Jít na stránku:  Předchozí123456789Další
Aktuální stránka:5 z 9
Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-06, 09:10
Tady je správa o další bou?livé reakci na vakcinaci proti psince, tentokrát vakcínou Eurican. Nešlo o o?kování mládéte, ale béžné p?eo?kování po roce. Tato vakcína byla v minulosti u této fretky už použita a bez jakékoli reakce.
[www.forum.fretka.sk]
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: pejan (IP)
Datum: 2008-11-09, 14:24
Tak jsme 7.11. p?eo?kovali po roce vzteklinu Nobivac Rabies, ú?innost vakcíny 3 roky, cena 239k? i s prací a materiálem. Bez reakce

[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-11-09, 14:41
Jo, to mn? veteriná? ?íkal taky, bohužel mám takový pocit, že se plete. T?i roky je Nobivac Rabies ú?inný u ps? a ko?ek, u fretek se oficiáln? udává rok :-((
[www1.vetkom.cz]

Tak nevím...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 09.11. v 14:41.
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: pejan (IP)
Datum: 2008-11-09, 15:28
Spíš se mi zdá jako nesmysl, že by u jiného zví?ete byla vakcína jinak ú?inná. Máme to i vyzna?eno v o?kovacím pr?kazu, mno...

[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-11-09, 20:25
pejan,

ono ani tak nejde o to, co se vám zdá nebo nezdá jako nesmysl (a dost možná, že máte i pravdu). jde o to, že státní veterinární správa rozhodla TAKHLE (viz odkaz od silvy) a ani vy, ani veteriná? si nem?žete její rozhodnutí upravovat dle svého uvážení jen proto, že se vám zdá nesmyslné (a možná opravdu je).

to jen na okraj, jinak zodpov?dnost a povinnost, vyplývající ze zákona, je samoz?ejm? na vás (a nikoli na veteriná?i)... :o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 09.11. v 20:26.

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: pejan (IP)
Datum: 2008-11-09, 20:27
Mno jo vytisknul jsem to a p?jdeme stejn? ješt? na psinku, tak mu to ukážu a uvidíme co poví

[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-11-09, 20:46
a já tedky teprvá pochopila pro? ty naše vetky zm?nily Rabisin za Biocan R, holky jedny šikovný :o)
Silvo dík za ten odkaz.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-09, 20:56
Jo, my jsme o?kovali Rabisinem a vet nám povídal, že je ú?inný t?i roky. M? se to nezdálo, tak vytáhl knížku takovou hodn? tlustou, kde se psalo, že pro psy t?i roky, ko?ky dva roky a fretky jeden rok. Navíc za?íná p?sobit až po roce. Tzn. když jsem nao?kovala te? v listopadu 08, tak ta vakcína je ú?inná od listopadu 09 do listopadu 2010. Což se mi jeví taky jako p?kná kravina... Ale psali to tam... Koukali jsme i na jiný vakcíny a u fretek nebyla delší ú?innost než jeden rok u všech vakcín.
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2008-11-09, 21:12
a nepochopili jste to špatn? s tou ú?inností po roce?

Podle m? to je myšleno tak, že pokud jde o mlád?, tak to musí jít po roce na p?eo?kování a teprve "po roce" to platí že až za 3 roky. teda u psa, taky jsem si všimla že u ko?ky a fretky to je jinak.
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-09, 21:19
Takhle nám to z tý knížky vyplynulo. Je pravda, že vet ?íkal že si tam proti?e?í vícekrát a je tam více nesmysl?.. Já nevím, nejsem vet, takže nem?žu soudit..
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-11-09, 21:23
taky myslím že je to tak jak ?íká Jordi, a jedin? ten Biocan R se p?eo?kovává u dosp?lých fretek až po dvou letech. Jinak všechno vždy po roce u fretek.
To je zvláštní že zrovna u fretek ta ú?innost klesá a u ps? ne. By m? zajímalo ?ím to je.
Já myslela že k liškám mají geneticky psi blíž než fretky.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-09, 21:29
Já fakt nevím, takhle jsme to pochopili, ale já je o?kuju dycky po roce, tak si z toho ned?lám hlavu, kdy to p?sobí a kdy ne...
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-09, 21:51
Mám dotaz: v ?R se n?jak mn?nil zákon, co se tý?e p?eo?kovávání vztekliny? Pá? v SR pokud vim (jestli mi néco uniklo, sorry...) stále platí, že ze zákona je majitel povinný p?eo?kovávat zví?e proti vzteklin? každý rok....je úpln? fuk, jak dlouho je vakcína ú?inná.

Petra p: nikdy sem neslyšela, že by vakcína za?ala ú?inkovat až rok po jejim podání....neni to jen ?ák zamotan? napsané?
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: pejan (IP)
Datum: 2008-11-09, 21:56
Zákon se prý m?nil letos, tuším 1.7, ve smyslu, že se p?eo?kovává podle ú?innosti vakcíny

[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-09, 22:02
pejan: díky, já néco zaslechla, ale netušila sem, jestli to je v platnosti, nebo ne. Každopádn?, pokud vim, tak v SR stále platí povinnost p?eo?kovávat každý rok, takže kdo pojede do SR t?eba na výstavu a bude o?kovat podle zákona ?R (?iže múže mít o?kování t?eba 1,5 roku p?ed výstavou) mohl by tady mít problém. Pokusim se to prov??it, jestli i v SR neni novela zákona....
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-09, 22:18
Johanka - no možná to bylo špatn? napsaný a následn? špatn? pochopený. Nicmén? já je o?kuju každý rok a nic na tom m?nit nebudu...
Jinak Pejan má pravdu, m?nil se u nás zákon a je to práv? podle ú?innosti vakcíny. Ale to je tak pro zahradní povale?e, co se dostanou tak maximáln? na procházku, pokud jedeš n?kam za hranice, nikdo ú?innost vakcíny nezkoumá a všude na výstavách (te? mluvím o psech) je v propozicích psáno, že pes nesmí mít o?kování mladší 30ti dn? a starší 1 roku. Takže i když jezdíš na výstavy v ?echách musíš p?eo?kovat jednou za rok.
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-09, 22:27
Petra p: novela zákona ?R pravdépodobn? vychází ze smnérnic EU. ?iže pokud si uspo?ádatel výstavy požaduje o?kování ne starší jak rok, je v souladu se smnérnicí EU, pá? ji jen "p?itvrdil". Skusím zjistit jak je to zákonn? s tímto v SR.
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: šaryk (IP)
Datum: 2008-11-10, 19:38
Prosím o radu všechny, kte?í mají zkušenost s o?kováním Nobivac puppy. Vy?etla jsem tu, že s ním už n?kdo o?koval a bylo to v po?ádku. Náš fre?ák má po injekci n?jakou špatnou reakci - zvrací, stále se snaží tla?it bobka, je malátný a hodn? pije (ale nic neudrží ted zvracel už jen takovou bílou p?nu z té vody. Ted je to tak hodina po aplikaci...

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-11-10, 20:46
šaryk - v takové chvíli je nejlepší ihned vyhledat veta.

Tady ti asi nikdo víc neporadí.... :-/

když si p?e?teš todle vlákno, tak zjisíš, že i jiným se to stalo..

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: šaryk (IP)
Datum: 2008-11-10, 20:51
No tak jsem si v té chvíli, co mi nikdo neodpovídal po?ádn? pro?etla celé vlákno a pár v?cí jsem si ujasnila. Fre?ák se mi už zdá trochu lepší, žaludek ur?it? ješt? nemá zralý na hostinu, zato už šmejdí a rochní se nám v posteli.
Abych taky p?isp?la troškou do mlýna, posílám náš skromný seznam prod?laných o?kování:

Bárt:
Eurican DHPP - bez reakce
Eurican DHPP - bez reakce .... druhé o?kování mlád?te
Biocan LR - to nám dával vet n?jakou kombinaci i se vzteklinou - ted už vím, že to bylo špatn? - našt?stí bez reakce
Nobivac puppy - dnes, reakce popsána v p?edchozím p?ísp?vku

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-11-10, 20:56
šaryk, reakce m?že být na jakoukoliv vakcínu, jedna fretka tu vakínu snese bez problém?, druhá na ní m?že reagovat. v takovym p?ípad? bych ur?o zašla na veterinu a p?íšt? nechala nao?kovat n??ím jiným, vet by ti m?l do o?kováku zapsat že na tu vakcínu byla reakce.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-11, 09:40
My o?kovali letos Nobivac Puppy DP - bez reakce.
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-11-11, 11:36
Já o?kuju Pí?u vakcínou Nobivac Puppy DP a nem?žu si st?žovat. Ale pokud tv?j fre?ák m?l reakci, nem?la jsi v?bec vysedávat tady na fóru, ale aspo? zvednout telefon a zavolat doty?nýmu vetovi a on by ti ?ekl, že máte urychlen? p?iject. Normální je, že je po o?kování fretka malátná a unavená, ale aby zvracela, to rozhodn? ne.
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2008-11-11, 12:37
Letošní o?kování
Biocan DHPPi + Biocan LR
-bez reakce

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: hermina (IP)
Datum: 2008-11-11, 12:57
My letos o?kovali Biocanem Puppy-D, oba dva bez reakce.

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2008-11-11, 13:44
Nobivac puppy DP + R - bez reakcii na vsetkych frotnoch (tj. u ziadnej z troch fretiek reakcia).
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: šaryk (IP)
Datum: 2008-11-12, 09:07
Bárt po dvou hodinách p?estal zvracet, prospal se, v noci už jedl a ráno byl úpln? v po?ádku - jedl, byl ?ilý, hrál si. Kdyby tomu tak nebylo, na veterinu bych s ním samoz?ejm? hned let?la. Vetovi reakci nahlásím a p?íšt? si dám pozor, co mu dává (jako vždy).
To že jsem "vysedávala" na fóru bylo zp?sobeno tím, že jsem cht?la p?esn? zjistit, jaké reakce na o?kování jsou možné (po kastraci jsem byla p?ipravená na to, že by mohl zvracet a nebylo tomu tak). Vzhledem k tomu, že na veterinu jezdíme 30km daleko (za vetem vhodným pro fretky), cht?la jsem prost? zjistit více info, než za?nu plašit veteriná?e na ambulanci.

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-11-18, 18:12
Žofka nar.: 14.5.2004
26.7.2005 NOBIVAC DHPPi+NOBIVAC lepto - bez reakce
25.6.2006 BIOCAN DHPPi+L - bez reakce
3.7.2007 BIOCAN DP - bez reakce
25.7.2008 BIOCAN Puppy-P, BIOCAN Puppy-D - bez reakce

Filip nar.: 20.6.2005
8.8.2005 NOBIVAC PUPPY DP
29.8.2005 NOBIVAC PUPPY DP -nevím(tyhle 2vakcíny má
od p?edchozí majitelky)
10.8.2006 BIOCAN DHPPi - bez reakce
3.7.2007 BIOCAN DP - bez reakce
25.7.2008 BIOCAN Puppy-P, BIOCAN Puppy-D - bez reakce

Bigi nar.: 10.6.2008
7.10.2008 BIOCAN Puppy-P, BIOCAN Puppy-D - bez reakce
27.10.2008 BIOCAN DHPPi + L -bez reakce
17.10.2008 BIOCAN DHPPi + L + BIOCAN R - bez reakce

p?eo?kování za rok

6 fre?at nar. 14.5.2006
25.6.2006 BIOCAN PUPPY - bez reakce

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 18.11. v 18:13.
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: pejan (IP)
Datum: 2008-11-22, 12:11
Tak dnes jsem našel Bloodi?kovi za pravou lopatkou zhruba tam, kde dostal injekci bouli?ku asi tak 1,5*2cm, myslíte, že to bude reakce na to o?kování proti vzteklin? 6.11 nobivac Rabies? Jinak je v pohod?, nic mu není, b?há, hraje si, papá, kaká...

[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-22, 12:14
pejan, múže to být po vpichu vakcíny a nemusí...??sn? po o?kování to tam nemn?l?
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456789Další
Aktuální stránka:5 z 9


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist