Jít na stránku:  Předchozí123456789Další
Aktuální stránka:6 z 9
Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: pejan (IP)
Datum: 2008-11-22, 12:20
No ur?it? to nevím, ale mám ho v ruce ?asto, tak si myslím, že bych si toho všimnul, dneska jsem ho vzal do ruky a hned jsem to ucítil, že tam má jakýsi hrb :-/ Ale je to ur?it? zhruba tam, kde byl vpich...

[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-22, 12:23
pejan, mn? p?ijde že je to dost pozd?, aby se mu to ud?lalo takhle velký naráz až 2 týdny po vpichu....
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-11-22, 12:27
Taky si myslim, ze by se boulicka objevila hned, kdyby to melo byt od vpichu.
Ja takhle kdyz nevim, volam svymu vetovi...i kdyz tohel muze byt asi cokoliv..
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: pejan (IP)
Datum: 2008-11-22, 12:43
No jsem stejn? nachystanej po ned?li jít na psinku ješt?, takže mu to ukážeme to je jasné...

[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-11-22, 12:49
Nic me nenapada, no...snad to bude v poradku, dej vedet, prosim.
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2008-11-22, 13:42
My jsme o?kovali proti vztekline Rabisinem.Doktor nas upozornil že muže objevit bulka,aby my neplašili.Možna ona objevila se d?iv a ty jsi toho nevšiml?
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: pejan (IP)
Datum: 2008-11-22, 14:51
Tak je možné, že jsem si nevšiml, pro? ne, že, nebo byla menší, až dneska jak jsem ho vzal, tak jsem to n?jak ucítil v dlani...no v pond?lí jsme cht?li jít na psinku, tak tam zajdeme a uvidíme, když tak ješt? se psinkou po?káme. Šelmák bulku nemá a byl ve stejný den a taky Rabisinem

[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-22, 16:13
pejan, ptala sem se na tu bulku te? svého veta (vynikající vet a fretka?), ?íkal, že bulka se múže jako následek o?kování (vpichu) udélat i za 2 týdny a taky se už nemusí úpln? nikdy vst?ebat. Ale že by to každopádné mn?l vidét vet, jestli to neni náhodou abscec.
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: pejan (IP)
Datum: 2008-11-22, 16:17
Jojo díky, v pond?lí mu to hned ukážeme

[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2008-11-24, 02:34
Tak já tady zopakuji, co už jsem tu d?íve psala, protože nám se stalo to samé. Bulka se objevila až za 14 dní.

"9/2007 - Nobivac DHPPI BEZ reakce, bez únavy, po 14 se objevila bulka, která se vst?ebávala zhruba dalších 14 dn?"

po té zmizela a žádné další jiné následky jsme nem?li. Letos, m?la rovn?ž Nobivac DHPPI a bulka už nebyla.
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: pejan (IP)
Datum: 2008-11-25, 17:58
Aha, díky, to je dobré v?d?t, mám dojem, že je ta bulka už i menší. U veta jsme zatím nebyli, v pond?lí jsem p?išel z no?ní a místo toho jsem lehnul do postele, jak mi bylo zle, tak sem zase nachcípanej, plánuju ve ?tvrtek, to už bude v pohod?, vzal jsem si dov?u na vyležení a v pátek už jsem šéfovi ?ekl, že nastoupím....

[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: pejan (IP)
Datum: 2008-11-27, 20:50
Tak máme psinku jako loni Biocan D puppy a jsem v pohod? :-)

[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-11-27, 22:36
My jsme byli dne 16.11.2008 na o?kování proti vzteklin?. 2 fretky v po?ádku (B?l?a a Kimi), jen Megin? se ud?lala po 5 dnech bulka na boku v míst? vpichu. Velikost zatím stejná a sledujeme. O?kovací látka Nobivac Rabies

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: pejan (IP)
Datum: 2008-11-27, 22:44
Jo jo bulku má Bloodik po tom Nobivac Rabies taky, pan doktor na ni koukal a hmatal a ?íkal, že je to dobrý, že ji m?žeme i jemn? masírovat, že se d?íve vst?ebá

[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-05-20, 12:35
majdo,

prosím t?, a? se to snadno hledá - p?ekopíruj i sem ten tv?j pr?zkum. a vzhledem k tomu, žes zakladatelka vlákna, ur?it? by nebylo na škodu dát to hned do prvního p?ísp?vku. tady zas p?ibydou stránky a budem pátrat jak honící pes...

díky

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-05-20, 12:43
Ona tam ta tabulka n?kde je, tahala jsem jí z tohohle vlákna, ale už jsem jí dala do prvního p?ísp?vku.....
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-20, 12:48
Holky, ale to jsou fakt jen ty "akutní" nežádoucí reakce.
Problém v t?ch dlouhodobých je ten, že na ty nikdo nikdy nep?ijde, protože se nedá prokázat souvislost. Ale je to možná to, co nám možná po p?ti letech v?ku "ni?í" fretky :-(
Je to jen má "spekulace" ke které jsem došla na základ? mnoha poznatk?, ale nic pr?kazného, bohužel:-(

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-05-20, 12:50
Já vím Pavli, ale to bylo tak všechno, co jsme byli schopný zjistit...?ekám na ten mail od Gojdy..a vedle ve vlákn? máš n?jaký info o Purevaxu
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-20, 12:58
Já už jsem mezi tím ?aetla v druhém vlákn?, že je to jasný...já jen cht?la na to upozornit.
Je to smutný, chceme jim dát tu nejlepší pé?i a místo toho jim t?eba zp?sobujeme do budoucna vážnou nemoc :-(
Není to fakt v?bec jednoduchý.

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-07-22, 18:08
Aktuální dopln?ní:

Žofka nar.: 14.5.2004
26.7.2005 NOBIVAC DHPPi+NOBIVAC lepto - bez reakce
25.6.2006 BIOCAN DHPPi+L - bez reakce
3.7.2007 BIOCAN DP - bez reakce
25.7.2008 BIOCAN Puppy-P, BIOCAN Puppy-D - bez reakce
22.7.2009 BIOCAN Puppy-P, BIOCAN Puppy-D - bez reakce

Filip nar.: 20.6.2005
8.8.2005 NOBIVAC PUPPY DP
29.8.2005 NOBIVAC PUPPY DP -nevím(tyhle 2vakcíny má
od p?edchozí majitelky)
10.8.2006 BIOCAN DHPPi - bez reakce
3.7.2007 BIOCAN DP - bez reakce
25.7.2008 BIOCAN Puppy-P, BIOCAN Puppy-D - bez reakce
22.7.2009 BIOCAN Puppy-P, BIOCAN Puppy-D - bez reakce

Bigi nar.: 10.6.2008
7.10.2008 BIOCAN Puppy-P, BIOCAN Puppy-D - bez reakce
27.10.2008 BIOCAN DHPPi + L -bez reakce
17.10.2008 BIOCAN DHPPi + L + BIOCAN R - bez reakce

Semy nar.: 23.5.2008
20.7.2008 BIOCAN Puppy D - o?kován u chovaele
10.8.2008 BIOCAN DHPPi - o?kován u chovatele
10.6.2009 BIOCAN DHPPi + LR - bez reakce


6 fre?at nar. 14.5.2006
25.6.2006 BIOCAN PUPPY - bez reakce

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování - ?ím, reakce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-16, 21:10
Myslím že celkem dúležité info: prudká reakce u mlá?at nao?kovaných Nobivac DHP [forum.fretka.sk]
Fre?ata byla o?kována v ?R ve Znojmn?.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 16.08. v 21:14.
Avatar

Re: O?kování - ?ím, reakce
Zaslán uživatelem/kou: Tunde (IP)
Datum: 2009-08-16, 21:56
Takze doplnujuca informacia:ide o 12 tyzdnove
albinky. Prvykrat ockovane
:25.7.2009-Biocan puppy DP bez reakcie
16.8.2009-Nobivac DHP -prudka reakcia-dusenie
sa,zvracanie,svalova slabost


ich mamka bola ockovana tym istym a nic jej nebolo..
drzte paste,aby boli moje princezne v poriadku

Re: O?kování - ?ím, reakce
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-08-16, 22:17
Tunde, klasický anafylaktický šok...my s Pytrískem prožili u o?kování Duramunem to samé..pak dostal NObivac a v pohod?...prost? alergická reakce která se bohužel nedá dop?edu odhadnou.....
Avatar

Re: O?kování - ?ím, reakce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-16, 22:22
Mn? zaujal Nobivac DHP....bo zatim myslím že v SR byli fretky o?kovány Nobivac Pupy DP....ale protože jak nás odborníci u?ili jde asi spíš o reakci na nosi? vakcíny, nevim jestli je to složení až tak podstatné...
Lee, co myslíš?
Avatar

Re: O?kování - ?ím, reakce
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-08-17, 00:55
Pozor - asi jste ?etli p?íb?h naší Sáry, který se ukázal být reakcí na 2. dávku Euricanu. Dosud u Euricanu nikdy reakce nezaznamenána, všichni Sá?iny sourozenci (10 další fre?at) bez reakce.

POZOR - Mám ale zprávu o nedávných velmi podobných reakcích u ps? na tuto vakcínu s tak?ka totožným pr?b?hem, které nedávno zaznamenali v n?kterých psích ChS v ?R i na SK.

Projevy reakce na Eurican - resp. zpožd?ná reakce na o?kování:
m?že se projevovit až n?kolik dní (u nás 3 dny) po o?kování, fretka je velmi apatická, unavená a spavá, zpo?átku mezi spánkem sama žere a pije, postupn? p?estává p?ijímat potravu i tekutiny a pouze spí, má zvýšenou teplotu - stále p?es 40°C (kolísá kolem 41°C) - zvýšená teplota je rozeznatelná i na dotek, stále "ospalý, mžouravý" pohled. Místo trusu m?že vylu?ovat zelený sliz, ?asem v?bec nic nevylou?í - zp?sobeno nep?ijímáním potravy. P?íznaky snadno zam?nitelné s ucpáním st?ev!!!

POZOR - velmi rychlý pr?b?h, fretka se velmi rychle dehydruje a velmi rychla ztrácí na hmotnosti. Nejnutn?jší je udržovat (vnucovat) pitný režim (vodu st?íka?kou p?ímo do tlami?ky každou hodinu) a do 24h bez potravy zajistit nitrožilní výživu (ambulantn? injekce výživného roztoku nebo nechat na klinice s inf?zí-to je ú?inn?jší). Nejv?tší nebezpe?í je v dehydrataci a v zeslábnutí!!!

Lé?ba: odpovídající alergické reakci na o?kování (kortikoidy) a léky proti teplot?. V našem p?ípad? nebyla tato diagnoza dlouho potvrzená, tzn. Sára dostávala p?edevším ATB - vyst?ídala r?zná - bez výrazn?jších efekt?, možná byla naprosto zbyte?ná. Velmi pomohly léky na snížení teploty (vždy následovalo zlepšení na cca 12h, kdy za?ala trochu jíst a pít a mírn? ožila) a inf?ze, která t?lu dodala chyb?jící energii.

Teploty se vracely cca týden, nakonec vše ustoupilo.

V okamžiku, kdy byla evidentní p?í?ina - tj. reakce na látku v Euricanu - ale na kortikoidy v našem p?ípad? nedošlo - v den kdy se k nim veteriná?i rozhodli p?istoupit se Sára kone?n? sama zlepšila - resp. i 12h po lécích proti teplot? z?stávala na svých 39,5 a z?stala na nich následující 3 dny, i nadále. Za?ínala p?ijímat potravu sama v normáln?jší mí?e, ale ješt? 2 dny po zlepšení jsme nutili pitný režim - vodu alespo? každé 2 hodiny.
Za 6 dní ztratila více než t?etinu hmotnosti a byla celkov? naprosto vy?erpaná, ale postupn? se zlepšila. Byly nutné dopl?ky ke strav? - výživný roztok (st?íka?kou do tlamy) nebo výživná pasta.
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-09-02, 19:52
Aktuální dopln?ní:

Žofka nar.: 14.5.2004
26.7.2005 NOBIVAC DHPPi+NOBIVAC lepto + R - bez reakce
25.6.2006 BIOCAN DHPPi+L + R- bez reakce
3.7.2007 BIOCAN DP + R - bez reakce
25.7.2008 BIOCAN Puppy-P, BIOCAN Puppy-D + R - bez reakce
22.7.2009 BIOCAN Puppy-P, BIOCAN Puppy-D + R - bez reakce

Filip nar.: 20.6.2005
8.8.2005 NOBIVAC PUPPY DP
29.8.2005 NOBIVAC PUPPY DP -nevím(tyhle 2vakcíny má
od p?edchozí majitelky)
10.8.2006 BIOCAN DHPPi + R - bez reakce
3.7.2007 BIOCAN DP + R - bez reakce
25.7.2008 BIOCAN Puppy-P, BIOCAN Puppy-D + R - bez reakce
22.7.2009 BIOCAN Puppy-P, BIOCAN Puppy-D + R- bez reakce

Bigi nar.: 10.6.2008
7.10.2008 BIOCAN Puppy-P, BIOCAN Puppy-D - bez reakce
27.10.2008 BIOCAN DHPPi + L -bez reakce
17.10.2008 BIOCAN DHPPi + L + BIOCAN R - bez reakce

Semy nar.: 23.5.2008
20.7.2008 BIOCAN Puppy D - o?kován u chovaele
10.8.2008 BIOCAN DHPPi - o?kován u chovatele
10.6.2009 BIOCAN DHPPi + LR - bez reakce

GinTonic nar.: 1.6.2009
7.8.2009 NOBIVAC PUPPY DP - bez reakce
1.9.2009 VANGUARD DA2PiCPV + Bioca R - bez reakce


6 fre?at nar. 14.5.2006
25.6.2006 BIOCAN PUPPY - bez reakce

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 23.09. v 15:25.
Avatar

Re: O?kování - ?ím, reakce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-02, 20:04
Vl?ák: narozen 05/2004

O?kování proti psince:

2004:
Eurican DHPPl (za tím "l" je znak "na druhou" - neumím to napsat)
Duramune max5

2005:
Trivirovax CHP

2006:
Vanguard DA2Pi

2007:
Duramune max5

2008:
Nobivac Puppy DP

Na žádnou z vakcín nebyla u fre?áka žádná nežádoucí reakce (zvracení, k?e?e, apatie, nechu? k jídlu...), ani bulka po vakcinaci. Po každé vakcinaci fre?ák min. 5 dní držen v klidu (nechodit ven, nevystavovat stresúm).

Od roku 2009 už proti psince neo?kujeme.

O?kování proti vzteklin?:

Od roku 2004 do roku 2009 (v?etn?) Biocan-R. Nikdy žádná reakce na vakcínu. Po každém o?kování dodržen klidový režim 5 dnú.



Avatar

Re: O?kování - ?ím, reakce
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2009-09-06, 22:53
Mám nep?íliš dobrou zkušenost s o?kováním:

Vakcína Vanguard (vím, že není ideální, ale nebyla mi nabídnuta jiná s leptospirózou - máme na zahrad? hromadu myší i potkany,- a až pozd? jsem se dozv?d?la, že prý je stejn? leptospiróz víc druh?...)

1. o?kování (pod k?ži) v sedmi týdnech mr?at, o?kovaných 8 fretek, bez reakce, vše v naprostém po?ádku

2. o?kování (pod k?ži) v deseti týdnech, o?kovaných 5 fretek (ostatní už byly z domu), nejd?ív reakce žádná, ale asi po týdnu jsem si u jednoho všimla bouli?ky na zádech, ale nebyla nijak velká, po dalším týdnu se mu p?es noc na zádech objevil veliký hnusný strup, asi 2,5 x 2,5 cm, vypadalo to, že to pod ním hnisá, nejd?ív jsem myslela, že se o n?co zranil, protože tu noc se k nim do klece snažil probourat pes. Ránu jsem vy?istila, ale další den vypadala stejn?, další ?išt?ní, zásyp, ale moc to nepomáhalo. Den p?ed tím, než se m?lo jít na další p?eo?kování, se podobný, ale o hodn? menší strup objevil i na zádech druhého kluka. Až v tu chvíli mi došlo, že je to z o?kování.

Kontaktovala jsem majitele 3 ostatních mr?at, které byly o?kovány stejn?, a dva kluci (u jedné majitelky) mají strupy také, majitelka si myslela, že se porvali. O jejich sest?i?ce zatím nemám informace.

3. o?kování (do svalu - aby se jim to zase neud?lalo tuhle reakci) ve 13. týdnech (dva kluci), zatím bez reakce, po n?kolika namazání masti?kou ialugen se ob? rány už trochu zlepšily.


Re: O?kování - ?ím, reakce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-06, 23:05
Žabka: Vanguadrem sme taky byli o?kováni, ale už jako dosp?lá fretka - bez reakce.
Ve všeobecnosti platí, pokud je na ur?itou zna?ku vakcíny u vakcinace fret?te jakádoli reakce, p?i dalším o?kování je vhodné použít vakcínu jiného výrobce. ?iže všechny tyto fretky co uvádíš bych už já nikdy více vakcínou Vanguard neo?kovala...jestli se mýlím, a? mn? znalejší opraví.
Držím palce, a? fre?ata nemaj žádné další problémy!
Avatar

Re: O?kování - ?ím, reakce
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-09-06, 23:33
Žabko, nejen že Vanguard není ideální, asi myslíš tím že je "nadupanej", já si myslím že je naprosto nevhodný, jelikož došlo k n?kolika uhyn?m celých vrh? mlá?at po o?kování touto vakcinou.
Takže je-li to možné, vol Nobivac s p?íslušnými "valencemi, a nebo Eurican. Každý vet má možnost jakoukoli vakcinu objednat do druhého dne.Pokud tvrdí,že to nejde, je na konkrétní zna?ce zainteresován ( farmaceutický lobing, funguje i v humánní medicín?, bohužel)

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456789Další
Aktuální stránka:6 z 9


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist