Zrak
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2006-05-25, 10:44
?auky všem!! Mám te?ka doma pár dn? malinkou tcho?í potv?rku a jen tak m? napadlo jak vidí.Te? nemyslím barevn?, ale jestli vidí p?ed sebe jako lidi a nebo n?jak na bok(t?eba jako kon?-t?sn? p?ed sebou a za sebou maji,,slepý'' místa).D?kuji všem za odpov?? a p?eju krásný den =o)

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-25, 10:57
Fretka vídí "bokem", takže když jí dáš prst p?ímo p?ed nos, tak ho dob?e neuvidí :o)
Avatar

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-05-25, 12:03
A ob?as se tvá?í, že nevidí v?bec ;o)))
P?e?ti na hlavní stránce rady pro chovatele, tam se o zraku, myslím, píše - nic moc, ale slepejši to nejsou Io)))
Avatar

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-05-25, 13:35
Fretky dost špatn? vnímají výšku, ?ili, neum?jí odhadnout jak daleko to je, než dopadnou na zem, proto se stalo již n?kolik p?ípad? kdy fretka sko?ila z balkónu nebo okna ven na ulici a jako by ji bylo lhostejné že to bylo i z vyšších pater. Ono ji to až tak lhostejné nebylo, jen nev?d?la jak daleko to je. Prost? to neum?la ur?it. Jasn? vidí do vzdálenosti 1-2 fret?ích délek a to pak vidí detaily lépe než my lidé. Ve v?tších vzdálenostech detaily nevidí. Jak už ?íkal vladimír, tak p?ed nosem mají slepý bod a když jim n?co dáš k ?umáku za?nou logicky ?enichat. Nevidí to. a ani nemohou, protože mají o?i víc do stran, což jim umož?uje to že vidí periférn?. Nejlépe vidí v šeru, proto když se za?ne na procházce stmívat, do fretky jak když st?elí a její aktivita rázem roste. Možná jste si toho už všimli. Za plného dne a noci, kdy je maximální sv?tlo nebo tma, fretka vidí nejh??. Respektive ostré denní sv?tlo ji není tak p?íjemné, jako p?ítmí.
Avatar

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2006-05-25, 15:36
Tak to asi bude tím zrakem. Jinak jsem byla p?esv?d?ená, že neumí odhadnout nebezpe?í.NIki se nám protla?ila p?es zasí?ované okno (kv?li ko?kám) a našt?stí zaváhala v truhlíku s kytkami. Sí? byla rozpárána a fretka urychlen? odchycena. Po druhé šlo o život (hlavn? nám). kdy ji kluk vypustil po pokoji, že ji bude hlídat a šel (a ryhle) zav?ít dve?e. Než se sta?il oto?it, byla na okn? a okamžik poté pod oknem (z prvního patra). V 23.30 jsme absolvovali b?h no?ní Prahou na Novovyso?anskou, protože nás žádný taxík nevzal a ani se mu nedivím, když vid?l t?i hysterické osoby, tahající se o p?epravku. Na veterin? nás pak doktor, evidentn? probuzený a rozespalý ujistil, že fretky nemusí, ale že podle n?j nemá vnit?ní zran?ní a krev je od utrženého drápku. Takža to odnesla tím drápkem a zlomeným špi?ákem a my málem infarktem. Do vlákna to nepat?í, ale nemáte n?kdo zkušenost, jak bezpe?n? zasí?ovat okno pro fretku? P?ece jen ob?as v?trat musíme....

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-05-25, 15:48
Zavrit fretku do klece a vetrat???
Avatar

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-25, 15:57
bea- to se nám stalo na chalup? taky. V pokuji jsem otev?el okno (zasí?ované) a šel jsem na kafe. Miky byla nalezena venku kde ji se zájmem obhlížel kocour. Ješt? št?stí, že se Miky zdržovala tam kde chodíme ven pít kafe. Asi nás tam cítila. :o)

Nejlepší je do okna p?ed sí?ku vložit d?ev?nou desku, velkou tak aby to nep?elezla. Tak to máme na chalup? a osv?d?ilo se to.
Avatar

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2006-05-25, 15:57
To d?láme, ale zhyster?ila nás (mne) tak, že i v noci chodím kontrolovat, jestli se jí nepoda?ilo z klece utéct. Sice se jí to nepoda?ilo ješt? nikdy, ale...a jinak chodím kontrolovat klec po d?tech, jestli je dob?e zav?ená, následn? po sob?, jestli jsem ji náhodou p?i kontrole nepovolila,.. P?ipadám si už ob?as jako cvok. Kdyby bylo n?co jako ta sí?, ale spolehlivá, byla bych klidn?jší. a rodina asi taky, prý mamce kv?li fretce ob?as hrabe /výrok mého puber?áka/.

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-25, 16:02
Asi žádný materiál neobstojí :o(
Mohli by jste tam místo sí?oviny natáhnout pletivo (na prosívání písku-je jemné) ale je otázka, jestli si s tím neporadí. Vzhledem k tomum že roztrhá zubama i pletivo (po zav?ení do klece jí trvalo 5 minut a byla za náma v kuchyni) je ta asi stejn? zbyte?ná náhrada :o)))
Avatar

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2006-05-25, 16:10
Díky. Je v?bec n?co, co ty potv?rky nedokážou rozhlodat? Na chalup? m?la pletivo na králíka - nevím, jestli to v?bec trvalo alespo? t?ch 5 minut.

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-05-25, 16:20
Na králíka je pletivo pro fretku absolutn? nevhodné ;o) Musí to být pozinkovaná sva?ovaná sí? a ne pletivo z dráte?k? :o) ale my v oknech nic nemáme a v?tráme zásadn? když jsou fretky v kleci.
Avatar

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2006-05-25, 17:01
Aj nám sa už stalo,že sa fretiak vybral cez okno,na balkon (naštastie) .Brat ho vypustil do mojej izby,ked som nebola doma a zabudol na neho. :/
Chytila som ho len ja ked som za pol hodinu došla domov.Naštastie je na balkone kopu zaujímavejších vecí ako zoskakova? z druhého poschodia.Tak skôr rozhrabal všetky kvety a potom zaúto?il na škre?ky.Prichitila som ho ,už dnuka ako si spokojne niesol trepotajúceho sa uslineného škre?ka do svojej skríše,medzi moju postel a no?ný stolík :o) Naštasite to prežil,škre?ok,Fredy a len brat bol prizabitý :o)
Avatar

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-25, 17:45
Fredy cht?l miminko na hraní a ty jsi byla tak zlá a sebrala mu ho ;o)
Avatar

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-05-25, 17:57
Zeptejte se Erin, co její šelmice ud?laly s k?e?íkem džungarským . M?lo to jen jednu výhodu - asi se v?bec nestihl leknout.

Jinak - klec se musí zajistit a sí? do oken je základní chyba všech nová?k? - my ji ud?lali taky a Vendelín nám ješt? jako tcho?e p´?ib?hl k ohni a sudu na zahradu :o))) Pak nás zavedl zpátky- prost? necht?l být sám.
Avatar

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2006-05-25, 21:38
D?kuji Všem moc za odpov??i, i když se to tak n?jak zvrhlo jinam...=oD
Ješt? sem p?ed chvilkou pozorovala to moje mim?o maly a docela m? p?ekvapila, že když baští, tak si sem tam olýzne p?ední noži?ky a pak až dopapká tak hurá do houpa?ky a otírá se o polštá?ek. Má to n?jakej význam?Že by si t?eba zna?kovala okolí??

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2006-05-26, 01:31
Neviem,?i to chápem dobre,ale môže to robi? z toho istého pohladu ako malé die?a.Ked sa napapká musí si predsa utrie? aj papu?ku.
Takéto veci robí aj Fredy.Ked dopaplá,?o ja viem gogurt,hned sa musí pekne poutiera? o koberec.Ak ho mám náhodou na rukách,tak zamozrejme moje nohavice alebo tri?ko :o)
Avatar

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-05-26, 01:55
Taky nevím, zda to dob?e chápu, ale kdykoli se Vendelín najedl, vrhnul se do první postele, kterou natrapíroval a utíral si ?istotn? tlami?ku, se? mu síly sta?ily (kupodivu pe?inka bývala VŽDY pání?kova :o)))
Avatar

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2006-05-26, 16:16
Tqak to m? se zatím do postele ndistane =o) máme zatim 7 a t?i?tvrt? týdne =oD

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-26, 16:19
To známe, když dolíže vitaminovou pastu, ojede tou svojí r?žovou kravatou všechno kolem a pak jde jezdit hubou po gau?i, aby se dob?e o?istila :o))
Avatar

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2006-05-29, 13:20
Ahoj mám takový dotaz ne o zraku ale o uších a nechci zakládat nový vlákno. Mám doma asi týden malou fre?uli a všimla jsem si, že má špínu v uších. Zkoušela jsem jí to vy?istit vatovýma ty?inkama, je to trochu lepší, ale ona nechce držet. Zkoušela jsem to když usnula, jenže když jí vezmu do ruky hned se probere a kroutí se jak žížala a nedrží a nedrží. Nemáte n?jakou chytrou radu jak vy?istit ZDRAVÉ A VELMI AKTIVNÍ fretce uši?

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-05-29, 13:35
já jsem na takové v?ci extrémn? levá, a tak používám kombinaci t?í metod:
1. kdykoli se kv?li n??emu octnu u veta, požádám o kvalifikovaném vy?išt?ní uší jeho
2. nacpu fretce p?i ?išt?ní uší do pracek calopet, což pon?kud otupí její pozornost
3. požádám o spolupráci zbytek rodiny - jeden drží, druhý ?istí
Avatar

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-05-29, 13:44
nekde jsem cetla:

polozte si fretku na kolena, na zada, zadnima nozickama k sobe
hbite ji maznete calopet, nebo jinou pastu na brisko
kdyz se zacne olizovat vkapnete prislusny pripravek na rozpusteni spiny do ucha
dbejte na to, aby se neprestala olizovat a neklepala hlavickou,
potom staci vatovym tamponem setrit z usi rozpustenou spinu

jo a timto zpusobem jde i strihani drapku
Avatar

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2006-05-29, 13:58
Jdeme na veterinu na 14 dní na druhé o?kování tak se tam zeptám, ale mám strach aby z té špíny n?m?la pak t?eba n?jakej zán?t ucha. Zkusím jí p?esv?d?it, že uši se musej ?istit :o))))

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-05-29, 14:03
Nebo vezmes fretku za kuzi na zatylku a tim se znehybni, zbytek tela tou rukou pritisknu a druhou cistim..
Na drapy dam fretce pastu na bricho, ona olizuje a ja striham..
Avatar

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2006-05-29, 14:16
N?kdy bych cht?la vid?t tu mojí fretku znehybn?nou i když jí vezmu za krkem tak se po?át kroutí a snaží se mi sežrat ruku. I když jí vytáhnu z pelechu tak je hned vzh?ru a je jak žížala. Aspo? je vid?t, že je zdravá %o) jsem zv?davá co budu d?lat u toho veta pochybuju že zrovna bude držet aby jí mohl pan doktor jen tak jednoduše oo?kovat

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-05-29, 14:22
No holt ji jeste neumis uchopit ;o) ty moje se taky krouti..
Avatar

Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-05-29, 14:39
Uchopeni fretky
Avatar

Přílohy: fix1_g.jpg (11kB)  
Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-05-29, 14:41
jeste jeden
Avatar

Přílohy: fix2_g.jpg (10kB)  
Re: Zrak
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2006-05-29, 17:46
No to moje malý hád? je to samy.Sem ráda že v tom nejsem sama...;oD U m? nevydží ani chvilku.Lovit ruku jo, ale mazlit se s ní nebo tak n?co, to je u nás nadliskej výkon...ale máme jeden rekord-vydžela u m? na klín? p?i hlazení a prodrbávání b?íška asi tak 3 minutky a rychle n?co ulovit...



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist