Aktuální stránka:3 z 93
Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-01-20, 15:38
Takove kocky se mi libi - jinak kocky moc nemusim - ale ty mramorovane jsou skvely!!
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-01-21, 15:21
Yasmin - já zas nemusím psy :o)))
Asi je to totéž, jako pravidlo, kdo se bojí pavouk?, nebojí se myší a naopak:o))))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-01-21, 15:34
No skoro jo.. ;o)
Je totiz kocku nechci - protoze ji jako psa nebo fretku nemuzu vzit na nejakou cestu - i kdyz asi budou nejake kocky, ktere by si zvykly, ale kocka mi prijde spis ze se neda do takovych veci nutit..
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-01-21, 16:50
Já se nebojím ani pavouk? ani myší. Tak jaképak pravidlo? Ono Yasmin to má asi jen kv?li cestování, takže kdyby ráda necestovala asi by ko?ku m?la. Já zase ko?ku nikdy nem?la, protože naši slyšeli to, že ni?í byt. Ale až n?kdy bude barák, byla bych ráda i ko?ku i psa. To prost? k dome?ku pat?í.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2005-01-21, 17:15
Jordi: Je pravda, že nám pred 20-rokmi zni?ili ma?ky byt dos?. Boli to také oby?ajné , aké sú aj vonku. Boli krásne, milé, ale strašne temperamentné. Teraz máme prešlachteného perzského kocúra, ktorý je krásny, milý, ale na druhej strane trochu odmeraný- ve? je pán niekto a zna?ne lenivý. Takže ke? mu tie drápky striháme a spravili sme mu aj škrabadlo, tak nie je problém. Na druhú stranu sa niekomu takéto ma?ky nepá?ia, nemajú už tú pôvodnú ma?aciu povahu.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-01-21, 17:16
Jo to si taky rikam - ze pri byraku by mi nevadila.. ;o)

Babicka mela taky kocku a ta si me oblibila - kdyz jsem tam jednu dobu bydlela, tak na me rano cekala u dveri pokoje, kdyz se prichazela ze skoly, takuz me taky ocekavala a tak..
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-01-21, 23:25
Nám teda ko?ky nic neni?ily, a to nikdy (pravda, vždy to všechno byli kastráti). Krom prvních dvou kocour?, které si pamatuju jako mali?ká, byly a jsou veškeré naše ko?i?iny podvra?áci a zachrán?ná stvo?ení, zpravidla z dost bídných stav? a podmínek.
U baráku, v sou?asné dob?, jsou fajn, jelikoži naši i já si m?žeme dovolit více bezdomovc? - nyní tedy bývalých :o))))

Yasmin - pokud k tob? ko?ka takto p?ilnula, vychází tvá netouha po ko?ce opravdu jen z praktické stránky, nikoli z duše. To je jako když m?j p?ítel ve?ejn? prohlašuje, že ko?ky nenávidí a naschvál drbe své i cizí tak, jak se jim to nelíbí a ony jsou úpln? nep?í?etné blahem, dolejzaj za ním podlejzav? jako psi, naprosto neko?i?ím zp?sobem se vnucujou (zatímco mn? nebo komukoli jinému, kdo to s nima myslí lépe, by ukously ruku:o)))).

Jordi - pavouk a myš je bu? a nebo. Pokud se nebojíš ni?eho z toho, v po?ádku. Ale neznám ?lov?ka, který se BOJÍ obojího.;o)
(ale mezi námi - n?jakou slabost mít musíš, prozra?:o)))) žáby, hadi, šn?ci, žížaly:o))))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-01-21, 23:28
Asi mrtvolky. Ty teda nemusím.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-01-22, 10:15
MNo tak to ja preziju vsechno.. ;o)
Jo Market opravdu je to tim - proste bych si kocku jen tak neporidila - driv radeji psa a fretku.. ;o) Proste je to tim, ze mi vic vyhovuji - nijak me nezatezuji.. =o)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2005-01-22, 11:47
Yasmin, ako sa má šteniatko? Poslucha? A ako sa znáša s fretkami?
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-01-22, 14:55
Ma se uzasne ;o) Je tu s nama prvni den a beha za nama jako ocasek a knuci.. ;o) Ted jsme se vratili z dlouhe prochazky a nakupu, tak spi.. Mimochodem mela sem ji na nakupu a nesla sem si ji ve fretcim batuzku - jeste ze mam tak velkej.. ;o) No ale docela se pronese - je to malej mastodont..
S holkama se uz videla a ony ji porad kousou do tlamy.. Ale uz se s nima honila.. ;o)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-01-24, 13:58
To Yasmin: Blahoželám k vytúženému šteniatku.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-01-24, 16:08
Moc dekuju..
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-01-24, 16:29
Yasmin - jak ?íká moje kolegyn? - pro voko je to hezký :o))))
Já cht?la pejska jen jednou v život?, a to když nalezenkyn? mých rodi?? (kte?í taky nikdy necht?li psa a maj dva ohavy k?ížené :o)))) porodila 4 št??átka. 2 nám z?stala - chlape?kové Otylek a Otík. Už jsme byly se ségrou pevn? rozhodnutý, že ona chce Otíka a já Otyla, když tu náhle pojevila o n? zájem známá paní socha?ka z okraje Prahy - barák s velkou zahradou, dv? malé d?ti (d?ti, nikoli spratci) - prost? ideál pro dva št?n?cí bráchy. Plakaly jsme se sestrou celou noc p?ed jejich odjezdem, držíc je v náru?í. Každé št??átko je nádherné, ale naši Otíci byli to nejsladší, co jsem kdy vid?la!
A prozaická te?ka - z obou vyrostli zdraví, chyt?í, inteligentní, veselí a strašn? oškliví pejsci:o)))) Otík vypadá jako záke?ná, zrzavá sépie s potm?šilým pohledem, Otyl vypadá, jako ov?ácký pes na krátkých noži?kách, dlouhostrstý, k?ížený s ovcí :o)))))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-01-24, 16:56
Taky kdyz jsem byly mladsi se k nam dostala fenka krizence - dotahl ji bracha - byla uzasna, opravdu krasna a takova steneci.. Byla u babicky a pak kdyz harala preskocil kamosky pes plot a byla z toho tri krasna stenatka - jedno ji deda nechal a z toho vyrosl uzasne hnusnej pes ;o) Ale i tak jsme ho meli radi - jenze jednou se nasi rozhodli je dat oba pryc..
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-02-05, 17:49
Tak kdyby nekdo chtel videt fotecky Boruvky..
[foto.tiscali.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 05.02. v 17:49.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: sjusn (IP)
Datum: 2005-02-08, 11:15
Yasmin: bor?vka je naprosto úžasná... :o))) na fotkách vypadá úpln? jako kdyby schváln? pózovala.. :o)

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-02-08, 16:34
dekujeme.. Je uzasna, ale taky uzasna potvurka ;o) a foceni spis nerada - jakmile zacneme fotit ukrivdene odchazi: co se opovazujeme ji rusit kdyz si hraje..
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2005-02-08, 17:26
jak jsem ted psala do jednoho prispevku Mf se zminovala o tom ze novy majitele co se ujali pidi od ene ze jejich dite pokousal pes tak ted se stalo o vikendu v jiretine(tady bydlim az do pristiho tejdne pak se stehjuju do prahy) proste jeden pes naadhernej krizenec staforda ukousl malymu diteti pulku obliceje je to strasny((
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-02-09, 01:17
Jo jaky si to udelas takovy to mas.. A nesnasim lidi co z tech psu tohle vytvari.. Ja sem potkala fenu krizence rotvajlera a NO a rekla bych ze zrovna tohle by byl ten pes co ma ostrou povahu a ono prave naopak bylo to zlato.. Takze tohle z nich delaji lidi - ne to ze je to krizenec rotvajlera staforda a pod.. Je vsak pravda ze ostrost se dedi a i u plemen nekrizenych, ale je jen na cloveku jestli to podpori nebo zazene hluboko kde si ten pes na to ani nebzpomene..
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-02-09, 01:33
Každý pes zkouší, co si m?že k ?lov?ku dovolit. Je absolutn? jedno, jestli je to staford, nebo ?ivava, úpln? každý pes má období, kdy hledá, co smí a co ne. A když mu ?lov?k povolí aby se projevoval dominantn?, potom toho využije. A po?ád trvám na tom, že kdo neumí vychovat psa, nikdy nevychová dí??! (Pokud zm?ní p?ístup, pak ano, ale co já vím, tak lidé, co mají nevychované psy a mají d?ti, tak jsou to d?ti rozmazlené.) Vychovat dobrého psa je oproti vychování správného ?lov?ka, celkem brnka?ka. Je jasné, že ten pán se tomu psu nev?noval. A kdyby ten pes byl ratlík, mohl by to dí?? kousnout taky.

Mám za to, že na takového staforda je ú?inn?jší pevný p?ístup a neústupnost. Tvrdá ruka nic nezlepší, pouze zhorší situaci. Protože takový bojový pes je stvo?en proto, aby snesl bolest víc, než obvykle, je zbyte?né mlátit ho a ?vát na n?j hystericky. Je to v podstat? pes jako t?eba labrador s tím rozdílem, že se na n?j musí trochu jinak. ?ili je to pes vysoce inteligentní a proto u dementního majitele má prost? navrch. To je zákonité.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2005-02-09, 14:29
Jordi má pravdu. Máme kamaráda bulteriéra a když si s ním hraju, nemohu jen hladit a drbat jako svého jezev?íka, ale požádn? zabrat, aby si psina tu masáž užila. Zato je na mne cukroušek. Taky je nau?ená že "au" znamená aby byla mírn?jší v n?žnostech, že mne to bolí. Nau?ila se to n?jak sama od sebe - prost? když mne praštila tlamou nebo na mne dupla tak jsem zak?u?ela "au" a ucukla jsem - tím jsem p?erušila jí p?íjemný t?lesný kontakt. Podobn? to d?lala naše jezev?ice - když byl drbanec silný, zak?u?ela a utekla mi do náru?e. Po pár týdnech jsou s jezev?icí jedna packa a ode mne si nechá líbit i nep?íjemné úkony - nap?. tahání klíš?at z o?ních ví?ek.A doma je Bublina n?žný mazlík, k ostatním lidem je p?átelská, ale není vlezlá - no prost? vzorn? vedený pes. A taky mají dv? D?TI - ne spratky.Myslím, že vychovávají hlavn? pohlazením a vysv?tlováním. Z?ejm? našli dobrou formu, kterou chápe pes i d?ti.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-02-09, 15:17
Yasmin, co to je na fotkách za tu žlutou rouru? Kupovala jsem Kryštofovi v Hornbachu ten šustivej tunel, ale je moc krátkej, to bych musela koupit tak ?ty?i a tohle vypadá docela dob?e a ohebn?....

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2005-02-09, 15:34
Ješt? k ´té naší ko?ce Betce, která byla p?ed 3 týdny "na podvaz". Když jsem si pro ni p?išli, tak m?la díru od hlavy k ocasu. Na m?j zd?šený pohled (m?la mít jen 2-3 malinké otv?rky) mi bylo sd?leno, že naše Betka bohužel trp?la velikou vrozenou b?išní kýlou, že v?bec nem?la srostlé svalstvo na b?íšku, takže nám ji museli pospravovat. Prý se divili, že v?bec ješt? žije, mohla um?ít vlastn? kdykoliv, ale nejpozd?ji p?i prvních ko?atech, protože b?íško by váhu ko?at neuneslo.Je pravda, že Betka se narodila jako 9. kot? z 9, po?ád byla hrozn? malinká, moc si nehrála, vždycky když se najedla, tak m?la strašn? veliké b?íško a šly jí na n?m nahmatat jednotlivé granule. Bylo mi to divný, ale ?íkala jsem si, že se vždycky asi moc najedla a malá je proto, že už na ni holt nevybyl materiál.:-)
Po narkóze jsme 2 noci nespali, Betka po?ád zvracela a bre?ela, spala s náma v posteli. Pak si za?ala tahat stehy, tak jsem jí musela oblíct pyžámko. Za psem šla až po týdnu, stehy jsem jí vytáhla po 12 dnech.
Dneska je Betka o velký kus v?tší, roste p?ímo p?ed o?ima a navíc si za?ala hrát jako úpln? normální kot?. Jen moje polovi?ka od té doby ?íká, že "po sv?t? b?há tolik zdravých ko?ek, lidi to topí, a jen my musíme mít doma krypla". Ale nemyslí to zle, naopak, p?i tom no?ním nespaní a nošení bre?ícího kot?te v pyžámku si na ni dost zvykl, a i když ji p?ed tím moc nemusel, tak te? ji má vyložen? rád. Tak snad všechno zlé bylo k n??emu dobré....
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-02-09, 16:15
Jejda tak je to moc dobre ze se na to prislo brzo a ona muze jeste vyrust a uzit si detstvi.. ;o) Ale je to sila ze prezila s necim takovym..

Co rika Jordi je naprosta pravda. Proste se to uz projevi jen na "blbem" voditku - pro Staforda bylo vzdy predpokladem poradne pevne voditko s poradnou karabinou.. Por Labradora staci voditko do kapsy - takove to vystavni..
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2005-02-10, 08:34
Ad vodítko: my jsme te? koupili pro našeho psa vodítko "pro t?žko zvladatelné psy". Je to normální obojek a k n?mu jsou p?ipnuté takové š??rky, které má pes provle?ené p?es hrudník a p?ední tlapky a naho?e na krku se to provle?e o?kem a vodítko je pak p?ipnuté za ty š??rky. Máme 8 m?sí?ní št?n? velkého k?ížence, který na vodítku dost táhl, hlavn? mého syna dokázal p?kn? potahat. S tímhle vodítkem jde pes krásn? u nohy a vodítko v?bec ani nenapne. Nechápu úpln? d?vod, asi ho ty š??rky p?i napnutí vodítka n?jak táhnou. Stálo to kolem 180 k?.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-02-10, 08:53
To JanaG: To vodítko by ma zaujímalo, z popisu to akosi nechápem. Nebola by fote?ka?
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2005-02-10, 09:13
vyfotit to není problém, problém je dát to sem, když tak bych ti to mohla poslat na mejl.
Jinak je to koupené normáln? ve zveráku a je to fakt super, a?koliv jsem tomu nev??ila.
Zkusím to popsat líp: p?edstav si psa s obojkem. Na obojku jsou pod bradou dva malé kroužky asi 5 cm od sebe, za krkem jsou dva velké kroužky asi 5 cm od sebe.
P?edstav si dva asi p?l metru dlouhé provázky, na jednom konci sepnuté do o?ka A, na opa?ných koncích na každém karabinka.
každou karabinku provle?eš velkými kroužky za krkem psa, š??rky provle?eš psovi zezadu pod p?edmíma tlapkama a každou karabinku zapneš vp?edu pod krkem do malého kroužku. (Je v tom vlastn? jako by oble?ený). karabina vodítka se p?ipne za o?ko A. Když pes zatáhne, š??rky kolem tlapek se jakoby utáhnou. Nevím , jestli ho to bolí nebo mu to n?jak znesnad?uje pohyb, ale v tom moment? se okamžit? zastaví a vrátí se k noze.
Te? m? napadá s tou fotkou, postroj je ?erný a pes taky.... nevím jak to p?jde vid?t, ale zkusím to.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-02-10, 09:21
To JanaG: Sná? to už chápem :-))) Zaujímavý nápad. Asi to psa brzdí tým,, že pri zatiahnutí ho tie šnúrky škrtia v podpaží, nie?
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2005-02-10, 10:49
No pravd?podobn? ano, ale netvá?í se nijak bolestiv?. Spíš jako vzorn? vychovaný pes..... :-)))
Avatar

Aktuální stránka:3 z 93


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist