Jít na stránku:  Předchozí123456789Další
Aktuální stránka:3 z 9
Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2007-12-06, 17:53


Ferenc (albín, 3,5roku)
01/2005
Duramone max 5 - bez reakce
02/2005
Duramone max 5 - bez reakce
07/2005
Rabisin - bez reakce
07/2006
Duramone max 5 - bez reakce
Rabisin - bez reakce
09/2007
Nobivac DHPPI - bez reakce
Rabisin - bez reakce

Kubík (albín, 4roky, útulek Jinonice)
07/2005
Duramone max 5 - bez reakce
08/2005
Duramone max 5 - bez reakce
09/2005
Rabisin - bez reakce
07/2006
Duramone max 5 - hypersalivace, t?es
08/2006
Rabisin - bez reakce
2007
Kubu už rad?ji po zkušenosti s ?endou neo?kuji (p?jdu jen na vzteklinu).

?enda (albín,asi 5let,adopce Zoo Ústí - p?es Ivu)
08/2006
Duramone max5 - bez reakce
09/2006
Duramune max 5 + Rabisin - bez reakce
2007
Nobivac DHPPI + Rabisin - po 15 minutách v ?ekárn? - t?es, malátnost, extrémní zvracení, k?e?e, po chvíli pr?jem, apatie, šlo mu o život.

Artuš (albín, asi 2,5roku, adopce fórum)
01/2007
Duramone max5 - bez reakce
03/2007
Duramune max 5 + Rabisin - bez reakce

Viktor (albín, asi 2roky, útulek M?cholupy)
08/2007
Nobivac DHP - v útulku
09/2007
Rabisin - bez reakce


Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Dáda (IP)
Datum: 2007-12-06, 21:53
Fitch narozen 18.5.2007
První o?kování-29.6. 2007 NOBIVAC DHPPI-byla s ním chovatelka, tak neznám reakci
První p?eo?kování-17.7.2007 NOBIVAC DHPPI- bez reakce a bolesti
Druhé p?eo?kování NOBIVAC DHPPI - bez reakce a bolesti
28.8.2007 RABISIN-bez reakce a bolesti

Dáda, Fitch, Šefi a Hagi
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-01-11, 14:46
Tak se mi kone?n? poda?ilo dát dohromady výsledky pr?zkumu reakcí na o?kovací látky. Myslím, že Vás to bude zajímat. Co m? docela šokovalo, že n?kte?í ješt? stále o?kují Canvacem, jak jsem zjistila z došlých dotazník? :-((((((
Takže:
NOBIVAC - 64x , z toho 2x lehká reakce, 2x anafylaktický šok
EURICAN - 80x bez jakýchkoliv reakcí
BIOCAN - 206x, z toho 2x lehká reakce
DURAMUN - 79x, z toho 3x anafylaktický šok, 3x lehká reakce
TRIVIROVAX - 9x, z toho 1x lehká reakce
VANGUARD - 15x, z toho 1x lehká reakce, 1x anafylaktický šok, 1x úmrtí
FORT DODGE - 1x
CANVAC - 8x, z toho 1x úmrtí
TETRA DOG - 1x
HEXA DOG - 2x



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: majda dne 11.01. v 14:59.
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-01-11, 15:41
Co se tý?e toho vývoje v Evrop?: ta n?mecká vakcína, o níž se tu už mluvilo, není vhodná?
[www.idt-direct.de]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 11.01. v 15:45.
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2008-01-11, 15:47
ja mam info že veti se snaží o FerVac D (ta je bohužel od americké firmy) nebo PureVax od francouzské firmy Merial, ob? jsou speciáln? pro fretky, ale u nás na trhu je žádný distributor nemá v nabídce, zatím pro n? není registrace.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-01-16, 15:20
Tak výsledky našeho pr?zkumu jsem p?edala firm? Mevet....tady je jejich odpov?? :
Zdravím, paní Štaubrová,

komunikaci s Vámi mám samoz?ejm? v pam?ti a d?kuji za informace a výsledky
Vašeho pr?zkumu.

MERIAL na podzim rovn?ž provád?l - prost?ednictvím svých zastoupení nebo
partnerských distributor? - pr?zkum v zemích EU, který byl sm?rován na
veteriná?e. V p?ípad? ?eské republiky z n?j vyplynulo, že 70% z dotázaných
by monovalentní vakcínu proti psince pro fretky uvítalo. Zhruba 30%
dotázaných uvád?lo, že po?et fretek jako pacient? stoupá, 45% uvedlo
stabilní fret?í klientelu (tedy bez výrazn?jšího nár?stu nebo naopak
poklesu) a 25% zaznamenalo úbytek.

Pokoušeli jsme se rovn?ž dát dohromady n?jaké ?íslo vyjad?ující
p?edpokládanou po?etnost populace fretek u nás - což je dosti obtížné,
nicmén? jsme se k n?jakému odhadu dopracovali.. Konkrétn? nám vyšel po?et
kolem 6.000 fretek v ?R. Odhadujeme, že pravd?podobn? vysoké procento z nich
(kolem 90%) pravideln? absolvuje navšt?vu veteriná?e (tedy minimáln? 1x za
rok z d?vod? vakcinace).
Zajímalo by m?, zda máte Vy n?jaká data dokumentující populaci fretek u nás
k dispozici. Pro p?ípadné plánování saturace vakcínami jsou totiž takovéto
údaje klí?ové.

Budu-li mít k dispozici další informace týkající se vývoje protipsinkových
vakcín v MERIALu, dám Vám v?d?t.




V?bec m? momentáln? nenapadá, jak jim pomoct, jak zjistit kolik je tady v republice cca fre?ulí :-(((




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: majda dne 16.01. v 15:28.
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-16, 15:50
Pejan, taky jde o to jestli je nabízená vakcína v ?R schválená....
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-01-16, 18:29
myslím, že jediné ?íslo vyjad?ující alespo? P?IBLIŽNÝ po?et fretek v ?r by se teoreticky dalo získat z veterin. tedy obeslat VŠECHNY veteriny v ?r s prosbou, zda by sd?lily po?ty u nich evidovaných fretek - což je ale vlastn? v podstat? totéž, co jinou formou podnikl Mevet. ale jiný zp?sob, jak se dopracovat k ?ísl?m, která nebudou úpln? nesmyslná, m? fakt nenapadá... :o/

p?i?ítat ke zjišt?ným údaj?m odhadovaný po?et fretek, které u veteriná?e nikdy nebyly (= celkový po?et v ?r), podle m? není nutné, protože když nebyly dosud, není p?edpoklad, že by s tím te? za?aly, tedy se s nimi nedá pro vakcinaci po?ítat - a kv?li tomu se po?et zjiš?uje, nebo se pletu?

jinak si naprosto netroufám odhadnout, jestli 6 tisíc fretek v ?r je ?íslo reálné nebo jestli jich je dokonce t?eba i víc. ale 90% vakcinace se mi zdá rozhodn? velmi nadsazená. tipla bych si tak na 50 % z celkového po?tu (a kdoví jestli...).
ale dá se p?edpokládat, že V?TŠINA fretek, které jsou v evidenci veterin, o?kováním pravideln? prochází (a to je možná t?ch zmi?ovaných 90 % - nikoli z celkového po?tu v ?r, ale z po?tu EVIDOVANÝCH NA VETERINÁCH)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 16.01. v 18:30.

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-01-16, 18:42
Na druhou stranu.... i když každej vet pošle ?íslo, kolik má u sebe zaregistrovanejch fretek, bude to zase podle m? tém?? dvojnásobek po?tu... protože bych ?ekla, že V?TŠINA fretka?? je zaregistrovanejch na víc veterinách. Já jsem t?eba zaregistrovaná na 6 veterinách v Praze a jedný v Pod?bradech... a všichni maj mý údaje v po?íta?i. Takže by si museli dát práci s tim spo?ítat spíš majitelé a p?ibližnej po?et fretek na každý jméno ?lov?ka...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Rynn dne 16.01. v 18:44.
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-01-16, 19:11
to rynn:
to je vlastn? pravda... tzn. by musel veteriná? poskytnout jméno majitele + po?et fretek, a my (klub) bysme to museli p?et?ídit. a to už vidím jako naprosto nereálné. nemyslím to p?epo?ítávání, to by problém nebyl, ale to, že by n?jaký vet poskytoval jména svých klient?.

takže fakt nevím... :o/

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-01-16, 22:15
možná je to blbost...ale co fakt použít ten registr od Jordi.....
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-01-16, 23:19
No jo, od n??eho se odpíchnout musíme :-)
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-01-17, 10:26
holky,

obávám se, že jakékoli s?ítání fretek "jen tak p?es palec" (nap?. vycházet z registru) povede k ?ísl?m, která nebudou mít se skute?ností p?íliš spole?ného a tudíž to bude spíš zavád?jící než aby to n??emu pomohlo.

to už bych rad?j výrobci napsala, že prost? není v našich silách jim dodat reálná ?ísla za celou ?r a že musí vycházet ze svého pr?zkumu. ostatn? oni sami píšou:
Zajímalo by m?, zda máte Vy n?jaká data dokumentující populaci fretek u nás k dispozici.
tak se prost? jen p?iznat, že bohužel nemáme... :o/

majdo, pro zajímavost, kolik se ti sešlo fretek v o?kovacím pr?zkumu? máš to spo?ítaný?

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-01-17, 10:29
Fretky jsem nepo?ítala, brala jsem jenom vlastní úkon - o?kování, ale až budu mít chvillku, m?žu to spo?ítat...:-)
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-04-26, 16:27
Zdravím, vytahuji toto vlákno. Musím se pod?lit o p?íb?h, který se stal nyní našim dobrým známým. Bohužel donedávna (4 m?síce) jsme nev?d?li, že mají fretku. Nebyli jsme s nima moc v kontaktu. Fre?á?ka koupili u n?jakých lidí, a byl to moc p?kný klou?ek. Když jsme ho proprvé vid?li, bylo vid?t, že je moc spokojený. Po shlédnutí o?kovacího pr?kazu jsme se ale zd?sili, fre?á?ek byl nao?kován Canvacem - bohužel známí o fretkách moc nev?d?li, takže veteriná?e p?ed tímto o?kováním nezastavili. Ale v té dob? to bylo už p?es p?l roku a vypadal v po?ádku. Fred byl v ?íji a Ver?a - známá se m? ptala, jestli, když ho nechají vykastrovat, zklidní své choutky...Domluvili si tedy kastraci. První dva dny byl Fred v po?ádku, za?al se probírat, tu náhle ale t?etí den p?estal jíst a tak vyrazili na veterinu. Dostal ATB a na druhý den se lepšil. ATB dostával týden a jeho stav se zlepšil, proto se vet rozhodl, že léky vysadí. Hnedka druhý den se ale Fred zhoršil ješt? víc a tak jeli na veterinu zase, vet do n?j napíchal vše co bylo možné, vyšet?il vše co se dalo, zjistil ješt? zán?t st?edního ucha...takhle jezdili cca 5 dní, jednou byl lepší, po druhé horší, ale p?ed dv?ma dny se za?al jeho stav rapidn? zhoršovat a za?al ochrnovat. V?era vet konstatoval, že poškození mozku je už velké a tak nemá cenu Freda dál trápit. P?esné p?íznaky a popis pr?b?hu reakce, která se opožd?n? Fredovi nejspíš po vakcín? Canvac projevila s Ver?ou sesmolíme, aby se poskytly ostatním informace. Freda nejspíš zni?il bu? zán?t mozkových blan a nebo epilepsie. P?esn? se to neví, ale po porad? je to nejspíš reakce na Canvac a prod?lané nemoce...
Fredík je už ve fret?ím nebí?ku a nic ho nebolí...
:-(

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-14, 16:44
V?era sme byli o?kovat psinku. Fre?ák byl zao?kovaný dvousložkovou vakcínou Nobivac Puppy DP (psinka, parvoviroza). Bez jakékoli reakce, nebo jen únavy.
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Myška (IP)
Datum: 2008-06-18, 22:45
Chci se zeptat, když mám mali?kou frete?ku narozenou 1. Kv?tna, tak kdy má být o?kovaná. Bejvalá majitelka jí neo?kovala. Je pouze od dneška od?ervená. A co je pro tyhle mr?ousky nej??
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-19, 09:29
První o?kování by mn?lo být cca v 7 týdnu.
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-19, 09:33
Myška: Já bych o?kovala Biocanem DP a Rabisinem vzteklinu. Rozhodn? ne CANVAC! Je pro mnoho fretek smrtelný!

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-19, 09:35
U nás te? o?kují proti psince Nobivac Puppy DP...ale taky záleží co má vet v zásobách....
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-19, 09:36
Johana: Jo tak Nobivac je taky docela dobrý nee? Vím že m?j vet o?kuje Biocanem a ani u jednoho jsem nezaznamenala únavu nebo jiné nežádoucí ú?inky ?i stavy

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-19, 09:43
Mn? veti ?íkali, že ve všeobecnosti ho fretky snáší dob?e. Múj byl Nobivacem Puppy DP o?kovaný te? poprvé a bez reakce, ale on nemn?l nikdy reakci na žádnou vakcínu (a to byl pokaždé o?kovaný n??im jinym...tedy kromn? Canvacu samoz?ejmn?). To ale neznamená, že jiná fretka reakci mít nemúže....
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-19, 09:47
Johana: No tak samoz?ejm?! TO máš jak s lidma n?koho nao?kuješ proti tetanu v pohod? a n?komu vyletí taková vyrážka a zvýšená teplota až hr?za

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-06-19, 10:15
Ja jsem Mise taky doporucovala Nobivac, no...ockujeme jim ted vsechny a mam i zkusenost, ze ten Puppy dostala Leiluska u chovatelky v 6 tydnech spolu se svyma 7(?) sourozencema a vsici byli v pohode.
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-06-19, 11:45
P?ipojuji se k Nobi - puppy DP o?kovali jsme tím naší Megie - nejspíš byla o?kovaná poprvé - nic o ní po?ádn? nevíme :-( Nevím, zda to byla reakce, ale m?li jsme tu návšt?vu s fretkou a p?ední po?ád utíkala, tak jestli nebyla spíš zmožená tím p?evozem na veterinu a tak...Po?ád se nové fretce vyhýbala a schovávala se. Krom toho, že na ní nem?la náladu, žádná reakce nebyla :-)

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Ka?ulín.. (IP)
Datum: 2008-06-19, 19:03
V?era sme byli na o?kování s Barunkou:

(2008)Nobivac Rabies -zvracení (podle veta to byla dost prudká reakce)
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-06-19, 19:12
To je zvláštní, na vzteklinu moc reakce nebývají.
Ale bu?te rádi, že z?stalo jen u zvracení.
Já málem o ?endíka p?išla. Za?alo to zvracením, pak krvavé zvracení, prof?zní pr?jem, k?e?e, bezv?domí... Stála jsem tam jako opa?ená... Myslela jsem že to nerozchodím jak to bylo rachlé a ne?ekané... a to mám medicínský background... Fuj! Byla to anafylaktická reakce a už to nechci zažít.

Tak a? je Barunka hlavn? už v po?ádku...

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-19, 19:21
Pavlo, to byla tak prudká reakce na vzteklinu?
Avatar

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-06-20, 11:57
Na vzteklinu asi ne, i když to byla kombinace.:

Nobivac DHPPI + Rabisin.


Tenkrát jsem to psala na forum, je to p?ísp?vek n?kde uprost?ed.

[forum.fretka.cz]

Já už ?endu neo?kuju. Ven chodí jen na zahradu a už je starší, takže o?kování už ani omylem...
Následky znám, ale to co bylo, byl fakt boj o život a zabít si tahle fretku...to by m? dostalo :-(

Re: O?kování - reakce
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-06-20, 12:03
Pavlo dneska se tyhle kombinované vakcíny už nedoporu?ují a u nás je dobrý vet ani fretce nedá...kolik je ?endíkovi?
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456789Další
Aktuální stránka:3 z 9


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist