Fretka a majitel
Zaslán uživatelem/kou: khazarin (IP)
Datum: 2009-09-04, 16:28
Dobrý den,

máme ?erstvou sami?ku a zajímalo by nás, zda fretka dokáže rozlišovat lidi od sebe a zda si buduje zvláštní vztah ke každému jednotlivci. A za jak dlouho je schopná se fretka nau?it poslouchat na své jméno? Díky :)

Re: Fretka a majitel
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-04, 18:14
Ano, rozlišuje lidi, chová se r?zn? k lidem v rodin? a chová se jinak i k lidem cizím. Na jméno se n?která nenau?í v?bec, n?která brzy, ALE POSLUŠNÁ NEBUDE NIKDY
vých+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 28.09. v 19:54.
Avatar

Re: Fretka a majitel
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-04, 21:33
Fretka si v rodin? vybere, koho bude akceptovat a koho ne (skoro podobn? jako pes), ale to koho si vybere, to záleží na naturelu ?lov?ka....ur?it? si nevybere n?koho kdo se jí bojí. Podobn? jako pes bude chtít n?koho, kdo je pro ní "laskavá autorita"...ale to? jen múj názor, skušen?jší prominou :-)
Když bude od mali?ka fretka u?ená na cizí lidi (t?eba jako múj fre?ák) bude je snášet bez problémú, resp. budou jí lhostejní.
Avatar

Re: Fretka a majitel
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-09-04, 21:45
myslím, že hlavn? záleží na povaze fretky. Žofku jsem brala od mala mezi cizí lidi, chodily k nám návšt?vy... po první falešný b?ezosti úto?í na všechny krom m?, n?koho kouše jen lehce, u jinýho jde rovnou natvrdo.. ted se s ní chystám na stažení zubního kamene bez narkozy, tak si užijem ;o) Bigi v mládí s cizíma lidma nep?išla do kontaktu skoro v?bec, p?esto je bezproblémová...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Fretka a majitel
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-04, 22:13
Žofiro jist? že záleží na povaze fretky (a taky lidí). Já mám fre?áka flegmoše...a flegmoš k cizím byl i v ?iji (kdy v té poslední p?ítele doma hnusn? napadal...ale venku cizí lidi ne)

Ale v zásad? bych doporu?ovala od mala fret? zvykat na cizí lidi, jak doma (návšt?vy, sousedi) tak venku....myslím, že pak si možná líp poradí i u veta, když bude nau?ené že na n?j sahaj cizí lidi. Samoz?ejmn? že to nemusí fungovat jako axioma (vi?. tvoje Žofka)
Avatar

Re: Fretka a majitel
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-09-04, 22:28
Jojo taky bych ?ekla, že je to spíš o povaze fretky. Já se p?iznám, že Damiána jsem z ruky teda moc nedávala, ale p?esto mu cizí lidi nevadí, toleruje je a je na n? zv?davý. Doru jsem u?ila, že na ni sahají cizí lidi, ale moc je nemusí, nechá se vzít do rukou, v?tšinou se neožene zubama (sem tam zasy?í), ale jde na ní vid?t, že je nesvá. Pokud se ožene zubama, sta?í ok?iknout a dá pokoj. Draco nemá s cizíma lidma problémy, je zv?davý a chce si s každým hrát. Dixie se bojí, ta nenechá n?kdy sáhnout ani m?, pokud nemá náladu. Za "vedoucí" domácnosti uznávají m?, nedovolí si m? kousnout (až na Dixie, což je ale jiný p?ípad), p?ítele v?bec. P?ítel je totiž ten, kdo se jich bojí a oni to moc dob?e v?dí. "Nejradši" ho má Dora, ta b?ží už z p?ti metr? jak ho zmer?í a už otvírá hubu a nadšen? kvoká, že bude sranda:))
Avatar

Re: Fretka a majitel
Zaslán uživatelem/kou: WereNee (IP)
Datum: 2009-09-05, 23:04
Alespo? naše fretky mají odlišný vztah ke mn?, k bližší rodin? a k cizím lidem. Já jsem pro n? ochrana, u m? se mazlí i schovávají, hledají oporu p?i bolesti nebo smutku. I když s nimi stejn? dlouho v byt? bydlí p?ítel, tak si k n?mu takový vztah nevytvo?ili. Od ostatních lidí, které znají se nechají pohladit, ví, že nesmí kousat etc., ale jakmile to jde, tak rychle pry?. Podobné je to i u cizích lidí. Speciální kategorií jsou d?ti, které akceptují a mazlí se s nimi, nechají se chovat na klín? apodobn? a p?itom z?stávají mimo?ádn? opatrné. samoz?ejm? záleží na povaze fretky, na tom, co si prožila s vámi i p?edtím, pokud je nalezenec.

Re: Fretka a majitel
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-09-06, 19:51
Moje fretky su kazda ina. Kuko akceptoval iba nas, cudzich zasadne ochutnaval. Zaujmave, ze ked ho Johana strazila pocas nasich dovoleniek, tak ju akceptoval ako pana, ale v momente, ked sme sa vratili domov, tak ju okamzite medzi dvermi vykostil (tipujem Johan, ze jazva stale je...;-)).
Sara si so sebou necha robit od kohokolvek cokolvek, v zivote nikoho nekusla, to urobila len v pripade, ze som jej sposobila velku bolest (u veta). Buba od malicka vyrastala so Sarou, so mnou, s mojou dcerou a manzelom, okrem mna na vsetkych utoci a ak sa da, tak si hryzne (podozrievam ju zo zvrhleho humoru, robi jej to vyslovene radost). Maco k nam prisiel z rodiny s dvoma detmi a psom, je to maximalne bezproblemovy fretak a Buba ho okamzite prijala, Sara nie. Takze skutocne zavisi na povahe fretky, aj pri rovnakej vychove sa spravaju uplne inak.
Avatar

Re: Fretka a majitel
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-06, 20:00
MajaZ, Kuko ke? ste neboli doma, vo vašom byte dokonca bez problémov zniesol aj môjho Fera :-) Jazva už bohužia? zmizla...škoda, mohla som ma? na Kukuška pamiatku :-)
Avatar

Re: Fretka a majitel
Zaslán uživatelem/kou: Sorka (IP)
Datum: 2009-09-06, 23:21
Zofi: To Chico se chova naprosto stejne ke vsem. Ale kdyz reknu ostre "NE" tak vi, ze neco nema. Taky sem ji to ucila... ale taky neposlechny vzdy, ze, co si budem povidat. Jenze to musim rict ja, kdyz to rekne nekdo jiny, tak to je uz uplne jakoby nikdo nic nerekl xD Ale je s ni sranda, jen nevim proc ma takovou uchylku delat - hop hop hop hop tam a zpet hop hop a hop kolem my nohy :D Boli to, kdyz nemam kalhoty :/

Re: Fretka a majitel
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-09-06, 23:57
sorka, jo to jsem si všimla, takže poušt?ní vypadalo asi tak, že jsem pustila fretky, sedla si a nohy cpala co nejvýš, p?ípadn? jsem si sedla k nim na podlahu a pak šla jen po rukách, ale v?tšinou ani nekousla, jen p?iskákala, chytla packama, otev?ela tlamu a zase odskákala pry?, holt kluci jí zajímali víc než já :oD

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Fretka a majitel
Zaslán uživatelem/kou: Sorka (IP)
Datum: 2009-09-07, 17:43
Zofi: jo, presne :D

Re: Fretka a majitel
Zaslán uživatelem/kou: Vacicanda (IP)
Datum: 2009-09-07, 21:33
Všechny naše fréti se snáší i s cizíma(fre?ulkama i lidma),v?tšinou podle toho,jak moc vypadají že by z nich mohlo kápnout n?co na zub. ;-) Ale t?eba náš Ker?ák je takové klubko had?.Nechá se od každého pohladit,zvednout...manipulovat se sebou.Ale pomazlit ne,to sebou hned šije.Jen ode m?. A naše první fretka m?la trochu averzi proti chlap?m.Šla jim po nohách,ale jen pokud byli bosí.Asi ji rajcovaly ty chlupy. :-) Potom si ješt? d?lala šoufky z mámy.Ona z ní totiž m?la strach,vždycky za?ala podupkávat a je?et na ni "hodná frete?ka,b?ž,b?ž!Utíkej!" a mávat rukama. :-) Samozd?ejm? to považovala za t?žkou zábavu.Hopkala kolem ní,kvokala a blahem se mohla popušínkovat. :o))



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist