
Vidím že jsou fretky dost podobné nám lidem, koho by jsme taky n?kdy neuškrtili že :D ? Vy se ur?it? vyznáte, kdy asi bude období vrh?..cht?l bych frete?ku pokud možno co nejd?ív, hned, ale pochybuju že se mi v tuhle dobu pošt?stí

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:41
Te? budou mít mlá?ata spíš farmy a velkochovatelé... stejn? jako na podzim... Po?ítej obodbí b?ezna-srpna... od b?ezna by jich ale mohlo bejt už celkem dost... Je jasný, že chceš hned, ale musíš vydržet. M?žeš si zatim vybírat chovatele, pak k n?mu jít an návšt?vu, fretky si pomazlit, o?uknout si, v jakym jsou prots?edí, chovatel si o?ukne tebe, jestli jsi dobrej majitel pro jeho fret?... pak se jít podívat na malý fre?átka, vybrat si "toho svýho"... a je to možná hez?í než se rozhodnout, že chceš fretku a do tejdne ji mít (já to tak teda m?la :))
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: MuMy (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:49
To je fakt, zní to logicky a mám stejný názor, jen pot?ebuju trochu št?stí a chovatele najít. Najít n?koho v Opav? by bylo super, zatím jsem našel paní v Ostrav?, ale ta zatím fre?átka nemá, tak se aspo? budu ptát koho potkám no :-)

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-30, 16:52
Za chvilku bude plno inzerát?... je ale fakt dobrý to p?edtim okouknou i u chovatele, abys vid?l, v jaky jsou prost?edí, ?im jsou krmený, jestli jsou rodi?e o?kovaný.... a tak, no :) neboj, ono to ute?e a pak to bude o to lepší.
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-30, 17:56
MuMy, já bych taky doporu?ovala vzít si fret? od dobrého chovatele a ne ze zverimexu nebo z farmy...
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Zdenina (IP)
Datum: 2008-01-30, 19:01
Já se pripojuji,
skusila jsem snad už všechny žvížátka jako je t?eba pes,ko?ka,kre?ek,had,potkan,rybi?ky ale stále to nebylo ono stále to nebylo to co jsem cht?la ale tak jsem se do?etla že fretka je n?co mezi psem a ko?kou(p?ed fretkami jsem m?la 2 ko?ky,bohužel um?eli,nehoda na silnici)a tak jsem ?ekla že ko?i?ku už ne!P?išla první frete?ka FUNKY,(bohužel také už um?ela, taky nehoda)a život byl najednou moc fajn a veselejší a najednou mi p?ipadalo že mám všechno to co jsem hledala i když sama nedokážu ?íci co to vlastn? p?esn? bylo:0)je to tvore?ek který m? naplnuje radostí absolutn? maximáln? jak jen to jde.Taky jsem fretky neznala a taky jsem se toho bála,ale když jsem fretky kone?n? poznala litovala jsem že jsem je nechovala už mnohem d?íve.T?d jsem spokojená máme Badžiho(to je synek po Funky)a adoptovanou Mímu,která Badžimu a nám zahojila svím p?íchodem rány v srdci které jsme tam m?li po ztrát? první FUNKY.Takže oba jsou dokonalý team,a tenle rok planujeme ješt? jednu ?ertici do t?etice.Bude to rodeo ale o tom to je,a jak ?ekli holky chce to jen trp?livost a pochopení pro jejich povahu ale v??ím že si ji oblíbíš už jen pro jejich užasnou hravost a lumpárny....a jaké že to je?...a co je tím myšleno??......brzo pochopíš:0)))Já už mám jasno jen fretky a suchozemské želvy.Badži,Míma a želvík Speedy.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Zdenina dne 30.01. v 19:05.
Avatar

Re: Po?ízení mlád?te
Zaslán uživatelem/kou: Marketacekkk (IP)
Datum: 2008-01-30, 19:31
MuMy:našla jsem inzerát dnes ráno na internetu,ihned jsem popadla tel a volala no a v pátek si pro frete?ku jedu. Také jsem strašn? dlouho shán?la a ted jsem kone?n? našla,v??ím že i ty brzy najdeš frete?ku

Jít na stránku:  12345Další
Aktuální stránka:1 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist