Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2007-01-29, 01:56
AHoj všem,
vím že podobné vlákno již n?kde na fóru je, ale nebyla jsem schopná ho najít.

Jde o to, co všechno v b?žné domácnosti m?že fretce ublížit nebo ji dokonce... ani to nemohu napsat.

Vím, že se tu již probírala lednice (to je klasika), nezajišt?né okna a balkony a možnost vlést do stoupa?ek. A jiné...

Já mám ješt? další p?ísp?v?k.
Nikdy by m? to nenapadlo, ale nebežpe?né pro fretky jsou kelímky od jogurt? (n?které typy).
Možná máte o n?co "chyt?ejší" fretky než já ty moje ?ty?i truhlíky albíny, ale dneska se mi málem jeden udusil. Ješt? že jsem byla poblíž, fuj ješt? te? mi je špatn?.
Dala jsem jim na vylýzání kelímek od bíleho jogurtu (sladký jogurty nedávám a ty bíle jenom takhle na chu?...výživu mám na?tenou).
D?lala jsem to docela ?asto.
Ale dneska...
Šla jsem bytem a najednou slyším takový zvuky kelímku bušícího o n?co... jdu a koukám, ?enda si (blbe?ek jeden náš) strašliv? ten kelímek narazil na hlavu a nemohl se zn?j dostat. Ono to vypadá jako sranda, ale on se už n?jakou chvíli snažil se z toho dostat (slyšela ty zvuky) a když jsem ho ?apla a sundala to z n?j, tak už byl skoro omdlelej. Hrozn? to rozdejchácal, fuj, ješt? te? mi je špatn?, fakt.
Kdyby se mu n?co stalo, tak se asi zblázním , ješt? že to takhle dopadlo.

To je vše, já jen, že by m? p?ed tím nikdy nenapadlo, že to m?že být tak blb? nebezpe?ný.
M?l to tam úpln? neuv??iteln? narvaný, truhlík...
(I když truhlík jsem spíš já, tentokrát spíš po?ádná truhla!)

Tak Ahoj
ch+nebez+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 22.09. v 11:46.

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2007-01-29, 10:26
1) opatrn? na igelit - tašky, sá?ky .... Jakmile to má ucho, je schopne tím prostr?it hlavu a ?apat tak po byt?, párkrát už jsem ho "vid?la" uškrcenýho...

2) oblíbené místo ?. 2 - pra?ka. My našt?stí máme vrchní pln?ní, takže leda za pra?kou, ale ti, kte?í mají bo?ní pln?ní, by mohli vypráv?t, ob?as i tragický události, protože jim naše smrdutý prádlo "voní"...

Bylo by toho víc, ale te%d už m? nic nenapadá.....

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-01-29, 10:50
Já mam panickou hr?zu i z nový my?ky :-/
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2007-01-29, 10:58
vidíš, my?ka, ani m? nenapadla, a to s ní v novém byt? po?ítáme, a st?hovat se mme už letos, sice až na podzim, ale stejn?...

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-01-29, 11:05
s my?kou je to mizerie v tom že by m?la být pootev?ená,pokud není zapnutá,jenže ty trubky se do ni dobejvaj,a už mi dvakrát Sv?tlunka zustala viset za drápek v pootev?ených dví?kách.Takže musim zavírat,což je zase blbý pro tu my?ku.

Pavlo,kelímek od jogurtu by m? v život? nenapadl jako nebezpe?í,?enda je nákej šikovnej :o))mamlásek jeden.
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-01-29, 11:08
já mám hr?zu z voln? visících š??r, t?eba od sluchátek, pc apod. - Ferda je šplhavec a cokoli visícího ho láká k cest? vzh?ru..p?edstava, jak na n?j padá PC není nic moc, takže jsme všechno od zem? naházeli výš.

Dráhá v?c jsou t?eba ru?níky na topení (což není taková tragédie), na sušáku (to už je horší, kdyby na sebe strhnul celý stojan) a jestli n?kdo trpíte na p?esahující ubrusy, de?ky...tak radši taky pry?. že stržením rozlije limonádu - co se dá d?lat..ale takový horky kafe nebo p?íbor, to už by nebylo nic moc.

Taky pozor na léky, ale i masti a krémy. Balení jim šustí a chrastí a krémy zas p?ipomínají Gimpetku, takže není problém prokousnout.
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-01-29, 11:15
Jo, tak s mastí v tub? mam taky zkušenost..

Naši tcho?i si my?ky moc nevšímaj, pokud nevyklízim ?erstv? umytý, ješt? teplý nádobí.. Tak to se jim moooc líbí. Ud?lala jsem to jednou a te? už ho vyklízim, jenom když jsou zav?ený v kleci.

Ale co se jim hrozn? líbí, je odpa?ák. Zrovna te? mi to napadlo, když jsem tam házela kosti od ku?ete...
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-01-29, 11:21
My?ka a pra?ka jsou už profláklé, tam si ?lov?k dává pozor. Brutík rád pomáhá p?i pln?ní pra?ky, takže automaticky p?i jejím zavírání zkontroluji, zda je fre?ák na správné stran? dve?í. Do my?ky leze, když m?že, tak se snažím nedávat mu k tomu p?íležitost. Sá?ky, tašky, kelímky atd.miluje. Už kolikrát kolem m? procházel s n??ím pevn? nasazeným na té své palici.
Dávám pozor, po?ád ho kontroluji a stejn? sta?í se jen kouknout jinam a m?žu ho let?t zachra?ovat.
Náš Brutík má jeden strašlivý zlozvyk, všechno ochutnává a do všeho kouše.To náš první fre?á?ek ned?lal.
Myslela jsem , že to ?asem p?ejde, ale kdepak. Rve koberce, kouše do kabel? a už si jen tak mimochodem hryznul i do elektrické š??ry.Z toho mám no?ní m?ry, že n?co spolkne nebo dostane šlehu.
No a že se cpe za ledni?ku, pod linku a podobn?, to ur?it? nemusím psát.
A pod nohama se dokáže tak motat, že se divím, že ho ješt? nikdo nezašlápl.
Jsou tak rychlí , drzí a vynalézaví , že se jim m?že stát úraz i u toho nejpe?liv?jšího chovatele.
N?kdy Brutovi ?íkám, že p?ijde svázat a odložit do kouta.




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Patty dne 29.01. v 11:24.
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2007-01-29, 11:22
tak to Feli musíme po?ád hlídat, aby nehlodala kabely, kolikrát už byla za to plácnutá, i zav?ená, a furt ji to láká....

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-01-29, 11:24
jo, ješt? je nebezpe?ná rozkládací seda?ka-než p?ijde návšt?va, vždycky str?ím do škvíry ruku, jestli se tam piškoty nenacpali, aby nám je nezasedli.

pak jsou ješt? nebezpe?ní na stole, protože když se tam dostanou, rozlijou pití, rozhází tužky a sešlápnou escape u b?žících program?, mám chu? je roztrhnout na kusy 8)))) jsou schopní se na n?j dostat p?es radiátor, židli, skokem z konferen?ního stolku - psací st?l na n? p?sobí jako magnet a ud?lají cokoli, aby se tam dostali.

A když trošku odbo?í, dalším magnetem je pro n? z?ejm? elektrika? Oba prckové milují pelíšek mezi zásuvkami, ev. na stolcích ovinutí kolem lampi?ek.
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2007-01-29, 11:28
Žofka nedavno usnula pod bráchovo postelí v igelitáku.
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-01-29, 11:30
Abych nezapomn?la, pro Brutíka jsou velkým nebezpe?ím boty.Jakmile se k n?jaké dostane, za?ne jí okamžit? zb?sile ni?it.( Náš první fre?á?ek si chodil hrát do botníku a v život? žádné bot? neublížil).
Takže velké fret?í domácí nebezpe?í je u nás to, že n?jaký psychicky labiln?jší majitel bot roztrhne Bruta jak hada.
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2007-01-29, 11:43
m? málem p?ivodil infarkt Bertík,když se na št?drej den zav?sil za ptá?ka do vchodu do klece.
Máme tu chromovou z živého skla.Má vchod dost vysoko a jelikož je tlustej,neumí tam ladn? sko?it jako Rozinka,ale b?íškem se šoupe po okraji. Zdobíme strom a v tom ?ev jak u pavián? a ten trubka tam za nej visel a neum?l se "odháknout"! Já než pochopila o co mu jde tak si ho málem utrhl jak se cht?l vyprostit...fuj

No ve?er už jsme se tomu smáli,že když vid?l,jak v?šíme koule na strom,tak si prej taky náký pov?sí :o)

Te? hlavn? když ho pustim,tak za nim zavírám,aby netrajdal sem a tam....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: kac dne 29.01. v 11:45.
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-01-29, 11:51
Taky velikej pozor na postele s úložnym prostorem. Sem tam jednou Pana Te?ku sk?ípla 8-(
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-01-29, 11:53
jinak nejvíc jsou si nebezpe?ní, když se mi motají pod nohama, nejlíp v okamžiku, kdy n?co nesu a nevidím na zem...
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-01-29, 12:14
kac - to už se nám taky stalo... ?ev to byl strašnej a já nev?d?la, jak ho mam chytit, tak mi p?kn? prokous ruku až na kost.. Ale dopadlo to dob?e..

Ir?o - to moc dob?e znám. Pí?a taky v kuchyni moooc rád asistuje a ješt? radši to se mnou nese z kuchn? do obýváku, aby se teda podíval, co jsme to uva?ili...
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-01-29, 12:21
U nás je nejv?tší "mastítko" asi Vanilka. V?era vyšplhala na Rupíkovu klec (výška cca 50 cm) a šmejdila tam. Já jsem si hrála s Rupíkem a on celý rozdovád?ný vlet?l do mezery mezi klecí a st?nou, vysko?il do výšky a ?afnul po Vanilce. Ta se lekla, p?epadla p?es okraj, což by v té výšce nebylo tak strašné, kdyby nez?stala viset za zadní noži?ku mezi šprušlemi. Visela hlavou dol?, je?ela strachy a Rupík tomu moc nep?idal, když ji z legrace okusoval ?enich. Hned jsem b?žela na pomoc, ale noži?ka vyklouzla sama a Vanilka spadla na Rupíka. Pak se b?žela schovat do roury. Zkontrolovala jsem jí noži?ku, našt?stí si ji nijak nepochroumala. Ale krve by se v té chvíli ve m? nedo?ezal.
To, že Vanilka všude vyleze, není takový problém jako to, že už pak ne?eší cestu dol? a vrhá se v?tšinou po hlav? :o(
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-01-29, 12:25
Mir: jojo, Ferda se taky vydrápe kamkoli a pak prost? žuchne dol?.
Zrovna jsem za?li ?ešit, kam dát kytku (um?lá, ale vypadá jako živá, velká dyfenbachie) - vyleze na op?radlo gau?e a sko?í jí do "koruny"
že spadne by mi tolik nevadilo, ale bojím se, aby se n?kde nenapíchnul
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Rom?a (IP)
Datum: 2007-01-29, 13:33
ješt? se tu nezmi?ovaly schody. když vidím, jak blbnou a jak je to jejich poskakování na všech ?ty?ech nekoordinované... když byla Kimuška mlád?, tak se jí povedlo takhle z nich spadnout, na ?tvrtým schod? si vysko?ila, ud?lala p?emet vzad a rázem byla o metr a p?l níž, asi minutu byla v šoku, pak se ot?epala a v pohod?, našt?stí. te? už to má nau?ený, ale pozor na to, jsou to trotlíci a jak je vidim poskakovat, ženu je od schod?, vždycky když si na to vzpomenu, jde mi mráz po zádech.

n?kdy mi p?ipadá, že kdo uhlídá fretky, je aspo? trochu natrénovanej na batolata. si to vemte - schody, ubrusy s horkým kafem, aby nejedly, co nemaj...

já osobn? mám díky fretkám docela vytrénovanej post?eh a reakce, pozoruju to na sob?, co bych d?ív t?eba upustila, nebo shodila, nebo nechytila, te?ka zvládám skoro bez problému...

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-01-29, 13:40
No, za pin?oura jsme už taky viseli.D?sn? je?el, já se honem nemohla zorientovat kde co...
Ale Brutík ani p?i t?chto úd?sných nehodách nekouše.
Te? má v oblib? skákat po postelích - na jedné stran? nasko?í a z druhé strany tém?? okamžit? spadne na hlavu.
N?kte?í ?lenové rodiny zlomysln? tvrdí, že pády na hlavu už dávno nem?žou Brutíkovi ublížit ...

V?era jsem m?la taky takový pocit.Asi aby m? odškodnil za to, že necht?l být venku, vyskákal ladn? všechny schody - až na p?du .A co pak myslitel ud?lal ?
Oto?il se a prost? z t?ch schod? sko?il.Ješt?, že jsem utíkala za ním a jistila ho.
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-01-29, 13:44
Rom?a : máš pravdu.Díky Ferdovi a Brutovi mám skv?le vyvinutý post?eh, o?i i v zadu a po všech hýbajících se p?edm?tech se vrhám tak hbit?, že by Šebrle zíral.
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2007-01-29, 14:08
JoJo taky se mi v?šel za pindíka ale pak jsem dví?ka p?ehodila že je otvírám nahoru a p?es okraj jsem našila kousek látky a je to :o)))))))

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-29, 14:37
úložnej prostor- taky jsem jim tam už n?co sk?ípla :(
postel- Meggie jako menší za ní s oblibou zapadala a pak nemohla ven...
Doma je kuchy? v pohod?, tam totiž nesm?j (je spojená s koupelnou a kdyby se dostali pod vanu.... uffff), ale na chat?, kde jsou pušt?ný celej den a m?žou všude, je extra nebezpe?ná trouba... když n?co pe?em a chcem to vynadat nebo obrátit, n?kdo musí držet Rockyho... on do tý horký trouby prost? chce vlízt a nic mu v tom jinak nezabrání... když mu to neni dovoleno, zaleze aspo? za horkej sporák, kde se na chvíli natáhne a musíme ho lákat ve na všechno možný....
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-01-29, 14:59
Rynn: to no má tak moc rád teplí?ko? U nás ti haranti naopak vyhledávají k odpo?inku nejstuden?jší roh hned vedle balkonových dve?í - a to rozhodn? nemáme n?jak p?etopeno.. Kdykoli jdem Ríša kou?it, tak se d?sím, že mu str?í do dve?í ocásek, paci?ku...
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-29, 15:05
Z?ejm? jo, já si v pokoji kv?li nim udržuju 18,5-19,5°C, aby pak hned z venku neonemocn?li a oni se klidn? cpou do trouby, která je zapnutá na maximum... I když lepší, než to s balkonem, to bych nebyla ráda... :) našt?stí balkon u bytu nemáme :D
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-01-29, 15:07
...hlavi?ku...
Nevím, jak to ty potv?rky d?lají, ale bezpe?n? poznají, kdy se n?kdo chystá otvírat dve?e, a už tam stojí celý zástup fretek!
Takže bu? je jeden drží a druhý odchází, nebo je nalákáme na druhou stranu místnosti a pak prcháme dve?mi. P?ítel je v tomhle po?ád pomalý :oP
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-29, 15:09
Mirim: P?esn? :D my je ješt? strkáme do krabice od bot, kde maj r?zný igelitky a tak... n?kdy to stihnem a než se vyhrabou, jsme pry?... ale vždycky s nima n?kdo z?stává v pokoji, takže mu je prost? vrazíme a v klidu si odejdem... a oni pak škrábaj na dve?e, p?ípadn? si k nim lehnou a d?laj smutný fret?í o?i...
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-01-29, 15:14
Já p?es n? n?kdy p?ehazuji starou deku, kterou mají na podlaze za ú?elem norování. Než se vymotají, jsme pry?. :o)
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-01-29, 15:26
8)))) tak je to všude stejný, jsou to opice zv?davé a cht?jí chodit na pr?zkum. D?ív sta?ilo n??ím zašustit, hodit mí?ek na druhou stranu pokoje apod. - te? už všechno prokoukli a prost? rvou hlavu do dve?í, dokud je n?kdo nep?idrží nebo nešoupne do klece
Avatar

Re: Fret?í domácí nebezpe?í
Zaslán uživatelem/kou: sasmid (IP)
Datum: 2007-01-29, 15:28
Kluci taky lítají jak torpéda a v??n? od n?kud padají.Jednou jsem Per?u dávala do klece a on za?al k?i?et jak,když ho na nože berou.Chvíli mi trvalo než jsem p?išla na to ,že si noži?ku zasekl mezi šprušle-našt?stí se mu nic nestalo.Horácio zase rád ská?e po odpadkovém koši.Rob?hne se a sko?í na n?j v okamžiku,kdy se koš sešlápnutím otev?e.Už n?kolikrát se stalo,že si tam málem sk?ípl packy nebo hlavu,takže pozor!
Avatar

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist