MiniFretka
Zaslán uživatelem/kou: MaPaCZ (IP)
Datum: 2009-04-15, 16:20
Tak by m? zajímalo, jak máte "malé" fret?í holky.
Sice té naší je jen 8 m?síc?, ale už delší dobu si drží štíhlou linii okolo 750g (+- pár chlup?).
P?itom je zdravá jak ?ípa, protože když m?že, tak ?ádí jako ?ert (i podle veteriná?e).
P?itom toho za den zbaští docela dost a to navíc ješt? krade jídlo, kde m?že (i když nem?že).
Musím p?iznat, že jsem v tuhle dobu u ní o?ekával trochu víc gramík? na decimálce.

Tak co? Máte (nebo jste m?li v 8 m?sících) taky takovýhle tintítko?

[www.google.com]
Avatar

Re: MiniFretka
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2009-04-15, 16:21
Já mám v cca roce 670g...
Avatar

Re: MiniFretka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-04-15, 16:22
t?íletej kluk 950 g

Re: MiniFretka
Zaslán uživatelem/kou: MaPaCZ (IP)
Datum: 2009-04-15, 16:25
Tak už jsem klidnej. Je vid?t, že lliteratura op?t mírn? nadsazuje a uvádí váhu obézních fretek v kleci ;-)

[www.google.com]
Avatar

Re: MiniFretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-04-15, 16:26
kamoška má sami?ku starší jak 6 let, nikdy nebyla nemocná a nikdy nemnéla p?es 600 gramú :-)
Avatar

Re: MiniFretka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-04-15, 16:28
750 je normální (pr?m?rná) letní váha sami?ky, v zim? bude mít o n?co víc, do minifretky má každopádn? daleko, to bu? opravdu v klidu :o)

Re: MiniFretka
Zaslán uživatelem/kou: MaPaCZ (IP)
Datum: 2009-04-15, 16:32
Už jsem v klidu a zavedu jí dietu ;-) a pravidelný trenink p?espolního b?hu.

Jo a jaký mají Vaši mazlové absolutní pamlsky? Agáta je op?t mimo literaturu. To, co je v ní uvedeno vesm?s úpln? odmítá. Smradlavé sušené ryby nebo pamlsky pro fretky ?i ko?ata jí nechávají chaldnou.
Zato kv?li mandarince nebo prachsprosté bílé housce za 1,- K? je schopná p?edvád?t artistické výkony. Což o tu mandarinku, tu jí rád dop?eju, ale housky jsme museli p?est?hovat a jíst je musíme skoro ve stoje a za pochodu, jinak je schopná šplhat po nohách až k vysn?nému cíli.

[www.google.com]
Avatar

Re: MiniFretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-04-15, 16:50
u nas je prumer tak 1kg - nejmensi Tappinka vychrtlo ma 700g a nejvetsi Gwen a Leilani maji 1250g - v lete 1kg.

Zalezi hodne i na rodicich a i na vyzive. Tappi ma svou vahu po matce a Gwen a Leilani taky..

Avatar

Re: MiniFretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-04-15, 16:59
Fret?í pamlsky u nás ne-e...maximáln? MaltCrossys a DentaCrossys. Za sprostou PCR-paprikou "šel by sv?takraj" :-)))
Avatar

Re: MiniFretka
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-04-15, 16:59
Naše Terka má v?tšinou kolem p?l kila, když k nám p?išla tak nem?la ani to. Ale nejvíc m?la ve falešce asi 750-800g. Po kom to má nevím, ale m?že to být i tím životem co m?la p?ed tím, než p?išla k nám...


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: MiniFretka
Zaslán uživatelem/kou: MaPaCZ (IP)
Datum: 2009-04-15, 17:13
Snad jí cpu správn?. Základ potravy má Bosch feret baby a Acana kitten tak 50% - 50%. Pro jistotu jsem jí odmala nau?il na oboje a pravideln? to sp?ídáme p?ípadn? mixujeme, kdyby n?co náhodou zmizelo z pult?.
K tomu pak ob?as dostane kus libového hov?zího nebo ku?átka, lososa (málo, ten je dost tu?nej) nebo pangasuse, tvaroh, bílý jogurt, bílek z vají?ka, jablí?ko, hrušku, pomeran?, "mandarinku" (tu si i šlohne vcelku, aby si jí i oloupala), ananas, ?ervený i bílý meloun okurku, papriku a drobe?ky, co ud?lá naše malá.
Její hitparáda žrádla za?íná po probuzení chlasta?kou u napáje?ky, pak pr?zkumem bytu, co kde je spadlé, p?ípadn? co si kde schovala od minule. Pak jde loudit p?ed ledni?ku a teprve když neusp?je, nebo jí to nenasytí, tak jde ofr?ovat do misky na granule. Ješt?, že p?es den není nikdo doma a v noci k ní nikdo nevstává, jinak by spot?eba granulí rapidn? klesnula.
Avatar

Re: MiniFretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-04-15, 17:36
myslím, že tento jídelní?ek je p?ímo královský :-)))
Akorát nevim, jak je to s téma rybama...nékteré ryby by fretky prý nemnéli, ale nepamatuju si jaké, bo já nic takového neskrmuju.
Skus pohledat na foru...
Avatar

Re: MiniFretka
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-04-15, 17:37
já mám ob? hoky po cca 750g..i když... ted mi ob? p?ibírají - b?ezí Bigi i kastrovaná Žofka.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: MiniFretka
Zaslán uživatelem/kou: MaPaCZ (IP)
Datum: 2009-04-15, 17:41
Johana napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Akorát nevim, jak je to s téma rybama...

Ona je dostává tak jednou za 2 m?síce a nevšiml jsem si, že by jí to d?dalo n?jak špatn?. Vep? to našt?stí není.

[www.google.com]
Avatar

Re: MiniFretka
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-04-15, 17:55
N?které druhy ryb obsahují avidin, což je bílkovina, která na sebe váže vitamín H. Myslím, že se to týká ryb p?evážn? sladkovodních, ale p?esn? jsem to nikde nenašla.
(Ze stejných d?vod? tcho?i nemají jíst syrový bílek).
Každopádn?, ?as od ?asu ryba uškodit nem?že, to by jich tcho? musel konzumovat po?ádné množství, aby mu ten vitamín za?al chyb?t.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 15.04. v 17:57.
Avatar

Re: MiniFretka
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2009-04-15, 18:34
P?esn? jak píše Sylva, sladkovodní ryby jsou nevhodné, mo?ské mohou :-) ?ímž se t?ším na Acanu se složením z masa z mo?ských ryb, co máme nasyslenou v šuplíku :-D
A váha naší Kimi je 780g v lét? a na zimu p?íbírá na t?ch 850 - 890g víc ani ?uk :-)

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: petulevrtule dne 15.04. v 18:35.
Avatar

Re: MiniFretka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-04-17, 10:58
Ak ta to potesi, moja Sara ma letnu vahu cca 600g, zimnu max. 800g (vek 5 rokov). Jedalnicek ma ta tvoja super, moje mrchy okrem granul a ovocia a zeleniny nic nechcu, na surove maso sa tvaria, ze ich chcem otravit. Zato cervena paprika, uhorka, mango, pomarance, citrony a jahody idu na dracku.
Avatar

Re: MiniFretka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-04-17, 11:07
Majo, tob? žerou citrony???
Avatar

Re: MiniFretka
Zaslán uživatelem/kou: majkl-k (IP)
Datum: 2009-04-17, 11:20
No tak moje Ája má 700g

jinak ta moje potvora sní taky skoro všechno co jí dám. Hlavn? te? jí zachutnalo psí žrádlo a tak chodí na n?j a to svoje má jen když je zav?ená v kleci.

Re: MiniFretka
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-04-17, 11:21
m? by jenom zajímalo, co je to fret?í pamlsek. my to neznáme. za to jako nejv?tší Barnieho sen si p?edstavuju volné vypušt?ní do ovoce a zeleniny, tam by si snad n?co našel:-)
Avatar

Re: MiniFretka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-04-17, 13:49
To majda: hej...Buba je (mo)mentalne postihnuta a minule mi zozrala zo stola duzinu z citrona...ale tvarila sa pritom...ehm...ako to vyjadrit...kyslo?...ale zrala statocne dalej...
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist