Aktuální stránka:93 z 93
Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-10-15, 11:01
Hlavn? nikdo neupozor?ujte Majdu na staré Pattyiny p?íhody s doma chovaným ježkem. Ona by pak majda m?la zbyte?n? deprese!
Ad jméno pro ježe?ka: myslím, že je to úpln? zbyte?ný vymýšlet. Co tak ?tu, tak každý ubohý p?es zimu doma chovaný ježe?ek nakonec skon?í se jménem Godzila, a? už se p?vodn? jmenoval jakkoli n?žn?.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-10-15, 12:21
No tak to si jdu p?e?íst!!! :-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-10-15, 12:32
Ježkovo voko!!! No tak se t?ším na zimu s agresivním, všude seroucím a žravým ježkem! Ale na to druhý jsem pom?rn? zvyklá od kluk?...ježek se ani nenamáhá vézt do toho úžasného dome?ku co jsemmu v?era ud?lala, chrápa bu? na talí?ku se žrádlem nebo t?sn? vedle n?j...Pepíno krouží neustále kolem koše na prádlo, kde je ježek ubytovanej, poté co zjistil, že ježkovi dávám JEHO!!!! kot?cí kapsi?ku, za?al pracovat k infarktu a je?el jak protrženej....
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-10-15, 17:50
majda - nejlépe Ti poradí ježka?ka, paní Hatleová.
Díky ní jsme kdysi zachránili Evžena a vykrmujeme tu už generace jeho nevd??ných a arogantních potomk? :o)))

[helenahatleova.sweb.cz]
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-10-16, 10:19
Ježek se jmenuje Karel. Dnešní noc s Karlem byla záživná. Celej v?erejší den byl Karel takovej divnej, jenom spal (na talí?ku se žrádlem) a hrozn? rychle dejchal. Když jsem ho ve?er cht?la dát prob?hnout, tak vytr?il jenom jednu nohu a ležel. Šel zpátky do koše na prádlo - a já za?ala na netu hledat jež?í nemoci a modlila se aby vydržel do rána, kdy s ním pojedeme na veterinu. V noci jsem šla do koupelny, nakouknu ke Karlovi - Karel nikde!!! Prošmatlávám boudi?ku, prázdná..tak jsem za?ala natahovat, že
Kkarel um?el a Petr ho v noci šel zakopat, abych to nevid?la. Jak jsem ráno zjistila, umírající (dle mého úsudku) Karel se vyškrabal z košíku a štrádoval po pokoji, následn? zalezl k Petrovi do sk?ín?. Po p?hodinové pátrací akci jsem ho tam našla sto?eného v klubí?ku v Petrových tri?kách.
Dneska jde Karel do Freddyho, odkud doufám nezdrhne...
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: janaT (IP)
Datum: 2010-10-17, 14:21
Nevím jak se chovají jiná ježci držení doma, ale náš byl na nás zlý hlavn? v noci, když se nás polekal. To pak tak fun?l a dupal. Aspo? si myslím, že se nás lekl. Jeho teritoriu byla naše velká koupelna se záchodem a b?da, když do ní n?kdo cht?l vstoupit zrovna když se to panu Bodlinkovi nelíbilo. Jinak jsme ježka taky pravideln? vážily a to byl druhý zážitek. Skuste p?emluvit jehelní?ek k tomu aby chvilku postál na n??em co se mu trošku hýbalo. Piškotky a granulky zabíraly jen chvilku a pak stejn? trval na zkumání okolí.
Náš Bodlinka se taky rád zavrtával do starých tri?ek a mikin. Ty se pravideln? vyhazovaly, takže ten rok byla u nás smrš? ve st?íni.
S tím kad?ním jsme na tom byly asi dob?e. Kadil vždycky jen na stejná místa, ikdyž jich bylo požehnan?. A ko?kolit sál všechno ostatní.

Ale je fakt, že je nám po n?m smutno. Kolikrát,když venku potkáme ježka tak si vzpomeneme co asi d?lá náš Bodlinka a jestli v?bec ješt? žije.

Tak p?eji p?knou a rušnou zimu s bodlá?ím.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2010-10-28, 00:19
Nepotrebujete nekdo akutne kocourka?

Kocourek je mourovany, letosni kote, desny mazel, cistotne se tvari, hodnous. Mel trosku smuly...

... sedel na plote, kde ho vystekal pes pana J. Koucourek zpanikaril a skocil psovi primo do tlamy. Trosku pozvykan a poslintan (pes ho chtel vazne zabit) byl psovi z huby vyloven a odlozen na plot, nez bude zavren pes. Kocourek zmatene nesedel a zazitek si zopakoval. Pote ho hodny pan dovezl na veterinu.

... kocourek si u nas pobyl, dlouho, zotavuje se z otresu mozku, je hravy, mily, dobre bastici, nic mu neni, jen ma svrab, ktery uz je v leceni.

Pan vse zaplatil, vcetne odsvrabeni, je ochoten zaplatit i kastraci (casem, kocour je jeste mimco), koupit granulky a udelat si vylet k dobrym lidem (pani place, ale mit ho doma nemuzou, musel by jit z domu pes). Takze defakto se udava mlade, vpodstate zdrave kote, ktere nikdo nechce, a kteremu bych docela prala, aby se ho nekdo ujal.

Nechybi nekomu mourata kocicka? Kocour je fakt srandista a bude krasny a veliky!
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2010-10-28, 10:26
P?edávám dál, kamarádka se snaží udat ?i?inu...

Darujeme ko?i?ku -k?ížence britský ko?ky.
Zpo?átku je plachá, ale brzy se otrká a prom?ní na malinkou pira?u :) z toho d?vodu ale by se podle nás m?la mnohem líp doma než venku, kde sme ji celou vystrašenou našli. Doma je hodná, mazlivá a ?istotná :)
Kdybyste prosím o n?kom v?d?li, byli bychom rádi. M?žeme ji i dovézt p?ibližn? na trase Praha-Nymburk-Kolin
Tel: 739039038, 607141492
fotky na [vhera.rajce.idnes.cz]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Rynn dne 28.10. v 10:27.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: khaki (IP)
Datum: 2010-11-16, 20:45
Ahojte všichni.

Není to tak dávno, co jsem tu vnucovala t?i malý ?erný ko?ata. A prudím zase. Tentokrát to bude n?co v?tšího...

[kocky.sbazar.cz]

Jako vet. inspektor ob?as narazím i na takovéto kuriozitky. Takže, chce-li n?kdo ocelota zcela zdarma...

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-11-16, 21:15
khaki - to je fór? Na to p?ece musím mít povolení...?
Nežee bych neprahla po ocelotovi, brala bych ho všema deseti, ale pochybuju, že by prošel ko?i?ím klapátkem a žil s našima ko?kama v míru...

Na 2. stranu, mohl by odko?kovat okolí od t?ch neš?astnic, jak po?ád nevím, co s nima... :o)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-11-16, 21:26
No a jinak ješt? opakuji výzvu - ?erná angorská Beznožka (bez pravé p?ední, má tam jen pahýlek) a 5 ko?at, která bez pomoci a tepla nep?ežijí zimu (jsou pár týdn? stará, modrooká - objevila jsem je p?ed pár dny ) - to by se dalo ulovit cca do 2-3 týdn?.
Ko?ata zá?ijová a n?jaká ta mourovatá ko?ka + 1 ?erná, krátkosrstá budou k odlovu až v zim?, až bude do ouvej...

Fotky p?idám, až po?ídím - do pátku až ned?le...
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: khaki (IP)
Datum: 2010-11-16, 22:28
Už se ozvali t?i zájemci z ?ad b?žných ob?an? a brn?nská ZOO. Tak jsem zv?davá. Samoz?ejm? je pot?eba povolení. Pokud však zájemce splní jisté "minimální standardy" pro chov, je schválení jen formalitou. V?tší p?ekážkou je CITES (úmluva o omezení obchodování s ohroženými druhy). Ocelot je ve skupin? chrán?né nejp?ísn?ji, tedy platí úplný zákaz obchodování. Vyjímku lze ud?lit na jedince narozené a odchované v zajetí. A nap?. darování takového zví?ete se nepovažuje za obchodování.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-11-17, 00:12
Nojo, povolení nemáme, podmínky...nevím...mohl by s náma spát v posteli? :o)

P?ítel mi ?ekl, že ocelota bere, pokud nám k tomu dají žrádlo aspo? na 5 let a moje maminka by taky cht?la ocelota, ale pouze v p?ípad?, že by nešlo o dar, nýbrž vým?nu - darovala by na oplátku 7 ko?ek, psa a chlapa :o)))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: khaki (IP)
Datum: 2010-11-17, 00:24
Mám obavu, že po setkání s doty?ným chlápkem by si nechala, co má a na ocelota velmi rychle zapom?la... Pokud má ovšem aspo? poslední zlomky citu v t?le...

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-11-17, 13:10
Jéééé..ten je krásnééjjj..jo, ten by se mi líbil...ale už fakt nem?žu ...stav zv??e dv? fretky, dv? ko?ky , dva psi a bezpo?et ježk? chodících na granule je tak akorát...ale hol?ina tady na veterin? se m? minulej tenjden ptala, jestli nevím o rysovi...tak jsme jí vtipnejma historkama (jak vyšrouboval kohoutky od baterií, zdemoloval splachovadlo u záchodu) navnadili na nosála :-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-11-17, 13:25
Majdi ty máš všechno tak hezky po dva z každýho druhu, to je moooc hezké :D Jak druhého p?ijal Tedy? Ukaž n?jaké foto :)
Jinak na m? holky nemáte, v jednopokojáku p?ežívá 5 fretek, pes a ko?ka :))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-11-17, 13:29
No..Tedyn z toho teda moc nadšenej není, p?išel o pozici rozmazlovaného jediná?ka. Karlos tím, že byl 14 dní bez žrádla, tak hrozn? hltá a za kus žvance by dal život, takže ob?as dojde k poty?kám a šarvátkám kv?li žrádlu. Jinak je to hnroznej mazel, kam se hnu, tak tam jde on. Ale zna?kuje pacholek..a to nevím co s tím...
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-11-17, 13:44
vykastrovat

není mi to FUK

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-11-17, 13:46
Jo tak zkus p?ed Petrem ?íct slovo kastrace...:-))) To už jsem zkoušela u Tedyna, protože nám to doporu?ila Lee...no tos m?la vid?t ten cirkus
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-11-17, 14:13
Majdi já bych po?kala n?jakou dobu, než se Karlí?ek zabydlí.. Kdo ví, co si p?edtím zažil, t?eba není zvyklý po?ádn? chodit ven.. Vím, že to není nic nového, ale za ven?ení venku chválit, chválit, strašn? moc chválit (a kus žvance) a co ud?lá doma, tak se?vat a nadávat louži?kám, on to pochopí. Možná to taky d?lá jen proto, že je pro n?j vše nové a prost? si to chce ozna?it, aby vše zase našel :))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-11-17, 14:40
majdo,

a ?eklas petrovi, že lee m?la na mysli PSA??
(teda doufám)

a te? vážn? - obávám se, že zna?kování není proto, že by karel nebyl zvyklý chodit ven. když jsme m?li psa, resp. fenu, chodila k nám na návšt?vu švagrová s tím svým - doma absolutn? ?istotným. u nás VŽDYCKY zdvihnul nohu a n?co ozna?koval...

museli jsme se s ním rozlou?it. tedy ne zcela, jen ho k nám p?estala brát.

není mi to FUK

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2010-11-19, 15:06
Nevím, jestli už to tady n?kdy bylo... :o)

[www.youtube.com]
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2010-11-27, 13:59
Pro chovatele ko?ek a nejen pro n? :o)

[www.stream.cz]
Avatar

Aktuální stránka:93 z 93


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist