kdo mi poradí
Zaslán uživatelem/kou: makina (IP)
Datum: 2008-05-27, 23:58
Máme doma jednu seniorku / 7 let/ a p?ed p?ti dny jsme v dobré v?li po?ídili ješt? jednu fret?í holku / 7 týdn?/. Bohužel ta první ji nep?ijala s nadšením, vyhýbala se jí a te? na ni i úto?í.O hraní nem?že být v?bec ?e?. Najhorší to bylo, když jsem je dala spolu do kotce.Má n?kdo podobnou zkušenost? Existuje jiná možnost než jednu fretku dát pry?? / i když to si te? nedokážu p?edstavit./ Na záv?r snad ješt? to, že ta první se v podstat? asi od 2 m?síc? nepotkala s jinou fretkou.Díky za každou radu.Makina

vícero+holky+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 14:29.

Re: kdo mi poradí
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-28, 02:45
snažit se fret?í sta?enku, která nevid?la od svého šestined?lí jinou fretku, zkamarádit s fre?ím miminem, potažmo puber?ákem... no, up?ímn? ?e?eno nejsem si úpln? jistá, jestli se to poda?í.

pokud se družba nevyda?í (což se mi jeví dost pravd?podobné, i když je možné, že si holky na sebe zvyknou), tak jiná možnost než dát pry? mlád? (nep?edpokládám, že byste se zbavovali té starší) je ta, že je budete poušt?t každou zvláš?. spousta lidí to tak d?lá, protože jim nic jiného nezbývá. tedy pokud necht?jí použít tu "odstra?ovací" variantu.

hodn? št?stí!



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 06.06. v 17:09.

Re: kdo mi poradí
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-05-28, 09:17
Celkové se mi nezdá jako š?astné ?ešení po?ídit si k 7-mi leté sta?ence, která neni zvyklá na jiné fretky, druhou fretku. To musí být pro to staré zví?e celkem stres. No když už tu druhou máte, asi bych je držela oddelen? a poušt?la odd?len?.
Avatar

Re: kdo mi poradí
Zaslán uživatelem/kou: Fre?ánci z Tcho?í nory (IP)
Datum: 2008-05-28, 10:51
No ony jsou samice celkov? hodn? nesnášenlivé k dalším samicím, a to i ty z nich, které za sv?j život vid?ly hodn? fretek a dokonce žijí ve skupince ;o)

Neznám asi žádnou fret?í sami?ku, která by nov? p?íchozí ?konkurenci" uvítala s nadšením.
Já bych radila nevzdávat to - seznámit je ur?it? p?jde, ale vyžádá si to ?as.
Nechala bych to te? být, po?kala bych až ji mladší fre?ule doroste (protože p?edhazovat menší fretku v?tší zu?ivé se mi taky neosv?d?ilo), pak je vzít ven, n?kam kde to ani jedna nezná, nejlépe ješt? do spole?nosti t?etí (?tvrté....)cizí fretky (t?eba na n?jaký sraz) a zkusit je dát nenápadn? k sob?.

Takové seznamování m?že trvat n?kolik m?síc?,?eba i rok a víc. Je to stejn? na vás, ale p?ijde mi zbyte?né dávat fret? pry?, když už jste si ho po?ídila.
Obr?te se trp?livostí a zkuste to :o)

Avatar

Re: kdo mi poradí
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-05-28, 12:17
Já bych to jednozna?n? ud?lala tak, že bych po?ídila t?etí, mladou. Ty dv? se zabaví sami a sta?enku nechají na pokoji...

Já jich mám p?t a tak r?zn? si spolu hrají dle nálady. Sta?ec ?enda nemá nikdy náladu na mldadší, ale toleruje je...

Re: kdo mi poradí
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-05-28, 12:59
p?esn? jak píše Pavla, starší samice nikdy tu mladou nep?ijme, sice nebude tak vystresovaná jako ted, ?asem to povolí,ale takto stará sami?ka tu mladší bude po?ád brát jako vet?elce. Aby to zvládly je pot?eba k tomu mrnousovi dát ješt? jednu mladou, klidn? kluka.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist