Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:5 z 6
Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2008-11-03, 19:54
MaPaCZ: nám to Terezka d?lala taky, a tak jsem vyrobili speciální WC. Byl to v kauflandu zakoupený "box na hra?ky" (taková plastová truhli?ka) a tam jsme zezhora vy?ízli okénko.Když tam Terez vlezla a za?ala hrabat, bylo jí to prd platný, protože ten strop to nepustitl ven :o))

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: MaPaCZ (IP)
Datum: 2008-11-04, 16:29
Tak jsem si "nechal poradit" a risknul jsem nákup jiného steliva:
;
které by nem?lo Agát? p?ipomínat písek a tak by nemusela mít chu? hrabat.
Pokud se osv?d?í, dám sem ur?it? kladnou referenci.

[www.google.com]
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: Tera (IP)
Datum: 2008-11-09, 18:31
Ahoj pot?ebovala bych podarit jak nau?it fre?áky chodit na záchod, oni totiž d?lají bobky p?ed ním ísto aby šli do. A chytání a dávání na záchod a následné odm??ování n?jak nezabírá. Co mám d?lat aby chodili do záchodku a ne p?ed nebo vedle n?j. Je možn? z? jim je ten záchodek malý? Jaké by m?l mít rozm?ry?

wc+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 21:17.

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-11-09, 20:34
záchod musí být dostate?n? velký, jen malá ?ást fretek je ochotná chodit do malého. a to, že fretky chodí k záchodu, bych vid?la jako p?esn? tenhle problém. kdyby to byla ?u?ata, nenamáhali by se chodit až tam. zkuste ho vym?nit za n?co v?tšího.
a to odchytávání a odm??ování funguje, ale chce to opravdu hodn? velkou trp?livost a d?slednost. m?žu to potvrdit vlastní zkušeností - nau?ila jsem takhle chodit na ta správná místa fre?áka, který k nám p?išel ve dvou letech jako stoprocentní ?un? a nechodil na záchod ani v kleci. trvalo to ovšem opravdu dlouho, minimáln? p?l roku, než jsem došla alespo? k ?áste?nému úsp?chu. dneska ho mám doma rok a vícemén? chodí do záchoda, "nehoda" se mu stane už jen ob?as.


Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: mizzi (IP)
Datum: 2008-12-07, 12:00
Ahoj, tak to my nemáme problém s chozením na záchod, když je v kleci, ale když lítá po pokoji. Napít se do klece dojde i b?hem b?hání, ale aby si tam došel na záchod to už ho nenapadne. Už jsme i vypozorovali, že vždycky po probuzení pot?ebuje, ale stejn? to nem?ní nic na tom, že jakmile je z klece dýl venku, tak se tam prost? neobt?žuje zab?hnout, ale nechá to po cest?. Nau?í se to ?asem nebo se musíme s mí?it s tím, že svojí lenost nep?ekoná?

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-07, 12:12
mizzi, nejspíš nep?ekoná :-))) Jestli máš záchod jenom v kleci, bylo by t?eba dát aspo? jeden taky v místnosti kde je fretka pušténá a hraje si.
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-12-07, 12:13
mizzi, málokterá fretka je ochotná se p?i volném pobíhání vracet do klece na záchod. Je t?eba se s tím smí?it a po?ídit fretce jeden nebo více "venkovních" záchod?, pokud možno je rozestavit na nejoblíben?jší kakací místa, nebo n?kde poblíž.

P?iznám se, že když jsme posledn? odjeli na víkend k rodi??m, nechali jsme fretkám volnost v p?edsíni. Mou neopatrností se ale dostaly i do obýváku a kuchyn?, kde záchodky nemají. Musím s uznáním ?íct, že jsem p?i úklidu po nich (roztahané v?ci, n?co p?esunuté nebo shozené na zem) nenašla v obýváku nebo kuchyni ani jedno hovínko nebo louži?ku. Poctiv? chodili do p?edsín? na venkovní záchodek. :o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Mirim dne 07.12. v 12:14.
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2008-12-07, 12:15
mizzi, já mám záchodek v každé místnosti a p?esto jsou smradi n?kdy ujít ten metr a p?l, když zrovna pot?ebují:))) každopádn? ono záleží na fretce, moje hol?ina si na wc klidn? dojde p?es dv? místnosti až do klece, nemá s tím problém, naopak klou?ek 1,5roku si chodí kam chce, pokud má dobrou náladu, tak i na wc, ale v?tšinou tam, kde zrovna stojí..:))))
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: mizzi (IP)
Datum: 2008-12-07, 12:17
Tak aspo?, že nemáme koberec:-)

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2008-12-07, 12:17
Ješt? když jsem byla u Ondry, tak žofka chodila poctiv? na záchod do koupelny a? byla kdekoliv v byt?, ale do klece prost? nešla...a tady u mámy mám v obýváku a kuchyni 2 záchody a taky na n? jde, ale v pokojíku mám jen ten v kleci a zatím vymýšlím, jak sem dát ješt? jeden záchod, jenže se sem nevejde...
Prost? pakliže to jde, tak je další záchod nejlepším ?ešením...m? by se taky necht?lo lézt do klece, kdyžbych pot?ebovala :D
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-12-07, 12:21
mizzi, ale ten venkovní záchodek fretce radši dej. Je to lepší, než po?ád n?kde po podlaze sbírat ty jejich výtvory. :o))) Já jsem taky p?i první fretce nezkušen? trvala na tom, aby se vracela na záchod do klece. Chvíli trvalo, než jsme si to vyjasnily, ale co je jeden záchod v byt? mimo klec, chodí na n?j Meggie spolehliv?. :o)
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: mizzi (IP)
Datum: 2008-12-07, 12:22
No Anii, k tomu, že by se ti necht?lo lízt do klec:-)) taky p?ece jdeš na záchod t?eba p?es celej byt a musíš p?i tom otvírat dve?e. Ale tak já zap?emýšlim o dalším záchod?, to už neni takovej problém, teda jestli to alespo? k n??emu bude.

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-12-07, 12:33
Mizzi, ur?ité ji aspo? jeden ten venkovní záchod opat?i.

....Aniii, ale neni pali?atá a líná fretka, že jo :-))))
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2008-12-07, 13:15
ja lina ani nejsem, ale proste predstava, ze lezu s plnym mechyrem pres ten vlez do klece...dvere neni problem otevrit, ale horolezeni, fakt ne:D

Jinak me zofie zkousela chodit na kabely od pc, kdyz beha po pokoji {hruza je pak cistit od tech vytvoru}...ale hadr ala pelech to vyresil...
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: konstelacnihvezda (IP)
Datum: 2009-09-05, 14:18
Dobrý den,
máme doma dv? malé fre?ule (4 a 5 m?síc?), same?ek a sami?ka. Nejsou s nimi žádné problémy až na jeden a to s chozením na záchod.
Situace v kleci: U sami?ky jsou vid?t projevy snahy že by si na záchod došla, ale same?ek záchod naprosto sabotuje a odsouvá ho na jiné místo klece a teprve pak si dojde do p?edur?eného rohu. Plus pod?lá celou souvislou st?nu až do rohu druhého. Sami?ka tiše trpí a jen se p?isp?sobuje. Navíc jsme objevili, že si ud?lali záchod v pelíšku v p?ízemí (mají celkem t?i).
Situace po byt?: Když to shrnnu do jedné v?ty: Serou kde m?žou. V obýváku za gau?, v koupeln? vedle našeho wc a za dve?e, v ložnici za dve?e a v chodb? všechny rohy. Iniciátor t?chto seancí mimo záchod je samoz?ejm? samec, a sami?ka se to od n?j pomalu u?í...

POMOC!!!

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: meggcab (IP)
Datum: 2009-09-11, 19:50
Ahoj u nás je to podobný.Všude bobky,tak odstranuju pach jak se dá,dávám jim tam záchody nebo jak n?kdo radil deky jako pelíšek a jim je to fuk.Ty dv? starší(5a6 m?sícu)maj snahu,ale nesmej být moc zabraný do hry pak jim je to fuk.

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: majkl-k (IP)
Datum: 2009-09-14, 09:39
Zdravím, tak po dnešní noci sem zjistil že už i 3 týdení frete?ky si tak n?jak dokáží dojít na záchod... V?era sem tam zkusil dát malinkej záchudek jen pro n? aby sem nemusel vytírat 3x denn? klec. Sice sem tomu moc šancí nedával, ale zatím sem nenašl bobky jinde než v tom zách?dku :)

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-09-14, 09:53
Všude kam chodí po byt? na záchod rozmísti zách?dky jakmile uvidíš, že couvá, popadni fretuli a šup s ní do záchodu a za odm?nu jí ješt? v zách?dku dej bu? líznout pasty nebo m?aminu co má ráda. Náš Kryštof to dotáhl do takové dokonalosti, že chodil do zách?dku, nic tam nevytvo?il, op?el se p?edníma o okraj a ?ekal až mu dám líznout pasty, protože ud?lal p?ece správnou v?c - vlezl do zách?dku :-) Ony jsou velmi mazaný a moc dob?e v?dí :-)
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: Nona (IP)
Datum: 2009-09-14, 10:06
Majdi, tak to mi p?ipomíná Ka?u. Já jsem je nau?ila, že když vstanou, tak než vylezou z klece, tak si zajdou na záchod, no a Ka?a, když má "sv?j den" a snaží se zdrhnout bez ??rnutí,tak prost? jen zacouvá a zvedne ocásek a já otev?u klec a ono v zách?dku nic, tak ji ?apnu a dám do záchudku ona zacouvá a zvedne ocásek a po chvilce chce zdrhnout, jenže jak se juknu, tak není ani cvrnknuto, tak jí tam šoupnu znova, než se opravdu vy??ra a vykadí :-DDD ?lov?k opravdu n?kdy žasne :-)

[fretka-doma.blog.cz]
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: F14 (IP)
Datum: 2009-09-14, 10:25
Fretky jsou vychovana zvirata ktera chodi na zachod se sterkem.
Bohuzel kdyz si navyknou chodit na nejake misto, tak je jim jedno jestli je tam zachodek nebo ne.
Vystridal jsem v poslednich letech hodne bytu (podnajmu) a ze zacatku jsem byl nestastny ze zrovna ty nase fretky jsou ta nejvetsi prasata pod sluncem. Ale bylo to jinak.
Staci je ze zacatku v novem prostredi hlidat, vytypovat mista kam dat zahod a neustale fretule sledovat. Jak ma umysl jit nekam jinam, tak ji rychle dat do zachodku. Zamyslet se proc tam sla na zachod. Jestli ji tam ten zachod neco nepripomelo, nebo je to proste krasnej velkej roh mistnosti, kterej se bajecne hodi pro fretci zachod :).

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: Bezinka (IP)
Datum: 2009-09-22, 17:11
Dobrý den všem mám otázku, která tady už sice padla, ale já odpov?? nenašla. Mám doma 3 fre?ulky same?ek se sami?kou jsou v pohod? a od za?átku chodí na záchod, ale pak jsem si po?ídila 3 mazlí?ka, kterej bude jen m?j a ne celý rodiny. Chodí si na záchod kam se mu zrovna chce, zkoušela jsem dávat na všechna místa záchodky, chválit ho když jsem ho tam nesla, ale docílila jsem jen toho, že než p?ijdu tak je záchodek rozhrabaný po celém pokoji a bobky nad?lané stejn? jinde. Nepomáhá ani octová voda ani spreje pro u?ení ko?ek. Ani to, že ho dám do klece k t?m dvoum ?istotnejm. Mohla bych ho do záchodku t?eba n?jak zav?ít dokud neud?lá bobek tam a pak ho pustit??? Nebude to pro n?j nepochopitelný??? Zavíráme ho jen za trest. D?kuju za radu ...

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-09-22, 17:51
bezinko, asi t? zklamu. n?kdy nepom?že prost? NIC... :o/
jediná cesta je N?KOLIKAM?SÍ?NÍ TRP?LIVOST, D?SLEDNOST, ODM??OVÁNÍ a pak MOŽNÁÁÁÁ se N?KDY i trefí... :o)

vím o ?em mluvím, mám jedno takové prase doma, jeden ?as to vypadalo, že se NAU?IL, nedávno m? vyvedl z omylu, resp. nedávno m? za?al dnes a denn? n?kolikrát vyvád?t z mého blaženého omylu... ;o)
teda aby bylo jasno, on p?esn? VÍ, kam má jít... když si všimnu v?as a za?vu, letí "s tím" do záchoda jak st?ela... ale jinde to p?ece jde taky "upustit" a pani?ka se nekouká furt, resp. ob?as za?ve pozd?... :o)

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-09-22, 17:52
tou "trp?livostí a d?sledností" mám na mysli opakované odchytávání a p?enášení do záchoda, viz [forum.fretka.cz]

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-10-13, 09:52

Re: NEJ?AST?JŠÍ DOTAZY aneb FRET?Í PORADNA
Zaslán uživatelem/kou: Luciska
Datum: 2009-10-13, 08:43

Dobrý den,
v ned?li jsem si koupila od chovatele 7 týdenní
frete?ku- same?ka. Mám ale problém, v kleci má
zách?dek, který ovšem v?bec nepoužívá, vždycky
využije druhý roh, který má volný. Tak jsem mu
zkusila ten záchod p?emístit do tohodle rohu, jenže
to zas použil ten druhý roh :(.Párkrát jsem ho
zachytila a dala na záchod...Poradíte mi co s tím?
Jak ho nau?it chodit na záchod v kleci?Stejn? tak, i
když je pušt?ný, tak záchod v?bec nechce používat,
klidn? ud?lá bobek i doprost?ed místnosti :(...Moc
d?kuji za p?ípadné rady.





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 13.10. v 11:02.
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: nereida (IP)
Datum: 2009-10-14, 20:22
Dnes jsem málem dostala infarkt. Sedím u po?íta?e a jen tak pro kontrolu se oto?im, abych vid?la jak ta moje potv?rka noruje v pe?inách, a v tu chvíli to spat?ím. Mezi dekou a polštá?em si to tr?ní lejní?ko!!! Najednou jsem úpln? zkoprn?la a nev?d?la co d?lat, dost m? to šokovalo... pak jsem vzala milou zlatou a vychovávala. Už jsem si bláhov? myslela, že se puberta nedostaví, nebo že nebude tak šokující. Je to drsný, ale je mi jasné, že to chce trp?livost a d?slednost. Však ono se ukáže, že siln?jší jsem JÁ a ne tcho?ice :))

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: Pí?alka (IP)
Datum: 2010-01-11, 12:33
ahojky. Tak já momentáln? ?eším problém s-pravd?podobn? už naší- fret?í sle?nou. Známá si jí k nám dala p?ed podzimními prázdninami pohlídat a už se neozvala... Ale k problému: kaká vrdle záchodku a všude jinde. Klidn? i doprost?ed místnosti. Ví, že dostane na zadek a p?jde do klece. Stejn? to ud?lá zas. Vykadí a utíká a když jí chytíme, tak se klepe jak osika. Já to nechápu. Myslíte, že je to naschvál? jak jí to odnau?it, když ani osv?d?ené v?ci nezabírají???
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: petronelka (IP)
Datum: 2010-01-11, 12:41
možná se jí stýská po pani?ce, tak d?lá trucbobky:-( Anebo kdoví na co byla zvyklá u té známé:-(

" Kdo nežije s fretkou, ten jako by nežil aneb kolik fretek máš, tolikrát jsi ?lov?kem!"
Petronelka
Avatar

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-01-11, 12:49
pí?alko, UR?IT? NETRESTAT BITÍM, resp. za bobky ani jinak, to nefunguje. navíc sama ?íkáš, že se klepe jak osika, když jí chytíte :o(

na tohle pom?že jedin? trp?livá a dlouhodobá "výuka" (n?kolik m?síc?) spojená s odm?nami. tedy odchytit, když se chystá vedle (což už asi bude problém, když má stach, že bude bita), p?enést na záchod a neustále ji tam vracet, dokud to nepustí tam. a bezprost?edn? poté odm?nit pamlskem a chválit a chválit a chválit...

neztrácejte nad?ji, kluci jsou v?tší ?u?ata, když jsem si p?ivezla dvouap?lletého jácu, chodil stoprocentn? vedle - mimo klec i v kleci. po t?i?tvrt? roce výuky se trefí v tém?? sto procentech tam, kam má :o)

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Henzlová (IP)
Datum: 2010-01-11, 13:27
Mohu 100% potvrdit to,co uvádí Martina. Máma takto vychovala b?hem necelých 2 m?síc? bezmála dvouletou nevychovanou hol?i?ku. Jakmile vid?la, že se zví?átko probouzí, tak ho hned posadila na zách?dek, a poté ho vždy odm?nila, a stále ješt? odm??uje,líznutím pasty.

Re: záchod
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-11, 13:38
Také potvrzuji co píše Martina. A múj fret se dokonce nau?il, že když se v kleci vzbudí, tak nebude vypušt?n d?ív, než pújde na záchod. Takže po výzv? "jdi na záchodek" do n?j okamžit? vleze. Nutno dodat, že se musí sledovat, jestli jenom vlezl a vylezl, nebo taky "vykonal" :-)
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:5 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist