Fretka a hlodavci
Zaslán uživatelem/kou: Karrol (IP)
Datum: 2008-11-23, 01:32
Ahoj, mám takovej dotaz... Už od mala m? fretky fascinovali, zatím toho o nich moc nevím, ale chci se dozv?d?t :) Nicmén? nejzásadn?jší otázka pro m? je, je možný v jednom byt? soužití fretky s mor?atama a burundukama? Bojim se, že ne :(

s+zví?e+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 13.06. v 23:55.

Re: Fretka a hlodavec
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-11-23, 01:40
Karrol, pokud jsou hlodavci v dostate?n? zajišt?né kleci a fretka bude pušt?ná jen pod dohledem a na noc a v dob? vaší nep?ítomnosti zav?ená v bezpe?né volie?e, problém by top být nem?l, ale i tak je pot?eba po?ítat s tím, že se jednou m?žete vrátit domu a hlodavci nebudou...
a pak taky soužití predátor x ko?ist je pro ob? strany stresující

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 23:50.
Avatar

Re: Fretka a hlodavci
Zaslán uživatelem/kou: Karrol (IP)
Datum: 2008-11-23, 01:53
No to si nedovedu p?edstavit, svoje zví?átka samoz?ejm? miluju, takže bohužel fretky se budu asi muset aspo? prozatim vzdát, bála sem se toho :(

Re: Fretka a hlodavci
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-11-23, 13:04
Karrol, já m?la fretky s mor?aty v jedné místnosti. Vše bylo v po?ádku, dokonce Kimi si našeho Uni?ka adoptovala jako miminko, pusinkovala ho, olizovala mu ouška...Ale to je NAPROSTÁ VÝJIMKA a bylo to jen v p?ípad? Uni?ka, když sem tu m?la ješt? pískomilya nebo jiná mor?ata, tak je ráda nem?la, taky jednou se jí poda?ilo vysko?it díky mé chyb? do velkého akvária a píská?e chudáka zakousla...A p?itom mor?ouna milovala...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Fretka a hlodavci
Zaslán uživatelem/kou: Karrol (IP)
Datum: 2008-11-23, 13:30
No tak to riksovat nem?žu, neunesla bych to a ješt? bych pak chudinku fretku asi za?ala nenávid?t... Chjo :(

Re: Fretka a hlodavci
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-11-23, 13:38
Karrol, tohle sme tu nedávno ?ešili, fretka je šelma a hlodavec je pro ní ko?ist...Musela bys nenávid?t leda tak sebe, jelikož to zví?e za to nem?že, je to její normální pud!!! M?že za to ?lov?k, který tomu zví?eti poskytne podmínky k tomu, aby se projevilo..

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Fretka a hlodavci
Zaslán uživatelem/kou: Karrol (IP)
Datum: 2008-11-23, 16:52
Panebože, to je p?ece samoz?ejmost, jasn?, že bych se za to nenávid?la. Myslíte, že kdyby mi na tom nezáleželo tak to tady ?ešim? Ne, vykašlala bych se na to a prost? si fretku po?ídila, jenže to já nechci, nechci uškodit žádnýmu zví?átku. Takže si laskav? výlevy nechte pro n?koho, kdo zví?ata tejrá a takovejch lidí bohužel není málo...

Re: Fretka a hlodavci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-23, 17:04
Karrol, znám lidi, co už roky chovají v paneláku myši, potkánky a fretky a je to v pohod?. Záleží to jen na zabezpe?ení klecí, velikosti bytu a celkové organizaci domácnosti.
To ale neber, že té chci k n??emu navád?t....každý musí své možnosti uvážit sám...
Avatar

Re: Fretka a hlodavci
Zaslán uživatelem/kou: Karrol (IP)
Datum: 2008-11-23, 17:14
Jasn?, díky moc, p?emejšlim a p?emejšlim :)

Re: Fretka a hlodavci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-23, 17:19
Karrol napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Panebože, to je p?ece samoz?ejmost, jasn?, že bych
> se za to nenávid?la. Myslíte, že kdyby mi na tom
> nezáleželo tak to tady ?ešim? Ne, vykašlala bych
> se na to a prost? si fretku po?ídila, jenže to já
> nechci, nechci uškodit žádnýmu zví?átku. Takže si
> laskav? výlevy nechte pro n?koho, kdo zví?ata
> tejrá a takovejch lidí bohužel není málo...


Jaký výlevy??? Já tady nic krom toho tvého nevidím :o(

Jinak já taky m?la fretku a osmáky. Osmáci byli v kleci na polici u stropu a m?la jsem jistotu, že se tam nemají fretkouni jak vyšplhat. Ono to soužití funguje, ale musíš si být jistá, že se fretka k hlodavci nedostane...





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Petra p. dne 23.11. v 17:20.
Avatar

Re: Fretka a hlodavci
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-11-23, 17:25
Ale no tak:) Nahodou mi to prijde zodpovedny, proste nekdo neni schopen se prenest pres to, kdyz by nahodou mel byt svedkem toho, jak jeho milacek zakusuje dalsiho milacka. Ja tomu rozumim. A lepsi je, kdyz to ted Karrol rovnou uzna a treba fretku zamitne, nez aby to bylo naopak , jak jsme jiz uz videli.
Avatar

Re: Fretka a hlodavci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-23, 17:29
To jo, to obdivuju a jsem ráda, že je to ?lov?k, který by dokázal pochopit, že to byla jeho chyba, nikoliv fretky. Ale n?jak ty "výlevy" nechápu, nikdo tady žádný výlevy p?ece nepsal...
Avatar

Re: Fretka a hlodavci
Zaslán uživatelem/kou: Karrol (IP)
Datum: 2008-11-23, 18:22
Omlouvám se, jsem trochu rozhozená. Fretku jsem už vpodtst? zavrhla, nedá se nic d?lat, jen m? zajímaj ješt? další názory :)

Re: Fretka a hlodavci
Zaslán uživatelem/kou: Karrol (IP)
Datum: 2008-11-23, 18:24
Lidi, já prost? miluju všechny zví?ata a opravdu se tady s váma nechci hádat.

Re: Fretka a hlodavci
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-11-23, 19:47
Karol, já sv?j p?ísp?vek nijak špatn? nemyslela, bylo to konstatování situace, pokud sis z toho vzala n?co špatnýho, blb? sem to asi formulovala...Pokud budeš mít hlodavce n?kde, kam fretka nevyleze - je t?eba vymyslet n?co, kam nebude mít p?ístup, nic se nestane. Tenkrát s tím pískomilem, to byla moje chyba a Kiminka za to nemohla, p?istavila sem jí tam já blbá kbelík s víkem a ona si to p?eskákala hezky do akvária...Prost? ?lov?k musí dost p?emýšlet, aby se nikomu nic nestalo, nic víc...Soužití t?ch zví?at v jedné místnosti jde, ale musejí být dob?e odd?lené. My jsme ?asem od hlodavc? upustili úpln?, jednak díky nehod? a jednak díky novému p?ír?stku, už by toho na nás bylo moc...

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Fretka a hlodavci
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-23, 20:15
Karrol, jestli chceš, skontaktuju t? s lidma, kte?í už roky chovají hlodavce a fretky v jednom byt?.
Avatar

Re: Fretka a hlodavci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-23, 22:40
Karrol - ono soužití hlodavc? a fretek jde, neházej flintu do žita... Sen si splnit m?žeš, sta?í dát akvárka nebo klece s hlodavcema na st?l, ale nesmí tam fre?ule vlést po židli, záclon?... Já m?la osmáky ve staré obývací st?n? v horní polici. Nem?li se tam jak vyšplhat a ani na sebe nevid?li. Ovšem nejlepší ?ešení by ur?it? bylo, dát hlodavce do místnosti, kam fre?ule nem?že, ale takový možnosti n?kdo t?eba nemá...
Avatar

Re: Fretka a hlodavci
Zaslán uživatelem/kou: Karrol (IP)
Datum: 2008-11-24, 00:11
Moc vám všem d?kuju, musim to ješt? všechno rozmyslet...

Re: Fretka a hlodavci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-24, 01:12
Jsi správná a je moc fajn, že radši rozmýšlíš!!!
Avatar

Re: Fretka a hlodavci
Zaslán uživatelem/kou: Karrol (IP)
Datum: 2008-11-24, 12:47
Díky :)

Re: Fretka a hlodavci
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-11-24, 13:39
Karrol mám mor?ata a fretky. Jednou se mi fre?ák dostal k mor?at?m, ale našt?stí jsem to zachránila. Pokud je možnost dát hlodavce z dosahu fretky aspo? po dobu kdy je pušt?ná, tak to všechno jde. I kdybys mn?la p?endat klece na chvilku t?eba na st?l, nebo na sk?í?. Teda pokud nechceš mít fretku trvale na volno, pak by byly ostatní mazlíci hodn? odstavení na druhou kolej. Držím palce v rozhodování

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Fretka a hlodavci
Zaslán uživatelem/kou: kantovka (IP)
Datum: 2008-11-25, 11:38
Krom? fretky mám ješt? osmáky a k?e?ky. K?e?ky moje fretka má ráda. Jednou mi je ukradla z akvárka, schovala si je k sob? do boudi?ky a starala se o n?. Asi si myslela, že jsou to její miminka. Když jsem jí ale zkoušela zkamarádit s osmákama, tak je cht?la kousnout. Ale osmáky mám na sk?íni v kleci, tam se fretka nedostane a kdyby náhodou, mám na nich zámek, aby je nemohla otev?ít. Takhle už to mám p?es rok a funguje to v pohod?.

Re: Fretka a hlodavci
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-25, 13:19
kantovka - tak to jsi sv?tlá výjimka, který fre?ule akceptuje n?jakýho hlodavce. Ale i takový fre?ulky jsou. Taky mám kamarádku, který fre?á?ek b?hal s potkanem. Ale jednoho dne a to po docela dlouhý dob? ho stejn? zakousl.. Je to t?eba náhoda, ale od tý doby už ho s žádným hlodavcem dohromady asi nedávala..
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist