Jít na stránku:  123456Další
Aktuální stránka:1 z 6
Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2005-07-11, 16:01
Tak zakladam maly vlakynko o potomcich aronku..
Jako skoro majitelka ( heh ne doslova ) Dutche, vam podam nove informace o nem:
takze sme 2x vetsi jako matysek, hlavu taky, cumacek mam jako nehet od malicku, jsem abnormalne pohyblivej, na brisku mi napocitate nekolik "spicku" vazit mohu okolo 2,5kg ne-li vic, jakmile me nese nejakej dvounozec tak po chvily funi nad moji vahou, packy mam tak velke ze o ne obcas jeste zakopnu..snazim se skakat, ale je to spise takove poskakovani, prece jen moje tezke kosti:o) mi braneji byt tak pohyblivy jako Mates, takze poskakuji jen na prochazkach aby se nereklo. Rad bych videl i sve sourozence abych si mel s kym pohrat. uz mi vylezly i kulky a rozhodl jsem ze jeste s kastraci pockam, po dohode s panickem, rad bych zanechal jeste nejake sve obrovske potomky.Jinak papam pekne, vse co mi panicek da, a hraju si take ze vsim. Jeste se musim naucit splhat a uz ani tolika nekousu, ale spise olizuju, kdyz kousnu tak jen aby se nereklo.
Mozna se ukazu dneska na srazku pokud me dvounozci vezmou a pokud jim neco do toho nevleze jinak se dostavim urcite pristi. Cele leo budu v Praze a tak bych rad videl i sve stvoritele.
Takze to je myslim male shrnuti Dutche II.
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-07-11, 23:53
Já jsem Karel Nováková(doma mi n?kdy ?íkají i Dobromila-mám samé "dobré"nápady...) a ve svých dokladech jsem Carol.Jako dra?ice jsem se narodila a protože jsem zásadová,tak na tom nehodlám nic m?nit.Vážím 1kg a t?žko ve váze m?žu Vám drazí brat?i konkurovat.I s t?ma kulkama to u m? t?žko p?jde se vyrovnat a s ??ráním do dálky to taky nevidím r?žov?.Ale bráchové!!!Po?kejte až se uvidíme,protože se vás ur?it? neleknu a dáme si ?ecko-?ímskej zápas-JO?Pak se zase uvidí kdo je v?tší rvá?,protože já aktivn? trénuji na svém skorokmanželovizarok a tak se udržuji ve skv?lé kondici.I když jsem proti vám prcek,tak umím bezvadn? šplhat kamkoliv a d?lám t?m svejm lidem docela dobrý(Dobromila)kousky a zatím se mi da?í zdolávat všechny p?ekážky co na m? nastražej.N?jaký k?esla a gau?e-pche to je prkotina už hodn? dlouho.Já vylezu i na sk?í?.Te? trénuji na lustr-tam se to zatím nepoda?ilo :o)
Hele Dutchi2 oni t? cht?j kastrovat???Nedej se!!!?Rekni jim,že se po kastraci zmenšíš a oni si to t?eba rozmyslej.
Pa m?j se dob?e a a? se ti da?í jen a jen krásn? :o))))))))) a ur?it? se potkáme na Roztylech.
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Ter?a (IP)
Datum: 2005-07-12, 10:49
Co dodat o Hugovi ? Je chytry jako opicka, odvazny jako lev, mrstny jako rys, mlsny jako kocour a to vse se vejde do jeho fretakoveho telicka.
Sice nesplha tak obratne jako sestricka, ale zato skace do vysky i do dalky, tak ze by mohl smele soutezit s kterymkoliv mistrem...:o)
Vcera na Roztylech pomeril sve sily s braskou Dutchem a nutno rici, ze zapas byl nadmiru vyrovnany. Dutchik je sice mozna az v dalsi vahove kategorii, ale to jen diky svym "spickum"...:o) jinak byl jeden dole, pak zase nahore, zpocatku dost lity boj, ale jak dochazely sily, zklidnilo se i tempo a pak uz oba jen funeli a byli radi, ze panickove vzali posisat...:o) Tesime se, ze priste dorazi i sestricka, to bude bajo trio...:o) nebo ze by pridal i posledni braska ?
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-07-12, 20:23
Jo tak to ta naše Karel umí taky p?kn? skákat.Ona je ob?as jako ta opi?ka na gumi?ce :o).
Docházím k záv?ru že všichni naši-vaši-tcho?íci jsou ti nejšikovn?jší na celém sv?t? :o))) a nemyslím tím jenom Žigátka...Zktátka FRETKA=DOKONALÉ DOMÁCÍ MAZLÁTKO :O)))
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-12, 21:45
Nejlepsi je za kazdemu "vyhovuje" presne to co ta jeho fretulka dela.. - Pritom je to jasny - KAZDA fretule si cloveka ochoci!! ;o)
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-07-12, 22:31
Yasmin-p?esn? tak.Káždý máme doma ty nejkrásn?jší a nejdokonalejší zví?átka.A tak je to správný :o)))
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-07-12, 22:36
Opravim Terezku. Dutch vazi 1650g (vazeno pred dvema tydny). Pritom je jednou takovy nez Charlie, ktery vazi 1250g, takze klame vzhledem :-) Ale tech spicku ma nepocitane. Hrozne rada jsem se s nim muchlovala. Charliecek chodil kolem a smutne na nas koukal, jestli ho jeste mam vubec rada..
Uz se mu zahojil krk od Ference??
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2005-07-12, 23:51
ene: ne ne nezahojil ma tam strupy , a vcera se Hugovi podarilo nejake opet natrhnout, nastesti mu to nijak nebrani ve zlobeni jinym:o)

yasmin: jj presne tak lidi si snad ani fretky ochocit neumej anebo ani nechtej:o))

petra r: zatim to je uvaha s tou kastraci, ale mozna to bude potreba, dutchik umi smrdet abnormalne:o) kdy se ukazete s Carol na srazku?
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2005-07-13, 00:08
ene : ted jsem si uvedomila 1650?? v tom pripade mates musi vazit necely kilo:o((((
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-07-13, 00:11
I to se muze stat, Pida bude vazit take tak, je ted v lete hrozne malinkej.
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-07-13, 00:12
Terezko - jenze to nesmrdi riji - ale asi pousti smradek, ne? a v tom pripade je ti katrace k nicemu.. Jinak ale tohle se upravi do roka to prestane delat.. Flo byla nejvetsi smradoch v okoli - ze srazu to lidi znaji dobre.. A ted uz ji necitim tak casto - leda kdyz se rve - no to vlastne casto je - se Silverem ;oP
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2005-07-13, 00:25
ene achjo doufam ze to dozene ted matesovi zacal pelichat konec ocasu normalne:o/

yasmin nene smrdi i normalne ale to se jeste uvidi zatim to je predbezne smysleni:o)
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-07-13, 00:30
Dutch ze smrdi?? Krasne miminkovsky voni! :-)
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2005-07-13, 00:37
ene miminkovsky + vsim co mu prijde pod packy av cem se muze vyvalet:o)))))
ale tak vis co pro me smrdi kazda fretka jen matysek voni..medem..))
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-07-13, 00:42
Fretkam nejvic svedci samostatny pokoj s linem, kde maji same pelisky, zachudky, nikam nemohou vylezt a nicim si ublizit. Dutch je fantasticky radioaktivni hovado :-))))
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-07-13, 07:57
Trerezka- mi chceme p?ijet vždycky každé pond?lí,ale ono nám to pokaždé nevychází.Já nikdy dop?edu nevím na 100%.
Je pravda,že ti "prcek" puší,ale ?íjí to být nem?že.Tomuhle pušení ani kastrace nepom?že,protože pach.žlásky se nesm?jí vyoperovat-je to zkrátka jeho obrana a s tím holt musíme po?ítat že to ob?as a nekteré fretky ?ast?ji používají.U t?ch malých mi to p?íjde že to tak n?jak ješt? neum?j ovládat a proto je to ?ast?ji spíš ve h?e :o).Naší Karla jsem ješt? necítila a Dolfiho taky ne.Lízinka to používala když jsme si jí jako 2,5letou p?ivezli dom? tak 2-3x denn?,postupne se to snižovalo a te? už je to state?ná holka a ví že u nás jí nic nehrozí tak to ned?lá.
Až se dostane do ?íje tak to je cítit po?ád,ale jinak-to potom budeš lítat z hadrem a po?ád všechno mýt a on ti všechnu snahu zkazí a ozna?kuje vše znovu a znovu.Je to takový kolob?h po?ád do kola.Ale s tím se musí u chlapc? po?ítat.Nám to t?eba zase tak moc nevadilo i když jsem samoz?ejm? ob?as nadávala jako když mi to t?eba ud?lal na stole.
Jestli ti smrdí i jeho t?lí?ko,tak u nás sta?ilo oplachovat pod ?istou vodou jenom prdelku a potom je dobrý ten vo?avý písek do WC a on pokaždé když jsem ho m?nila si v n?m hrabal a válel a tím se ovon?l.
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2005-07-13, 13:21
ene: krasne si to vystihla..hehe sem se pekne zasmala .radioaktivni hovado:o)))))))))))))
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Ter?a (IP)
Datum: 2005-07-20, 23:29
Musíme se pochlubit, ?e Hugo vá?í u? 1500...:o) Po té viróze nebo, co to bylo - zkrátka po nemoci a krátké dovolené, na kterou jsme ho vzali na ©umavu za?al kone?n? zase nabírat...:o) V pond?lí jsme byli na srazu a Dutchik nikde ?
Skoda, ze v den konani "Detskeho dne" jedeme k Fandovo rodicum, jinak bychom Huga vzali k d?tem - stává se z n?j pomalu mazlík...:o) Snad mu to vydr?í a puberta p?ejde ani? by si vy?ádala na?í v?t?í pozornosti...:o)
to Terezka: Dutch ?e smrdí ? Kdy? jsme ho vid?li, tak ur?it? ne. Hugo je "cítit", kdy? ho dlouho necháme bez koupele, ale i tak nám to není tak nep?íjemné, aby to nespravilo p?evle?ní oble?ení, ve kterém jsme se s ním práv? pomazlili a v jeho pokoji mu stále v?tráme. Jinak mi p?ijde, ?e rozhodn? voní lépe, ne? nap?íklad pes jedné mojí kolegyn?, kterého si vodí denn? do kancelá?e. Je to fenka a kolikrát "zapu?í" (dost prdí !) tak podstatným zp?sobem, ?e utíkám na druhý konec místnosti otev?ít okno a nadýchat se vzduchu - rozhodn? mnohem hor?í ne? fret?í v?n?...:o)
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2005-07-21, 00:52
terca nevim kdy pujde dutchik na srazek jeho panicek ted hodne pracuje ale az bude mit volno tak to hned napiseme..))
no jako ted pres leto je na balkone a normalne zasmradil celej belkon ackoliv se vetra:o)))nechapeme z toho:o)))
kort ted si jeste dutchik oblibil cesnek takze mu jeste smrdi porad s tlamicky:o)))
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Ter?a (IP)
Datum: 2005-08-10, 15:02
Po delší odmlce se musíme pochlubit, jak se má Hugoušek ?ile k sv?tu. Hmotnostn? se pohybuje už kolem 1,65kg ! a chu? k jídlu mu našt?stí opravdu nechybí, takže prospívá dob?e...Po delším rozhodování jsme se usnesli po?ídit mu malou kamarádku, kterou už te? máme zamluvenou....:o)
S výb?rem jména jsme m?li trošku dilema, ale docela se nám líbí Žofinka...
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-08-10, 16:54
Jéje, to zase bude na sv?t? žofek, berušek, megínek ;o) Jo jméno to je p?kný, ale je to asi stejný jako FRED. prost? to má spousta lidí. ;oD

Ale proti gustu, žádný dišputát. ;o) Ale Hugo! To je jméno. Takových moc není ;o)
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-08-10, 19:32
Ter?a-gratuluji k rozhodnutí po?ídit Hugovi kamarádku :o)))
Naše Carolka se ustálila už 4 týden na +-1kg.Za?ala být úpln? hodnou hol?i?kou-no zkrátka je to dáma...Je moc moc mazlivou?ká a - no prost? skv?lá frete?ka.
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-08-10, 20:05
Terco: tak to je super zpravicka ;o) rikam ze letos si lidi tu druhou fretku porizuji driv.. ;o)
Jinak sem si puvodne myslela ze mi odnesete Fibinku ze srazu.. ;oD
Zofinka bude super.. ;o) Dyt je to jedno.. Co Jordi Fred, Fredo, Frodo a jina podobna jmena, vsak mas jedno takove taky.. ;oP
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-08-10, 21:21
nene, nemám. Frodo není obdoba Freda. ;o) Obdoba freda je t?eba Fredy. ;o)

a taký ?íkám: "proti gustu, žádný dišputát."

Frodo je Frodo, protože jako Frodo vypadá ;o)
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-08-10, 23:20
...no pane?ku, to je ale veselých zprávi?ek:)
Maminka Žiga je na d?ti?ky i jejich páni?ky velmi hrdá!
Náro?ní dovolenou, kde byla postrachem lesa - zejména medv?d? /neco divného tu p?eznacilo cesti?ku/ a svobodných tcho?? /?íje si nevybírá/, zakon?ila nevaln? hormonální injekcí od Dr. Krále, jemuž tímto p?isoudila další p?ívlastek, který nelze pro jeho sprostost ani publikovat. Nicmén?, injekce zabrala a tak páni?kové s nap?tím ?ekají, zda se po 6ti týdnech dostaví faleška, od které závisí ?etn?jší frekvence páni?kova služebních cest, žeano :) Páni?ka, již dosud považována svojí rodinou za dít? si pouze p?ipomene, jak skv?lé je usínat na "mamin?iným" klín? /jo, Žiga je hoodn? nekompromisní, zvlášt? v otázce pravidelného kojení:)/
Kdyžby na srazu náhodou op?t adoptovala svoje d?ti, bude velice zajímavé sledovat, jak 800g fretka tahá tém?? 2kg Hugolína opodál na pokec:)
Nu, necháme se p?ekvapit?
Do té doby p?eji všem fre?ulkám i páni?k?m jenom radostné spole?né zážitky.

to Ter?a: Koblížek Hugolín že bude mít živou hra?ku?? No to je teda servis:) Držíme p?st? a? se vše vyda?í.

to Petra R: ooo Carol a dáma? Klobouk dol?, jak jen vy to d?láte, že si ty tcho?e takhle omotáte kolem prstu? To by cht?lo n?jaké školení - t?eba na srazu:)..prosím..prosím..

to Terezka: Co náš rodinný tremp Dutchík? Je vid?t, že od nás ty vandry odkukal - no jo, nejstarší, nejzv?dav?jší:) Pisni také jak si žije, rádi si ?teme, jak se jim vede.

to Travískovi: haló haló, z?ejm? nemáte ?asto p?ístup na net, ale kdyby jste p?eci jen zabloudili sem, alespo? v?ti?ku o Travískovi utruste. Budeme rádi:)





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: aronka dne 10.08. v 23:21.
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2005-08-10, 23:48
aronka: dneska u me spi Martin budu vedet nejcerstvejsi zpravy, co vim tak od ty doby uz nema choutky na nejaky toulky a pohybuje se jen v byte a nejak uz nema zajem moc zkoumat otevreny okna:o))
napisu hned zitra jak to vypada vsechno
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-08-11, 00:22
Také se t?ším na nové zprávy ;o)
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-08-11, 09:43
Jak že to d?lám???? :o))) Po?ídili jsme Carol živou hra?ku Dolfíka.Nejd?ív usurpovala ona jeho,ale on n?jak moc rychle vyrostl 1,7kg a vše se obrátilo.Neustále jí "zachra?uju" a potom hladim a ut?šuju(né že by o to stala,ale m?j mate?ský instinkt velí).Dost ?asto mi potom usíná v náru?i a nebo v opa?ném p?ípad? jde op?t do fret?ích her s Dolfi?áriem.No a tak to n?jak zafungovalo na její zklidn?ní.Jenom tak m? te? p?im?lo k p?emýšlení,že co bude dál s Dolfíkem???Po?ídit mu taky živou hra?ku???Ale co by to pak m?lo být aby ho to zkrotilo???-Po?ídíme si tygra:o)))
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Terezka (IP)
Datum: 2005-08-11, 10:57
Tak mam nejaky novy fota Dutche teda starsi ale mam jich ted vic tak kdyz mi date mejla muzu poslat:o)))
jinak jak sem rekla ma se prej dobre blby je ze panicek ted maka kazdej den od rana do noci(do 23.00) ale nejak az tay nebudu mit hlidani tak si ho vezmu na den na dva dny k sobe a donesu ho na srazek:o)))at ho vidite ale jeste nevim kdy...tady ten tejden co bude ne mozna ten dsalsi by mi to mohlo vyjit:o)
Avatar

Re: Zigovci a Dutchovci
Zaslán uživatelem/kou: Ter?a (IP)
Datum: 2005-08-11, 15:50
Yasmin: jestli je Fibinka ta s tim kratsim ocaskem, tak o tu jsme puvodne stali, ale nez jsme se s Fandou stacili na srazu domluvit, tak nas predbehl ten pan s tim stribrnym fretakem. Moc, moc se nam libila...
Pak jsme doma diskutovali, zda tedy opravdu jeste fretecku, nebo ne, a nakonec jsme se rozhodli definitivne ano !
to all: Zofinka neni jeste konecne jmeno - uvazujeme take o Julince, nebo nas treba napadne jeste neco jineho, opakujeme si porad dokola: Hugo a xxx...:o) Musi to proste ladit...:o)
Avatar

Jít na stránku:  123456Další
Aktuální stránka:1 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist