Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: kikishik (IP)
Datum: 2009-05-11, 16:45
Ahoj. Nebudeme si nalhávat... Rovnou vám žeknu že v tomhle jsem naprostý za?áte?ník. Ješt? nikdy jsem nechovala fretku takže pot?ebuju pomoc: Chci si fretku zakoupit, ale v tescu ve zverimexu jsou strašn? neochotné prodava?ky!! Jelikož nedokážu odhadlou fret?í v?k, tak jsem se zeptala teda t?ch prodava?ek a ony jen : NEVÍM!! Zeptala jsem se na o?kování a ony : NEVÍM!! A tak dále... Nemám jinde v okolí žádné jiné fretky na prodej a nemám ani možnost si pro fretku zajet. Co mám d?lat?? Jen aby mi neprodaly n?akou starou nemocnou fretku... Jak tedy odhadnout fret?í v?k?? A kolik stojí ty po?áte?ní náklady?? ( O?kování, klec, fretka...) Mají je tam za 1400. Je to normální cena?? Tady je napsáno: Po?áte?ní náklady jsou n?kolik tisíc. Ále to m?že být taky 1000 nebo 20 000. Díky

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2009-05-11, 16:53
kikishik : odkud jsi ?
Ve?er Ti napíšu SZ, a? to tady nezaplácáváme.
Avatar

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-05-11, 16:54
kikishik, ze zverimexu fretku nikdy nekupuj! bývají to fretky z velkochov?, neo?kované, ?asto odstavované p?íliš brzo a n?kdy i nemocné! navíc 1400,- za fretku o který nevíš nic je fakt moc, a rad?ji investuj do toho, že si pro fretku n?kam dojedeš - t?eba i vlakem... odkud jsi?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: kikishik (IP)
Datum: 2009-05-11, 16:57
Já jsem z opavy :-(

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-05-11, 16:57
No tak myslim, ze za 1400 koupis u chovatele mlade v dobrem stavu a jeste ti zbude i na cestu.. :o/
V tescu koupis akorat zajice v pytly. Muzou ti dat mlade, ktery ma byt klidne i dva tydny u matky a nebo taky starou fretku, jak pises..
S tim, ze to bude ockovane opravdu nepocitej..
Nevim odkud jsi, ale podle me sehnat frete u chovatele v okoli uz v tehle dobe problem neni..
Pocatecni cena se lisi.. Ockovani cca 250 - 500,- (jedno - ockovat musis 3x psinku a 1x vzteklinu)
Klece staci kouknout na netu, zalezi co chces, nebo se da i vlastnorucne vyrobit voliera - podle me staci hledat na netu. Hracky, pelisky a vybaveni klece je na tobe co koupis..
A naklady na fretku jsou krmeni a zverlit - to si taky muzes najit na netu.

Avatar

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: Karinka (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:00
Ahojky,
ze zv?rá?i bych si jí nepo?izovala.Zkus ješt? vydržet.T?eba se n?kdo najde kdo odchovává mládata.
Ta cena,me p?íde docela hodn?.I když je u nás ve zv?ráku mají za 2000K?.
naší Mollinku jsme kupovaly od chovatele-za 700K?.
Jinak po?áte?ní náklady jsou u každého jiné.Píši jak to bylo u nás.
Klec-1500K?-d?laná mnou-voliéra
O?kování(3*)-700K?
Krmení+palsky-400K?
Pelíšek-350K?
Zách?dek(2*)-400K?
Podestýlka do zách?dku-200K?
Atd......
Zkusim sehnat ceny jak mn?li ostatní-myslim,že jsem je vyd?la n?kde tady.
Jinak ty ceny jsou orienta?ní-každý je má jinak.Je to podle toho co chceš fretce dop?át-jestli klec nap? kláli?í nebo po?ádnou a to voliéru.
Zkus si to zpo?ítat,nebo mi napiš co bys cht?la koupit fretuli a já se podívám na ceny.A celý ti to spo?ítám.
Ps:napiš mi odkud jsi,já se podívám po n?jakých mlád´atech.

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:00
Ty jo OPAVA?!? 8-o nerikej, ze tam neni zadnej chovatel! Ja jich znam okolo peknou radku..
Staci se kouknout sem [fretka.kom.cz]





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 11.05. v 17:00.
Avatar

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: kikishik (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:00
Tak už víš odkud sem?? :D Kdyby to m?kdo nepost?ehl tak z opavy :D Mno s tím zverimexem máš pravdu... Ale nem?žu si ani dovolit draždí fretku a ani n?aké drahé vybavení. Myslíte že i když nebudu mít p?íliš kvalitní vybavení že se u m? bude mít fretka dob?e??

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: Karinka (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:02
kikishik:zkus napísat p?esn? m?sto.

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:02
Spis premyslej, zda utahnes se o fretku postarat, kdyz bude nemocna.. Veterinarni pece obcas dosahuje castu opravdu velmi vysokou, hlavne maloktery vet jim rozumi.

Avatar

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:05
Najdeš fretule za 500 od chovatel?, když chce n?kdo nad tisíc korun, tak to jsou fakt vyjímky a v?tšinou jsou jak o?kovaný, tak ?ipovaný....musíš hlavn? zabezpe?it, aby ti neutekla, na tom, jestli bude mít pelíšek za p?t set nebo za stovku si myslím tak nezáleží. A d?ležitá je kvalitní strava, protože ta se odrazí na zdraví fretky. A v neposlední ?ad?..musíš po?ítat s tím, že pokud fretka onemocní, nákladny na lé?ení se mohou vyšplhat i k n?kolika tisíc?m..dost z nás s tím má zkušenosti...
Avatar

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:05
To jsem chtela akorat napsat...ze je treba pocitat s necekanymi vydaji za veterinare...o cemz jsem se sama ted presvedcila...:(
Avatar

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: kikishik (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:06
Sice si fretku a klec budu muset po?ícit ze svého kapesného sama ae na ostatní v?ci mám ochopné rodi?e a kdyby ne tak jdu od zít?ka na brigádu :-D

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: kikishik (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:07
kikishik napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Sice si fretku a klec budu muset po?ícit ze svého
> kapesného sama ae na ostatní v?ci mám ochopné
> rodi?e a kdyby ne tak jdu od zít?ka na brigádu :-D



Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: Karinka (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:08
promin,že to tak napíši ale budeš mít v?bec na ní ?as??

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: kikishik (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:08
(tak to m?lo být :-D )

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: kikishik (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:09
no školu mám v?tšinou do 2 hodin odpoledne a pak už nemám nic :-) takže v ?asu myslím problém není

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:09
Tak já se vt?rnu jsem z Ostravy fretku bych ti i dovezla po domluv?. |Mám tcho?í holky k odb?ru za 2 až 3 týdny. Když tak pisni SZ nebo na email zuzana.machovska@centrum.cz

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: Karinka (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:11
Jenom,asi odsko?im od tématu,už máš vše nastudováno?

Re: nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:12
p?ibližné RO?NÍ FINAN?NÍ NÁKLADY NA PÉ?I O FRETKU:

- po?izovací cena fretka + základní výbava v?. klece cca 5-10 tisíc k?
- krmivo, stelivo, p?ípadné výživové dopl?ky, vitamíny ro?n? cca 3-8 tisíc k? (dle zna?ky granulí i steliva)
- základní léka?ská pé?e v?. o?kování ro?n? cca 1-3 tisíce k?
- tzv. "mimo?ádné" výdaje za léka?skou pé?i p?i úrazech, kastraci (b?žné) ?i jiných operacích (?asté), onemocn?ních od pr?jm? až po nádory (velmi ?asté, zkušenost s vážnou nemocí své fretky má prakticky každý chovatel), ?i p?i pouhém podez?ení na vážnou chorobu + prevetivní prohlídky ro?n? ?ádov? desetitisíce k? (za jednu návšt?vu u veteriná?e, pokud se nejedná o nic vážného, po?ítej kolem t?í až p?ti set k?)
- hra?ky, kosmetika, r?zné "krávovinky" ro?n? cca 1-20 tisíc k? (dle míry šílenosti daného chovatele)
- úhrada za škody na majetku vlastním i cizím, výdaje za obvazy, náplasti, desinfek?ní prost?edky, p?eo?kování rodiny i všech pokousaných známých, ?istící prost?edky v?. octa, odstra?ova?e pachu, v?n? do zásuvek apod., vým?nu pros...mrd?ného koberce a v neposlední ?ad? za poukaz do lázní pro k smrti vyd?šenou babi?ku (v tom lepším p?ípad?, v horším za operaci n?kolikanásobného by-passu) ro?n? cca 3-x tisíc k? (dle míry hajzlovosti daného zví?ete, omlouvám se za ten výraz, ale jinak se to ?íct nedá!!)

z+náklady+



Celkem upraveno 6×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 12:48.

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: kikishik (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:16
skoro všechno mám nastudováno... Já si jako nechci fretku po?ídit už zítra :-D Ale myslím že tak do m?síce bych jí m?la mít doma... Ale spíš bych ji cht?lana velké prázdniny, aby jsme si na sebe zvykly. Co myslíte??

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:17
M?žu jen n?co podotknout k náklad?m?? Pokud má šikovného ta?ku m?že ud?lat voliéru ze staré sk?ín? náklady asi tak 500 k?. Když koupí t?i n?jaké hamaky po dvouch stovkách, tak jsme na 1100 napáje?ka miska na granule - 150 k?. Hra?ky ?ekn?me do za?átk? - 500 k?. Stelivo a granule na m?síc ?ekn?me 300 k?. Kšírky vodítko - 300 k?. P?epravka 500 k?. Jo a záchodky ?ekn?me t?i - 600 k?. Jsme na t?ech a p?l tisících. a pak samoz?ejm? o?kování - 500 ro?n?. Nejhorší jsou nep?edpokládané náklady na veta a podobn? to jsou pak palby, ale do za?átku si myslím není t?eba investovat horentní sumy zvláš? pro jedno mimino.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:17
No tak ženský, zas tu holku ned?ste. P?ece nem?žeme ?ekat, že fretky si budou po?izovat jenom finan?n? zabezpe?ení majitelé:-)

První krok správným sm?rem již ud?lala.. p?išla k nám.

Co se ale týká financí, je pravda, že chov fretky není úpln? levná záležitost. Tím, že po?ídíš klec a fretku to nekon?í, ale za?íná, o tom ti tady m?že ?ada z nás povídat, navíc fretka je zví?e velmi svérázné, takže nejd?íve si o niuc mnoho p?e?ti a pak znova zbaž, jestli je to ta správná volba pro tebe.

Pro? to tady všichni opakují je z toho d?vodu, že ?ada lidí má doma n?jakého toho odložence...
Avatar

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: Karinka (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:19
Tak je ur?it? asi je lepší s fretkou být ze za?átku doma.

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: kikishik (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:20
Jo já vím... A po?ítám s tím, že to nebude levné... P?ece se nenechám odradit :-)

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: Karinka (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:24
Ješt? n?co chceš poradit?

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: kikishik (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:26
Jo... Co myslíte?? Je lepší kluk nebo holka?? Já vím... Je to v?c názoru, ale co z t?ch dvou bývá krotší??

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: Karinka (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:31
Podle mn? to je úpln? jedno jestli to je samec nebo samice.
A nevim jestli jsem blbá ale jak myslíš krotší?

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: kikishik (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:35
Mno jako krotké :-) Že se dají snadno ocho?it

Re: Nevím si rady
Zaslán uživatelem/kou: Karinka (IP)
Datum: 2009-05-11, 17:41
Promin,n?jak mi to v poslední dob? nedochází.
Jinak jestly znáš tohle p?íslový"jaký si to ud?láš takový to máš"
Je to úpln? stejné,jestli nebudeš dávat fretce dostatek pozornosti tak ji ani neocho?íš.a podle mn? je to úúúpln? jedno.
je to samí jako se psem nebo ostatníma zví?átkama.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist