Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 17
Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-04-17, 16:57
I kdyz jsme se vcera dozvedeli tu hroznou zpravu, ze Frodo uz neni mezi nami, mam ja neco pro povzbuzeni. Vcera se frodo stal tatinkem trech krasnych holcicek.
Avatar

Přílohy: miminka.JPG (16kB)  
Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-04-17, 17:02
Porod zacal v 8 vecer a zkoncil asi kolem pulnoci. bylo to stesti ale smtek zaroven. Narodilo se 8 miminek, ale bohuzel prezily jen 3. Miminka byla vsechna pekna, velka, ale rodila se mrtva. Mozna to bylo tim, ze placenta vysla uz nekdy kolem pul 9. prvni 2 miminka byla totiz absolutne v poradku. Dalsi 2 Terka sezrala, pate miminko v rade jsme snad zachranili. Melo velke problemy s dychanim. Terka ho ocistila, ale ono vubec neplakalo, takze si ho prestala vsimat. Ja jsem to nevydrzela, vzala donaruce a protoze bylo jak led, pritistla si ho na bricho a hrala. Miminko se zahralo, zacalo se mkrskat a plakat. Dostala jmeno Julinka. Ma se cile k svetu a je to nejukricenejsi miminko ze vsech:) Dalsi 3 se narodily mrtve.
Avatar

Přílohy: miminka 1.JPG (16kB)  
Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: saška (IP)
Datum: 2006-04-17, 17:02
Báro, jsou moc p?kný. je mi moc líto Froda ale d?ti?ky má fakt moc p?kný.

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-04-17, 17:06
Vsechna miminka maji tmave ocicka, takze budou bud po mamice nebo po tatinkovi. Frodo nam zanechal krasnou pamatku.
terka je z miminek cela zmatena. Lize je, krmi, ale zatim neni schopna si je vsechny stoprocentne ohlidat. Ma vzdy u sebe 2 a treti se ji placa nekde kolem hlavy nebo nohy a je uplne ztracene. Ale myslim, ze to bude dobry. Terinka je z nich cela pryc, nemela ani cas se jit nazrat. Ona se zacvici:) Nejdriv jem myslela, ze zavrhuje to slabsi, ale koukam, ze cestovatel je kazdou chvilku nekdo jiny:) Tak snad odchovame vsechny v poradku:)
Avatar

Přílohy: miminka 2.JPG (19kB)  
Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: saška (IP)
Datum: 2006-04-17, 17:12
chudina, ale ona se urcite zacvici. nic jineho ji nezbyde. tak jsem se divala na ty fotky a prcci jsou moc hezci. mam se zeptat ktera je pry Julinka a jak ji poznas?

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-04-17, 17:23
Julinka je dobre videt na fotce miminka 1. ma tak divne zakroucenej ocasek. Je uplne vzadu:)
Dalsi holcicka prisla u porodu o kousek ocasku, ale nevadi ji to. Je to nejvetsi jednlik.
Avatar

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: saška (IP)
Datum: 2006-04-17, 17:29
jo poznali jsme ji.je moc super.a ji hodne? ptam se kvuli tomu ze byla takova slaba. A co Terinka? Vsima si ji? mam se zeptat jestli uz Terinka jedla.

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-04-17, 17:35
Rano jsme Terinku trochu krmili z ruky. Jinak na to nema cas. Je cela vedle z miminek:) Miminko papa, ma dost sily. Myslim, ze byla pridusena pri porodu. Ale podle toho, ze se hybe, place, ma vsechny potrebne reflexy doufam, ze nebyl poskozem mozek.
Chci se zeptat, jak dlouho odchazi z fgretky "ocistky"? Dneska jsme meli jit s Terkou na veterinu na antibiotika, protoze uz skoro 2 dyn pred porodem mela krvavy vytok. Pripada mi jako blbost ji ted tahat na veterinu nebo nedej boze i s miminkama. Terinka mela rano jeste vulvu trochu zakrvacenou (vlhkou krvi).
Avatar

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: saška (IP)
Datum: 2006-04-17, 17:43
snad nebyl alespon v to doufam ze bude zdrava. no podle mne z ni ty ocistky pujdou jeste i zitra. urcite. napisi za chvili.zatim....

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Lorinka (IP)
Datum: 2006-04-17, 18:06

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-04-17, 18:08
To je krasne. No vidis, co delas??? Zase bulim.
Avatar

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Lorinka (IP)
Datum: 2006-04-17, 18:14
A? ti mimouskové p?kn? rostou. Mám z nich moc velkou radost. Možná je to osud,v den kdy jsme Froda našli mrtvého se zrodil díky n?mu nový život. T?ch p?t miminek má ur?it? te? Frodík u sebe v nebí?ku a postará se o n?, když je te? táta.
Avatar

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-04-17, 18:18
Urcite. Je mi jich moc lito. Opravdu si myslim, ze zemrely tesne pred porodem, nebo behem neho na nedostatek kysliku. Jak dlouho odchazi fretce ocistky, nevis??
Avatar

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Lorinka (IP)
Datum: 2006-04-17, 18:22
P?esn? to nevím,ale m?že to být i n?kolik dn?. Pokud to nemá silný, nekrvácí, tak se nemusíš bát. U Freddy to trvalo t?i dny. Poptej se všech co te? m?li miminka, to bude aktuální. Freddy m?la miminka víc jak p?ed sedmi lety.
Avatar

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2006-04-17, 18:24
A? miminka p?kn? rostou.Aje mi líto , že Frodo už není !!!

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-04-17, 18:36
Bara: Moc gratulujeme k hol?i?kám a p?ejeme jim, a? jsou zdravé jako ?ípy :o)) a mamince Terce i pani?ce a? d?lají jen samou radost! Porod to byl pon?kud dramatický, navíc umocn?ný smutkem ze ztráty Froda. O to víc p?ejeme mimísk?m, a? jsou v po?ádku!
2V + 2K
Avatar

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-04-17, 18:48
Dekuji. Zatim se maji vsechny tri cile k svetu, takze doufam, ze to tak bude i nadale:)
Avatar

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-04-17, 19:31
Chud?rky pohrobkové! Froda je mi líto, ale souhlasím s tím, že si prcky "zeshora" ohlídá!
Tak a? se da?í!!!!
Avatar

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-04-17, 20:28
No bylo to dost dramatický, v?era byl v?bec divný den :o/ Odešlo ze sv?ta víc frete?ek :o(

:o) Ale miminka jsou p?kná. Dokonce se mi o nich i zdálo a jsem tomu vážn? ráda, že ty 3 jsou vpo?ádku, docela jsem se bála, že zpráva ráno bude špatná a bylo by m? to zase o n?co víc líto. Ale zpráva m? povzbudila. A po?ád myslím na Frodíka a pro? nám sm?la nedala šanci, když jsme okolo toho místa chodili, pro? on byl kdo ví kde. A ty dva p?ípady kdy byl vid?n ale neodchycen a ani to nikdo nešel ?íci, to m? taky po?ád moc mrzí. Je to jako chodit okolo zrcadla, skrze které jde vid?t jen z jedné strany :o(

Malinkým sle?nám p?eji a? rostou a jsou zdravé.
Avatar

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-04-18, 08:19
Veliké gratulace ode m?, Davida a Meggie! Moc moc zdraví?ka pro maminku Teri a pro 3 krásné hol?i?ky!
N?kdy se nám zdá, že je p?íroda zbyte?n? krutá, ale vzhledem k Frodovi si te? myslím: díky jí alespo? za ty 3 malé žížalky :o)
Avatar

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-04-18, 12:39
Vsechny 3 miminka se maji cile k svetu. Ta mala holcicka (Julinka) ja cela Terinka. Myslim, ze asi bude tchorovita, protoze ji ztmavl cumacek. Je hrozne sladka. Dneska ji vyfotim a zitra dohodim nove fotky. Julinka je taky nejhlucnejsi z miminek. Kdyz se ji neco stane (vypadne struk z pusy, zabloudi k Terincine hlave) tak desne pisti:)
Maminka mela vcera krizi, chtela behat a ne se starat o mima, ale vzpamatovala se a ted prikladne haja u miminek a stara se:)
Avatar

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: saška (IP)
Datum: 2006-04-18, 17:33
ahoj tak jak ctu tu tvoji zpravu o Julince tak to vypada ze to bude pekny rostak. nezapomen sem tu fotku dat jsem na ni zvedava. zatim...

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-04-19, 10:43
No fotku samostatne Julinky se mi nepodarilo udelat, protoze je prilis malicka a nas fotak to nezaostri.
Jinak u nas jsou miminka spis starosti nez radosti. Terka se o ne nestara tak jak by mela. Vecne ji musim pomahat. Klidne si nektere z mladat nekde necha a vubec ji nezajima, ze tam place. Taky jsou miminka az moc malicka. Vcera jsem je zvazila a vazi 6,7 a 8 gramu. Dnes rano jsem je prevazila jeste jednou a ty dve vetsi o gram pribraly. Julinka ne. Ta je takovy maly vyzlatko. Ale chut do zivota ma, jeste by to chtelo svedomitou matku:(
Dalsim problemem je, ze Terka se zacala desne trast a diagnoza zni poporodni hypokalcie. Mam uz toho fakt plny kecky a abych toho nemela malo, tak za tyden mam delat zkousku a pokud ji neudelam, tak me vyhodi ze skoly (mam az na tuhle zkousku dokonceny bakalarsky stupen na VSE)
Ja uz chci jenom spat a vsechno zaspat. Uz fakt nemuzu...
Avatar

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-04-19, 10:48
Poporodni hypokalcemie je akutni stav ohrozujici zivot. U psu, kocek i krav, takze myslim, ze i u fretek. Dela se s tim neco?
Avatar

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-04-19, 10:51
Jo byli jsme na veterine, dostala injekci kalcia a doktor rikal ze ji mame hlidat, rvat mlecnekma vyrobkama po kterych nema prujem a davat vetsi davky calopret. Pokud by se to nelepsilo nebo horsilo, mame zase prijit:(
Avatar

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-04-19, 10:51
Tady jsou nove fotky miminek. Julinka je ta mala vzadu:(
Avatar

Přílohy: PIC_0286.JPG (19kB)  
Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-04-19, 10:53
báro,
nepropadej panice!! drž se!
dostali jste pro terku n?co? jestli ne, napiš mf, aby ti poradila, co s tím d?lat!
možná, že se terezka špatn? stará práv? proto, že poznala, že mlá?ata nejsou úpln? v po?ádku jak by m?la být...
ur?it? se pora? s n?kým zkušeným, pak se po?ádn? vyspi!! a u? se na zkoušku!

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-04-19, 10:55
To nejde:( Ja se z te zkousky odhlasim. Jeste to jde. Ted jsem up=lne mimi a nejaka zkouska me vubec netoci.
Terka je krava. Myslimn si, ze je proste nevhodna pro chov. Ona se radsi mucka s plysakama. Blbka jedna.
Avatar

Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-04-19, 10:56
Tady mam jeste jednu fotku mimin, i kdyz neni nic moc.
Avatar

Přílohy: PIC_0287.JPG (13kB)  
Re: Frodovy d?ti
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-04-19, 10:58
Mrzí m?, že máte starosti :o(
Ráda bych n?jak pomohla, poradila, jenže my taky budeme za pár dn? rodit poprvé. Možná je Terinka trochu laxní k frete?kám práv? z d?vodu té nemoci, až bude ok, ur?it? se to zlepší :o)
Nemohl by T? n?kdo u Terky vyst?ídat, zatímco se budeš p?ipravovat na zkoušku? No, já vím, ale myslet na ni stejn? nep?estaneš...
Avatar

Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 17


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist