Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:3 z 5
Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-17, 20:38
Neetta: To pod ten radiator ur?it? ud?lal proto, že tam byla sestra...fretky se rádi p?edvád?jí...teda múj ur?it? :-)
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-08-08, 13:11
Nedávno se tady na fóru ?ešil záchodek do p?epravky. Pokud má n?kdo problém s tím, že nem?že sehnat vhodnou velikost, pop?. dostate?n? vysoký okraj, m?la bych návrh.
Nehodily by se pro domáckou výrobu záchodku do p?epravky (?i jinam) plastové krabi?ky r?zných velikostí, které prodávají v domácích pot?ebách? Slouží nap?. k ukládání potravin, nejsou p?íliš drahé a výb?r je docela velký. Sta?ilo by na jedné stran? vy?íznout otvor na vstup, ud?lat otvory na provle?ení drátku nebo provázku a p?ipoutat záchodek k p?epravce, aby se neposunoval.....
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: KKatka (IP)
Datum: 2007-08-08, 14:11
Tady tu možnost už jsem zkoušela - po?ídila jsem si dózu na potraviny asi za 39,-- p?esn? v té velikosti, aby se mi p?esn? vešla do p?epravky. Ale hned po ud?lání otvoru na vstup jsem ji musela vyhodit - šlo to špatn? vy?íznout a p?i tom ?ezání se to i na n?kolika místech naštíplo, takže vznikly dost ostré okraje. Te? jsem sehnala p?knej rohovej a tcho?inka si do n?j do p?epravky ob?as odsko?í i p?i výb?hu.
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-08-08, 14:32
Když je to z plastu, nešlo by to t?eba místo ?ezání vypálit? Nebo u?íznout a p?ípadn? okraj zatavit, aby nebyl ostrý.
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-08, 14:33
já jednu takovou nádobu z domácích pot?eb mám, ani jsem ned?lala snížený vstup, protože je vysoká asi jako obdélník pro ko?ky - zdravá dosp?lá fretka s tím nemá problém. m?la jsem kliku, zm??ila jsem vnit?ní rozm?r clipperu 3 a poda?ilo se mi sehnat nádobu p?esn? na ší?ku a do necelé poloviny p?epravky. do zadní ?ásti nádoby jsem kovovou ty?kou vypálila (nah?ála nad plamenem) dv? dírky na provázek (uchycení) a jsem s tím maximáln? spokojená.

a není to nádoba na potraviny, spíš takový obdélníkový lavor nebo nevím, k ?emu to slouží.




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 08.08. v 14:34.

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-08-08, 14:55
Malá vychytávka na ostré okraje vy?íznutého plastu: seberte drahé polovi?ce pájku a okraj n?kolikrát p?eje?te horkou pájkou, až se hrany zahladí. Pak šikovn? nenápadn? pájku vra?te, a až jí bude chtít polovi?ka použít - ute?te, protože to smrdí, jak se vypaluje plast a podivujte se, jak to? Co jsi s tím d?lal?

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-08-08, 15:02
Gazzo, k ?emu nás to tady navádíš?? :o)))
...hmmm, musím ?íct, že je to chytré...akorát v?d?t, jak taková pájka vypadá... ;o)))
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-08-08, 15:14
N?kdy jako topné t?lísko do akvárka nebo veliká tužka s rukojetí, jindy (v?tšinou) jako st?íkací pistole s drátem vep?edu a š??rou do zásuvky.

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-08-08, 15:19
:o)))
Jo jo, doma máme. V mých rukou se všechno kutilské ná?adí m?ní v nebezpe?nou zbra?. :o)))
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-08-08, 19:25
Martina: myslíš takovou nádobu?



;o) tak tu mám taky, je bezvadná. ješt? bych cht?la cosi takového do malé p?epravky, protože tam se sice ten wc pro ko?ata vejde, ale pak tam zbývá tak 5 cm místa a navíc je to nízké (ten kot?cí)
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-09, 09:18
jo, to je p?esn? ona! i barva.... :o) jen jsem nevy?ezávala ten p?ední díl, protože to zvládnou p?elézt fakt i mimina PO ODSTAVU.
te? koukám .... nemá ta tvoje uši? to by znamenalo, že to není P?ESN? ona, ale SKORO... moje je bez uší.

já pokaždé, když jdu kamkoli, kde se vyskytujou um?lohmotný misky, tak se rozhlížím po záchodech do p?epravek a po malých miskách s ví?kem, které by se daly použít na krmivo. protože bez ví?ka je krmivo po cest? všude, jen ne v ní. ne, že bych jezdila jak ?ábel a vylítalo to, ale reno se o to postará. momentáln? mám ví?ko vyrobené, ale není to ono a ob?as se mu povede ho vyndat....

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-08-09, 13:38
Mirim: ta nebezpe?ná zbra? vypadá takto [www.tipa.eu]

Gazza: jsi mazaný ?ábel:-)

Jordi: moc p?kná cottage, p?edpokládám, že je to Clipper, jak velkýho ho máš a na kolik tam dáš fretek?:-)
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-08-09, 14:49
martina: je to ?tercový lavor zakoupený v Jysku ?i jak se tomu nadává, ten obchod s domácími pot?ebami všeho chu?i. Uši, no jestli ušima myslíš ten okraj - rantlík, tak ano má, jako každý lavor. P?elezou to, to jo, ale jak tam mají to l?žko, tak je n?kdy prov?šený tak, se jim do toho blb? leze, když jedna 2 fretky chrápou naho?e a další chce do záchodku ;o)

Nessie: ano je to Marchioro Clipper velikost 3. myslím, že se tam vpohod? vejdou 3 fretky i 4.
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-09, 14:57
ne ne, rantl ne, zdá se mi, že vpravo je vid?t kousek pod okrajem lavoru otvor, jakoby ucho...
ten "m?j" není ?tverec, ale obdélník, takže to není úpln? p?esn? stejné, jen skoro... :o)

pelíšek mám zav?šený o malinko výš, takže do záchodu je o n?co snazší p?ístup.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 09.08. v 14:59.

Pomoc, fretak mi kadi, kudy chodi
Zaslán uživatelem/kou: Faram (IP)
Datum: 2007-08-15, 09:00
Mam prosbu, mam dvouleteho fretaka, ktery evidentne neumi chodit na zachod, jeho minuli majitele se nam nepochlubili, ze ho davaji pryc kvuli tomu, da se to nejak naucit?


Priznaky: Da se nejak naucit ten fretci reflex - chodit na zachod do rohu? mame ve zvyku poustet nase fretky volne po byte, ale ted jsem odsunula postel a objevila nekolik darecku, proste se sice umi vratit do klece, kdyz se jde napit a podobne, ale na zachod to neumi.

Nejvetsi problem je, ze chodi volne pres pokoj a kdyz to na neho prijde, tak si proste drepne zrovna v prostred mistnosti.


Diky za vsechny rady, nerada bych ho kvuli tomu musela davat pryc, ale jaksi je to po delsi dobu neudrzitelne, zvlast, kdyz mame parkety.


Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-08-15, 09:14
Krom? klece má fre?ák n?kolik záchodk? i v místnostech, kde se voln? pohybuje? Jen velmi málo fretek se vrací ochotn? do klece ud?lat bobek. N?kdy je t?eba mít záchodky v každém rohu.
Radila bych pro za?átek vypoušt?t fre?áka hned po tom, co se vykaká v kleci. Bobky, které utrousí jinde na podlaze, p?enést do venkovního záchodku a ukázat mu to. Pokud za?ne zvedat ocásek, ok?iknout ho, rychle p?enést do záchodu a nechat vyprázdnit tam. Každý úsp?ch odm?nit dobr?tkou a pochválit. Nežádoucí místa, kam se vykakal, po?ádn? umýt a p?ekrýt pach hovínka t?eba octovou vodou.
Je to b?h na delší tra?, zvláš? s dosp?lou fretkou, která 2 roky kadila, kde cht?la. Pravd?podobn? bývalí majitelé byli ned?slední. :o(



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Mirim dne 15.08. v 09:16.
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-15, 10:28
ano, souhlas s mirim,
budete ho to muset u?it podobn? jako mlád?, podporovat hojn? pamlsky, když se trefí a o i tehdy, když se trefí až poté, co ho p?enesete! a po?ítejte s tím, že to bude ur?it? náro?n?jší a delší "výuka". budete za ním v prvních týdnech muset "b?hat", aby se vám poda?ilo co nejvíc jeho ?un?cích pokus? p?ekazit a nasm?rovat ho správn?.
p?idat záchodky do prostoru, kde se pohybuje bude nutnost. taky bych doporu?ila zamezit p?ístup tam, kde opravdu nechcete mít nad?láno (t?eba pod tou postelí nebo ve sk?íni). jemu to bude chvíli trvat, než pochopí, že o takovou pozornost nestojíte a je zbyte?né, abyste se vzájemn? kv?li tomu trápili (on vás bobky, vy jeho hubováním), lepší je tomu p?edejít.

to, že ho p?edchozí majitelé dali pry? ale pravd?podobn? nebude tím, že není ?istotný. NAOPAK - není ?istotný proto, že se mu z n?jakého d?vodu nev?novali, nevychovávali, nezajímal je. tak pro? by si nechávali zví?e, které je omrzelo - a to pravd?podobn? již velmi záhy po po?ízení.

p.s. ale nemyslím si, že by byl tak "starý, aby se nemohl nau?it novým kousk?m"! tak hodn? št?stí... :o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 15.08. v 10:29.

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2007-08-18, 20:31
Op?t se na vás obracím s prosbou o radu. Co se 3 prdlýma mladýma fretkama ( samé holky, ale to asi nehraje žádnou roli ), za?ali bydlet v jedné kleci, dostali záchod s ko?kolitem...a prý z n?j mají jen ohromnou srandu ( a že teda ty t?i dohromady umí d?lat bordel, to ur?it? ko?kolit lítá na všechny strany ). Nosí si tam prý i jídlo...prost? záchod na hraní:-/...Dá se to t?em fretkám n?jak vysv?tlit, co d?lat a ned?lat?? Nep?ejde je to ?asem?

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-18, 20:37
Hlavn? používat stelivo do záchodku, které jim vyhovuje (údajné silikon spíš považují za pískovišt?, jako ostatní stelivo) no a pak nevybírat záchod celý, vždy tam nechat "vzorek" a p?i výmn?n? steliva celého, dát navrch trochu toho použitého. Ale jinou radu na fret?í zlomyslnost fakt nemám :-)))
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-08-18, 20:48
...a taky bych se asi ne?ídila tím,co píší na n?kterých stelivech,že se má nasypat t?eba 6 a více cm steliva,to už za pískovišt? považuje i ta moje p?íšerka,která s chozením na WC nikdy problém nem?la :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 18.08. v 20:49.
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Dretu (IP)
Datum: 2007-08-19, 11:01
No, prý mají ty klasické "kamínky", vzorový bobek taky... ob?as se tam i vykadí. Takže myslím, že jedna fretka by byla v pohod?...ale jak jsou ty t?i ?ertice pohromad?, tak se nedají moc zkrotit:-P Uvidím jak si s tím mamka poradí..:-)

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Martina L. (IP)
Datum: 2008-03-23, 17:07
Dobry den...chtela bych se zeptat tech,co maji doma fretuli volne po byte...mam holcicku 9 tydnu starou...v kleci vubec neni...ma svuj pelisek na dost klidnem miste kam si chodi sama lehnout a hned u nej samozdrejme zachudek,jelikoz sem si vsimla ze ta mala potvora je pekne lina a dyz se probudi,tak si drepne hned do prvniho rohu :))...Pristup ma jinak samozdrejme do kuchyne,kde ma stale nasypane papani a mysku s vodou...ale...jakmile se tchor po probuzeni a vykonani sve potreby do zachudku (vzdy samozdrejme hlidam a chvalim),jde lumpacit po byte...mno a kamen urazu,kdyz to na ni nekdy prijde pri dovadeni,tak ze by si sla do zachodku se rict neda :)...nekdy si ta dojde,ale spis je ji pohodlnejsi si dojit na nejake misteccko v dane mistnosti...Tak se chci zeptat,jetsli porizeni zachodku do kazde mistnosti,delam spravne a uz jen proste hlidat,prenaset,trestat a chvalit...Mockrat dekuji

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-03-23, 17:11
Marti jojo:) V podstate sis odpovedela sama :) Ja mam 4 tchore navolno, 3 WC- v kazde mistnosti kam chodi:)
Ted ma taky navic fretina svuj vek...pubertu, takze jeste bude s WC zlobit.
Moji jsou taky lini a ujizdi jim to vedle,sem tam...chce to vydrzet :)
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-23, 17:15
Martina L. napsal/a:
-------------------------------------------------------

> Tak se chci zeptat,jetsli porizeni zachodku do kazde mistnosti,delam spravne a uz jen
> proste hlidat,prenaset,trestat a chvalit...

ano, tam, kde se fretka pohybuje, je lepší "instalovat" záchod, málokterá si dob?hne do klece nebo do jediného záchoda v byt?. správné je i "hlídat, p?enášet.... chválit" (což znamená odm??ovat) a tak po?ád dokola asi milionkrát... v?tšina fretek, zejména holek, se to nau?í a jsou ?istotné, nemusíš se bát. jen když není v kleci, ale voln?, budeš mít výuku podstatn? složit?jší, protože když nejsi doma nebo spíš, nikdo jí nebude "upev?ovat ty správné návyky na správných místech". v kleci v?tšina fretek chodí na záchod i bez výuky, tak n?jak p?irozen?... :o)

trestání rozhodn? nemá smysl, to klidn? vynech, nechápala by, za co. p?ece vykadit a vy??rat se musí... ;o)



Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Martina L. (IP)
Datum: 2008-03-23, 20:40
Jo a jeste taka technicka...nevim,treba to je jen muj dojem,ale zda se mi,ze je ta moje princezna snad stydlivka :-P...zachudek co ma na chodbe(je to spis taka velka predsin) je vsem na ocich,tak na ten vubec nechodi...pelisek ma prave taky v predsini,ale schovany za zavesem,aby mela svuj klid a u neho ten jeji jeste jeden rychlo zachudek a i jsem si vsimla,ze dyz uz vyvadi nejaky volovinky prave tady a zacne couvat nekam uplne mimo a ja ji prenesu na ten,co je moc videt,tak z neho hned vybehne a prcha si do toho,kde neni videt :-P...stejne tak mi to delala i v kuchyni...byl moc videt a dneska jak sem ji ho prenesla na misto,kde neni videt,si na nej dosla...Je teda mozny ze by se mohly fretky i stydet? :-P

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Martina L. (IP)
Datum: 2008-03-23, 20:50
Jinak Marti s tou tezsi vyukou,tak s tim jsemeza techto podminek samozdrejme pocitala :-)...procetla jsem si vsechno mozne nez sem si fretuli poridila :-)...jen mam prave taky pocit,ze ta moje potvurka mi tohle kakani mimo zachudek dela uz prave ze naschval :-P...pres noc totiz jeste ani jednou neudelala svou potrebu nikam jinam nez na zachudek...musim zatukat :-P...a mrska vi,ze prave timhle me alespon trochu vytoci...jelikoz co jsem se docetla,tak nervy jsem si uz dopredu poradne opancerovala :-P

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-03-23, 20:54
MartinaL: fretka si v?tšinou v byté "vybere" sama, kde chce mít záchod. A pokud ji n?kde umístn?ní záchodu nevyhovuje, tak tam chodit nebude a téško se s tim néco zmúže :-))) Múj fre?ák má záchod v kuchyni taky "na dohled" a když se k nému šine, tak sme zticha a couváme aby nás nevid?l...pá? jinak na záchod nepújde a ud?lá to jinde :-)))
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-03-23, 20:57
MartinaL: Múj fre?ák (nekastrovaný samec, rozmazlený 4 letý jediná?ek) si taky vynucuje pozornost tím, že jde mimo záchod. Zejména když je tu návšt?va a já mám tu drzost, že se mu chvíli nev?nuju :-))) Tohle "záke?nické vydírání" je asi u fretek normální :-)))
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-03-23, 21:06
jo, spousta fretek nesnáší, když se na n? p?i "tom" ?u?í a taky mívaj n?kterej záchod oblíben?jší než jiný... a taky d?laj naschvály, takže á, bé i cé je správn?... ;o)
je dob?e, že máš naštudováno, bude se ti to MNOHOKRÁTE hodit a naopak - tvoje fre?ule ti to mnohonásobn? vrátí... :o)

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: kristyn.g (IP)
Datum: 2008-03-23, 21:09
Ahoj, prosím pora?te. Máme doma asi týden malého mr?ouse a máme velký problém chodit na záchudek(Nora3). Párkrát se poda?ilo, ho p?im?t ud?lat pot?ebu na správné místo, ale když je sám radši pokaká i nastražený "falešný pelíšek", než aby si došel na ko?kolit. V pátek jsem odpoledne p?išla z práce domu a v kleci leželo asi 5 bobe?ku a všechny p?ed záchodkem. Mužete mi prosím poradit, jak ho to nau?it alespo? v kleci? Nevíme jak na to. Zkoušeli jsme falešné pelíšky, vzorové bobe?ky a nic nepomáhá :-( Napadlo m? t?eba vym?nit ko?kolit za jiný...?
D?kuji

Kristýna :-)
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12345Další
Aktuální stránka:3 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist