Jít na stránku:  12345Další
Aktuální stránka:1 z 5
Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-09-17, 12:11
cht?la bych se vás zeptat a poradit, jak velkej by mel byt zachudek pro fretci samiku. Koupila jsem takovy klasicky trojuhelnikovy v Pet Centu na Andelu, vetsi jsem videla az na srazu v nedeli v piet. parku. Pro me se zdali az moc velke.
Premyslela jsem o tom, ze Bara mi do zachodku chodi malo, protoze se ji zda malej. Je to mozny? Vcera u nas byla kamaradka, ktera ma tedy samce, rikala, ze koupila Ferdovi velkej kocici obdelnikovej zachod bez strisky, a ze ji na nej Ferdik chodi. Pokud bych ho koupila, zacpala bych Bariny oblibeny rohy, kam chodi. Co myslite?

wc+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 20:51.

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Jana (IP)
Datum: 2003-09-17, 12:17
My jsme taky vyzkoušeli onen trojúhelníkový zách?dek, ovšem bez úsp?chu, bestie chodily všude kolem. Takže jsem se zase vrátili zpátky k velké obdélníkové asi 10 cm vysoké míse pro ko?ky a je klid. Tam sice taky chodí v?tšinou jen do onoho rožku, ale mimo se jim zada?í jen vyjíme?n?.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 12:07.

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-09-17, 13:12
My máme také vysoké v?tší misky (pro jednoho tcho?e). Kakaj do výšky a navíc si k takovým úkon?m pot?ebujou zacouvat, což jim nejde v p?íliš malé misce, kde neud?lají ani krok, natož n?kolik pozpátku.

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2003-09-17, 13:52
Taky jsem z horlivosti koupila trojúhelníkový záchod pro fretky. Ale po dvou dnech jsem b?žela koupit takový ten menší ko?i?í záchod bez st?echy. Pasuje nám naprosto p?esn? do voliéry. Ten trojúhelník byl moc malý a hlavn? lehký, a tudíž asi tak p?tkrát denn? vysypaný, a bobky všude po kleci. Po vým?n? záchodu byl i fre?á, co do ?istotnosti jako vym?n?nej.

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2003-09-17, 13:58
Trojuholnikove zachody sme prestali pouzivat, ked tchor dorastol na dlzku cca 40 cm. Odmietal do nich chodit, boli mu male. Vyuzivam ich len vynimocne vtedy, ked ho musim prenocovat v prepravke a musi byt zavrety. Inak mame v byte 3 zachody velkosti 30x40x10 a je to celkom v pohode.

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2003-09-17, 16:11
No tak my máme normální trojúhelníkový a vyhovuje. Bohužel si bohoušek ke kakání vybral nejnižší stranu :o)) takže ob?as n?jaký ten bobešek p?epadne :o) Jinak co se pravidelnosti používání záchodku týká tak jsme na tom stejn? jako ostatní :o)) bu? to prost? lupn? do botníku a nebo si to zkrátí p?ez skrýš za sporákem :o)

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-09-17, 17:28
a nevyhazujou z n?ho písek? Jen jsem se tak zamyslela,že není krytý.

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Keti (IP)
Datum: 2003-09-17, 18:48
Naša Ajka používa trojunolníkový úplne bez problémov. Možno preto, že už v obchode mala taký a bola zvyknutá. Zato náš nový prírastok Daska miluje prehadzovanie záchodovej misky z jednej strany na druhú a samozrejme piesok je po celej klietke. Ale je to ešte mimino, tak ju to sná? prejde.

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2003-09-17, 22:08
Tak náš ?enda pot?ebuje záchod hlavn? velký - jak se tam nevejde, hledá si míste?ko tak dlouho, až skon?í hlavou a packama na písku a zadkem mimo. Velk trojúhelníkový se st?echou se nám osv?d?il, protože v n?m nekadí p?es okraj. Navíc ten velký je po napln?ní pískem dost t?žký, takže ho nep?evrací. Ale je fakt, že s malým trojúhelníkem bez st?echy jsme taky poho?eli. Bu? byl vysypaný nebo použitý-nepoužitý výše popsaným zp?sobem. Velké obdélníky nejsou špatné, ale po?ád jsme ?istili pokad?né okraje. Takže s velkým trojúhelníkovým s deklem - nejvyšší spokojenost. Chodí na n?j samec ?enda i sami?ka Margaretka naprosto vzorn?, chodily na n?j i další dv? fretky, které jsem p?es léto hlídala - také naprosto v pohod?.

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-09-18, 00:34
Dy? to ?íkám - pot?ebujou si zacouvat. Nebra?me v rozletu!!!!!!! :-)))

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Suze (IP)
Datum: 2003-09-18, 09:28
Nase dve krasky maji taky kazda trojuhelnikovy, po domacku delany z lina.Vyhovuje jim docela dobre,jak zjisujeme :o)
Jen oblibenou zabavou male Chucky je rozhazovani cisteho pisku po cele voliere :o)
Starsi si timhle taky jako mala prosla,ale ted uz je v klidu.

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: VER?A (IP)
Datum: 2003-09-18, 11:49
MY MÁME TAKOVEJ UM?LOHMOTNEJ. KOUPILA JSEM TO ASI ZA 30,- A P?VODN? TO ASI M?LO SLOUŽIT JAKO MISKA DO LEDNICE. VELIKOST JE AKORÁT. POTVORY TO NEP?EVRÁT?J. JEN LILI ZA WC HLEDÁ PO?ÁD POKLADY. HLAVN? KDYŽ JSOU VY?IŠT?NÍ, TAK TO ODŠUPUJOU. JENŽE LILI JE TRHLÁ. ONA KDYŽ SE SYPE KO?KOLIT, TAK U TOHO MUSÍ BÝT. KDYŽ BY JSME JÍ NEPUSTILI ZA?NE KOUSAT. A PAK KDYŽ SE TO SYPE VLEZE DO WC A ?EKÁ, JAK VE SPRŠE. A PAK KONE?N? SE ZA?NE KO?KOLIT SYPAT A ONA JE BLAHEM BEZ SEBE. PAK SE V TOM ?ISTYM KO?KOLITU ROCHNÍ. REJDÍ TAM ?UMÁKEM, JAK DIVÁ. A PAK SE DIVÍ, ŽE KEJCHÁ.

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-09-18, 12:21
Tak vám musím napsat, jakoumám radost. V?era už jsem to nevydržela a šla jsem koupit VELKÝ záchod. Obdélníkový, který je o 20 cm menší než klec. do toho kousku se nám akorát vešla misti?ka. Asi 20x jsem Bá?e ukazovala její záchod, odm??ovala jí mlskama (ko?i?í ?okoládou) a když šla ze záchodku ven, dala jsem jí tam znova a d?sn? jí chválila :))
Zkoušela ho odstr?it, tak si asi myslím, že tam dám víc písku, aby se to nehlo v?bec. Po?ád ho totiž chce mít uprost?ed klece a pak tam nemá žádné místo k prob?hnutí. Byla ze záchodku nadšená, hrabala stelivo a užívala si. Ve?er zase odsunovala záchod. Ráno jsem se zd?šením p?istupovala pomalu ke kleci a hle, oni byly bobky v záchodu. Pochválila jsem Báru, jenže co jsem jí pustila, hned lítala jak prdlá a kdybych si nevšimla, že utekla do chodbi?ky a vlezla si na oblíbené místo pod jízdní kola, kde zacouvávala ke zdi a zvedala ocas. Zak?i?ela jsem za ní, že se to v ní udrželo a zdrhla. P?itom jsem schodila v?šák a jedno kolo na zem. Hledal ajsem Báru, dala jí na záchod a tam se vykadila. pak jsme ji stršn? chválili. Je to potvora vy??raná.

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: VER?A (IP)
Datum: 2003-09-18, 13:32
MY MÁME KRÁLI?Í KLEC NA DV? FRETKY. TAKY TO TAM MAJÍ PLNÝ, ALE JE TO TÍM, ŽE JSEM JIM UD?LALA VELKOU HOUPA?KU. ANI JSEM NETUŠILA, ŽE TAK JEDNODUCHÁ V?C JIM UD?LÁ TAKVOU RADOST. UŽ SPINKAJ JEDIN? V HOUPA?CE. A MISKY MAJÍ POD NÍ.

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2003-09-18, 13:50
Bohouš má docela velkou klec a tak n?jak se to tam v pohod? vejde. Ješt? jedna fratka by se tam ješt? vešla :o)) Máme docela chlednej byte?ek tak se práv? chystám na výrobu teplé houpa?ky na zimu.

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-09-18, 13:57
Já chci Bá?e taky ud?lat houpa?ku. Dneska se pojedu podívat za rodi?ema, tak poprosím maminku, aby mi pomohla n?co vymyslet. Jakou mám nejlíp koupit látku?

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Michal (IP)
Datum: 2003-09-19, 12:16
My jsme na nasi fernetku poridili v Globusu poradny kocici, mozna az moc velky na klec (vejde se tam jen tak tak!, ale uz jsme bez problemu z "pressravanim".

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: VER?A (IP)
Datum: 2003-09-19, 13:42
TA NAŠE HOUPA?KA JE RU?N? D?LANÁ. PROST? JSEM UST?ÍHLA STARÝ DŽÍNY. OKRAJE OBŠILA A ZAV?SILA ZA KLEC. TRVALO TO ASI 15 MIN.

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Lesana (IP)
Datum: 2003-09-19, 14:07
Já jsem houpa?ku ud?lala ze starého tri?ka.Místo do klece,jsem jí zav?sila pod židli (v?era ve?er), no a ty moje mršky hned musely prozkoumat co to je.Vy?ádily se dosytosti,protože bez odmlouvání šly spát do klece.Pochopiteln? pr?zkumnice Saša p?išla nato,že m?že vylézt i na židli a odtud až na st?l.To bylo n?co pro ní.


Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-09-19, 14:15
Tak já už mám houpa?ku ušitou. Vyšla m? na 100,-K? a 15 minut práce na stroji.
Koupila jsem stejny material, jako z neho mame usite batuzky. Rekla jsem si jen o pul metru (zbylo mi jeste na decku do domecku a na vetsi pro pejska Saru). Latka me stala 75,-K?, jelikož paní prodava?ka neum?la po?ítat. Ušila jsem jí velkou 37x47cm, rada od Šárky. Ušila jsem tam z tkalounu poutka a koupila malé karabinky s kroužkama na klí?ky. T?ším se, až jí Bá?e zav?sím a bude v ní spinkat nebo blbnout. Jinak Už mám pro ní vybraného manžela a jsme domluvení na jaro. To budou krásné d?ti?ky.

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2003-09-19, 14:56
To Kopretinka: No tak to je paráda, hlavn? a? se v tom Barušce líbí. M? se moc líbí nápad pov?šení houpa?ky po židly. to by se bohoumil zbláznil - zkusím to.

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: kopretinka (IP)
Datum: 2003-09-19, 15:06
to Boubela: No tak to abych koupila ješt? jednu látku a šila o víkend další :))
Já bych docela zkusila ten tunel, co byl na tehlech strankach ke stazeni.

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2003-09-19, 17:56
To Kopretinka: No ten je pro m? moc složtej. Ne?íkám, že bych ho neušila, ale jsem na to líná. Já ho rovnou koupila, i když za nehorázné peníze. Já nevím, že pro ty naše milá?ky je všechno tak drahé :o((

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Petra (IP)
Datum: 2003-09-29, 18:27
V?bec nem?žeme našeho fre?áka nau?it chodit na záchod. Kdyby chodil n?kam jinam, ale na jedno místo, ješt? bychom si snad poradili, ale on to doslova nechává tam, kde ho to potká. Ani si nezacouvá, klidn? se vykaká nebo vy??rá doprost?ed pokoje nebo i do postele. Je to naše první fretka, všechno ostatní docela zvládáme, ale z toho jsme úpln? neš?astní, protože ten pach se pak odstra?uje daleko h??. Ani ocet v?bec nezabírá, protože on k tomu p?ece ne?ichá!!! Prosím pora?te. D?kuji Petra

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Evík (IP)
Datum: 2003-09-29, 20:26
Tak náš Artuš ke své pot?eb? si oblíbil práv? ten rohový zách?dek.
Jako vystýlku do n?j používám ko?kolit, sic pravda, ob?as ho pán vyhrabe, ale není to tragédie, dá se to. O to horší je, když má pani?ka zpožd?ní, v?as toaletu nevy?istí, tak to teda je problém, protože a? volný protilehlý roh, záchod je zkrátka špinavý a just to ud?láme vedle zách?dku. Což pro pani?ku plyne pou?ení.....nezanedbávat své chlupaté zlatí?ko a nikde necourat bez n?j. Mimo prostor klece máme oblíbený kout v kuchyni pod stolem. Ješt? že tam máme lino, takže odklizení vo?avých poklad? není zas tak velký problém a ješt? se jedna fretka pobaví. No víte jaká sranda je pozorovat dvounožce v pozici ?tvernožce?
Jinak škoda, kapsi?ky nemáme oblíbený, naše jistota je voln? ležící hadr na podlaze nebo n?co tomu blízkého, t?eba doba velkého prádla je pro našeho fre?áka ?as ?ád?ní. O to zajímav?jší je, že nebere rozdíl mezi zašpin?ným ?í ?erstv? vypraným a ješt? mokrým prádlem. Zkrátka blbnout se dá p?i jakékoliv p?íležitosti pro radost v?ech pání?k?.
Takže se všichni m?jte hezky a dop?ejte svým milá?k?m nejen ten ?as ale i prostor vykonati pot?ebné....:-) Zdraví Evík

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Neetta (IP)
Datum: 2007-07-13, 17:06
Hledám tu všude možn? jestli n?kdo nemá stejný problém jako já, ale bu? jsem slepá a nebo jediná:o( Takže m?j problém spo?ívá v tom, že m?j devíti týdenní fre?á?ek se sice hned nau?il chodit na záchodek, sta?ilo ho tam dvakrát posadit a už tam chodil automaticky, sice n?kdy když byl pušt?ný v pokoji tak si našel míste?ko pod topením, ale když jsme vedle n?j dali záchodek, tak chodil do n?j. (pak teda za?al zvedat víc prdýlku, tak kaká p?es okraj, protože chodí do nejnižších roh? (8cm) v trojúhelníkovém záchodku, ale tak to beru, se stane - tak se chystám koupit v?tší a nejspíš i zakrytý) Te? je to t?etí den co záchodek v?tšinu ?asu ignoruje (ob?as do n?j vleze, aby se ne?eklo). Když je pušt?nej a záchodek je venku, tak si svoji pot?ebu ud?lá klidn? vedle n?j i když je wc ?isté. n?kdy ho zachytím a šoupnu do záchodku, ale zdrhá z n?j. takhle je to t?eba 7x za sebou. tak jsem ho dala do klece spolu se záchodkem, ale vykakal se a vy??ral do druhého rohu klece, tak jsem tam p?est?hovala záchodek. pak op?t to samé ud?lal, ale na druhou stranu, kde p?vodn? záchodek byl. když jsem šla s hadrou, abych to tam op?t vyt?ela, už na m? koukal a lezl do klece, aby mi u toho asistoval, se asi tím baví. v?era se v kleci klidn? vy??ral na polštá?ek (jsem myslela, že do pelíšku si nenad?laj), když jsem ho vyndala tak jsem zjistila, že to nejspíš nebylo poprvý (m?l ho tam teprve dva dny). a dneska ráno jsem našla bobana u deky (deka nejspíš byla po??raná) (všechny rohy má n??ím zapln?ný, aby chodil jen do záchodku). šla jsem to uklidit, tentokrát neasistoval, tak že by lítal za hadrem ,ale postavil se pod napáje?ku a koukal a najednou slyším jak ??rá. máte n?co podobného doma?:o)) m? pomalu, ale jist? vytá?í:o)) kdyby mu nebylo 9 týdn? tak si budu myslet, že je v pubert?, protože b?hem t?ch posledních t?í dn? za?al víc kousat a skákat jak blázen (ale to bych ?ekla, že je normální). je to teda normální? chce m? ten malej pr?ola jenom vyto?it a ?eká až mu tam zase p?jdu set?ít podlahu?:o)) moc d?kuju za jakoukoli odpov??

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2007-07-13, 17:20
s tím, že za?al víc skákat a kousat to je normální. Stejn? se chová a moje 11 tejdenní tcho?ice..ale s tím ??ráním fakt nevím..jestli mu t?eba nevadí to stelivo, n?které fretky nesnesou ur?ité v??e steliv a nebo stelivo v?bec...zkus stelivo vysapat upln? nebo zvolit jiné

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Alísek a Káka (IP)
Datum: 2007-07-13, 18:15
mno my mame trojuhelnikovy, a Meggi nechodi nikam jinam asi ji zaujala ta modra barva, ale kdyz ji vymenim kockolit skoro cely ho vyhrabe potrova a nevim co s tim

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: Neetta (IP)
Datum: 2007-07-13, 18:21
petronelka: Tobbíska mám doma už t?i týdny a dote? (krom posledních t?í dn?) chodil na záchodek v pohod?. ale zkusím to, mám Biocat's s pomeran?ovou v?ní, který jsem stejn? cht?la vym?nit, protože mi už smrdí.

Nebo je možné, že by mu záchodek byl malý? ale to by asi bylo jen v tom p?ípad? kdyby tam nechodil v?bec ne?

Re: Zách?dek
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2007-07-13, 18:21
tak jí tam zkus dát jedno starý hovínko

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Jít na stránku:  12345Další
Aktuální stránka:1 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist