Aktuální stránka:15 z 93
Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-03, 19:42
Tak dnes jsme byli na další kapa?ce. S Cibulí jsem celou noc spala ve své pracovn? (ona to ani tak není pracovna jako spíš zví?ecí nemocnice a p?íležitostná hospoda - ale útulná, vo?avá a úpln? nová!!!!) a h?ála jí. Ráno vypadala líp, ale nenadšen?.
Odpol.mi náš rodinný vet sd?lil, že to vypadá na t?žkou otravu a v pytli ledviny a játra. Šanci na p?ežití má zna?nou, ale ješt? to není stoprocentní. Zítra jedem ješt? jednou, tak se pak uvidí. Už m?že jíst spec.Eukubanu - pro selhání ledvin. Za chvíli ji jdu zkontrolovat, jestli n?co ujedla a upila.
Držte stále palce!

P.S. LIDI JSOU HOVADA S T?MA JEDAMA NA MYŠI -?HLAVN?ŽE HYSTER?EJ S PTA?Í CH?IPAJZNOU!!!!
Nedá se to, kur....nik, zakázat - ty jedy?!?!?!?
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-03-03, 20:10
Markéta: Cibule to zvládne, neboj! Samoz?ejm?, s Tvým ob?tavým p?isp?ním ;o)
Naše Míca se také jednou p?iotrávila - po?ítám, že za to mohla také otrávená myš. Pár dní vypadala opravdu špatn?, obletovala jsem jí jak motýlek. Po týdnu mé dovolené se krapet zlepšila a já jsem musela jet dom? - Micka je "chalupní" ko?ka, z?stala tedy tam. Celý týden jsem na ní myslela, jak se asi má. Naši jeli na na chalupu týden na to. Jaké bylo jejich p?ekvapení, když otev?eli (hermeticky uzav?ený) chlív a odtamtud na n? vypochodovala Micka! Chudák malá, týden bez jídla a vody, ale bez nejmenší známky otravy! Hladovka jí asi vylé?ila... Bylo mi jí zp?tn? strašn? líto, vy?ítala jsem si to, ale do chlíva jsem se p?ed odjezdem dívala, musela mi tam n?jak prob?hnout...
Micince je už 17 let a le to úžasná dáma. Od té doby v??ím, že KO?KY OPRAVDU MAJÍ 7 ŽIVOT? :o)))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: JanaGr (IP)
Datum: 2006-03-03, 21:22
Ad zakázat jedy.
Po roce bydlení na baráku a p?emlouvání myší, že budou-li se držet hezky v šop? a nepolezou do baráku ( a nebudou srát po všem co potkají) budou lehce p?ikrmovány a vícemén? hájeny a neobt?žovány, jsem to vzdala (pon?vadž ty mrchy to n?jak nepochopily a ve sklep? ve špajzu se kupily hromady myších hoven i když jsem je pravideln? uklízela) a vypravila se do docela solidní drogérie pro n?jakou "speciální ruši?ku myší". N?co ve smyslu aby nechcíply a netrp?ly, ale aby se odst?hovaly (aspo? do té šopy).
Po mém dotazu se na m? prodava?ka zmaten? podívala a nabídla mi "otrávené zrni". Po mojí poznámce, že tohle koupit nem?žu, protože ty myši potom trpí a navíc máme ko?ky, které máme rádi a nechceme o n? p?ijít, mi ?ekla, že je to zrní, to že ko?ky nežerou..... Když jsem ?ekla, že ko?ky myši ale jo a že se n?jak nepídí po tom, co mají myši v žaludku, na m? už jen koukala a nezmohla se na slovo..... Myslím, že na m? vzpomínají dodnes, takovýho cvoka tam asi ješt? nem?li.
Na druhou stranu to p?esn? ukazuje mentalitu lidí: "ko?ky zrní nežerou....". Ach jo.
(Jo, koupila jsem klasické pasti?ky..... Je mi t?ch malých šedých potv?rek sice líto, ale nemaj všude srát!).

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-03-03, 22:39
Ad zakazat... tezke to je, kdyz si otravene zrni koupis v drogerii, ac bys nemela (tusim, ze je na to nejaka vyhlaska - snad prodavat jen "poverenym osobam", ale spis se na to kasle?).
Marketo, moc na vas myslime! Jatra se velmi dobre regeneruji, tak doufej! "V haji ledviny" muzou prejit do chronickeho ledvinneho selhani, coz je sice prusvih, ale da se s tim relativne zit, obcas se stresy typu "kocka uz je zase placata" a bude pul dne na kapacce, aby se zmatorila... Drahe renalni dietni granule jsou bohuzel na delsi, dlouhou az nekdy tu uplne nejdelsi dobu:-( A jak presvedcit Cibuli, aby si neprilepsovala jinde ...?
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-04, 13:13
Díky všem za podporu!

Musím doufat, že ty ledviny p?ežije ve zdraví...ale hlavn? aby v?bec p?ežila! Budu ji klidn? vozit na kapa?ky (našemu Kazbundovi prodloužily život o 4 roky - od 18 do 22 let) a kupovat granule, jen když bude spokojená a odpustí mi, že jsem ji málem utýrala žízní.

Ko?ky mají 7 - 9 život?, jenže Cibule už jich v?tšinu vy?erpala - každej rok n?co!!! Loni málem p?išla o oko, p?edtím o kus tlapky, hore?ky, choroby, podvýživa na za?átku...Dlahour state?n? p?izvukuje.... Ale p?ece je nebudu na venkov? držet na gau?i!

V?era dobrej paradox - cestou od veta jsem plakala p?i ?ízení svého vozidla, protože se Cibule po??rala do p?enosky, což znamená, že ledviny zafungovaly. Za totéž jsem doma "zmlátila" Váno?ku, která se po??rala v kuchyni - naschvál - její ledviny m? fakt nedojímaj :o)))))


Osv?tu o potravním jedovém ?et?zci tady ší?ím se? mi síly sta?í, ale venkovani tomu zjevn? nev??í! Mají sice spoustu mýt? typu "Ko?ka m?že žít jen z mlíka a myší a sem tam p?ilepšit chlebem", ale co ty myši obsahujou... Já tomu fakt nerozumím!

Chápu Janu - taky jsme jeden ?as museli mít pasti?ky ve špajzu, ale od doby, co se tam zaklapla první myš (m?la to hned za sebou),já p?es ní pietn? hodila ut?rku, neb se mi ud?lalo blivno (myší se neštítím, ani mrtvých, ale tohle...)a musela n?kolik dní ?ekat až p?ijede p?ítel a zlikviduje mrtvolku...od té doby používám pasti?ku drát?nou, humánní a myši žijou ve š?astné symbióze s králíkama v koteln? :o)))

Te? tak p?emejšlím, jestli mi tu n?jaký jedy nezanechal "tchán", pop?.jestli je tu nesype, ale to by si snad nedovolil, proboha!
Jeho poslední skleni?ku s jedem jsem mu schovala do p?ítelovy motorká?ské boty, kt.už nebude nikdy používat...
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2006-03-05, 19:52
Jsem ráda, ze je Cibuli líp, s jedy proti mysím je to naprd. Známá nedávno takhle obzivovala svého kocoura, s radostí jí prinesl domu mrtvou mysku a od druhýho dne blil a blil,neudrzel ani prevarenou vodu , moc nepomohl ani vet, az prý spásný nápad bráchy, který kocoura napájel actimelem. A svete div se po pár lahvickách je kocour fit - asi by mohl do reklamy :o)))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-05, 23:17
My takhle zachránili Paštiku. Pomocí p?eva?enýho mlíka s živo?išným uhlím. Jenže to ješt? udržela. Vyblila tu myš totiž hned. Cibule, jako správnej chu?as udrží v žaludku vše co nejdéle, i kdyby ji to m?lo zabít...pak je z toho tohleto.
Dnes poslední návšt?va veta, dostala ješt? na 5 dní tabletky, už m?že ven a normáln? žrát. Jen to pití budu kontrolovat a pro jistotu ji napájet jednou denn? násilím :o)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-03-05, 23:28
:o) To ráda slyším a stále držím palce aby byla úpln? fit.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-03-06, 09:19
Markéto, ve?mi kvalitné dietetické granule robí Royal Canin a Scien (to neviem ?i je presný názov). Royal Canin práve s dietou ledviny-pe?e? som dávala psovi, tu to bolo dosta? len u vetov.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-06, 13:40
Johana - my dostali ne jeden den konzervu Eukubany tohoto typu, ale v sou?asné dob? ?íkali, že už m?žu krmit normáln? - samosebou bez uzenin apod....
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-03-06, 13:47
?ekni Cibuli, že jí doktor zakázal sežrat Paštiku ;op

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-03-06, 13:57
nebo obrácen??!

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2006-03-06, 14:27
Tohle bylo možná nedopat?ením. Mám kolegu, který sype otrávené zrní PRáV? PROTO, aby to sežraly myši a ty myši aby byly sežrány ko?kami - aby sousedce ty ko?ky ... . Holky, já se na toho ... nem?žu ani podívat. Jak já to s ním ty ?ty?i m?síce vydržím -
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-03-06, 14:56
a pak??!
mu ud?láš kafe vod žida?!?

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2006-03-06, 15:39
To urychli, ud?lej mu ho hned....c.povi....
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-03-06, 16:15
Markéto, ke? mal psisko poškodené ladviny, tak práve mäso mi vet úplne zakázal, mohol jes? len tie dietetické granule...problémy s ladvinami skoro úplne prestali
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-06, 16:31
Johana - ješt? to zkonzultuju telefonicky a kdyžtak nakoupím. Cibule zatím o.k. (?u?uk?uk)

Erin - kafe vod Žida je na míst?!!! Ale s tím jedem na myši - a? si vyšmákne rozklad krve, debil!!!!! A m?l by to p?ežít - aby si to užil a pou?il se z krizového vývoje. Stále opakuju, že u týrání zví?at bych postupovala principem JAKV VY K MY, TAK MY K VY - hodils št?n? do popelnice? Bylo tam 3 dny bez vody a jídla? - totéž tob?! Trávíš myši a ko?ky? - kafe vod Žida! Mlátíš a kopeš ko?ky? - totéž od n?koho, kdo je v?tší a siln?jší než ty, necháváš mrznout jakékoli zví?e ve stodole p?i -20? užij si v té stodole alespo? jednu dv? noci......atd.atd.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-03-06, 18:53
Marketo: vystihla si to presne.. Podruhe by si to ty hajzl... rozmysleli!! :o/
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-03-07, 12:21
Jo jo, oko za oko, zub za zub.......jsem v tomhle asi ulítlá, ale jsem i pro trest smrti....prokazateln? jsi zabil? Skon?íš taky tak.......
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-03-07, 12:36
majda: Dovoluji si upozornit, že ob?ti vraždy bývají v?tšinou ubodány, uškrceny, utlu?eny apod., tudíž elektrické k?eslo, smrticí injekce, gilotina a snad dokonce i oprátka je proti tomu procházka r?žovou zahradou :o( V podstat? nejsem skriktn? proti trestu smrti, ale další smrt v?tšinou nic ne?eší.
Osobn? bych byla pro alternativní a hlavn? ú?inné tresty - viz 3 noci bez jídla a vody v popelnici nebo vymrzlé stodole :o)

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-03-07, 12:40
a navíc - v?tšina pachatel? takových hnusáren jako je týrání ?ehokoli jakkoli jsou obvykle sami bývalé ob?ti n?jakého druhu týrání... za?arovanej kruh... :o(

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-03-07, 13:09
DOb?e, slevím na sekání prst? za krádež a máchání nepoctivých obchodník? ve Vltav?, on ten st?edov?k m?l taky neco do sebe :-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2006-03-07, 13:18
Kafe vod žida - to by se mu líbilo. Já na kafe k židovi chodím když si chci pochutnat (žid Špi?ák, vetešník. Kupuje zelené, praží si ho sám a va?í p?átel?m - naprosto dokonalá speciální receptura) S tím haj ... musím vydržet do konce ?ervna, pak jdu do d?chodu. Zatím to ?eším tak, že s ním mluvím jen služebn? v?tou holou a kolegyn? jemn? navádím k tomu, aby p?esn?ji ?ekl, kde má tu chatu. Pak bych se spojila s tou sousedkou a poznal by, za? je v Pardubicích perník.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-08, 21:54
Erin - to by cht?lo. By? by byly jedy legální a on tvrdil, že to má jen na myši a o ko?kách a psech nev?d?l, alespo? bude mít popotahování.

Cibuli už je lépe, jen tím lítáním na kapa?ky nastydla a prozm?nu bojuje s ch?ipajznou - nikoli kocourem Ch?ipajznou a nikoli s pta?í. Ale z toho se vylíže. Strach a hr?zu mám o Vendelína. Zítra mažem na veterinu :o((((
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-03-08, 22:08
Markét, tak a? to s Vendelkem dob?e dopadne.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2006-03-08, 22:20
koukám že když se to s.... tak po?ádn? co? držím palce pro zm?nu tcho?ovi dej v?d?t jak jste dopadli :o))))))

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-03-09, 10:14
V?era som zachytila správu, že v Rakúsku zaznamenali 5 prípadov uhynutia ma?iek na vtá?iu chrípku...grrrrrrr!
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-03-09, 12:52
Holky, díky!
S Vendelem jsme se práv? vrátili. Srdí?ko je podle všeho v po?ádku, ale ascites v b?íšku zp?sobila pravd?podobn? játra. Odebrali mu z plešatého ocásku krev, dali 2 injekce a cht?j ho vid?t ješt? zítra, jestli se dá nebo nedá n?co d?lat.Teda tak to na mou už více než týden vyhyster?enou mysl p?sobilo.
Taky jsem byla omylem p?ítomna telef.hovoru veteriná?e s n?jakým nebohým pání?kem od kocourka, který nem?l takové št?stí jako Cibule a budou ho muset dát utratit, jelikož ledviny nefungujou a fungovat už nebudou :o(((
Do toho se mi tu dusí Cibule, pro níž mi dali F-Lysine, kt.je patrn? i na tu pta?í ch?ipku. Cibule smrkala a chrochtala nadšením, jelikož se to míchá 2x denn? do jídla (normáln? jedí jednou a p?ikrmují se granulema, které moc nemusí) a jídlo musí být m?ama, aby to zblajzla všechno.

Jdu se p?ežrat ?okoládou, kterou narada, ale dnes mám na ni d?snou chu?!!!! :o(((
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-03-09, 12:58
Dej si po?ádenou dávku, pot?ebuješ obalit nervy!

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-03-09, 13:56
Nebo si cucni utrejchu......t?eba to pom?že i na nervy :-))))))))))))) Nicmén? jsem ráda, že Cibuli i Vendelkovi je relativn? dob?e :-)
Avatar

Aktuální stránka:15 z 93


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist