Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:4 z 5
Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-03-23, 21:16
kristin.g: WC Nora 3 by mnélo být dobré i pro malé fre?átko, protože vstup má nízký. Nevim jaký ko?kolit používáš a taky jak je tvé freté staré. Každopádn? skus záchodek nevybírat úpln? a vždy tam nechat "vzorový" bobek, aby fretka véd?la k ?emu záchod je.
P.S.: Já od mali?ka používám zelený Zverlit (poslední dobou fret?í Zverlit, když ho seženu) a v stelivu do WC u sebe problém nevidim.
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-23, 21:18
kristyn, i to je možné, že se mu "nelíbí" ko?kolit. ale hlavn? - týden je krátká doba.
máte ho od chovatele nebo ze zverá?e? co se nau?í fretka doma, nový chovatel jako když najde...

jinak, holky, podrobný návod, jak nau?it tcho?e na záchod, máte tady....
[forum.fretka.cz]
teda po pravd? - ono se to podle toho stejn? asi moc nedá, ale možná vám to trochu "uleh?í" t?žký nácvik... ;oP



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 23.03. v 21:20.

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-03-23, 21:27
Martino, já to ?etla, pobavila sem se výborn? :-))) Taky dobrý fejton jak odradit lidi od koupy fretky :-)))

Každopádn?: múj fre?ák najednou po 3 letech p?estal chodit mimo klec na WC, prost? to d?lal kdekoli. Naše chyba! Byli sme p?esvéd?eni, že on to "umí" a nev?novali sme této jeho ?innosti pat?i?nou pozornost. Takže po x zne?išt?ní podlahy sme p?istoupili k okázalému chválení a odmn??ování pokaždé, kdy tcho? vleze (nebo je p?enesen) na WC. Ujalo se to! Až na to, že te? na to WC leze i když "nemusí", jen aby dostal odmn?nu :-)))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 23.03. v 21:28.
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: kristyn.g (IP)
Datum: 2008-03-23, 21:42
Stelivo používáme bio kats natural orange. Má být s pomeran?ovou vuní, možná to se mu nelíbí? Je mu bez n?kolika dnu 7 týdnu a koupili jsme ho od ?lov?ka, který je prý chová n?kde na chalup? a jezdí(tedy nevím jak to jeho fretky m?li s ?istotností).

Kristýna :-)
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-03-23, 21:53
Kristin.g: Podle toho co píšeš usuzuju, že fre?átko nebylo u chovatele asi u?ené na záchod, tak neví co to je. Když jsou fretky chované bez záchoda, malé to nezná. Takže bych treté strkala na záchúdek i v kleci, pokaždé jak se vzbudí a hned ho chválila o odmn??ovala. Já když sem si donesla freté, tak sem si vzala 2 týdny dovolenou, abych ho nau?ila chovat se v našem byt? (mn?la sem št?stí, že chovatel spal s fre?átky v posteli a na WC je u?il, takže múj už všechno umn?l)
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Martina L. (IP)
Datum: 2008-03-23, 22:05
K tomu biokats orange...Kessuli sem ho koupila jako jeji prvni stelivo a to mi odmitla ihned :-P...zakoupila jsem tedy fresh a pohoda...akorad mi ted pubertanda zlobi a udela cokoliv aby me nastvala :-))
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-03-23, 22:11
Martina L: Biokats neznám, s tím žel neporadím, používám už 4 roky Zverlit...ale taky nevim jak jé tvé fret? staré...píšeš že ho máš doma týden, ale kolik je jemu? I podle toho se musí k fre?uli p?istupovat s u?ením na záchod....
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: kristyn.g (IP)
Datum: 2008-03-23, 22:23
Je mu bez n?kolika dnu 7 týdnu, narodil se 30.1.

Tak to muže být tím stelivem,zkusím tedy jiné. Dovolenu mi bohužel v práci nedají.

Snažím se ho odm??ovat, ale mám pocit, že p?edemnou ud?lá vždy jen takový "ukázkový" bobe?ek a pak když p?ijdu po pul hodin?, tak má vedle záchodku po?ádn? nad?láno...

Nejspíš je opravdu od chovatele zvyklí chodit kam se mu zachce..



Kristýna :-)
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-23, 23:00
jestli chodí ASPO? k záchodku, je to na dobré cest?... má namí?eno, jen ta p?esná trefa jaksi chybí... ;o))

jo, holky, mimina se nau?í, jen je fakt t?eba poctiv? a trp?liv? (a n?kdy i DLOUHODOB?) trénovat. horší to je se staršími fretkami, které n?kdy osud tak zavane... :o)

johanko, díky... :o)
(ale tys to ?etla už ve ferretech, ne?)

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Nena (IP)
Datum: 2009-02-18, 11:36
Ahoj, chci se zeptat jestli jsem jediná kdo má fretku prase nebo je nás víc:-) Nessie bude mít v ned?li dev?t m?síc?, mám ji od srpna minulého roku a stále ješt? nedokáže pochopit na co ta ?ervená bedýnka v rohu je. První týden to šlo v pohod?, pak ani bobek. Nemyslím, že by to mohlo být výchovou. Vždy když ji vidím, že v pokoji za?íná n?kde couvat tak ji do toho záchodu dám, tam to vykoná a super ale když ji nechám o samot? tak p?ijdu a n?jaké bobíky m? tam vždycky ?ekají. Zkoušela jsem záchod p?emístit tam kde si navykla chodit, dát na to místo pelíšek, zavírat ji do klece když to vykoná špatn?, dát ji v?tší záchod a všechno možné, ale nic nepomohlo. Už jsem se smí?ila s tím že to tak p?jde vždycky. Jen by m? vážn? zajímalo jestli je takových víc.

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-02-18, 11:39
Mám dv? takové prasata ob? holky. Záchod uznávají jen v kleci a to te? za?ínají taky lajdat a mimo klec kadí a ??rají naprosto svobodn?. Kde zrovna stojí tam to ud?lají!!!

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-02-18, 11:41
Nena, já to tipuju na pubertu :-) myslím, že když budeš takto pokra?ovat, po pubert? by mohla na záchod chodit.
Múj fre?ák bude mít 5 let a taky ob?as ud?lá pot?ebu mimo záchod. T?eba když se vzbudí v pokoji a jde do pelechu v koupeln?, jak je rozespalý, nezahne k záchodu, ale ud?lá to prost? "cestou" na koberec :-)
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Nena (IP)
Datum: 2009-02-18, 14:46
No taky jsem si myslela, že je to pubertou, ale že by m?la pubertu od t?etího m?síce? To se mi nezdá. Ale aspo? kousek nad?je:-)

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-02-18, 14:49
Nena, klidn? i od t?etího m?síce, ?íkám tomu "d?tská puberta" :-) Ned?je umírá poslední :-)))
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Nena (IP)
Datum: 2009-02-18, 14:56
No pokra?ovat s výchovou ur?it? budu, nejsem p?íznivce po*raneho pokoje;-)

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-02-18, 17:53
Off topic...Nessie,sakra to jsem nev?d?la že máš problémy s hygienou :-))))))
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-02-18, 19:25
OFF: Majdo, te? si to tu hezky zamotala :-))))
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-02-18, 20:44
No jo já vím, se omluvuju :-)
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-02-18, 21:15
Johana napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Nena, klidn? i od t?etího m?síce, ?íkám tomu
> "d?tská puberta" :-) Ned?je umírá poslední :-)))


po d?tské pubert? p?íjde puberta, po pubert? pozdní puberta která v pokro?ilejším v?ku p?echází v senilnost :oD ...takže 100% ?istotná fretka nikdy nebude :oD

já p?estala bobky na podlaze ?ešit, mám lino takže nechám fretky vyb?hat, když si pak zalezou spát, tak obejdu byt, pozbírám, ut?u, vyt?u a je klid... od tý doby mi za?ali chodit v pohod? na WC, myslím, že to srajd?ní na podlahu je spíš provokace, takže když jsem se po nich ohnala, nebo je drapla a str?ila na WC, tak akorát za?ali poskakovat, mrskli to o kus dál a nic se tím nevy?ešilo...




[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Nena (IP)
Datum: 2009-02-18, 21:50
já to taky te? ne?eším jinak než tím že ji odnesu na záchod když ji vidím, když ne tak to hold ut?u, jinak ji taky pat?í celý barák:-) dneska m? rozesamála... jsem sed?la na záchod? ona p?išla otev?ela si dve?e zacouvala vedle m? a hodila bobíka...:-D ....jsem ji ani potrestat nemohla:-D
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-02-18, 22:22
Neno, tak to je hodn? vtipný:-))))
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-02-19, 10:28
Nena, no prosím, jak inteligentní zví?e máš! Ješt? si stéžuj. :-)))))
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2009-02-19, 11:13
Majdo ty spos?áku, chceš zas n?jakou p?knou uvítací ceduli?????????????:-)
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-02-19, 12:24
Neno, m?žu ti ?íct, že fretek, 100% ních prasat je víc.. Damián chodil do puberty docela spolehliv? na wc, když vid?l že ho odm?ním, tak šel klidn? p?es p?l bytu až do klece.. Za chvíli bude mít dva roky a je to úpln? naopak.. Spo?ítám na prstech jedné ruky kolikrát si na to wc došel, jinak to pustí tam, kde zrovna je a ješt? si drze p?ijde pro mlsku. V kleci je skoro stoprocentní, tam vedle nechodí. Nevidím problém v jeho ne?istotnosti, ale v tom, že má pocit, že si ho málo všímáme. Je schopný se mi vy?urat 5cm od nohy když se dívám na televizi t?eba a nev?nuju se mu. Dneska v noci m? nemohl probudit tak se vy?ural vedle postele hned u mojí hlavy. D?lá to schváln?, ale jednu dobu jsem si taky myslela, že prost? nechápe na co je v místnosti tolik wc. Sami?ka mi naopak šla jinam než na wc dvakrát, jednou když byla nemocná a podruhé když jsem jí omylem zav?ela do místnosti bez wc. V pubert? ani v ?íji nešla mimo, ani nezna?kovala. Je to hodn? individuální, ale jak píše Žofiro- d?lám to stejn?, ned?lám kolem toho humbuk a prost? to uklidím. Když jsem je se?vala, vyt?epala kožich a posadila na wc, tak to schváln? p?jdou vedle.. Vymyká se to všemu co jsem kde ?etla, ale jen tohle u m? zabralo, te? je "nehod" fakt o hodn? mén?. Hlavn? m?li snahu zalézt n?kde kde to na první pohled nevidím:))))
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-02-19, 13:47
no u nas to takhle bezne funguje, ze Nela chodi delat bobek vedle naseho wc na dlazdicky :-) ale tam se mi zachod fretci nevejde a ani to neresim, utru toaletakem a vyhodim. je fakt, ze to je asi jediny misto, kde ji za to chvalim, ackoli nechodi jakoze do zachodu :-)

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Nena (IP)
Datum: 2009-02-19, 14:53
Jo to jsem si taky všimla, že když jsem ji n?kde vid?la, že couvá, tak jsem na ni okamžit? vyjela. No a pak jsem si všimla že za?ala chodit za postel kde ji nevidím. Ony ty potv?rky moc dob?e ví co d?lají:-))
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2009-02-19, 14:58
Taky máme fret?í prasátka.
2 kusy záchodek používají. Felipe (10m?síc?) ne, ale už jsme se nau?ili, že prost? když pouštíme, tak ho chvíli pronásledujeme a když couvá, dáme ho tam, kam to má ud?lat a on to ud?lá. Jen nechápeme o co mu jde. Jelikož vždycky vleze do záchodku, o?uchá, vyleze, zacouvá kousek vedle ..
Bohužel tohle d?lá i v kleci.
Ale beru to tak, že na linoleu se to dá.
Jenže Eliška je ten správný poklad. V kleci v pohod?. Ale venku? Sem tam záchodek, v?tšinou t?sn? vedle n?j. To by ješt? šlo, jenže ona mimo klec hází p?lcentimetrové žížalky, takže za tu ho?ku si takhle stihne ozna?it celý byt. Vrrrr.
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-02-19, 19:51
Jeanette: Eliška to je ta divoška? To je zvláštní že si takhle zna?kuje byt.. Damián takhle zna?koval akorát místo p?ede dve?mi, bylo to fakt o nervy..
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2009-02-19, 21:52
Hanulko, ano, to je ta divná fretka :). Za m?síc to bude rok, co ji máme a d?lá to po?ád. A denn?.
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-02-19, 22:33
mn? se osv?d?ilo ned?lat humbuk (= úžasná zábava), ale bleskov? zasáhnout - tj. vystartovat, odchytit, p?enést na správné místo, UDRŽET NA N?M POT?EBNOU DOBU, p?ípadn? xkrát vrátit a potom CHVÁLIT a ODM??OVAT. odm?nama upev?uju návyk chodit "na správné místo" ob?as dosud, u všech.
tímhle stylem se mi poda?ilo nau?it na záchod i dvouletýho kluka, který k nám p?išel jako stoprocentní ?un?. po zhruba p?l-t?i?tvrt? roce NEUSTÁLÉHO dozoru a výše uvedeného postupu je z n?j na 90-95 % ?istotná fretka. v kleci chodí všichni t?i na stopro, ale taky to tak nebylo vždycky.
jsem tedy p?esv?d?ená, že nau?it se dá vícemén? každá fretka, ale že samoz?ejm? z tohodle pravidla existujou i zarputilé a pali?até výjimky, a nepochybuju o tom, že nap?. tcho?i a polotcho?i mezi n? ?asto pat?í :o)



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 02.06. v 00:23.

Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:4 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist