S.O.S. Rada
Zaslán uživatelem/kou: Lenule39 (IP)
Datum: 2009-03-06, 00:51
Ahoj vsem,prosim o radu...na podzim 2008 jsme si poridili 2 ,,fretacky''(albin a tchor.).asi pred 3mi tydny se u tchor.objevila rije,velmi zmohutnel.albin byl proti nemu drobek,ale vet. rikala,ze je v pohode,jen jeste nevyspel.pred 2ma dny jsme koupali a zjistila jsem,ze albin ma vytrhane chlupu za hlavickou a celkove uvaleny.kdyz ale doslo na suseni tak jsem zjistila ze to neni samecek,ale samicka.bylo to hrozne zjisteni,ale tim se mi vysvetlilo proc ty chlupy a to ze po nem(vlastne ted po ni)tchor.tak hrozne jde.do teto doby jsem tomu nevenovala takovou pozornost,ale vubec nevim jak mi mohla takova vec uniknout.uz jsem chovala 3 fretky,ale jeste se mi nestalo neco takoveho.ani vet nepoznala,ze je to samice.ted nevim co mam delat,kastraci jsem nechtela,ale budeme ji muset asi podstoupit,protoze to jsou sourozenci.chci se zeptat zda je mozne je nechat u sebe?po nedeli jdu k vet,ale bojim se co by se stalo kdyby ji prece jen nakryl.je mozne u sebe nechat samici a samce kdyz je necham oba vykastrovat?diky vsem kdo mi odpovi...jsem z toho vseho zoufala...

Re: S.O.S. Rada
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-03-06, 01:42
no zalezi zda je ta samice v riji - pokud nebyla, nebude brezi.. Coz by bylo dobre.
Pak pokud jsou sourozenci, tak bych urco pristoupila ke kastraci - volila bych samce, protoze pokud vykastrujete samici, stejne bude odnaset to ze si z ni bude delat samec trenazer. Kdyz vykastrujete samce bude klid. Pak jen hlidate riji samicky..
A za dalsi - to ze ona je teda samice to rozhodne nevysvetluje to, ze ma pokousanej krk a je uvalena ;o) Samec v riji trenuje na vsem - klidne i na jinem samci..

Avatar

Re: S.O.S. Rada
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2009-03-07, 10:02
proc poradne neprozkoumas pohlavi? samec ma zhruba uprostred bricha penis, zatimco samicka ma vulvu u ritniho otvoru...to je tak slozite spocitat dirky u zadku? jde to krasne poznat i u mladat (na rozdil treba od kocek, tam maji kocouri penis u zadku).
Avatar

Re: S.O.S. Rada
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2009-03-07, 12:57
Lenule, ptala jsi se zda m?žeš nechat vykastrovanou sami?ku i kastrovaného same?ka spolu. No jasn?, já mám doma také vykastrovaný páre?ek a to nejsou sourozenci a jeden bez druhého neud?lá ani ránu.

Re: S.O.S. Rada
Zaslán uživatelem/kou: Lenule39 (IP)
Datum: 2009-03-10, 22:42
Ahoj,diky moc za rady.pohlavi jsme prave moc nezkoumaly,protoze nam bylo receno dvama doktory,ze to jsou samci,tak jsem byla v klidu,ale jak jsem psala...kdyz to doslo do te faze,ze mame samicku v riji,tak jsem pochopila proc je stale proti samci tak malinka.ted za nimi skoro stale behame,aby nedoslo k incestu :-) asi uz jim lezeme krkem,ale neda se nic delat.kazdopadne jdeme zitra konecne k vet,tak budeme chytrejsi,zda jsme to uhlidali.pritel je chtel rozdelit,ale to jsem zarazila,protoze po sobe jen brecely a hledaly se.presne jak psala Lida:-)

Re: S.O.S. Rada
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2009-03-10, 22:47
Lenule: v noci je ale t?žko uhlídáte...
Avatar

Re: S.O.S. Rada
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-10, 22:51
ono se to t?žko hlídá i venku, mám samce a samici v ?íji a jak je pustím spolu, tak samec je v ní hned zakouslej a táhne jí pry?, takže rozhodn? bych je nenechávala v jedný kleci, zvlášt když jsou p?íbuzní :o/ a opravdu teda nechápu, jak n?kdo, zvlášt veteriná?, m?že nerozeznat pohlaví, je jasn? patrný kdo je samec a kdo samice už po narození... zvlášt teda když je mohl mezi sebou porovnat :o/

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: S.O.S. Rada
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-10, 23:04
lenule39: já bych hlavn? zmn?lila veteriná?e, bo tito z?ejmn? o fretkách nic nev?dí.
A fretky bych asi taky rozdélila. Bez ohledu na to jestli jim to vyhovuje. Nevím jestli sou p?íbuzní ( to by bylo vzájemné krytí s ohledem na degeneraci dost nevhodné) a nevím, jestli mlá?ata chcete...ale asi ne.
Takže rozd?lit a pokud je same?ek v ?iji a má úpln? sestouplá varlala, navrhla bych same?ka kastrovat.
Avatar

Re: S.O.S. Rada
Zaslán uživatelem/kou: Lenule39 (IP)
Datum: 2009-03-10, 23:21
To ze jsem fakt uplne blba jsem uz poznala!:-(to ze jsem uz mela jak samicku tak samecka,kazdeho tedy zvlast,tak rozeznam pohlavi ale kdyz jsem zjistila tohle,nejradsi bych si dala petikorunu:-( je mi z toho do ted na nic! Ke kastraci samozdrejme dojde,veta mam uz jineho.

Re: S.O.S. Rada
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-03-10, 23:27
Lenule39: Hlavn? a? sou tvé fre?ule OK. Pak dej védét jak ste to vy?ešili. Držim palce! :-)
Avatar

Re: S.O.S. Rada
Zaslán uživatelem/kou: Lenule39 (IP)
Datum: 2009-03-10, 23:31
Jo jo,diky.Zitra budu doufam chytrejsi a dam vedet.

Re: S.O.S. Rada
Zaslán uživatelem/kou: Lenule39 (IP)
Datum: 2009-03-12, 20:30
Ahoj vsem,tak mame Denyho vykastrovaneho,prave nam spinka.Se samickou budeme chodit na pozorovani jestli je nebo neni brezi a podle toho se bude jednat.

Re: S.O.S. Rada
Zaslán uživatelem/kou: Lenule39 (IP)
Datum: 2009-03-14, 00:12
Tak jsme mysleli,ze bude vse v poradku,ale kdyz jsme je dali k sobe po zotaveni samce,tak samicka kvokala(je v riji),ale samec se na ni hned vrhl a zacal ji vlacet po byte.nepripadalo mi,ze by to bylo sourozenecky:-)protoze kdyz mu chtela utect tak se do ni zakousl jeste vic.museli jsme je odtrhnout protoze samice pistela jako blazen.podle toho co jsem tady cetla by se mel samec po kastraci zklidnit ale mi to mame prave naopak.pred tim po ni nesel tak jako ted.jsou oddeleni,protoze by ji asi zakousl.muzu poprosit o radu,nemam zkusenost s vykastrovanymi,predtim jsem fretky kastrovat nedavala.diky

Re: S.O.S. Rada
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-14, 00:37
Lenule, jim je úpln? jedno, jestli jsou to sourozenci a nebo ne, pudy jsou pudy. stejn? tak to tahání a pá?ení nep?ejde den po kastraci, v?tšinou se zklidní až po pár týdnech, m?síci..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: S.O.S. Rada
Zaslán uživatelem/kou: Lenule39 (IP)
Datum: 2009-03-14, 01:06
Tak ja je budu dal poustet spolecne a jen dohlizet aby se nezakousli.jinak jsou tedy oddeleni.samicka pujde na kastraci po riji,tak doufam,ze se to tedy brzy srovna...nebyla jsem zvykla ze by po sobe takhle sli.vetsinou si jen hraly.je mi lito samicky,je proti samcovi tak hrozne drobounka,mam strach aby ji neco neudelal.

Re: S.O.S. Rada
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-14, 11:14
?íji samici budete muset asi ukon?it, mívají s nimi problémy a v?tšinou je ?íje sama nep?ejde, takže hlíddejte její délku - nem?la by trvat déle než 4 týdna a nechte jí ukon?it hormonáln?. na uikon?ení bych šla už tak kolem 3. týdne ?íje..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: S.O.S. Rada
Zaslán uživatelem/kou: Kristyna19 (IP)
Datum: 2009-03-14, 21:24
Ahojky,téma o ?íji je na druhé stran? a tam už moc lidí asi nechodi.Tak píši sem.
M?li jsme sami?ku v ?íji a byli jsme 2x u samca.A asi se to povedlo až na podruhý.Vulvi?ka se jí zmenšila do týdna.Dneska by to bylo 18 dni.Ale nejsme si jisti jetsli bude mít miminka nebo ne.Po?ád papa a spí:-)A mazlinká se a pe?uje o nás:-) Hodn? pije a prsí?ka má docela veliký a takový zarudlý:-( mám strach kdyby náhodou m?la falešku tak aby se jí n?co nestalo.:-( Kdyby náhodou m?la tu falešku tak nemusíme k veteriná?i na hormonální injekci,aji když se ji zmenšila vulvi?ka?

Re: S.O.S. Rada
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-03-14, 21:37
Kristýno, i když napíšeš do vlákna co je na poslední stránce fora, tak se ukáže na první stránce s ?erveným ozna?ením nové ;oD

jestli bylo krytí úsp?šné zjistíš po cca 42 dnech od nakrytí - bud porodí a nebo ne. kolem 3. týdne jí m?žete vzít na sono, tam by mim?a m?li být vid?t... pokud jí vulva splaskla - samice ne?íjí = není pot?eba hormonální injekce na ukon?ení ?íje, na falešnou b?ezost žádné injekce nejsou, to si prost? musíte prožít...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: S.O.S. Rada
Zaslán uživatelem/kou: Kristyna19 (IP)
Datum: 2009-03-14, 22:15
D?kujeme:-) Falešku jsme m?li minulý rok.Takže už víme jak to probíhá:-)

Re: S.O.S. Rada
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-03-15, 16:41
Nechci být škaredá, ale ani sono není úpln? spolehlivé. Paní doktorka ?íká, že spolehliv? se to pozná až když píská pelíšek. Sono doporu?uje když po 47 dnu po nakrytí nepíská. No a podle výsledku pak nasazuje p?ípadnou lé?bu. Tohle mi ale spíš vypadá, že mají chystat postýlku pro miminka.
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist