Jít na stránku:  Předchozí123456
Aktuální stránka:6 z 6
Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-01-11, 13:49
Tak m? se také osv??ilo, že když se fretky vzbudí, dám je hned na záchod a dokud nevykonají pot?ebu, nepustím je. A když pot?ebu vykonají, dostanou pamlsek. Taky se mi osv?d?ilo nenechávat fretky venku dlouho, protože pak jdou na záchod znova a to už se hlídá obtížn?. Navíc je dobré být chyt?ejší než fretka a do míst, kam chodí nej?ast?ji dát t?eba pár hra?ek, pelíšek, misku s jídlem, staré kalhoty na prolézání...

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-01-11, 15:44
já mám kluky pušt?né celou dobu, kdy jsem doma, tzn. nap?. o víkendu od rána do noci než jdu spát. takže jsem p?l roku jácu opravdu hlídala a b?hala za ním, když už to bylo víc jak dv? hodiny od poslední "akce"... jako idiot, fakt p?esn? jak jsem to popsala v povídce "kterak nau?iti..." :o)
ale výsledek se dostavil :o)

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-01-11, 16:20
Je fakt, že výsledek se d?ív nebo pozd?ji musí dostavit. U n?kterých fretek d?ív u n?kterých to holt trvá dýl. Já mám te? fre?ule pušt?né také kdykoli jsem doma a vysta?ím si s jedním záchodem u dve?í a novinama pod stolem. A pokud vidím, že se n?kdo pokouší vykonat pot?ebu kde nemá, sta?í ok?iknout a fre?ule se p?esune na záchod.

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: Pí?alka (IP)
Datum: 2010-01-11, 20:23
Holky (?) d?kuju moc za rady. zkusím to, ale se t?ema roš?ákama je mazec za ní po?ád b?hat, když ty dva hod?ou?ký se cht?j mazlit...
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-01-12, 01:44
pí?alko - taky mám t?i a za jedním jsem holt b?hala ;o)
a nemusíš po?ád, když "to ud?lá", máš cca hodinu a p?l až dv? "volno" ;o)

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: prvok (IP)
Datum: 2010-11-09, 18:33
Dobrý den, pot?ebovala bych poradit, mam asi ro?ní sami?ku fretky a za asi p?lrok, co jí mam se mi už n?kolikrát poda?ilo jí nau?it na záchod, ale ona si to zase odvykla. Te? se mi dokonce vykadila do postele. ?etla jsem, že fretky nekadí do ni?eho, v ?em by mohly spát, nebo ci jim p?ipomíná pelíšek?!..není to ale jen postel, na záchod nechodí ani v kleci, p?estože je dost velký...už z toho jsem fakt zoufalá, pora?te prosím!!!! :(

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-11-09, 19:52
Zkusit vychovat pastou, jakmile jí vidíš, že couvá, šoupnout do záchodu a dát odm?nu. Na místo kam chodí narvat zách?dek. Ale bohužel n?kte?í fret?í jedinci jsou nevychovatelný ?u?ata...
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: rybicka (IP)
Datum: 2010-11-09, 22:50
me taky kadila na postel (vzteky) na polstar, ktery nepouzivam a mam ho u zdi aby mi nepadaly knizky, telefony atd. :(. dale se mi klidne vysr. u prostred mistnosti a koberec a jeste u toho na me blbe kouka (a vubec necouva, nehrbi se), to kdyz si dovolim sebrat hracku, ktera dela ramus (kdyz mam nejakej pracovni telefon) ci kdyz neco presunu a ji se to nelibi ;). Me se vyplatilo igorovat, pokud vim, ze je to naschval (jak s tema novyma holkama, tak s mojim bejvalym klukem i s jezevcikem :D) proste to uklidim jakoby nic (kdyz delam ramus a cilim se, tak to je jak balzam na jeji dusi, jak se ji to povedlo). Pokud ale couva, tak jak psaly holky, popadnu a letim na zachudek (taky mam v jednom pokoji... v kleci, jedem obri vedle a jede pod posteli :) ). Ale v obyvaku, kuchyni, koupelne si vystacime s jednim v pokoji a to same na navstevach :)

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-11-10, 15:40
rybicka - Takto to d?lám i já, n?jací smradi na m? p?ece nevyzrajou - když schváln? p?ede mnou ud?lají "neplechu", nekomentuju to a uklidím to t?eba až za pár minut, když už m? nesledujou. Akorát se p?iznám, že jeden koumák na m? vyzraje vždy dokonale. Vyto?en na nejvyšší stupe? (zakázala jsem mu rvát hadici od vysava?e) mi nas.al do bubnu pra?ky, jednou dokonce i do mražáku. Hajzlík si po?íhal, až ho otev?u a šup, b?hem vte?iny vymá?kl obsah st?ev a zdrhnul. Haha taaaakovááááhle švanda to byla.. Ten výraz dodneška mám p?ed sebou.. Lehce p?iv?ené o?i a "tak a tady to máš, jak jsi cht?la, pche". :D
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: rybicka (IP)
Datum: 2010-11-10, 18:11
hanulka :To je to co jsem mela na mysli, jak jsou vycurankovany (jinak se mi podarilo urvat na notebooku pismeno "n", tudiz se omlouvam, ze mi chybi ve spouste slov, ale mam problem do toho miniaturiho cudliku, co mam ted misto neho trefit). Treba dneska rano,stejne jako kazdou stredu, musim odejit v 5:30, vracim se v 7 a pak je poustim do 9:30...no a kdyz jsem si je dovolila v 5:30 zavrit, tak se mi potvora vykadila na kazde patro ci pulpatro klece (podezrivam teda jen jednu)...tudiz 6 miniaturnich bobanu a dve louzicky :) to uz neudelaly mesic :) a taky mam pred ocima ten jeji nadseny vyraz, kdyz me pozorovala, jak zapasim s vysavacem, ubrouskama, sprejem a snazim se vypravit do prace a skoly :) pobihala mi kolem nohou a "velmi pomahala", proste milacek :D

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: prvok (IP)
Datum: 2010-11-11, 20:09
Ale ta moje to myslim schváln? ned?lá. je jí úpln? jedno, jestli se na ní koukam, nebo ne. te? sem jí po?ídila v?tší záchod a 1 má u m? v pokoji, kde jí pouštim a druhej v kleci. Ani do jednoho nechodí. Když už v kleci, tak bu? do horního, kterej je dost malej a nebo dol?, ale zásadn? mimo záchod, což nechápu.. Vždycky jí odm?nim, když jí p?endam a ona se vykadí, ale nereaguje na to. Myslim, že na truc to ned?lá :(

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: rybicka (IP)
Datum: 2010-11-11, 22:24
hmmm, tak co si budem nalhavat, nektera zviratka jsou proste prasatka (viz.nase kocka, ktera ignoruje zachody a zabiji vykaly babicce orchidee :)) a to i kdyz nase rodine vymekla natolik, ze ji do zachodu dala zeminu pro orchidee :(. Co jsme se tady v Anglii shodli, tak obcas zabira Ecover(cistici prostredek na bazi rostlin), neskodny dokonce v akvariu, nechtene vyzkouseno spolubydlicim. Da se sehat i v Cr a ja s tim drhnu mista, kde kadi a musim rict, ze tam pak kadi min, drhla jsem s tim i mista proti kocka ci tchorum, co mi spi v sedlovne a znackujou a znackujou a zabralo to alespon natolik, ze neznackujou tak, abych to nasla. Ale zarucit se do neda, je doporucovan i ocet, ale vzhledem k tomu, ze s nima spim v jedne mistosti, tak te bych nedala.

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: Letty (IP)
Datum: 2010-11-12, 01:04
mám dost podobný problém a taky v?bec nevím co s tím.. chodí sice do správného patra, ale ne do záchodu, vždy p?ed n?j, nebo vedle.. když je pušt?ný po byt?, b?ží do bará?ku a "ud?lá to" op?t p?ed záchod.. já ho mám taky v místnosti kde spím a i ten ocet jsem zkoušela, m?nit steliva, ale je to marný.. p?emýšlím, jestli prost? jen není línej p?elízt ten 4cm vysokáánskej okraj záchodku.. nebo jestli je to prost? jen taková ?u?ka :( ..na truc to taky ned?lá - na truc mi tam kákne, vyhrabe záchod i granule a celej se v tom vyválí....
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-11-12, 04:22
n?kdy je to fakt o?íšek, p?ijít na to, pro? fretka nechodí do záchoda, p?ípadn? ji p?esv?d?it, aby tak ?inila.
vím, o ?em mluvím a nejhorší na tom je, že když máte doma jedno ?un?, ne aby se to ?un? p?izp?sobilo t?m t?em jakžtakž ?istotným, bohužel to bývá v?tšinou naopak. takže ve výsledku jsou doma ?u?ata ?ty?i, teda v lepším p?ípad? jen t?i (jeden je natvrdlej, takže nepochopil, že bojkotovat záchod je d?sná psina)
vím, o ?em mluvím...

takhle "zlobí" puber?áci a samci i samice v ?íji. další d?vod m?že být nevyhovující tvar, velikost nebo umíst?ní záchoda nebo nevhodn? zvolené stelivo. také nevhodné chování majitele (málo pozornosti v?nované fretce, bez ohledu na po?et hodin denn?, apod.). jakákoli zm?na v režimu nebo život? fretky, nemoc, stá?í - senilita, atd. v?tšinou pokud fretka ?istotná byla a najednou není, n?co tím chovateli ?íká. ale co, to už si musí vyluštit sám.

a n?kdy se nic nezm?nilo, a stejn?. n?kdy jsou prost? fakt na zabití.
vím, o ?em mluvím... :o)



není mi to FUK

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2010-11-12, 12:03
Svatá pravda, Marti. Co máme doma Tobýse, nejen, že máme po?ád n?kde bobky nebo louže mimo záchod od n?j, ale kluci se po n?m semo-tamo opi?ej... Ale tím, že jsou odd?len?,tak oni alespo? v kleci chod?j zp?sobn? dál. I když Tobýs je divnej pavouk, on si v kleci dojde t?eba 4x na záchod, ale 2x vedle... ví b?h podle ?eho se rozhoduje...
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-11-12, 12:25
Náš ?ulík míval n?kolik let po sob? vždycky tak dvakrát do roka období, kdy chodil zásadn? mimo záchod. Trvalo to v?tšinou tak m?síc, nikdy jsem nenašla žádnou p?í?inu. Pak ho to samo p?ešlo, aby se to zas ?asem vrátilo. Nikdy jsme to nezlomili ani tomu nep?išli na kloub - prost? to byla taková jeho forma deprese nebo protestu nebo kdoví ?eho...
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-11-12, 12:26
Jeden poznatek - když má n?která fretka i t?eba jeden bobek v záchod?, tak už tam nejde! Díky bohu, že mám doma takou vzornou holku, co háže jen trucbobky, když je doma vet?elec :D (i když te? b?hem hlídání jednoho takého neud?lala ani jeden, tak t?eba jsme na dobré cest?)

Ale jinak jsem se cht?la zeptat, i když to už martina poznamenala - nejsou ty "problémové" fretky v pubert???? Bo to na hygienu prdí v?tšina fretek i t?ch sebevychovan?jších...
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-11-12, 13:02
jo, to je taky pravda - když je v záchod? víc nabobáno, už tam necht?j chodit a jdou jinam (p?ed, vedle, ke špajzu, pod gau?, kamkoli). takže imrvére lítám bu? s hadrem nebo lopatkou, p?ípadn? s obojím.

v mezi?ase p?esv?d?uju manžela, že se stejn? divím, jak jsou v podstat? ?ISTOTNÝ, že jo??

není mi to FUK

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2010-11-12, 15:51
No nevím, nechci vám brát iluze, ale to že fretka nejde na záchod nemusí nutn? souviset se zne?išt?ním nebo spíš množstvím v toalet?...:-D
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-11-12, 16:03
Nessie, nemusí, m?žou to být prost? prasata :D

(ne každá fretka je jako Žofka, co i u tebe chodila Tadeášovi do zách?dku v kleci :D)
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2010-11-12, 16:34
No je pravda, že Tobýsovi je te?...chvilku, po?ítám... 7 m?síc?, takže to pubertou být m?že. A modlím se, aby to tak bylo a p?ešlo ho to, pá? ho jinak asi brzo zabiju. Ono když manžel dorazí z práce a po otev?ení dve?í do obýváku hned dupne fuseklí do Tobýsova výtvoru, je to fakt o život :)
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-11-12, 16:34
hele, mn? už teda fakt iluze vzít nikdo nem?že!
teda co se tý?e fretek

ale že se jim na pod?lanej záchod nechce (pod?lanej = dv? a víc hoven), tak to mám vypozorovaný. když za nima lítám, KAM TO ZAS CHT?J HODIT, a náhodou zamí?í k záchodu... a pak do n?j ?umí a p?ešlapujou venku... výraz - TAM JÁ TEDA NEVKRO?ÍM... :o)))

jo, ty MOJE jsou prost? zvyklý na ?ISTOU toaletu, na co je zvyklej tadeáš... vlastn? už vím, na co, silva se n?jak onehdá zmi?ovala, že miluje intimno pod psacím stolem, až tam vzadu, v nedosažitelném r?žku...

není mi to FUK

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-11-12, 16:43
Ano, náš intimní r?žek pod psacím stolem... jenom výrobci pom?cek pro zví?ata nám pokulhávají ve vývoji. ?lov?k koupí elegantní lopatku na vybírání záchodk?, ale nikomu ješt? nedošlo, že na odstra?ování starých poklad? tohoto typu je pot?eba spíš elegantní designové dláto.

S tadeášem mám nejlepší vzpomínku na to, jak b?hem týdenního hlídání chodil pravideln? vym?šovat do knihovny na indickou kucha?ku, na což jsem p?išla až po ?ase, když jsem podle ní hodlala n?co uva?it.
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-11-12, 18:13
ano, tadeáš je prost? tcho? s vlastním názorem a nebojí se ho vyjád?it!
mn? taky indický jídla moc ne?íkaj.
teda va?ení. mi moc ne?íká.

p.s. silvo, to dláto si nech patentovat, podle toho, co tu ?tu, jsi za rok v balíku.

není mi to FUK

Jít na stránku:  Předchozí123456
Aktuální stránka:6 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist