Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 41
P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-11-05, 13:59
Toto vlákno bylo založeno, aby se dalo kam psát vývoj p?evýchovy a další osudy nalezených a odložených fretek (tcho??, a polotcho??). Aby se nezahlcovalo vlákno ur?ené pro adopci. Snad to oceníte ;o)

to bóža: a je cítit intenzivn?ji, než fretka? :o) Tak to ty k?ížence asi používali snad jen k lov?m, když jsou to takoví divoši.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Jordi dne 05.11. v 19:53.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2006-11-05, 15:23
Nevím,jestli mohu psát o polotcho?i, který se narodil zab?hnuté mamince a drzému obrovskému nádhernému tcho?i,když není nalezený,ale za ú?elem pozorování regulérn? koupený.
Naše Šuperka je narozena 20.5.t.r.,hmotnost 1,5 kg,barva tmavá hn?dá na slunci, ve stínu ?erná, podsada tmavší hn?dorezavá,tcho?í maska našedle bílá.
Dostala jsem ji v 7.týdnu,v té dob? se trochu bála všeho,takže mohla být s mlád?tem fretky.V 9. týdnu se už nebála a za?ala se s fretkami rvát a mne kousat do rukou. Hodn?...Dostala tedy vlastní klec a b?há s fre?áky. Rostla doslova p?ed o?ima zhruba do 15.týdne. Ví,kam smí a nesmí lézt a co nesmí d?lat,sta?ilo párkrát ok?iknout.P?esn? pozná, kdy na ni zvýším hlas když d?lá co nemá,nap?. když táhne n?co, co není pro ni, a když zvýším hlas ve h?e.Miluje, když ji honím a hartusím "kde je ta mrcha".Ská?e na mne, leze po mn?,dokonce i vleze na klín,ale nesmím ji brát do holých rukou.Do rukou v rukavicích nekouše.Kousání je to jediné, kdy neposlechne.Mám pocit, že držení v ruce považuje za ohrožení.Klidn? ale bere z prst? i mali?ká sousta.Žere syrové dr?beží maso a když má moc hlad, tak i granule.Miluje vodu a vyžaduje koupání, takže každý den v p?edsíni alespo? umyvadlo na ?vachtání.V lét? nádhern? plavala v bazénku,stejn?, jako plave tcho?.Do své klece nikoho nepouští,záchod ?istím když se koupe.Na záchod chodí naprosto spolehliv?, ale nesnese stelivo. To vyhrabe, zbytek vyt?e kožichem a pak se tam teprve vyse...Do klece chodí sama když jí tam dám maso a zavolám ji. Ven chodíme na vodítku, uvázat ji je po?ád ješt? problém,nosím ji v uzav?ené p?enosce do lesa.V lese moc neb?há,rad?ji se nosí za bundou.To jí kontakt se mnou nevadí.Taky to není na holou k?ži.Lidi varuju aby na ní nesahali, jeden drzý pes to zkusil když byla na rameni.Rafla ho strašliv? a vlítla mi do rukávu.
Záv?r- zví?e je chytré, sebev?domé,zjevn? mne má rádo, ale mazel není.
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-05, 15:45
Nemáš n?jaký fotky? Zajímalo by m?, jak vypadá polotcho? :)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC?
Zaslán uživatelem/kou: Marky_Ball (IP)
Datum: 2006-11-05, 16:13
No náš Osky je také nalezene?ek ale je velikánský mazel tak asi nebude tcho? ale mocinky hodná freti?ka.

Sindy,Andy,(Cassie ve vzpomínkách),Kettý,Connie,Amálka,Kloe a kluci Oskar,(Osky ve vzpomínkách),?árlí,Filípek a Falko

[www.klubkofretulek.wgz.cz]
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-11-05, 16:46
erin,
holka a 1,5 kila? to je p?knej macek!
tcho?i jsou v?tší než fretky?
taky bych prosila fotky, jestli n?jaký máš... :o)

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC?
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-05, 17:27
Jordi,p?esn? tak,je cítit velmi intenzivn? a hlavn? jinak než fretky.Podobn? jako Míša,o kterým já tvrdím že je taky minimáln? polotcho?,pokud ne tcho?.
V?era si Alfred zapušil tak ,že Petrovi zvednul kufr,a to jsme vážn? zvyklí.Když fretule se do sebe pustí,nebo když Pí?a jen ví,že za dve?mi je "cizinec",tak puší jak o život.Ale tohle,to je síla,to vážn? je o n??em jiném.
Tak m? napadla taková úvaha,jestli je možné,že s dosp?lostí se u t?chto divokých a polodivokých ozve jejich krev,protože jak Pavel u Míši,tak Andrea u Alfreda prost? zaznamenali zm?nu v chování zví?ete.Okolo roku za?li být agresivn?jší než d?ív.Tohle p?esn? popisují chovatelé kun,že jak dosp?jí,projeví se jejich divokost,p?esto,že do té doby byli jakž takž zvladatelné.
Co se velikosti tý?e,Míša je v?tší než Alfik,ale stavbu t?la,hlavy a srst mají stejnou.Ale od tcho?ovitého fretáka to rozezná asi jen opravdový znalec,a nebo jak ?íká Mf je možné jen geneticky rozborem krve potvrdit,jeli zví?e tcho? nebo fretka a na kolik procent.
Ale chování je vážn? jiné,u Míši vloni hodn? podobné tomuhle brzdi?i o kosti,jen Alfik nám to pon?kud st?žuje,nechce zatím pozitivn? reagovat ani na pastu,na dobroty,nic nezabírá.Ani na kšíry není zvyklý,to nevim jak mu je budem nasazovat :o))
Ale Pe?a mu furt slibuje,že na to p?íjde jak na n?j,tak uvidíme :o)

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-05, 18:29
Já chci vid?t tcho?e a polotcho?e... Fote?kýýý, prosííím... :)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-11-05, 19:52
to Erin: ;o) samoz?ejm?, že m?žeš. Založila jsem vlákno, aby se nezahlcovalo to o adopci, ale každý chce ur?it? v?d?t, jak se takovýmto fretkám da?í dál. No a pozorování chování tcho?? a polotcho??, k tomu podle m? pat?í. ;o)

to bóža: Jsem si myslela, ale ?lov?k nikdy neví, když to na vlastní k?ži nezažil. Jen slyšel, tak jsem si to cht?la ov??it.

Fotky by se fakt šikly :o)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC?
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2006-11-05, 20:27
=o) hmm tak tohle vlákno už tady m?lo dávno být!!!A pokud možno dlouhé!!!=o)
ale ty fote?ky by m? taky zajmaly =o)


bóža: ?etla jsem tvé p?ísp?vky a "n?co" mi to živ? p?ipomíná =o)..držím palušky-pop?ípadn? daruji n?které ty svoje,kdyby pochyb?lo...hlavn? vydžet!!!!
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC?
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-05, 20:31
Holký!!jak ho mám nafotit,dyk m? sežerééééé.Nechci ho dráždit bleskem,on je vturánu nastartovanej jak kobra :o))
A Míšu máte na p?d? jako první fotku v textu

[www.pudicka.estranky.cz]

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-05, 20:35
O n?m bych ?ekla, že je to normální tcho?ovitej fre?ák (krásnej pochopiteln?)... :) jak to ?lov?k pozná, krom pitvy a odb?ru krve? Jak jste poznaly vy??? Podle povahy?
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2006-11-05, 20:38
bóža: celý Kryštof!!=oD!!!Fakt to je tcho????8oO!=oD
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-05, 20:45
Však výše píšu,že tcho?e od tmavého fretáka t?žko rozeznat na pohled.
Rozdíl je rozhodn? v povaze,i kousavý fretáci se chovají jinak,aspon co jsem mohla vypozorovat.A hlavn? naomak.Když na tcho?e sáhneš,nahmatáš neuv??itelný svaly,z toho i veti jsou dycinky paf.No a pak to kousnutí,ten tlak v tlam? je neuv??itelnej,jak od pitbula.Když kousne,tak cítíš,jak ti to vevnit? praská,trhá,k?upe,tob? se tmí p?ed o?ima a nejde mu ta tlama vypá?it ani zaboha.Škoda že jsem v?era byla tak vyd?šená,ted m? mrzí,že jsem Alfreda nevyfotila s tou zakrvavenou tlamou,když se kone?n? Petrovi povedlo mu tu kušnu otev?ít a zav?ít zpátky do klece.Vypadal jak spokojenej upír a jak byl najednou živou?kej,moc se mu to líbilo,ten je na koni,pacholek.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-11-05, 20:47
Bóža: Auuu....No, nezávidím vám....
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-05, 20:47
bóža: Jéžiš, úpln? mi b?há mráz po zádech... a to jsem se se zd?sila, když se Rocky zakous do tuby od Gimpetky a já mu jí z tý huby nemohla vyndat, jak pevn? držel... uffff.... no, obdivuju vás, co máte tcho?e a polotcho?e, brrr....
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2006-11-05, 20:49
Boža::D váv, tak to teda musí by? pidbul?ek! :D

Mna strašne zaujíma aké je to,ked porovnáme prd fretky a tchora,?i je tam nejaký vä?ší rozdiel,?i nie.Moj starý otec hovorí,že fretka je len 25 až 50% zriedenina tchorieho smradu.
Oprdol vás už Alfred? :o)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-05, 20:50
hena9: Taky jsem se na to cht?la zeptat, ale to tam snad jedna z nich psala, ne??? jakej je to strašnej smrááádek... :))
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2006-11-05, 20:51
bóža: to co popisuješ je FAKT Kryštof 8oO!!!!To kousání-naprosto sedí a svaly...my ho nemohli jednou vypá?it ve dvojku!A klec ti neni?í????Nám ji každouchvíli rozbil...ješt? mi ?ekni,že je to tcho?...8oO
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-05, 20:54
jojo,to jsem napsala výše,je to vážn? upln? jiný než od fretek,a to nás taky navedlo u Mišáka na to že on je tcho?,i když to vypustil jen venku,i tak to bylo na omdlení.To má tvuj d?da pravdu,že fretka i vtom nejv?tší zápalu smrdí mnohem mí?.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2006-11-05, 20:58
bóža: na omdlení???N?co jako HODN? propocené tri?ko???
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-05, 21:06
No Míša zni?il svou klec,sev?el ty dráty zubama a drátky ud?laly d?up a Míšánek utek .o))
Taky má už jinou,tahle jeho p?vodní je zdrátovaná a slouží azylantum a ted teda Alfredkovi.Já m?la podezd?ení už na za?átku,že máš minimáln? polotcho?a doma.Vítej do klubu :o)))
ten smrad neumím popsat,fret?í je jako zkažený rybi?ky v kanálu,ale tcho?í je jinej,takovej hutnej,táhlej,nenapadá m? p?irovnání.

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-05, 21:13
huf... a to jsem po Rockyho pušnutí (hodn? vyd?šenym pušnutí) v?trala 3 hodiny, než se dalo v místnosti bejt... no, zlatý fretky...
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2006-11-05, 21:19
bóža: 8oO!Tak to se t?ším až budu mít fretku-to bude levou zadní =oD!No to bude mít m?j manžel radost,že vlasn? to co máme není fretka!=oD!jj. ty m?íže u klece-ty?inky,karybiny atd..k?up a??Nejní =o)))Proto jsme ho m?li zpo?átku navolno-v kleci prost? nevydržel!Teda ta klec nevydržela....no Kryštof zas pušíkuje jako "pot" takové ostré,pronikavé-on je na podlaze a cítíš to ve stoje-naho?e =oD!Tak teda fakt hodn? št?stí!!!!=oD!
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2006-11-05, 21:22
oprava: karybiny=karabiny =o) stydím se no ...
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-05, 21:32
Jo to máš pravdu,fretka jde zvládnout levou zadní.I ti nalezenci a vopušt?nci z útulk?,co mi tu prošli byli zvládnutelní za pár dní i když bylo vid?t,že mají dost šrám? i n?jaké to zran?ní z minula.
Za p?áni d?kuji,št?stí budem pot?ebovat,hlavn? aby nás n?co osvítilo a p?išli jsme na to ,co na toho uli?níka platí.On je taaak roztomilej...

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-11-05, 21:34
Fakt tohle obdivuju, jsem ráda, že jakž takž zvládám fretky, natož tcho?e... tak taky hodn? št?stí, a? to s nima krásn? zvládnete :)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2006-11-05, 21:36
m? Kryštof celkem bral,ale s manželem to bylo horší =o/ na n?j platilo a asi i platí-mleté kr?tí maso,poprvé jsem mu ho dávala na zem,ale k ?umáku,pak už mi ho jed z prst?-toho sem využívala a za?la ho kšírovat...no a jeho závislost na této m?amce mu z?stala...jj.roztomilý!!!=o))zkrátka NAJÍT n?jakou mlsku co zbož?uje =o) a vydžet...=o/
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-11-05, 21:38
No, on to asi bude o?íšek velikosti kokosáku, co? ;o) No ale když jste zvládli Míšu a "bestii" Meggie, tak ho ur?it? rozlousknete také. ;o) Držím palce a? se povede. Jen nevím, jestli bude o n?j zájem. Nebo jestli jej budete chtít po t?ch perných dnech, týdnech, m?sících... v?bec n?komu dát ;o)
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2006-11-05, 21:43
Jordi: já myslím,že tch??e už je doma =oD..m? možná i chybí to ,že už nekouše =o/...=oD
Avatar

Re: P?íb?hy NALEZENC? a ODLOŽENC? a taky pravých TCHO?? a POLOTCHO??
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-11-05, 21:47
Ivuš, myslím, že jestli ho n?kdo zvládne (dokáže zvládnout) tak jste to vy... Moc vám držíme p?sti?ky a myslíme na vás.
Avatar

Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 41


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist