P?edpokládaný porod prosím o radu
Zaslán uživatelem/kou: ive.urban (IP)
Datum: 2008-04-15, 11:56
Máme fre?ulku dnes43 den a v?bec se nechystá porodit,abych se p?iznala tak ani nevím jestli je v tom. Nepoznám to na ní. Jen si vzpomínám,že po krytí jí opravdu vulva splaskla po t?ech dnech jak jsem ?etla v knize a dál jsem si myslela,že je vše za?ízené a m?žu se t?šit na miminka.Zatím však vypadá že nic nebude prosím o radu jak opravdu poznám,že je v tom

por+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 28.06. v 19:29.

Re: P?edpokládaný porod prosím o radu
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-04-15, 12:07
Na sto procent to budeš v?d?t až ti za?ne pískat pelíšek, ale pokud si chceš být jistá, že nep?enáší, vezmi jí na sono..
Já taky mám nakrytou hn?duli, zájemc? hafo a jen doufám, že se zada?í...
Avatar

Re: P?edpokládaný porod prosím o radu
Zaslán uživatelem/kou: ive.urban (IP)
Datum: 2008-04-15, 12:10
Jsem hrozn? smutná t?ším se na to jak blázen a ona si myslí,že si odnese do pelíšku m?. V?era si vzala m?j prst a cht?la si ho dát do boudi?ky tak nevím.

Re: P?edpokládaný porod prosím o radu
Zaslán uživatelem/kou: ive.urban (IP)
Datum: 2008-04-15, 12:15
Nevíš jesli jsou cítit p?es b?íško pohyby.Chovám jí a leží na zádech a nevím jestli se m?že b?íško hýbat

Re: P?edpokládaný porod prosím o radu
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-04-15, 12:19
ive.urban, pohyby cítit jsou, zvlášt tak den p?ed porodem.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: P?edpokládaný porod prosím o radu
Zaslán uživatelem/kou: ive.urban (IP)
Datum: 2008-04-15, 12:21
Díky tak to mám sm?lu já nic nenahmatám. Je klidná a máme zase asi falešku

Re: P?edpokládaný porod prosím o radu
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-04-15, 12:55
ive.urban - my jsme loni cítili už po ?tvrtém týdnu takové kuli?ky v b?íšku. Nahmatali jsme ?ty?i a sami?ka m?la p?t miminek, ale to jedno bylo výrazn? slabší a druhý den zem?ela.
A pohyby jsou ur?it? cítit...

teda zem?elo to fret?... uáááá, blbej p?eklep :(



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Petra p. dne 15.04. v 13:40.
Avatar

Re: P?edpokládaný porod prosím o radu
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-04-15, 13:16
My jsme loni taky pár dn? p?ed "porodem" nahmatali bouli?ky. A byla to faleška jak vyšitá. :oD
Mimoto - zm?na chování (spíše aktivní a nervozni než lenivé a klidné) a úbytek váhy je p?i falešce signálem, že sami?ka "porodila".
Avatar

Re: P?edpokládaný porod prosím o radu
Zaslán uživatelem/kou: Rotty (IP)
Datum: 2008-04-15, 13:48
nam se to treba povedlo az ted napotreti.kolikrat mela na brichu uplne hrby tak jsem jasala ze je tam ma.chce to cekat.a doufat
Avatar

Re: P?edpokládaný porod prosím o radu
Zaslán uživatelem/kou: Zdena (IP)
Datum: 2008-04-15, 16:42
V lo?ském roce jsem p?i prvním krytí kuli?ky v b?íšku nenahmatala (same?ek ji ani neukon?il ?íji)a vyvrátilo to i sono. Po p?ekrytí jsem za n?jaký týden cítíla asi 5 kuli?ek ( jako hrášky) v b?íšku a sono mi to potvrdilo pro jistotu. Porodila jich 8. P?ed porodem pouze hruškovat?la, ale mladé se slily v jedno b?icho a nahmatat už nešla, ale asi jsem to rad?ji ani nezkoušela. Letos šahám a zatím si jistá nejsem. Uvidím za pár dní.

Re: P?edpokládaný porod prosím o radu
Zaslán uživatelem/kou: ive.urban (IP)
Datum: 2008-04-15, 16:48
díky moc za odpov?d.jsem jen smutná už jsem se t?šila ta te? mrška jen spí a spí. Cht?la jsem mimi a zase nic ani v lo?ském roce se to nepovedlo.

Re: P?edpokládaný porod prosím o radu
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-04-15, 17:05
Navic pokud te zacala tahat do pelechu za prst, tak se obavam, ze uz "porodila"

Miminka se nahmatat daji.. Hlavne kdyz ma pred porodem a polozi se na zada a chvili hladi, tak pak miminka vystoupi na povrch a vrti se a to ve falesce fakt nedokaze..

Mirim nebyly ty boulicky ledviny, nebo zaludek?

Avatar

Re: P?edpokládaný porod prosím o radu
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-04-15, 17:14
Yasmin, t?žko ?íct v tom jejím tu?ném b?iše. :o) N?kte?í tvrdí, že kv?li falešky dokáže fretka i jakýmsi zp?sobem "zvrásnit" nebo zv?tšit d?lohu...:o)
Meggie byla v podez?ení, že má falešku, protože ztloustla jako vále?ek ne jako hruška, kolem krku m?la docela hezké faldy. Ale t?mi bouli?kami v b?íšku nás chvíli znejist?la. Když pak náhle zhubla a krvela?n? a hystericky se vrhla na Vanilku, už jsme v?d?li, která bije.
Avatar

Re: P?edpokládaný porod prosím o radu
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2008-04-15, 17:38
No ona to fretka nedokaze - ona se ta deloha opravdu zvetsi a zesili i pri falesce :o) Ale neni to tim, ze by si to usmyslela fretka :o) A to se da taky nahmatat.

Avatar

Re: P?edpokládaný porod prosím o radu
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-04-16, 15:28
Fretkám p?i falešce se opravdu mohou na d?loze nad?lat hrbolky, p?ipomínající p?i pohmatu mimínka. Ale od pravých miminek se pár dn? p?ed porodem dají tyto hrbolky celkem snadno odlišit - mimínka se oproti hrbolk?m v b?íšku opravdu pohybují ;o)

faleš+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 17:29.
Avatar

Re: P?edpokládaný porod prosím o radu
Zaslán uživatelem/kou: ive.urban (IP)
Datum: 2008-04-17, 11:25
D?kuji všem za rady. Dnes už jasn? vím,že mimi nebudou tahá nás k sob? do pelíšku.Faleška jak z knihy.Mám sm?lu doufám,že se to ješt? letos povede. ?ekám už druhý rok a stále nic.

Re: P?edpokládaný porod prosím o radu
Zaslán uživatelem/kou: Janca46 (IP)
Datum: 2010-08-01, 14:08
Dobrý den,prosím o odpov?? na m?j dotaz-díky moooc
Mám strašný nervy-moje fre?ulka v noci porodila jen 2 mrtvá mlá?átka... :(
Nemám s tím zkušenosti-tak nevím...je podrážd?ná a kousavá..p?ipadá mi,že ješt? má n?co v b?íšku..
Je možné,aby ješt? rodila druhou noc?Nebo je to nesmysl?Bojím se o ní a tak nevím,jestli s ní mám jet na kliniku,nebo co mám d?lat???díky moooc za odpov??,zdraví Jan?a :)

Re: P?edpokládaný porod prosím o radu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-01, 14:11
Okamžit? bych ji vzala ke skušenému vetovi co dob?e rozumí fretkám na sono. Jestli má v sob? další mrtvá mlá?ata, múže to být velký problém.
Avatar

Re: P?edpokládaný porod prosím o radu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-08-01, 14:20
Johanka má pravdu,okamžit? veteriná?e
Avatar

Re: P?edpokládaný porod prosím o radu
Zaslán uživatelem/kou: Janca46 (IP)
Datum: 2010-08-01, 14:34
Díky za odpov??,zajedu s ní na kliniku,zdraví Jan?a



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist