Aktuální stránka:88 z 93
Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-25, 11:40
naprostý souhlas.

problém vidím hlavn? v tom, že když peníze teda opravdu nebudou, tak se s t?mi zví?aty v (p?epln?ných) útulcích stane co? nechají se (místo šetrného utracení) pochcípat hlady, p?ípadn? v nemocná v bolestech bez vet pé?e?

navíc se mi fakt nelíbí, že se i moje peníze používají na to, že si n?jaký blb nejd?ív bez rozmyslu po?ídí roztomilé št??átko a pak se mu znelíbí, tak ho jednoduše zahodí. a on se n?kdo postará :o((

?áste?né ?ešení vidím v povinném ?ipování (tetování) ps? (t?ch se to týká nejvíc), aby se dal dohledat majitel. a ten a? si teda za pobyt a svého zví?ete v obecním za?ízení zaplatí, když ho už nechce mít doma.

na zví?ata, která skute?n? majitele nemají, bych p?ispívala s klidem. štve m? dotovat nezodpov?dné kretény.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-06-25, 13:13
No práv? - jenomže pokud by se zví?ata v útulku zabíjela, nebude v?le to ?ešit. Ono kdyby ?ipy byly povinné všude a m?stská policie ob?as vyrazila ven se ?te?kou a kontrolovala to, bylo by t?ch zví?at v útulcích taky mí?...
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-06-25, 22:52
Takze nieco z jinozvireci vsuvky.
Dnes som videla, ako sa nasa nova psica nahana s nasim starym psom. Sice jej moc nestihal, predsa len ma uz svoj vek, ale hrali sa krasne. Takze jeden zo psov, ktoreho sa chcel povodny majitel majitel zbavit zastrelenim lebo si dovolil stekat, snad nasiel novy pekny domov a je spokojny.
[www.facebook.com]
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-26, 12:03
MajaZ: Nieže psisko "sná?" našiel, ale UR?ITE našiel skvelý domov! :-)
Mimochodom...tá nahá?a?ka s Blackom, ktorý pokia? viem iných psov vôbec nemusí, je obrovský úspech.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 26.06. v 22:17.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-06-26, 23:58
majdo, co takhle místo jednoho ?ernýho kocoura rovnou t?i ?erný kotata? ;o) [forum.fretky.cz]

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-06-27, 13:15
Jo já myslím, že jedno by se mi dom? propašovat povedlo, ale jsou až z haví?ova :-(((
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-06-27, 14:59
Majdi Haví?ov je kousek ode mn? :))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: khaki (IP)
Datum: 2010-06-27, 20:35
Ahoj všem.

Pot?ebuji nutn? umístit t?i ?erná ko?átka, 1 kluk a 2 holky. Jsou ?istotná, moc hodná a krásná. Kontakt 776 381 562 (Brno, ale po domluv? prakticky kdekoliv)

Přílohy: kotata2.jpg (89kB)   kote1.jpg (75kB)  
Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-27, 20:38
no jo, majdo, tak te? už jen zbývá domluvit - KDY A KOLIK ?? jedno? dv???? ;o)

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: khaki (IP)
Datum: 2010-06-27, 20:40
T?i rozkošná ?erná ko?átka z Brna hledají nový domov. Jsou ?istotná a velmi hodná. Kontakt Kate?ina Heroutová, tel. 776 381 562.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-06-27, 20:52
No jo, no jo, tak prej už jenom dv?....ale jestli to na m? n?která prásknete Petrovi - že to kot? který nám teda "n?kdo hodil na zahradu" vlastn? p?icestovalo po domluv? z Brna, tak vás vodst?elím!!! :-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-27, 20:55
Majdo já práv? on?mn?la a zapomn?la psát a Khaki taky....my nic Petrovi už ?íct nemúžem:-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-27, 21:27
no já si to ješt? rozmyslím... jakým zp?sobem nebo prost?edkem by bylo možné a vhodné m? uml?et...

(a okamžit? p?esta? uvažovat o pytli a závaží nebo ukrajinským uklíze?i!!)

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-27, 21:39
Martino šlo by t? uml?et n??im sladkym? Pošlu belgické pralinky :-)))))

Já jen doufám, že Petr sem nechodí, pá? to sme v pr*eli všechny i s kot?tem :-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-06-27, 21:44
No Petr snad ne, Kuba ob?as na?uhuje, ale ten bude držet basu....ale co s ukecanou Martinou...to fakt nevím...leda vy?íznout jazyk :-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-27, 21:55
Majdo, možná skusit zalepit t?ma pralinkama :-)

Jestli tato adopce klapne, budu moooooc ráda. Pá? kde by bylo líp ko?i?ce jak u tebe!!!
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-27, 22:20
majdo, zase úpln? špatn?!! vem si p?íklad z johany, její úvahy se ubírají tím správným sm?rem!a abych ti to uleh?ila - nemusí to ausgerechnet být zrovna z belgie nebo pralinky... fantazii se meze nekladou a na konkrétní národnosti nebo státní p?íslušnosti nijak netrvám... ;oP

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-27, 22:47
Martino, mé belgické pralinky pochází z Lidlu :-))) ale sou fakt super! Doporu?uju! :-))))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-06-27, 23:04
No..n?co podobnýho jsem zažila p?ed 14 dny...kdy tu byli na návšt?v? naši s bráchou a dorazil i Kuba. A moje maminka, a? vystudovala od?vní pr?myslovku, dokáže ob?as dotáhnout dom? n?co tak nevkusnýho a ký?ovitýho, že bych vrhla :-) A protože podle ní jsou to naprosto úžasný kousky do domácnosti, tak vždycky když tam p?ijedem snaží se mi n?co takovýho nacpat. (N?kdy má záchvat úklidu své šatní sk?ín? - a to co už nenosí narve do tašky s tím, že si to musím vzít a nosit do práce. Tyhle igelitky kon?í pravideln? v popelnici - promi? mami):-). P?i poslední návšt?v? mi ukazovala takovou pekelnou fontánu...slepenou ze škeblí a navrchu zur?ící fontány sedí všemi barvami vyvedený delfín...no peklo. Jenomže to jí nem?žete ?íct, že jo. Tak p?ikyvuju jak blbec, jako že dobrý...a v tom slyším..no tak když se ti tak líbí, tak já ti jí dám....v ten okamžik se o m? za?aly pokoušet mdloby a nebyla jsem schopná slova, takže jsem odjela dom? i s fontánou, která okamžit? po p?íjezdu putovala na p?du. No a vrátím se k víkendu p?ed 14 dny - sedíme všichni venku na terase a táta povídá...jak tu te?e ta voda to je moc p?íjemný (vedle terasy jsou dv? jezírka s vodopádem). A brácha: No to by bylo p?íjemný i vevnit? jako doma...v ten okamžik se mám? zablesklo v hlav? a povídá: No jo, vždy? já jsem ti dala tu krásnou domácí fontánku, kde jí máš? V tu chvíli se za?al Petr s Kubou dusit (smíchy - protože oba v?d?li) já za?ala rudnout a nev?d?la co mám mektat....nakonec sem vyblekotala, že se delfínek uloup a Petr ho musí p?ilepit.
Mám dojem, že to tu budem za chvíli praktikovat jako u mojí kamarádky Dáši se kterou jezdím autobusem z Prahy..ta má dvoje obrazy..jedny svoje a druhý co dostala od tatínka..a vždycky když mají p?ijít rodi?e na návšt?vu sundavá všechny svoje obrazy a na st?ny v?ší ty od tatínka :-)))
A pro? to celý vlastn? píšu..protože Petr, vždycky když se poš?uchujem a já mu ?íkám, že to na n?j ?eknu mamince tak on mi hned vrazí zpátky, že on mamince práskne, kde jsou všechny její úžasný dáre?ky......:-)))



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: majda dne 27.06. v 23:08.
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-27, 23:19
Majdo když Petr zvládl "delfíní fontánu" tak to unese asi dost. Tedy i další kot? :-)

Jo a když Martina netrvá na pralinkách, co ji skusit uplatit zrovna tou "delfíní fontánou" :-)))
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2010-06-27, 23:47
Ja myslim, ze jedine zvire, ktere by Petr nezvladl, jsem JA! Kocicky budou naprosto v klidu!:-) Protoze kdyz mi chlap klade na srdce, ze kazde rano musim dat kazdemu fretakovi 5 kokin, neb jsou na to zvykli (a poporade, zadne do misky), tak si myslim, ze kocicaci budou vitanym rozsirenim smecky...
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-06-28, 00:47
majdo,

historka úžasná, pobavila jsem se :o)))

jen n?jak zas nechápu, kam tím sm??uješ. v první chvíli m? napadlo - podobn? jako johanu - že si z p?íští návšt?vy u vás povezu dom? n?co mimo?ádn? skvostnýho a vkusnýho.

když jsem ale do?etla do konce, a pro jistotu dvakrát, protože jsem nemohla uv??it svým o?ím...

no majdo, ty hadice proradná, snad si nemyslíš, že ti moje maminka (nebo manžel) n?co z toho uv??í?? já ti dám, "?eknu to mamince"...

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: khaki (IP)
Datum: 2010-06-28, 13:36
:-D Tak to je mazééééc :-D Majdo, máme to podobný. Moje tchyn? taky... Kupuje takhle pro nás oble?ení, ale v secondhandech a to jsou skvosty. Pomohla až výchova. P?edvedu:
Maminka: "Vid?la jsem tady v secondhandu nádhernou bl?zku p?esn? pro tebe"
Já: "co to je proboha? To nechci"
Ona: "Nelíbí se ti? Však to m?žeš nosit t?eba na zahrad?"
Já: "je mi velká a je to n?jaký divný materiál. Ale vy si ji nechte, když se vám tak líbí" Kiš kiš

Takhle dopadla i ot?esná mikina a od té doby je klid.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-06-28, 22:38
Tak jsem to musela prásknout. Vzhledem k tomu, že kot? dorazí do Prahy ve ?tvrtek ve?er, t?žko bych vysv?tlovala kde ve?er trajdám s p?epravkou. Prošlo to docela v pohod?,jenom když jsem ?íkala, že nevím, jak je od sebe rozeznáme(?ímž jsme myslela ?endu a kot?- oba jsou ?erní jak bota) tak Petr vyt?eštil o?i a povídá..my je budeme mít všechny t?i?? Tak jsem ho uklidnila, že jenom jednoho :-). Jo a bude to Pepin :-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-28, 22:58
Majdo, tak te? sem se skoro udusila smíchy..."všechny t?i?" Tos ty ko?ata fakt mohla vzít rovnou všechny. Ten tvúj chlap by asi zvládl (v mírné apatii) už i 3 aligátory :-)))) Že mu tleskám a má mé veeeliké sympatie! :-)

Tož sem moc ráda, že aspo? jeden kocourek bude mít suprovej domov. A jméno Pepin je moc hezký! :-)
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-06-28, 23:19
Jé majdi tak ty budeš mít dalšího ko?i?áka :) Gratuluju :) M? sta?í Terezka, nem?žeme p?ijít na p?í?inu, pro? nem?že p?ibrat :( Nenapadá t? n?co? Od?ervená je, díky žalude?ním potížím (nesmí se moc najíst najednou, jinak zvrací, ale když vidí plnou misku, nem?že si pomoct a zbodne to všechno najednou - asi poz?statek toho když byla ješt? tulá?ek) chodíme sem tam na sono nebo krev (pro jistotu, n?kdy zvrací více a já mám strach). Vet neshledal žádnou anomálii, akorát má citliv?jší zažívání. Má skoro 3 ro?ky a jen 2,3kg :( Je kost a k?že, když jí p?ejedeš po h?et?, cítíš páte? jako by tam ani nebyla k?že :(
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2010-06-28, 23:29
hanulko naše ko?ka byla taky takhle hrozn? hubená, když k nám p?išla jako nalezenec. M?la pr?jem a když se p?ežrala tak zvracela, byla kost a k?že. P?elé?ovali jí antibiotikama(gentamicin), protože nev?d?li co to je. Pak m?la p?l roku dietu(ku?e s rýží a konzervy s proteinama-kupované pro veteriná?e, možná hill´s, ale to už si nepamatujeme). Po tech konzervách p?ibrala a te? je zas obézní. Dodneška, když se nají hodn?, tak zvrací. Nep?išlo se na to, ?ím to bylo, možná alergie na n?jaké jídlo.

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-06-28, 23:32
Mrzí m?, že nem?žu nahradit místo v Dlahourkov? pelíšku ko?átkem - jak já bych cht?la kot?!!!
Bohužel k našim 3 ko?kám mi p?ibylo 6-8 ko?ek zubožených a chudinek.

200m od nás se nalézá zchátralý kravín, donedávna se stejn? zchátralým zp?sobem chovu toho neš?astného dobytka.
V kravín? se vždy pohybovalo blíže neur?ené množství ko?ek, krmených v?tšinou mlíkem a chlebem, ale aspo? krmených.
Po zrušení chovu kravín osi?el a po ko?kách nikdo ani nevzdechl.
I mn? to trvalo cca 2 týdny, než mi docvaklo, že tu není n?co v po?ádku. Docvaklo mi to díky této p?íhode:

Jela jsem zadní polní cestou sm?rem ke kravínu z nákupu.
Najednou vidím u kraje silnice pohybovat se cosi tcho?ecím stylem. Úpln? mi zaplesalo srdce, že jsem natrefila na meru?kového, broskvového, pískového (prost? sv?tle zrzavého) ztraceného tcho?e a jala se podivného tvora stopovat.

Bohužel se nejednalo o fretku, ale o extrémn? zuboženého kocourka se zán?tem v o?ích a se zadníma nožkama bez vlády - bu? je po úrazu nebo možná špatn? narostl z podvýživy.
Noži?ky jako by m?l úpln? vykloubené a nep?ichycené na pánvi a nap?l je vlekl, nap?l obkro?mo kulhal a v?bec se nebál!
V pr?behu n?kolika dn? se mi poda?ilo p?ibližn? zjistit celkový po?et opušt?ných ko?ek (6-8), z ?ehož "m?j" kocourek a mourovatá ko?i?ka nemohli na zadní nohy a ?erná "angora", menší než pr?m?rn? velký fre?ák, je bez p?ední packy. Má místo ní jen bambuli.

Ostatní ko?ky si aspo? n?co uloví, ale tihle t?i byli na pokraji smrti hladem...

No abych to zkrátila - už mnoho týdn? se o n? starám a zatím ponechávám v míst? jejich bydlišt?, protože jim je tam momentáln? líp (celé léto u nás bude probíhat p?estavba, bourání, milióny cizích lidí...).
T?i ko?enkové-mrzá?kové nabírají síly a chu? k životu, kocour b?há sice špatn?, ale celkem hbit? a hlavn? ty nožky už nevlá?í za sebou - zjevn? pot?eboval po?ádný a pravidelný kus žvance, beznožka se p?estala bát a po?ítám, že bude b?hem tohoto týdne schopná snést pohlazení.
Živit mi to pomáhají jen jedni sousedé, ostatní m? maj za magora...

Fotky jsou z doby p?ed cca 6 týdny.

Takže to jen abyste si nemysleli (-y), že sp?ju k bezzví?ecí domácnosti.
Spíš ?eším, co s nima v zim? - všechny si je vzít nem?žu, ani ty t?i mrzá?ky, a?koli ti na sob? dost visí a jsou kamarádi...
Achjo! :o(((
Avatar

Přílohy: kocourek mrzá?ek.JPG (49kB)   kocourek mrzá?ek.JPG (45kB)   beznožka.JPG (40kB)  
Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-06-28, 23:43
Markéto, nevim co ?íct....
Je to hrozný (jak si ty zví?ata našla) a je to moc krásný (jak se o n? staráš)!
Avatar

Re: op?t jinozví?ecí vsuvka
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-06-28, 23:56
Markéta: Možná už t? to napadlo, ale pro jistotu, pokud jsou ko?ky (a kocou?i) už jakž-takž v kondici, cht?lo by to chytit aspo? ko?ky a nechat je vykastrovat. D?ív, než ti tam bude pobíhat dalších 10 - 20 ko?at, navíc s velkou pravd?podobností zdravotních problém? po rodi?ích.

A? se ko?i?kám da?í dob?e a pokud možno jsou z nich (skoro) normální ko?ky.

Aktuální stránka:88 z 93


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist