Dor?stají fretkám zoubky?
Zaslán uživatelem/kou: mik119 (IP)
Datum: 2009-03-28, 10:38
Dobrý den.Nevíte nikdo jestli fretkám dor?stají zoubky?Naše fretka si ulomila o n?co kousek horního špi?áku,veprost?ed má vid?t takovou malou te?ku jako kdyby to bylo až na ko?ínek.Mám jít s tim k veteriná?i nebo jí tedy dor?stají???

Re: Dor?stají fretkám zoubky?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-28, 10:49
Fretce zuby nedorústají, fretka neni hlodavec :-)
Popkud je vid?t na zlomu te?ku (kanálek) šla bych pro jistotu k vetovi, a? ji na to koukne, jestli to net?eba n?jak ?ešit.
Takto ulomených zubú má ?ada fretek.
Avatar

Re: Dor?stají fretkám zoubky?
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-28, 13:23
No Johanko p?esn?,pokud úlomek zasahuje do d?en?, není ulomená pouze sklovina, tak hrozí pulpitida, zán?t zubní d?en?. Ta velmi bolí a m?že vyústit až v zán?t ?elisti atd...
M?l to náš pes, museli ho uspat a psí stomatolog mu to normáln? vy?istil a n??ím vyplnil, asi cement, (tím tu dutinu uzav?el), u fretek jsem o takovém výkonu ješt? neslyšela, v?tšinou to do d?en? nezasahuje, ale nevím jak to p?esn? poznat, snad RTG, ale s tím by si m?l poradit dobrý veteriná?.

Re: Dor?stají fretkám zoubky?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-28, 13:42
Pavlo, pokud vim, tak v BA jedné fretce takto ulomený zub plombovali.
Avatar

Re: Dor?stají fretkám zoubky?
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-28, 13:57
No ono je to rozumné, ono je totiž hodn? t?žké podchytit kdy se tam ta pulpitida rozvine.
Fretka špatn? žere, má teplotu a na ten zub se p?ijde t?eba až za dva-t?i týdny a to už je v?tšinou zán?t i v ?elisti. Pak celkov? dlohodob? ATB a stejn? se to musí po odezn?ní infekce "opravit".
Každopádn?, když fretka p?estává žrát a je vid?t, že ji n?co trápí, tak na toto ur?it? myslet.

Tak až budu chtít moje geronty plombovat tak jedu do Blavy :-)

Re: Dor?stají fretkám zoubky?
Zaslán uživatelem/kou: mik119 (IP)
Datum: 2009-03-28, 17:13
Takže s ní radši p?jdu k veteriná?i,protože když se podívám po?ádn? na ten špi?ák,tak tam je takovej ten kanálek(dirka)vid?t.Zatim teda jí normáln?,i k?oupe granule.Nedávno todiž našla novou zábavu v kousání klece,tak to má asi od toho.Nerad bych aby onemocn?la,je to náš mazel:-)

Re: Dor?stají fretkám zoubky?
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-03-28, 17:45
Ve velké v?tšin? p?ípad? ulomených zoubk? to je v po?ádku, fretky s tím nemívají ?asté problémy.Chce to jen,aby to vet zkontroloval.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Dor?stají fretkám zoubky?
Zaslán uživatelem/kou: mik119 (IP)
Datum: 2009-03-28, 18:04
My máme práv? strach,aby se jí n?co nestalo,nebo se jí do toho n?co nedostalo,n?jaká ta infekce.U ?lov?ka je to jednoduchý,zuba? to zaplombuje,nebo to ud?lá tím cementem,ale u fretky?Ješt? k tomu má takový malinkatý zoubky.Snad ten veteriná? co tady máme si s tím bude v?d?t rady,ten ale p?es víkend neordinuje.

Re: Dor?stají fretkám zoubky?
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-03-28, 20:44

Ono to není akutní, docela to trvá n?ž se ta d?e? zanítí. Já si taky myslím, že by to m?la být jen sklovina, ale zkontrolovat bych to ur?it? nechala, když máte podez?ení, že je to až do d?en?.
A odkud jste? Cht?lo by to veta,který se specializuje na stomatologii a ví, jak se "p?ispává" fretka. Takových nebude mnoho.

Re: Dor?stají fretkám zoubky?
Zaslán uživatelem/kou: mik119 (IP)
Datum: 2009-03-28, 21:08
Já jsem z J.Hradce(Jižní ?echy).Nevím jestli to jde až do d?en?,ale je tam vid?t takovej ten kanálek(dirka) do zubu.Je ulomená celá špi?ka,nevím s ?eho,ona ni?emu nedá pokoj,všechno kouše,zkouší,te? práv? p?ibyly ty m?íže u klece.Byl bych rád,kdyby to n?kdo um?l opravit,jako u zuba?e.Mám strach,že se ten kanálek zanese t?eba n?jakým jídlem,potom jí to m?že bolet.Tady moc s t?ma veteriná?ema nepo?ítám,ale zeptám se.

Re: Dor?stají fretkám zoubky?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-28, 21:09
Ono by to asi taky chtélo nejen veta-fretka?e, ale i veta-zuba?e, tady to d?lal vet co se na stomatologii specializuje. Ale co vim, vétšin? fretek se to ne?eší nijak, i když je na zlomu vid?t ten kanálek, spíš se to jen pozoruje.
Avatar

Re: Dor?stají fretkám zoubky?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2009-03-28, 22:46
pokud tam ta dírka vid?t je, tak bych to ?ešila. Podle mého názoru, pokud je vet i zuba? a ?ešil už ko?ky, tak by nem?l mít problém vy?ešit i fretku. Pokud jde o zuby, tak ty se až tak neliší.
Avatar

Re: Dor?stají fretkám zoubky?
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-03-31, 12:23
Takze ten zablombovany zub mala nasa Sara, bohuzial blomba jej vydrzala cca tyzden. Vet ma na to upozornil, ze u tak malych zubov je to problematicke. Ale zatial je OK, uz je to dobre dva roky. Aj ked mozno sa ten cement dostal az do kanalika a ten je "upchaty".
Avatar

Re: Dor?stají fretkám zoubky?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-31, 12:29
MajaZ: Zuby plombovali aj Jolaninej Babulke a jej to držalo. Robili to na Poliankach.
[www.forum.fretka.sk]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 31.03. v 13:43.
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist